سلامتی یا جنسیت جنین مهم است


بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلامتی یا جنسیت جنین مهم است

یکی از موضوعاتی که در هنگام نزدیکی جهت اقدام به باردار شدن ممکن است با آن مواجه شویم تصمیم گیری بین جنسیت یا سلامتی جنین است. شاید این موضوع در ابتدا کمی تعجب برانگیز باشد ولی در ادامه مطلب خواهید دید که چنین احتمالی وجود دارد و تصمیم گیری در این زمینه ، بسیار مهم و حیاتی خواهد بود. در این مطلب قصد داریم در مورد دو حالت برای نزدیکی جهت بارداری صحبت کنیم که در یک حالت ، احتمال تشکیل جنین سالم وجود دارد ولی جنسیت جنین در این حالت مطابق میل ما نیست! و در حالت دیگر ، احتمال تشکیل جنین با جنسیت مورد نظر ما وجود دارد ولی احتمال زیادی هم وجود دارد که این جنین ، سالم نباشد! این مساله ممکن است برای کسانی که آشنایی کافی با مسائل شرعی مرتبط با عمل نزدیکی مخصوصا برای حامله شدن ندارند زیاد قابل درک نباشد ولی عزیزانی که با دستورات دینی در زمینه زمان‌های مناسب نزدیکی از نظر اسلام آشنا هستند مطمئنا در این زمینه احتیاط خواهند نمود.

امروزه بعضی از خانواده‌ها به دلایلی مایل هستند که جنس خاصی از فرزند را داشته باشند. بعضی از خانواده‌ها مایل هستند فرزند پسر داشته باشند و بعضی‌ها مایل به داشتن فرزند دختر هستند. حتی بعضی از خانواده‌ها ممکن است به دلیل اینکه جنسیت جنین تشکیل شده مطابق نظر آن‌ها نیست اقدام به سقط جنین هم بکنند! در این زمینه خانواده‌ها بنا به توصیه متخصصین ، ملزم به رعایت یک سری دستوراتی هم می‌شوند. یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین جنسیت جنین ، مربوط به زمان نزدیکی است. این مساله در مطلب تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین توضیح داده شده است. پس بنابر این شاید لازم باشد در زمان‌های خاصی اقدام به نزدیکی کنیم تا احتمال تشکیل جنین با جنسیت مورد نظر ما بیشتر شود. منتها یک اشکالی در این کار وجود دارد و آن این است که از نظر شرعی ، هر زمان برای انجام عمل نزدیکی مخصوصا به منظور باردار شدن مناسب نیست و احتمال بروز مشکلاتی برای جنین وجود دارد. در اینصورت آیا بازهم اصرار داریم که در هر زمان نسبت به انجام عمل آمیزش اقدام کنیم؟ یا اینکه سلامتی جنین را بر جنسیت او ترجیح خواهیم داد؟ به دلیل اهمیت موضوع ، قصد داریم این مطلب را موشکافی کرده و شرایط و احتمالات مختلف را بررسی کنیم. ذکر یک مثال ، به درک بهتر مطلب کمک خواهد کرد.

مثال: شکل زیر ، چهار روز از روزهای انجام عمل نزدیکی به منظور احتمال باردار شدن خانم را نشان می‌دهد.

نمودار نزدیکی مربوط به سلامتی یا جنسیت جنین

روز شماره 3 در این شکل ، برابر با زمان آزاد شدن تخمک از تخمدان و انجام عمل تخمک گذاری خانم است. چنانچه عمل آمیزش و نزدیکی در این روز و همچنین روزهای شماره 2 و 4 که به ترتیب ، قبل و بعد از این روز قرار دارند انجام گیرد ، احتمال تشکیل جنین پسر زیاد خواهد بود. اما اگر عمل نزدیکی و جماع در روز شماره 1 که دو روز با زمان تخمک گذاری فاصله دارد انجام شود ، احتمال تشکیل جنین دختر زیاد می‌باشد. با این فرضیات چنانچه قصد داریم فرزند ما جنسیت پسر داشته باشد بایستی عمل نزدیکی در روزهای شماره 2 ، 3 یا 4 انجام گیرد. ولی طبق شکل زیر می‌بینیم که روزهای شماره 2 و 3 برابر با محاق ماه بوده و روز شماره 4 هم برابر با شب آخر ماه قمری می‌باشد. از نظر شرعی ، انجام آمیزش و نزدیکی در روزهای شماره 2 و 3 و 4 نهی شده است و اگر عمل آمیزش ، انجام شده و منجر به تشکیل جنین شود ، احتمال دارد جنین مورد نظر یا سقط شود یا اگر سقط نشد و فرزندی به دنیا آمد ممکن است دچار بیماری صرع شود یا دیوانه شود و حتی ممکن است دچار فلج هم بشود. آیا با این احتمالات بازهم اصرار خواهیم داشت که دارای فرزند پسر شویم یا اینکه به مشیت الهی تن داده و در روز شماره 1 عمل نزدیکی را انجام خواهیم داد؟ اگر شما در این وضعیت قرار بگیرید چه تصمیمی خواهید گرفت؟ بیایید باهم تصمیمات ممکن را بررسی کنیم:

  1. تصمیم شماره 1: در چنین وضعیتی ، شما ممکن است تصمیم بگیرید که فعلا اقدام به بارداری نکنید و عمل آمیزش و نزدیکی به منظور باردار شدن را به زمان دیگری موکول نمایید. این یک تصمیمی است که در آن شما فعلا از خیر اقدام به بچه دار شدن می‌گذرید تا یک فرصت بهتری از نظر زمان نزدیکی پیش بیاید. اما اگر تصمیم جدی به بچه دار شدن داشته باشید در آن صورت چه خواهید کرد؟ در آن صورت لازم است تا یکی از تصمیمات زیر اتخاذ شود.
     
  2. تصمیم شماره 2: مصمم هستید که حتما برای بچه دار شدن و آن هم از جنسیت پسر اقدام نمایید. شما در این حالت ، مساله جنسیت جنین را بر مساله سلامتی جنین ترجیح داده‌اید. در این صورت بایستی احتمال مشکلات جنین و فرزند را هم بدهید و خدای ناکرده ممکن است فرزندی حاصل شود که یک عمر دارای مشکل باشد! خوب به این مساله دقت نمایید!
     
  3. تصمیم شماره 3: مصمم به بچه دار شدن هستید ولی تن به مشیت الهی داده و مساله سلامتی جنین را بر مساله جنسیت جنین ترجیح می‌دهید و در روز شماره 1 اقدام به انجام عمل مجامعت برای بچه دار شدن و بارداری می‌کنید.

به نظر شما اگر مصر به اقدام به بچه دار شدن باشیم ، در چنین وضعیتی کدام یک از تصمیمات شماره 2 یا 3 را بایستی بگیریم؟ مسلم است که عقل سلیم حکم می‌کند تصمیم شماره 3 را اتخاذ کنیم و مساله سلامتی جنین و فرزند آینده را بر مساله جنسیت او ترجیح دهیم. شما کدام تصمیم را خواهید گرفت؟ اختیار با شماست.

مورد مهمی که لازم است در نظر گرفته شود ، مشیت و اراده پروردگار متعال است. اگر اراده خدای بزرگ نباشد حتی اگر عمل نزدیکی در روزهای شماره 2 یا 3 یا 4 هم انجام شود ممکن است منجر به تشکیل جنین پسر نشود! یا حتی ممکن است انجام عمل نزدیکی در روز شماره 1 ، منجر به تشکیل جنین پسر بشود! مهم یک چیز می‌باشد و آن این است که در زمان مناسب برای بچه دار شدن و بارداری اقدام به عمل نزدیکی کنیم و تابع مشیت الهی بوده و سلامتی جنین و فرزند را بر جنسیت او مقدم بداریم و اگر طالب جنس خاصی از فرزند هستیم از خدای متعال طلب کنیم که در صورت صلاحدید ، عنایت می‌فرمایند. جهت دانستن زمان مناسب برای انجام عمل نزدیکی ، برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام به شما پیشنهاد می‌گردد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ هفته قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۲ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۳ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۵ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۶ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۶ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۶ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۶ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۶ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۶ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۶ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۷ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۷ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۹۰۶۱۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۲۷۷۵۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۷۷۲۲۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۴۰۶۵۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۳۷۲۱۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۰۷۲۴۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۰۷۷۹۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۷۴۶۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۳۹۱۷۶ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۸۰۷۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۳۴۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۹۳۷۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۰۶۰۰۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۳۱۹۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۱۹۰۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۳۳۱۰۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۶۵۶۰ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۵۶۲۲ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۰۲۱۹ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۸۰۱۵ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردار خود كُندر دهيد چرا كه كودك ، اگر در شكم مادر با كُندر تغذيه شود ، دلش استوار و عقلش افزون مى شود؛ اگر پسر باشد ، شجاع مى گردد و اگر دختر باشد سَرين او درشت شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۳ / ۶ / ۱۳۹۸

۲۳ ذيحجه ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۲ : ۱۶ : ۱۱

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۱

طلوع خورشید: ۰۶:۳۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۸

غروب خورشید: ۱۹:۴۲

اذان مغرب: ۲۰:۰۱

وقت عشاء: ۲۰:۵۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات