نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی در ثلث آخر شب ، چند نکته مهم

نزدیکی در ثلث آخر شب چگونه است؟ نزدیکی کردن در ثلث آخر شب چه ویژگی هایی دارد؟ مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب چیست؟ آیا برای نزدیکی کردن در آخر شب بایستی تمام شب را بیدار ماند؟ بهترین راه کار جهت انجام عمل نزدیکی در ثلث پایانی شب کدام است؟ یکی از زمان هایی که از نظر شرع و مطابق فرمایشات ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) جهت انجام عمل نزدیکی توصیه شده است ، آخر شب می باشد. در این رابطه نکاتی برای روشن شدن برخی مطالب وجود دارد که سعی می کنیم در این مقاله به آن ها اشاره کنیم و خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی را با آن ها آشنا کنیم.

 

منظور از شب و آخر شب چه زمانی است؟

یکی از مباحثی که لازم است مورد بررسی دقیق قرار بگیرد مفهوم «شب» و «آخر شب» است. اگر در درک این مفاهیم دچار مشکل باشیم نمی توانیم زمان های مناسب نزدیکی کردن را به درستی درک کنیم و به احتمال زیاد دچار اشتباه خواهیم شد. مفهوم شب از نظر شرعی یک بحث گسترده است و برای درک آن ، مطالعه مطلب شبانه روز در ماه قمری پیشنهاد می گردد. این نکته را باید در نظر داشت که مفهوم شب و روز از نظر شرعی با مفهوم شب و روز از نظر محاوره ای تفاوت دارد و مطالعه مطلب فوق ، شما را با این مفاهیم آشنا خواهد کرد. همچنین مطالعه مطلب آخر شب چه زمانی و چه ساعتی است را به شما توصیه می کنیم.

 

چه نیازی به انجام عمل نزدیکی در آخر شب است؟

سؤالی که به احتمال زیاد مورد پرسش واقع می شود این است که اصولا چه نیازی است که عمل نزدیکی را در آخر شب یا همان ساعات پایانی شب انجام دهیم و چرا عمل مقاربت را در سایر اوقات از جمله در وسط شب یا اوایل شب انجام ندهیم؟ برای پاسخ به این پرسش اولا بایستی به یک نکته مهم اشاره کرد و آن این است که برای زمان های خاصی ، سفارش به انجام جماع در اول شب شده است که در ادامه مورد بحث قرار خواهد گرفت ؛ ثانیا برای اکثر اوقات ، سفارش دینی برای انجام عمل مجامعت مخصوصا برای بچه دار شدن ، برای آخر شب می باشد. علت واقعی آن برای ما مکشوف نیست و برخی از فواید و دلایل آن در سفارشات ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) آمده است و ما نیز بر همان اساس ، عمل کرده و زمان ها را در برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام تنظیم کرده ایم. حتما این کار دارای محاسن و فواید فراوان مادی و معنوی است که سفارش شده است. در ادامه مطلب به برخی از مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب اشاره شده است.

 

آیا برای نزدیکی در آخر شب لازم است که تمام شب را بیدار بمانیم؟

شاید برای بعضی از زوجین چنین تصوری پیدا شود که برای انجام مجامعت در ساعات پایانی شب ، لازم است که کل شب را بیدار بمانند. اما لازم است به این مساله مهم اشاره شود که به هیچ وجه چنین نیست و زوجین محترم می توانند در اوایل شب و وسط شب بخوابند و در آخر شب بیدار شده و عمل نزدیکی را با رعایت مسائل آن انجام دهند. نخوابیدن کل شب برای انجام عمل جماع در آخر شب ، روش پسندیده ای نیست (مگر اینکه شرایط خاصی باشد) و بهترین کار همانطور که اشاره شد ، استراحت و خواب در دو سوم ابتدائی شب و بیدار شدن و انجام عمل نزدیکی در یک سوم پایانی شب می باشد. رعایت این روش باعث استفاده مؤثر از مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب می شود از جمله اینکه استرس و اضطراب را دور می کند. اصولا نه تنها برای انجام عمل نزدیکی بلکه برای تمام اوقات زندگی ، عادت کردن به خوابیدن در دو سوم اول شب و بیدار شدن در یک سوم پایانی شب بسیار خوب است. یکی از مزایای مهم این کار علاوه بر فیوضات معنوی آن ، پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی می باشد. زیرا در ثلث پایانی شب ، غلظت خون به حداکثر خود می رسد و خوابیدن در این زمان ، خطر سکته قلبی و مغزی را به همراه دارد. به همین خاطر است که افرادی که عادت به بیدار شدن در ساعات پایانی شب و انجام فرایض دینی دارند احتمال سکته در آن افراد در آن زمان ، بسیار پائین است.

 

آیا سفارشی برای نزدیکی در اول شب هم برای بعضی زمان ها وجود دارد؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، برای نزدیکی کردن در ساعات اولیه شب نیز زمان خاصی سفارش شده است و آن ، شب جمعه می باشد. از نظر شرعی ، فقط برای شب جمعه ، نزدیکی کردن در اول شب سفارش شده است و در مابقی زمان ها ، نزدیکی کردن در آخر شب مورد سفارش قرار گرفته است. البته ذکر این نکته نیز مهم است که سفارش زمان مقاربت برای شب جمعه فقط مخصوص اول شب نیست بلکه آخر شب جمعه نیز همانند سایر شب ها از زمان های سفارش شده برای نزدیکی کردن می باشد. به عبارت بهتر ، در شب جمعه علاوه بر آخر شب ، اول شب نیز برای انجام عمل نزدیکی توصیه شده است. البته اول شب جمعه برای بعد از نماز عشاء ، توصیه به نزدیکی کردن شده است. یک نکته را نیز بایستی مد نظر قرار داد و آن این که: درست است که آخر شب برای نزدیکی کردن از نظر دینی و شرع مورد تاکید قرار گرفته است اما برخی از شب ها مثل شب چهارشنبه برای نزدیکی کردن منع شده است و در شب چهارشنبه حتی اگر در آخر شب هم قرار داشته باشیم ، نهی از آمیزش وجود دارد. در این رابطه ، مطالعه مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه را توصیه می کنیم.

 

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد اگر برای نزدیکی کردن ، آخر شب مورد سفارش قرار گرفته است حتما این کار فواید مادی و معنوی زیادی هم برای زن و مرد و هم برای جنین دارد. ممکن است ما از همه آن ها اطلاع نداشته باشیم اما مطمئنا با رعایت این زمان ها می توانیم از فواید آن به فضل الهی بهره مند بشویم. در این رابطه توجه خوانندگان عزیز را به مطالعه مطلب مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب جلب می کنیم.

 

نتیجه گیری:

برای نزدیکی کردن ، زمان های سفارش شده ، نهی شده و خنثی (زمان هایی که نه توصیه شده اند و نه نهی شده اند) از نظر شرع وجود دارند (در این خصوص ، مطالعه مطلب 3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی را توصیه می کنیم). یکی از این زمان ها ، آخر شب می باشد. نزدیکی کردن در آخر شب مورد سفارش دین مقدس اسلام می باشد. اما نکاتی در این خصوص وجود دارد که در بالا به آن ها اشاره شد و امید است که رعایت این نکات بتواند زوجین محترم را در استفاده مناسب از آخر شب برای انجام عمل مقاربت ، یاری بکند.

رعایت و حفظ دقیق زمان های مناسب مربوط به مجامعت ممکن است برای برخی از زوجین ، مشکل باشد که در این صورت این عزیزان می توانند برای راحتی کار از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایند.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۱ ماه قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ ماه قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ ماه قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ ماه قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۴ ماه قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۶ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۶ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۶ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۶ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۱۰ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۱۲ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۱ سال قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۱ سال قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۱ سال قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۱ سال قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۱ سال قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۴۷۵۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۵۶۴۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۵۶۵۳۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۱۱۲۱۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۸۲۰۰۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۷۳۳۹۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۶۲۰۳۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۳۴۶۴۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۳۰۵۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۱۲۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۴۸۸۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۱۲۰۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۹۰۵۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۲۳۰۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۹۵۴۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۸۸۱۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۶۳۹۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۱۰۶۷ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۶۴۳۹ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۹۴۴۵ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۷ / ۵ / ۱۴۰۰

۱۸ ذيحجه ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۱۲ : ۴۱ : ۱۶

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۲

طلوع خورشید: ۰۶:۱۰

اذان ظهر: ۱۳:۱۱

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۱۱

اذان مغرب: ۲۰:۳۱

وقت عشاء: ۲۱:۲۶

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات