دلیل پریود شدن بعد از نزدیکی برای بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

دلیل پریود شدن بعد از نزدیکی برای بارداری

دلیل اینکه پس از نزدیکی کردن به منظور بارداری پریود می شویم چیست؟

آیا این اتفاق هم برای شما افتاده است که به منظور بارداری اقدام به نزدیکی می کنید اما متوجه می شوید که پریود شده اید؟ ممکن است حتی متعجب هم بشوید! ممکن است که این امر فقط یک بار یا به دفعات زیاد برای بعضی از خانم ها اتفاق افتاده باشد. اما واقعا دلیل این کار چیست؟ شاید شما هم بخواهید که علت این امر را بدانید. در موارد استثنایی این امکان وجود دارد که یک خانم با وجود پریود شدن و داشتن عادت ماهانه باردار هم بشود ولی در حالت معمولی اگر یک خانم ، باردار شوند عادت ماهانه آن خانم قطع می شود. پس وقتی عمل نزدیکی کردن به منظور اقدام به بارداری انجام می گیرد و خانم دچار عادت ماهیانه می شوند یعنی اینکه بارداری اتفاق نیفتاده است. برای اینکه به اراده الهی عمل بارداری اتفاق بیفتد لازم است تا سلول های جنسی زن و مرد با یکدیگر ترکیب شوند. وقتی با وجود نزدیکی کردن ، بارداری اتفاق نمی افتد یعنی اینکه سلول جنسی مرد (اسپرم) با سلول جنسی زن (تخمک) ترکیب نشده است یا اینکه مشکل دیگری وجود دارد. اما چرا؟ چرا با وجود عمل جماع ، اسپرم با تخمک ترکیب نمی شود و بارداری اتفاق نمی افتد؟ یا چه دلیلی ممکن است وجود داشته باشد که با وجود ترکیب اسپرم با تخمک ، بارداری حادث نشود؟ با ما همراه باشید تا دلایل اصلی آن را بررسی کنیم و ببینیم که دلایل عمده عدم بارداری چیست.

خدای متعال روش تولید نسل در انسان را به این شکل قرار داده است که زن و مرد با یکدیگر نزدیکی نمایند و عمل انزال توسط مرد صورت بگیرد تا در اثر آن اسپرم ها که تعداد آن ها بسیار زیاد است وارد رحم زن و از آن جا وارد لوله های فالوپ شده و با تخمکی که از تخمدان زن آزاد می شود ترکیب شود تا در نهایت سلول تخم تشکیل شده و مراحل تشکیل جنین انسان پیموده شود. چنانچه در هریک از دستگاه های تناسلی زن و مرد مشکلی وجود داشته باشد یا اینکه مشکلی در طی روند طبیعی تشکیل سلول تخم وجود داشته باشد یا اینکه رحم خانم به هر دلیلی قادر به نگهداری جنین نباشد ، بارداری اتفاق نمی افتد. ممکن است عواملی که سبب می شوند حاملگی اتفاق نیفتد فقط مربوط به مردان باشد یا اینکه ممکن است این عوامل فقط مربوط به زنان باشد و یا اینکه احتمال دارد مشکلی در زن و مرد هر دو وجود داشته باشد که منجر به عدم بارداری زن بشود. بعضی وقت ها هم ممکن است هیچ مشکلی در زن و مرد وجود ندارد اما آمیزش و نزدیکی در زمان مناسب انجام نمی شود تا منجر به بارداری و حاملگی خانم بشود. معمولا اسپرم مردان پس از انزال تا حدود چند روز (معمولا 3 تا 5 روز) بسته به شرایط می تواند در رحم زن زنده باقی بماند اما تخمک خانم ها نهایت در حدود یک روز می تواند زنده بماند. حال اگر آمیزش و نزدیکی در زمانی صورت بگیرد که موقع زنده بودن تخمک ، اسپرمی جهت لقاح با آن وجود نداشته باشد مسلما بارداری اتفاق نخواهد افتاد. پس بایستی به این مساله توجه شود که از لحظه آزاد شدن تخمک تا حدود نهایت 24 ساعت پس از آن بایستی اسپرم در رحم زن وجود داشته باشد تا بارداری صورت بگیرد. یعنی یا بایستی در زمان زنده بودن تخمک ، آمیزش و نزدیکی صورت بگیرد یا چند روز قبل از آزاد شدن تخمک عمل نزدیکی انجام شود تا به محض آزاد شدن تخمک ، اسپرم با آن ترکیب شود. تعیین زمان دقیق آزاد شدن تخمک تقریبا مشکل است و به همین دلیل بهتر است از زمان روز سوم پس از پاک شدن خانم (از عادت ماهانه) تا حدود زمان های آزاد شدن تخمک (تقریبا) بایستی عمل نزدیکی صورت بگیرد. اما توجه داشته باشیم که عمل نزدیکی بر اساس دستورات شرع اسلام همیشه خوب نیست و زمان های مناسبی برای این عمل وجود دارد که برای دانستن و به کار بستن آن می توانید به برنامه محاسبه زمان های مناسب نزدیکی از نظر اسلام مراجعه نمایید. فقط توجه داشته باشید برای اینکه بهترین نتیجه را از عمل نزدیکی جهت بارداری سالم کسب کنید لازم است: 1) طبق این برنامه در زمان های مناسب نزدیکی نمایید ؛ 2) حداقل یک روز بین دو عمل نزدیکی متوالی فاصله بدهید. با این کار نه تنها احتمال بارداری افزایش می یابد بلکه انشاء ا... بارداری سالمی خواهید داشت و به فضل الهی فرزند سالمی به دنیا خواهید آورد.

همانطور که ذکر شد چنانچه به هر دلیلی مشکلی در زن یا مرد یا هر دو وجود داشته باشد که جلوی بارداری را بگیرد ، بارداری اتفاق نخواهد افتاد. خانم و آقا جهت دانستن سلامتی خود می توانند به پزشک مراجعه نموده و طبق نظر پزشک ، آزمایش هایی را انجام دهند تا از صحت و سلامت اعضاء تناسلی و روند آن باخبر شوند. فراموش نکنیم که طب سنتی ظرفیت های بسیار بالایی در درمان مشکلات عدم بارداری چه در آقایان و چه در خانم ها دارد و مشورت با یک پزشک حاذق طب سنتی حتما توصیه می گردد. بررسی آزمایشگاهی و سایر بررسی ها تا حدود زیادی می توانند علت عدم باردار شدن پس از عمل نزدیکی را نشان دهند و زن و مرد بر اساس آن در صورت وجود مشکل می توانند طبق نظر پزشک تحت درمان قرار بگیرند. بازهم تاکید می شود که مشورت با یک پزشک طب سنتی که تبحر کافی دارد فراموش نشود.

گاهی اوقات ممکن است زن و مرد هیچ مشکلی نداشته باشند اما بارداری اتفاق نیفتد. در این حالت چه کار باید کرد؟ در اینجا لازم است به یک موضوع مهم که شاید در دنیای امروز کمتر مورد توجه قرار می گیرد و ما از آن غافل می شویم اشاره کرد و آن خواست و اراده خدای بزرگ است. درست است که خدای متعال مکانیسمی را در بدن زن و مرد جهت بارداری و تولید نسل قرار داده است اما توجه داشته باشیم تا زمانی که اراده خداوند نباشد هیچ بارداری اتفاق نخواهد افتاد. پس لازم است تا در کنار جستجوی علل مادی عدم باردار شدن به علل معنوی آن هم توجه کنیم و از یاد خدا غافل نشویم و از خدای بزرگ طلب کنیم و بخواهیم که بارداری سالمی اتفاق بیفتد و فرزند صالح و سالمی را به ما امانت دهد.

موضوع مهم دیگری که در بعد معنوی مهم است و بایستی حتما مورد توجه قرار گیرد مساله گناه و معصیت است. گاهی اوقات به خاطر گناه و معصیت ما ممکن است اراده خداوند بر بارداری و تولید نسل قرار نگیرد. پس استغفار و توبه از گناهان می تواند زمینه را برای جلب رحمت الهی فراهم کند تا خدای متعال فرزند صالح و سالمی را به ما امانت دهد.

پس نتیجه گیری می شود چنانچه بعد از عمل نزدیکی برای بارداری ، خانم عادت ماهانه شدند و بارداری اتفاق نیفتاد بایستی به بررسی علل مادی و معنوی این کار بپردازیم و در کنار درمان های مادی از دعا و خواستن از درگاه باریتعالی و نیز طلب عفو و بخشش غافل نشویم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۳ هفته قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۲ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۳ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۴ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۵ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۶ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۷ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۷ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۷ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۸ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۸ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۸ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۸ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۸ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۸ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۸ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۸ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۰۶۵۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۵۴۵۵۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۰۰۹۸۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۷۰۰۷۵ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۰۹۹۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۲۸۸۷۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۲۸۰۶۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۸۶۸۹۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۶۴۸۳۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۵۲۱۴۲ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۵۸۲۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۳۹۰۷۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۱۸۱۷۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۰۰۱۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۶۸۶۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۰۱۲۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۱۵۵۴۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۴۸۰۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۹۷۴۷۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۳۵۹۴ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان بِهْ بدهيد ؛ چرا كه اخلاق فرزندانتان را نيكو مى گرداند.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۸ / ۷ / ۱۳۹۸

۲۱ صفر ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۹ : ۱۵ : ۱۸

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۵۱

طلوع خورشید: ۰۶:۱۵

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۵۷

غروب خورشید: ۱۷:۲۳

اذان مغرب: ۱۷:۴۲

وقت عشاء: ۱۸:۲۹

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۷

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات