مضرات نزدیکی در اول شب برای مردان و زنان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

مضرات نزدیکی در اول شب برای مردان و زنان

آمیزش و نزدیکی در ساعات اولیه شب چه مضراتی برای مردان و زنان دارد؟

موضوع این مطلب ، بررسی مضراتی است که آمیزش و نزدیکی در ساعات اولیه شب ممکن است متوجه مردان و زنان بکند. یکی از موضوعات بسیار مهمی که در زندگی انسان ها مطرح است مساله نزدیکی و آمیزش جنسی می باشد و یکی از مسائل مهم در این رابطه هم مربوط به زمان انجام عمل آمیزش است. از آن جایی که زمان انجام عمل آمیزش تاثیراتی بر زن و مرد و حتی فرزند حاصله از آن عمل نزدیکی دارد پس بنابر این بررسی این موضوع بایستی یکی از دغدغه های همه زوجین محترم باشد. مجموعه دستوراتی هم در دین مقدس اسلام و در قالب روایاتی از ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) در باره عمل نزدیکی و شرایط آن بیان شده است. این سفارشات نشان دهنده اهمیت پرداختن به موضوع آمیزش و نزدیکی از نظر دینی است. از جمله نکات برجسته در مورد مساله جماع که در کلام پیامبر خدا (ص) و سایر ائمه هدی (س) به آن اشاره شده است ، مربوط به زمان انجام عمل جماع می باشد. یکی از عواقب انجام عمل آمیزش و نزدیکی در زمان نامناسب ، اثرات ناگواری است که بر روی مردان و نیز زنان دارد و یکی از زمان های نامناسب برای انجام عمل نزدیکی مربوط به ساعات اولیه شب می باشد و ما در این مطلب بر روی همین موضوع تکیه داریم. در اینجا حدیثی را از حضرت امام رضا (علیه السلام) بیان می کنیم که نشان دهنده کراهت انجام مقاربت در اول شب می باشد. ضمنا برای دانستن اینکه ساعات اولیه شب چه زمانی است می توانید مطلب ساعات اولیه شب چه زمانی است را مطالعه نمایید.

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

مضراتی که ممکن است آمیزش در ساعات اول شب متوجه مردان و زنان بکند طبق این کلام حضرت علی ابن موسی الرضا (سلام الله علیه) به قرار زیر می باشند:

 

قولنج:

در تعریف قولنج نظرات متفاوتی وجود دارد. بر اساس یک نظر ، قولنج یک اصطلاحی است که برای دردهای مبهم در نواحی مختلف بدن اطلاق می گردد ؛ مثل دردهای ناگهانی که برای احشاء داخل شکم پیش می آید ؛ یا درد هائی که در عضلات و مفاصل به وجود می آیند. نظر دیگر ، قولنج را یک بیماری مربوط به قولون (روده بزرگ که به آن کولون هم گفته می شود) می دانند. معنای قولنج هر چه که باشد ، آمیزش در ساعات اولیه شب ممکن است باعث ابتلاء به آن شود.

فلج:

طبق این حدیث ، فلج شدن می تواند یکی از پیامدهای آمیزش و نزدیکی در ساعات آغازین شب باشد. پس جهت جلوگیری از احتمال ابتلاء به فلج ، از مجامعت در اول شب پرهیز شود.

لرزش چانه:

لرزش چانه یا تکان خوردن چانه یکی از مشکلاتی است که می تواند از عوارض آمیزش در ساعات اولیه شب باشد. البته لرزش چانه ممکن است علل و عوامل دیگری هم داشته باشد ولی یکی از عوامل محتمل در این میان ، می تواند جماع در اوایل شب باشد.

نِقرس:

نقرس یک نوع بیماری ورم مفصلی است که با درد همراه است. نقرس می تواند علل و عوامل مختلفی داشته باشد ولی یکی از علل ایجاد آن می تواند آمیزش با شکم پر در ساعات اولیه شب باشد. جهت پیشگیری از ابتلاء به بیماری نقرس از انجام عمل مجامعت در ساعات نخستین شب و مخصوصا با شکم پر خودداری شود.

سنگ [کلیه]:

سنگ در نواحی مختلف بدن مثل کلیه ، مثانه یا کیسه صفرا می تواند تشکیل شود. این سنگ ها می توانند علل مختلفی داشته باشند ولی یکی از علل پیدایش این سنگ ها می تواند آمیزش با شکم پر و در ساعات اولیه شب باشد. پس خودداری از انجام عمل نزدیکی در اول شب و مخصوصا با شکم پر می تواند سبب جلوگیری از ابتلاء به سنگ شود.

تقطیر بول:

قطره قطره آمدن ادرار و بول که اصطلاحا به آن تقطیر بول یا چکایش بول هم گفته می شود می تواند یکی از پیامدهای انجام عمل نزدیکی در اوایل شب و با شکم پر باشد. پس جهت جلوگیری از قطره قطره آمدن ادرار از انجام این عمل در لحظات نخست شب و با شکم پر خودداری گردد.

فتق:

به بیرون زدن یکی از اعضاء داخلی بدن از راه یک سوراخ در عضلات اطراف آن عضو را در اصطلاح ، فتق یا به لاتین Hernia می گویند. فتق هم در مردان و هم در زنان می تواند اتفاق بیفتد. یکی از راه های جلوگیری از ابتلاء به فتق طبق این حدیث ، خودداری از انجام عمل آمیزش با شکم پر در ساعات اولیه شب می باشد.

ضعف چشم:

ضعف چشم و ضعف بینایی می تواند یکی از پیامدهای انجام عمل نزدیکی با شکم پر و در ساعات اولیه شب باشد. پس جهت جلوگیری از ضعف چشم و بینایی از آمیزش در لحظات نخست شب خودداری شود.

ضعف ذهن:

طبق این فرمایش حضرت امام رضا (ع) ، ضعف ذهن می تواند یکی از آثار و تبعات انجام مقاربت در لحظات اولیه شب باشد. ضعف ذهن شاید تعبیر به کم حافظگی یا حتی آلزایمر هم بشود. پس جهت جلوگیری از ضعف ذهن و کاهش حافظه ، از انجام عمل مقاربت در ساعات نخستین شب پرهیز شود.

 

در مورد آمیزش در ساعات نخستین شب یک مطلب مهم وجود دارد و آن این است که آمیزش پس از عشاء در شب جمعه توصیه شده است ولی جهت انجام این کار هم سعی شود که شکم ، پر نباشد. اصولا بهتر است بین لحظه صرف غذا و انجام عمل نزدیکی حداقل مدت 3 ساعت فاصله باشد. امید است با رعایت این دستور و سایر دستورات شرع مقدس اسلام هم بتوانیم از زندگی مادی لذت حلال ببریم و هم از گزند آفات و بیماری های مختلف در امان بمانیم انشاء الله.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۲ هفته قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۴ هفته قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۲ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۲ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۲ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۳ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۳ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۴ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۴ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۵ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۵ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۶ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۶ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۶ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۷ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۷ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۷ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۷ ماه قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۴۴۹۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۹۴۵۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۶۲۶۵۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۰۹۴۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۲۹۶۵ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۱۰۰۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۲۰۹۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۵۶۴۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۵۵۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۳۴۰۲ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۲۷۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۹۸۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۲۴۲۰ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۶۷۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۳۴۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۱۲۰۵ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۰۳۸۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۶۱۲۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۷۴۰۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۶۲۵ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز جمعه

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

جمعه

۱۷ / ۵ / ۱۳۹۹

۱۷ ذيحجه ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۵ : ۰۸ : ۱۹

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۴۲

طلوع خورشید: ۰۶:۱۷

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۵۶

غروب خورشید: ۲۰:۰۳

اذان مغرب: ۲۰:۲۲

وقت عشاء: ۲۱:۱۵

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات