راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن

راه های کاهش استرس در زمان نزدیکی کردن کدامند؟ چه روش هایی برای کاستن از اضطراب در زمان مقاربت ، پیشنهاد می شود؟ اعمالی که منجر به کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس در لحظه مجامعت می شوند کدام هستند؟ از جمله مشکلات مهم که در زندگی زوجین ممکن است به وجود بیاید ، داشتن استرس و اضطراب در هنگام نزدیکی کردن است. استرس در هنگام نزدیکی کردن می تواند هم برای مرد اتفاق بیفتد و هم برای زن و حتی ممکن است در مواردی ، هم مرد و هم زن در زمان نزدیکی کردن و مقاربت ، دچار استرس و نگرانی شوند. در مقاله حاضر سعی داریم تا روش هایی را برای کاستن از استرس در هنگام داشتن رابطه نزدیکی برای خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی بیان کنیم و امیدواریم که قابل استفاده باشد.

در این جا به برخی راهکار ها جهت کاستن از استرس و حتی رفع کامل آن به هنگام انجام عمل مجامعت اشاره شده است و امید است که عمل به این راهکار ها ، هم باعث انجام عمل نزدیکی شاد و مسرت بخش شود و هم اگر برای بارداری و بچه دار شدن اقدام می شود ، باعث ایجاد نطفه سالم و صحیح گردد.

 

علت استرس را پیدا کنید

پیدا کردن علت استرس به هنگام نزدیکی کردن یکی از روش های بسیار مهم و اصلی در جهت رفع یا کاهش این معظل می باشد. وقتی علت یا علل اضطراب در هنگام مقاربت مشخص شود ، به راحتی می توان اقدامات درمانی لازم را نسبت به آن انجام داد. اگر عبت یا علل این نگرانی مشخص نشود چه بسا استرس به یک مشکل مزمن برای مجامعت تبدیل شود که در این حالت علاوه بر تاثیر گذاری منفی بر لذت این کار می تواند سبب بروز مشکلات دیگری نیز بشود. پس زن و شوهر سعی کنند همانند دو دوست صمیمی ، علت نگرانی و استرس خود را پیدا کنند و متعاقب آن به دنبال راه حل مناسب جهت کاهش یا رفع این نگرانی باشند.

 

نزدیکی کردن را با یاد خدا شروع کنید

شروع هر عمل خیری با نام و یاد خدا ، زیباست. شروع کار با یاد خدا باعث ایجاد آرامش شده و شیطان را از انسان دور می کند. عمده ترین دلیل استرس ، وسوسه های شیطانی است که شروع مقاربت با یاد خدا باعث دور شدن شیطان از انسان و در نتیجه رفع استرس و اضطراب و افکار مخرب می شود. عمل مجامعت را با ذکر «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ؛ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ» شروع کنید. این کار باعث ایجاد آرامش ، دور شدن شیطان و عدم شرکت شیطان در نطفه جنین (در صورتی که برای بارداری نزدیکی می کنید) می شود.

 

نزدیکی کردن را به آخر شب موکول کنید

اوایل شب به دلیل خستگی و سایر مسائل ناشی از کار و فعالیت روزانه ، معمولا استرس زا می باشد. اما آخر شب یک آرامش خاصی دارد. در دستورات دینی اسلام هم آخر شب برای نزدیکی کردن سفارش شده است. انجام مقاربت در آخر شب مزایای دیگری هم دارد که در مطلب مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب به آن ها اشاره شده است.

 

از مقاربت در زمان های نامناسب اجتناب کنید

انتخاب زمان مناسب برای انجام جماع بسیار مهم است. این موضوع تاثیرات زیادی بر روی سلامتی زن و مرد و همچنین بر روی مسئله سلامت جنین (در صورت اقدام به بارداری) دارد. زمان های نامناسب برای نزدیکی کردن می توانند هم بر روی زن و مرد و هم بر روی جنین (در صورتی که انجام عمل نزدیکی به قصد بارداری زن باشد) تاثیر سوء بگذارند. پس سعی کنید عمل مجامعت را در زمان های سفارش شده از نظر شرع مقدس اسلام ، انجام دهید تا هم تاثیرات منفی مادی و معنوی آن از بین برود. یکی از موضوعاتی که می تواند سبب ایجاد استرس شود ، ترس از بارداری ناخواسته می باشد. انجام عمل نزدیکی در زمان مناسب می تواند تا حد خیلی زیادی ، استرس مربوط به نگرانی از سلامت جنین در بارداری ناخواسته را رفع کند. برای اطلاع از زمان های مناسب جهت انجام جماع می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

 

قبل از مقاربت به دستشویی بروید

یکی از مسائل بسیار مهم در هنگام نزدیکی کردن ، رفتن به دستشویی می باشد. زن و مرد (مخصوصا مرد) قبل از انجام عمل نزدیکی به دستشویی بروند. مخصوصا بول (ادرار) کردن قبل از جماع برای مردان از نظر شرعی توصیه شده است. این کار از یک طرف باعث سلامت زن و مرد (مخصوصا مرد) شده و از طرف دیگر در کاهش استرس نقش مؤثری دارد. ضمنا این کار می تواند کمک زیادی در جلوگیری از بارداری ناخواسته بکند. یکی از علل مربوط به حاملگی های ناخواسته ، وجود اسپرم در مایع لزج قبل از منی است. قبل از منی یک مایع لزج از آلت مرد ترشح می شود که احتمال وجود اسپرم در آن مایع وجود دارد و این یکی از علل بارداری های ناخواسته است. ادرار (بول) کردن مرد قبل از آمیزش ، سبب پاک سازی مجرای تناسلی و کشته شدن احتمالی اسپرم های مایع لزج می شود. همچنین این کار باعث می شود که نطفه (در صورت اقدام به بارداری) از اسپرم موجود در مایع منی تشکیل شود که در نهایت نقش مهمی در سلامت جنین دارد.

 

در هنگام مقاربت ، با وضو باشید

با وضو بودن در هنگام مقاربت از نظر دینی توصیه شده است. با وضو بودن در زمان جماع باعث ایجاد آرامش در زن و مرد و کاهش استرس و اضطراب می گردد. ضمنا این کار نقش مؤثر و مهمی در سلامت و نورانیت جنین دارد. پس زن و مرد سعی کنند قبل از مقاربت وضو بگیرند و مقاربت را با داشتن وضو انجام دهند.

 

قبل از نزدیکی کردن ، غذای سنگین مصرف نکنید

غذای سنگین می تواند سبب سنگین شدن معده شود. عدم هضم مناسب غذا می تواند سبب ناراحتی و اضطراب شود. مصرف غذای سبک قبل از جماع باعث می شود که زن و مرد در هنگام مجامعت ، راحت باشند و احساس سنگینی و استرس نکنند. پس زن و مرد سعی کنند اولا قبل از مقاربت ، غذای سبک و زود هضم میل کنند و ثانیا حداقل دو و نیم ساعت بین مصرف غذا تا زمان انجام عمل نزدیکی فاصله باشد. این کار علاوه بر کاهش استرس و جلوگیری از ناراحتی ، در سلامتی مردان نقش مهمی دارد و باعث پیشگیری از بیماری نقرس می گردد.

 

مشکلات جنسی خود را حل کنید

گاهی ناتوانی جنسی یا داشتن توهم ناتوانی جنسی زن یا مرد می تواند موجب ایجاد اضطراب در هنگام نزدیکی شود. به عنوان مثال ، اختلال نعوظ در مردان می تواند اعتماد به نفس آن ها را کاهش داده و موجب استرس در هنگام نزدیکی کردن بشود. بهتر است زن و مرد اگر از نظر جنسی دچار مشکلی هستند به متخصص مجرب مراجعه نموده و مشکل خود را حل کنند.

 

از نوره طبیعی جهت نظافت موهای ناحیه شرمگاهی استفاده کنید

استفاده از نوره (واجبی) جهت نظافت موهای ناحیه شرمگاهی سبب ایجاد شوق و شور جنسی بین زن و مرد می شود. هر چقدر که میزان اشتیاق جنسی بین زن و مرد بیشتر باشد به همان اندازه در افزایش حس اعتماد به نفس در زن و مرد و کاهس یا از بین رفتن استرس نقش مهمی دارد. سعی کنید از نوره طبیعی برای نظافت موهای ناحیه تناسلی استفاده کنید.

 

حس اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

به هر طریق صحیح که می توانید سعی کنید حس اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. بالا بودن حس اعتماد به نفس نقش مؤثری در کاهش استرس در زمان نزدیکی کردن دارد. مخصوصا زن و مرد سعی کنند از تحقیر یکدیگر یا زدن حرف هایی که اعتماد به نفس همدیگر را تضعیف کند جداً خودداری کنند. بیان نکات مثبت و پرهیز از بیان نکات منفی می تواند روابط بین زن و شوهر را بهبود بخشیده و حس اعتماد به نفس آن ها را تقویت کند.

 

از افکار منفی و مخرب پرهیز کنید

افکار منفی و مخرب در هر مرحله از زندگی که باشد ، ویرانگر هستند. در هنگام نزدیکی کردن تلاش کنید از افکار منفی و افکاری که موجب استرس و اضطراب می شوند دوری کنید. به یاد خدا بودن و شروع آمیزش با یاد خدا سبب دور شدن افکار منفی از انسان می شود. در این راه از خدا کمک و یاری بخواهید تا افکار شیطانی و منفی را از ذهن شما برطرف کند.

 

یک ساعت قبل از مجامعت ، یک لیوان آب ولرم بنوشید

گاهی کم آبی می تواند موجب استرس شود. تعادل عناصر شیمیایی در بدن موجب ایجاد حس آرامش و کاستن از استرس می شود. مصرف یک لیوان آب ولرم یک ساعت قبل از مقاربت می تواند کمک بسیار زیادی در ایجاد تعادل یونی در بدن و کاهش استرس و اضطراب بکند.

 

از مصرف غذاهای سرد پیش از عمل نزدیکی پرهیز نمایید

مصرف غذای سرد قبل از عمل نزدیکی ممنوع! این کار می تواند موجب کاهش میل جنسی شود. کاهس میل جنسی می تواند منجر به سردی جنسی و استرس گردد. اگر به هر دلیلی مجبور به مصرف غذای سرد بودید سعی کنید با مصرف مواد خوراکی گرم مثل خرما ، اثرات سردی غذا را کاهش دهید.

 

در این مقاله در مورد روش های کاهش استرس و اضطراب در هنگام نزدیکی کردن صحبت کردیم و امیدواریم که انشاء الله این مطالب برای خوانندگان محترم سایت 2 زندگی مفید بوده باشد و کمک مؤثری در ارتقاء رابطه نزدیکی شرعی آن ها داشته باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ هفته قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ ماه قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ ماه قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۴ ماه قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۵ ماه قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۶ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۷ ماه قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۸ ماه قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۸ ماه قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۱۰ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۱۰ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۱۱ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۱ سال قبل)

آزمایش اسپرم (۱ سال قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۹۸۹۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۷۴۹۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۸۶۳۲۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۲۹۵۶۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۸۴۴۱۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۷۸۹۲۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۶۵۰۱۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۳۹۹۱۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۴۳۳۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۲۹۷۸ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۰۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۱۷۰۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۰۸۴۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۳۱۶۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۹۱۸۰۸ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۸۱۵۴۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۸۰۳۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۲۵۷۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۹۰۵۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۰۵۷۵۴ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۱۱ / ۹ / ۱۴۰۰

۲۶ ربيع الثانی ۱۴۴۳

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۵ : ۲۷ : ۰۰

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۷

طلوع خورشید: ۰۶:۵۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۴

اذان عصر: ۱۴:۳۲

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۹

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات