بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی یک روز در میان برای بارداری

آیا نزدیکی کردن به صورت یک روز در میان برای بارداری خوب است؟ آیا نزدیکی یک روز در میان برای همه زمان ها مناسب است؟ آیا می توان همیشه به منظور حامله شدن ، یک روز در میان عمل نزدیکی را انجام داد؟ آیا محدودیتی برای انجام عمل نزدیکی به شکل یک روز در میان وجود دارد؟ اصولا نظریه "نزدیکی به صورت یک روز در میان" که توسط پزشکان و در سایت ها و فضای مجازی تبلیغ می شود تا چه حد صحت دارد و تا چه اندازه می تواند مورد تایید باشد؟ آیا عواملی هستند که می توانند این نظریه را محدود کنند؟

زن و مردی که می خواهند برای بچه دار شدن اقدام کنند احتمالا با این توصیه از طرف پزشکان یا دوستان و آشنایان یا از طریق مطالبی که در فضای مجازی وجود دارد مواجه شده اند که: "برای باردار شدن ، یک روز در میان رابطه نزدیکی داشته باشید". شاید شما نیز جزء این زن و شوهر ها باشید که چنین توصیه ای را دریافت کرده اید. در این مطلب می خواهیم این موضوع را برای شما کاربران محترم سایت 2 زندگی شرح داده و حقایقی را در این زمینه برای شما بیان کنیم.

کسانی که آمیزش یک روز در میان را بدون در نظر گرفتن شرایط دیگر پیشنهاد می دهند از یک واقعیت مهم و یا اهمیت آن غافل هستند و آن واقعیت این است که از نظر شرعی ، هر زمان برای نزدیکی کردن مناسب نیست. از نظر دستورات شرعی و سفارشات دین مقدس اسلام که در قالب احادیث و توصیه ها از ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) و در رأس همه آن ها پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) بیان شده است ، زمان هایی وجود دارند که مقاربت برای بارداری در آن زمان ها نهی شده است.

برای اینکه یک مرد توانایی باردار کردن زن خود را داشته باشد لازم است که تعداد و سرعت اسپرم ها کافی باشد و برای این کار لازم است که حداقل یک روز بین دو مجامعت متوالی برای حامله کردن زن ، فاصله باشد. پس وجود یک روز فاصله بین دو جماع متوالی به منظور باردار کردن زن ، کار عاقلانه ای است اما این همه ماجرا نیست.

اجازه دهید بحث را با طرح یک سؤال ادامه دهیم. اگر روزی را که طبق قاعده یک روز در میان برای نزدیکی کردن انتخاب کردیم مصادف با یکی از روزهای نهی شده برای نزدیکی کردن از نظر شرعی گردید در آن صورت ، تکلیف چیست و آیا می توان عمل نزدیکی را انجام داد یا اینکه بایستی از آن صرف نظر کرد؟ به عنوان یک مثال فرض کنید که می خواهیم از روش نزدیکی کردن یک روز در میان برای باردار شدن زن استفاده کنیم. و باز فرض کنیم که یکی از روزهای مورد نظر برای نزدیکی کردن ، مصادف با هشتم ماه قمری ذیحجه باشد. با یک روز فاصله (روز نهم ذیحجه) ، زمان بعدی برای نزدیکی کردن مصادف با دهم ماه ذیحجه می شود. از نظر کسانی که اعتقاد دارند حتما بایستی عمل نزدیکی به صورت یک روز در میان انجام شود ، انجام عمل نزدیکی در دهم ماه ذیحجه مجاز است. اما آیا از نظر شرعی هم چنین است؟ پاسخ ، ساده است! خیر! اما چرا؟ زیرا روز دهم ماه ذیحجه برابر با عید قربان می باشد و آمیزش در این زمان از نظر شرعی نهی شده است و فرزند حاصل از انجام نزدیکی در عید قربان ، شش انگشتی یا چهار انگشتی خواهد شد.

در اینجا شاید بعضی ها چنین اظهار کنند که این برای افراد مذهبی است و برای کسانی که اعتقادی به مذهب اسلام ندارند نمی تواند چنین باشد. در پاسخ باید گفت که این یک برداشت کاملا غلط می باشد. وقتی کاری از نظر شرعی مورد نهی قرار می گیرد شامل همه است. وقتی ذکر می شود که انجام عمل نزدیکی در عید قربان باعث چهار انگشتی یا شش انگشتی شدن جنین می شود این اصلا ارتباطی به دین و مذهب زوجین ندارد و یک زوج ، هر مذهبی که داشته باشند اگر در این زمان مبادرت به انجام عمل نزدیکی کنند ، فرزند آنها با چهار انگشت یا شش انگشت متولد خواهد شد.

با بررسی مباحث بالا به دو نتیجه زیر می رسیم:

  • وجود یک روز فاصله بین دو عمل نزدیکی به منظور باردار کردن زن ، کار مثبت و خوبی است
     
  • انجام عمل نزدیکی یک روز در میان تحت هر شرایطی ، یک ایده غلط می باشد و یک کار بسیار اشتباهی است که حتما بایستی از آن دوری کرد.

پس با این حساب ، چاره کار چیست؟

عزیزان ، چاره کار بسیار ساده است! برای اینکه فاصله یک روز در میان برای مقاربت رعایت شود و از طرف دیگر ، در روزهای نامناسب اقدام به انجام عمل نزدیکی نشود از روش زیر استفاده می کنیم.

  1. روزهای مناسب برای نزدیکی کردن را در مدت زمان مد نظر خود ، در نظر می گیریم. این روزها را می توانید از طریق برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام به دست آورید. مثلا فرض کنید که قصد دارید از روز سوم فروردین ماه تا روز دهم فروردین ماه برای بارداری و نزدیکی کردن اقدام کنید. از طریق برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام ، روزهای مناسب برای نزدیکی کردن را در بازه زمانی سوم تا دهم فروردین به دست می آورید.
     
  2. روز اول از بازه مد نظر خود (روز سوم فروردین ماه در این مثال) را در نظر می گیریم. اگر این روز برای نزدیکی کردن مناسب نبود ، روز دوم از بازه مورد نظر خود (در این مثال روز چهارم فروردین) را در نظر می گیریم و اگر مناسب بود ، عمل نزدیکی را انجام می دهیم و سپس روز سوم از بازه مورد نظر (روز پنجم فروردین در این مثال) را در نظر می گیریم. توجه داشته باشیم که روز دوم از بازه مورد نظر (روز چهارم فروردین در این مثال) را فاصله داده ایم. اگر روز سوم از بازه مورد نظر برای جماع ، مناسب بود ، عمل جماع را انجام می دهیم و اگر مناسب نبود ، روز بعد را در نظر می گیریم. این عمل را تا آخر بازه زمانی مورد نظر ادامه می دهیم. پس اولین روز مناسب برای نزدیکی کردن در بازه زمانی مورد نظر را انتخاب می کنیم و عمل نزدیکی را انجام می دهیم. آنگاه یک روز فاصله داده و روز بعد از یک روز فاصله را در نظر می گیریم. اگر برای نزدیکی کردن ، مناسب بود که مجامعت می کنیم و اگر نبود ، دو روز فاصله می دهیم. این فاصله بایستی ادامه یابد تا اینکه به روز مناسب برای مقاربت از نظر شرعی برسیم. ممکن است بین دو مجامعت فاصله ای به اندازه یک تا چند روز باشد.

رعایت مثال بالا باعث می شود که یک مرد ، هم توانایی باردار کردن همسر خود را به دست آورد و هم ، نزدیکی کردن در زمان های مناسب صورت بگیرد.

امید است با رعایت نکات بالا ، بارداری سالمی شکل گرفته ، ادامه یافته و فرزندان سالم و صالحی به دنیا بیایند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۲ روز قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۳ هفته قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۴ هفته قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۲ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۲ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۳ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۳ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۳ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۳ ماه قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۳ ماه قبل)

قرص ضد بارداری چیست (۳ ماه قبل)

راهکار های کاهش احتمال سقط جنین (۴ ماه قبل)

آموزش بارداری و حاملگی (۴ ماه قبل)

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۵ ماه قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۶ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۷ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۸ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۹ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۱۱ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۲۹۹۰۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۶۱۰۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۴۰۸۷۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۲۸۳۹۵ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۶۸۹۹۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۵۸۳۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۷۵۶۴ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۰۶۶۶۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۶۳۳۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۹۸۸۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۰۷۱۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۷۷۴۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۹۳۴۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۸۴۱۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۳۸۹۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۷۴۹۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۷۲۵۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۳۸۰۳ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۳۲۶۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۶۷۴۸ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۱۶ / ۱ / ۱۳۹۹

۱۰ شعبان ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۴ : ۱۰ : ۰۷

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۰

طلوع خورشید: ۰۶:۴۶

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۳

غروب خورشید: ۱۹:۲۹

اذان مغرب: ۱۹:۴۷

وقت عشاء: ۲۰:۳۵

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۴

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات