نزدیکی در اوایل حاملگی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی در اوایل حاملگی

نزدیکی در اوایل حاملگی چگونه است؟ آیا نزدیکی کردن در اوایل بارداری مناسب است؟ آیا مقاربت در اوایل حاملگی می تواند برای جنین ، مضر باشد؟ چگونه می توان در اوایل بارداری ، نزدیکی بدون خطر داشت؟ چه مدت زمان از شروع بارداری به منظور مجامعت کردن ، به عنوان اوایل بارداری محسوب می شود؟ آیا اوایل حاملگی فقط منحصر به ماه اول بارداری می باشد؟ آیا سه ماهه اول بارداری جزء اوایل بارداری برای نزدیکی کردن محسوب می گردد؟ اگر چنانچه شما خواننده محترم سایت 2 زندگی نیز سؤالاتی همانند سؤالات بالا دارید و به دنبال پاسخ مناسب برای آن ها هستید پس با ما در ادامه همین مطلب همراه باشید. ما در این مطلب قصد داریم تا نکاتی را درباره نزدیکی در اوایل آبستنی خدمت شما عرض کنیم.

یکی از مسائل مهمی که برای زنان باردار و همسرشان می تواند مطرح باشد ، آمیزش در زمان حاملگی زن می باشد. نزدیکی در دوران بارداری از جهات مختلف می تواند مورد بررسی قرار بگیرد. شاید بعضی ها از نظر شرعی خواهان کسب اطلاعات در این زمینه باشند ، بعضی ها شاید از نظر پزشکی مایل باشند که نکاتی را در این خصوص بدانند. در این مطلب در خصوص انجام عمل نزدیکی در ابتدای حاملگی صحبت می کنیم و کسانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نزدیکی کردن در زمان بارداری هستند می توانند به مطلب نزدیکی در دوران بارداری مراجعه نمایند.

 

اهمیت بررسی موضوع نزدیکی کردن در اوایل بارداری

شاید هنوز عده ای ندانند و این سؤال برایشان مطرح باشد که دلیل حساسیت موضوع انجام عمل آمیزش در اوّل حاملگی چیست و چرا این موضوع اینقدر از اهمیت بالایی برخوردار است؟ برای پاسخ دادن به این پرسش بایستی ببینیم که اصولا بارداری برای چیست و حامله شدن چه هدفی را دنبال می کند؟ بسیار واضح و مبرهن است که بارداری به منظور بچه دار شدن انجام می شود و دلیل حساسیت دوران بارداری از برای سلامتی جنین و سلامتی مادر باردار است. پس سلامت مادر باردار و همچنین سلامت جنین ، دو موضوع مهمی هستند که موجب حساسیت نسبت به دوران حاملگی می شود. در ادامه مطلب خواهیم دانست که موضوع سلامتی جنین در اوایل بارداری از اهمیت دو چندان برخوردار است و از این روست که به مساله نزدیکی کردن در ابتدای بارداری حساسیت مضاعفی وجود دارد. حال اجازه دهید تا این دو موضوع حساس تر در ابتدای بارداری را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهیم.

 

نزدیکی در اوایل بارداری و سلامت مادر باردار

موضوع سلامتی مادران باردار یکی از دغدغه های اصلی دوران بارداری محسوب می گردد. انجام آزمایش ها و سونوگرافی های روتین در زمان بارداری نه تنها برای بررسی سلامت جنین که به منظور بررسی سلامت مادر حامله نیز مورد استفاده قرار می گیرند. پس موضوع سلامتی زنان باردار فقط مختص اوایل بارداری نیست و این مساله در طول کل بارداری مطرح است. سلامتی مادر باردار در اوایل بارداری ، مهم تر از سایر زمان ها نیست مگر اینکه یک زن حامله ، شرایط خاصی را داشته باشد. از این رو ، بررسی موضوع نزدیکی کردن در اوایل بارداری تقریبا فقط مربوط به سلامتی جنین می شود که در گزینه بعدی ، این موضوع مورد اشاره قرار گرفته است.

 

نزدیکی در اوایل حاملگی و سلامت جنین

تنها گزینه ای که نزدیکی کردن در ابتدای دوران حاملگی را تا حدود بسیار زیادی ، حساس می کند ، موضوع سلامتی جنین و نگرانی از خطر سقط جنین می باشد. علت این مساله بسیار ساده است. در ابتدای بارداری ، جای جنین در رحم مادر هنوز محکم نشده است و از طرف دیگر ، ارگاسم (اوج لذت جنسی) در زن همراه با انقباضات رحمی می باشد. با کنار هم قرار دادن این دو گزینه به این نتیجه ساده می رسیم که اگر آمیزش در اوایل بارداری به شکل صحیح صورت نگیرد و انقباضات شدید رحمی رخ دهد این کار می تواند موقعیت جنین در دیواره رحم را متزلزل کرده و خدای ناکرده خطر سقط را به همراه داشته باشد. پس اگر یک زن باردار در شرایط معمول قرار داشته و منع پزشکی و غیره از نظر آمیزش نداشته باشد ، مقاربت او در اوایل بارداری هیچ اشکالی ندارد به شرطی که رعایت برخی مسائل از بابت سلامت جنین بشود. پس با رعایت مسائل لازم و جلوگیری از رفتارهای تند در زمان آمیزش و همچنین خودداری زن از ارضاء کامل به دلیل انقباضات رحمی ، می توان در اوایل بارداری عمل جماع را انجام داد. اگر یک زن حامله شرایط خاصی دارد و با نظر پزشک و غیره از آمیزش در زمان بارداری منع شده باشد ، شرایط دیگری است که خارج از بحث این مقاله می باشد.

موضوع مهم دیگری که در ارتباط با نزدیکی کردن در دوران حاملگی وجود دارد ، سفارش پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در این زمینه است. مطابق فرمایش آن حضرت ، بهتر است که برای آمیزش در زمان حامله بودن زن ، با وضو باشیم. با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن در زمان بارداری ، سبب پیشگیری از رذیلت اخلاقی خست و بخل در فرزند می شود. البته با وضو بودن در زمان نزدیکی کردن بسیار بهتر است اما اهمیت این کار در زمان اقدام به بچه دار شدن و نیز در زمان حامله بودن زن ، بسیار بیشتر است.

لازم به ذکر است که منظور از اوایل بارداری ، حدود سه ماهه اول بارداری است.

 

نتیجه گیری

از مطالب بالا نتیجه می گیریم که:

  • اگر یک زن باردار از نظر پزشکی و غیره دارای شرایط خاصی نباشد ، نزدیکی کردن در زمان بارداری به خودی خود هیچ اشکالی ندارد.
  • نزدیکی کردن در اوایل حاملگی (سه ماهه اول بارداری) به دلیل سفت نبودن جای جنین در رحم مادر ، آمیزش کردن بایستی با احتیاط بالا صورت بگیرد و زن باردار به منظور جلوگیری از انقباضات شدید رحمی که می تواند سلامتی جنین را تهدید کرده و خدای ناکرده منجر به سقط جنین بشود ، تا حد امکان از رسیدن به اوج لذت جنسی خودداری کند.
  • شوهر از انجام حرکات تند در زمان آمیزش در دوران بارداری خودداری کند.
  • مطابق سفارش پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن در دوران حاملگی بسیار خوب می باشد و باعث جلوگیری از تولد فرزند خسیس و بخیل می گردد.

به یاد داشته باشیم که همواره به خدا توکل کنیم و همه کارهای خود مخصوصا نزدیکی کردن را با نام خدا و ذکر "اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ؛ بسم الله الرحمن الرحیم" آغاز کنیم تا خدای متعال نیز ما را به خیر این کارها موفق کرده و از شر این کارها در امان دارد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۵ روز قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۳ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۳ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۳ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۶ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۸ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۹ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱۰ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۱۰ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۱۱ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۱۱ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۱۱ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۱۲ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۱۲ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱ سال قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱ سال قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۱ سال قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۱۷۴۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۳۸۳۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۲۵۴۷۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۹۴۱۳۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۹۷۸۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۸۷۶۴ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۹۰۳۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۹۰۳۲ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۱۶۱۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۹۰۲۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۴۲۰۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۶۰۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۶۹۵۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۱۴۶۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۷۶۶۷ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۶۴۷۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۴۶۶۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۹۵۴۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۳۹۲۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۹۲۸ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۲۴ / ۱ / ۱۴۰۰

۳۰ شعبان ۱۴۴۲

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۴ : ۱۷ : ۱۷

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۷

طلوع خورشید: ۰۶:۳۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۵

اذان عصر: ۱۶:۴۴

غروب خورشید: ۱۹:۳۶

اذان مغرب: ۱۹:۵۴

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات