نزدیکی منقطع چیست


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی منقطع ، انزال منقطع

نزدیکی منقطع چیست؟ مقاربت منقطع به چه معناست؟ انزال منقطع یعنی چه؟ مجامعت منقطع چگونه انجام می شود؟ احتمال باردار شدن زن در روش جماع منقطع چقدر است؟ چگونه می توان در بکار گیری انزال منقطع موفق بود؟ فایده مقاربت منقطع چیست؟ موضوع بحث جاری درباره نزدیکی منقطع یا مقاربت منقطع می باشد و قصد داریم تا شما خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی را با این روش و مسائل مربوط به آن آشنا کنیم. شاید شما قبلا در مورد اصطلاح آمیزش منقطع مطالبی شنیده باشید و شاید هم برای اولین بار است که با این اصطلاح آشنا می شوید. در هر صورت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش انزال منقطع ، توصیه می کنیم که این مقاله را مطالعه نمایید.

 

نزدیکی منقطع چیست؟

همانطور که می دانیم ، انزال مرحله پایانی یک عمل آمیزش برای مردان تلقی می گردد. حال اگر عمل آمیزش تا مرحله انزال در داخل واژن انجام شود و مرحله انزال در بیرون از کانال واژن (مهبل) زن صورت بگیرد ، به این نوع عمل نزدیکی ، نزدیکی منقطع یا انزال منقطع می گویند. به عبارت بهتر وقتی که مرد عمل آمیزش را انجام داد و زمان انزال فرا رسید ، از انزال در مهبل زن خودداری کرده ، آلت خود را از مهبل زن بیرون کشیده و عمل انزال را در خارج از واژن زن انجام می دهد.

عمل مجامعت منقطع یکی از ساده ترین و مقدماتی ترین روش های پیشگیری از حاملگی محسوب می گردد. روش نزدیکی کردن منقطع در عین حال از سالم ترین روش های جلوگیری از بارداری هم محسوب می گردد. مهمترین فایده جماع منقطع ، پیشگیری سالم و بدون عوارض از ایجاد حاملگی می باشد. معمولا روش استفاده از قرص ضد بارداری می تواند عوارض مختلفی برای زنان داشته باشد اما روش انزال منقطع هیچ یک از عوارض قرص های ضد حاملگی یا سایر روش های عارضه دار را ندارد. نزدیکی منقطع اگر به شکل صحیح به کار گرفته شود یکی از بهترین ، راحت ترین ، سالم ترین و بی هزینه ترین روش های پیشگیری از بارداری و حاملگی در دنیا محسوب می گردد. این روش طوری است که همیشه و همه جا می توان از آن استفاده کرد و نیاز به هیچ وسیله ای هم ندارد.

گاهی چنین نظری ممکن است مطرح شود که در روش جماع منقطع ، زن نمی تواند به اوج لذت جنسی (ارگاسم) برسد و این روش می تواند یک فرآیند درد آور برای زنان باشد. اما در ادامه مطلب توضیح داده خواهد شد که با بکار گیری برخی اصول و تکنیک ها در روش مجامعت منقطع ، می توان هم زن را به اوج لذت جنسی رساند و هم ریسک باردار شدن او را کاهش داد.

جماع منقطع اگرچه یک راه حل ساده ، سالم و راحت به منظور پیشگیری از آبستن شدن زن محسوب می گردد اما در عین حال اگر به طور دقیق به کار گرفته نشود می تواند ریسک بالایی در حامله شدن زن داشته و به بارداری و حاملگی ناخواسته منجر شود. سؤال مهمی که وجود دارد این است که چگونه می توان در بکارگیری روش انزال منقطع موفق بود؟ به عبارت دیگر ، چگونه می توان از روش انزال منقطع جهت پیشگیری از باردار شدن زن استفاده کرد که اطمینان بالایی در پیشگیری از باردار شدن زن داشته و ریسک ایجاد حاملگی آن هم پائین باشد؟

مهمترین عامل در موفقیت این روش ، تسلط مرد بر میل جنسی خود و داشتن کنترل کامل بر مراحل آمیزش می باشد. اگر یک مرد به دلیل ضعف جنسی ، عدم اعتماد به نفس در رابطه جماع ، داشتن مشکل زود انزالی ، داشتن مشکل اختلال نعوظ یا سایر مشکلات جنسی نتواند کنترل کاملی بر خود و مراحل آمیزش داشته باشد ممکن است نتواند به موقع آلت خود را از واژن زن بیرون بکشد و در نتیجه عمل انزال را در مهبل زن انجام دهد. انزال در مهبل (واژن) زن یعنی شکست روش مقاربت منقطع! پس مردانی که می خواهند از روش مقاربت منقطع استفاده کنند بایستی توجه داشته باشند که تسلط خود را بر مراحل آمیزش بیشتر کنند و دستپاچه نشوند.

مشکل دیگری که درمورد احتمال شکست این روش در جلوگیری از بارداری وجود دارد این است که گاهی اوقات ، ترشحات پیش از انزال منی در مردان می تواند حاوی اسپرم باشد و در این حالت با وجودی که مرد در بیرون از مهبل زن عمل انزال را انجام می دهد ممکن است بارداری شکل بگیرد. در ادامه مطالب برای جلوگیری از این حالت هم راه حلی پیشنهاد شده است.

نکات زیر برای موفقیت مردان در روش مقاربت منقطع پیشنهاد می گردد:

 • فراموش نشود که زن و مرد (مخصوصا مرد) قبل از دخول آلت ، " اعوذ بالله من الشیطان الرجیم   بسم الله الرحمن الرحیم" بگویند و در طول زمان دخول آلت تا انزال ، هیچ حرفی نزنند.
   
 • داشتن وضو در زمان آمیزش نه تنها باعث شادابی زن و مرد می شود بلکه به دلیل ایجاد حس آرامش و آرام کردن اعصاب مرد ، کنترل او را بر روند آمیزش و انزال ، بیشتر می کند.
   
 • افزایش قدرت جنسی به شکل طبیعی. این کار می تواند توسط اصلاح تغذیه و سبک زندگی و مصرف تقویت کننده های طبیعی قوه باه در مردان مثل مکس باه صورت بگیرد.
   
 • درمان مشکل زود انزالی و اختلال نعوظ آن هم به شکل طبیعی و همانطور که در قسمت قبل ذکر گردید.
   
 • تمرین و افزایش حس اعتماد به نفس در رابطه نزدیکی.
   
 • مردان سعی کنند فاصله بین دو عمل نزدیکی زیاد نباشد. معمولا فاصله بین 1 تا 4 روز در رابطه نزدیکی ، معقول است و بیش از این (در صورت نداشتن شرایط خاص و مشکل) ، مناسب نیست. اصولا در صورت مناسب بودن شرایط و نبودن مشکل شرعی و ... ، داشتن دو بار رابطه مقاربت در طول هفته مناسب خواهد بود.
   
 • تحریک کافی زن قبل از دخول آلت. این کار به باز شدن و گشاد شدن مهبل زن کمک کرده و این عمل به نوبه خود سبب اصطکاک کمتر آلت با دیواره واژن و جلوگیری از انزال زودرس خواهد شد و کنترل مرد را بر روند انزال افزایش خواهد داد.
   
 • بول کردن مرد قبل از آمیزش. این عمل سبب جلوگیری از بیماری های مختلف در مردان شده و همچنین احتمال باردار شدن زن توسط ترشحات قبل از منی را بسیار کاهش می دهد. زیرا ادرار مرد ، اسپرم کش است و هر ترشحی که در مجرای آلت باشد به این وسیله فاقد اسپرم خواهد شد. حتما مردان سعی کنند قبل از آمیزش ، بول (ادرار) نمایند.
   
 • آمیزش را در زمان های توصیه شده از نظر شرع مقدس اسلام برای نزدیکی انجام دهید. مخصوصا آمیزش در آخر شب می تواند کنترل مرد را بر روند آمیزش و انزال ، بیشتر کند. مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب بسیار زیاد است. جهت آگاهی از زمان های سفارش شده برای آمیزش در شرع مقدس اسلام می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.
   
 • مرد آلت خود را در داخل مهبل زن قرار داده و با حرکات بسیار آرام و کم ، سعی کند زن را به اوج لذت جنسی برساند. حرکات سریع و تند سبب زود انزالی خواهد شد و این کار می تواند به ناراضی شدن زن منجر شود زیرا به اوج لذت جنسی (ارگاسم) نمی رسد. پس از رسیدن زن به اوج لذت جنسی ، مرد می تواند حرکات آلت را تند تر کرده و در زمان لزوم ، آلت خود را از مهبل زن بیرون کشیده و انزال نماید. مهارت در این روش نیاز به تمرین دارد ولی بایستی توجه داشت که موفقیت در این روش می تواند به ارضاء شدن زن و مرد و جلوگیری از بارداری ناخواسته کمک بسیار زیادی بکند.
   
 • در زمان هایی که احتمال باردار شدن زن زیاد است (روزهای پس از پاک شدن از خون حیض و انجام غسل حیض تا یک روز پس از تخمک گذاری - این زمان معمولا روزهای از هشتم تا شانزدهم دوره قاعدگی را شامل می شود - البته در زنان مختلف این زمان ها می تواند متغیر باشد) سعی شود که از روش نزدیکی منقطع استفاده نشود یا اینکه خیلی با احتیاط بیشتر انجام شود.

 

نتیجه گیری

در این مطلب در مورد روش انزال منقطع یا همان مقاربت منقطع صحبت شد و نکاتی در جهت موفقیت در این روش پیشنهاد شد که امید است مفید بوده باشد انشاء الله تعالی. ضمنا مطالعه مطلب مدیریت صحیح بارداری ناخواسته را نیز به شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی توصیه می کنیم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۶ روز قبل)

آزمایش اسپرم (۲ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۳ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۳ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۴ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۴ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۵ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۵ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۵ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۶ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۶ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۷ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۷ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۸ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۸ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۹ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۹ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۹ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۹ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۱۰ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۶۷۵۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۰۹۷۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۸۱۴۶۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۷۰۵۹۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۵۰۱۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۳۱۶۴ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۴۱۹۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۹۷۱۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۹۶۱۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۵۲۵۸ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۹۴۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۹۵۴۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۳۸۷۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۲۴۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۹۰۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۲۹۲۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۱۹۱۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۷۳۲۲ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۹۴۵۹ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۰۷۸ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردار خود كُندر دهيد چرا كه كودك ، اگر در شكم مادر با كُندر تغذيه شود ، دلش استوار و عقلش افزون مى شود؛ اگر پسر باشد ، شجاع مى گردد و اگر دختر باشد سَرين او درشت شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۲۹ / ۷ / ۱۳۹۹

۳ ربيع الاول ۱۴۴۲

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۴ : ۲۳ : ۱۴

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۵۲

طلوع خورشید: ۰۶:۱۵

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۵۶

غروب خورشید: ۱۷:۲۲

اذان مغرب: ۱۷:۴۱

وقت عشاء: ۱۸:۲۸

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۷

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟



مشاهده نظرات