نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی در ثلث آخر شب ، چند نکته مهم

نزدیکی در ثلث آخر شب چگونه است؟ نزدیکی کردن در ثلث آخر شب چه ویژگی هایی دارد؟ مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب چیست؟ آیا برای نزدیکی کردن در آخر شب بایستی تمام شب را بیدار ماند؟ بهترین راه کار جهت انجام عمل نزدیکی در ثلث پایانی شب کدام است؟ یکی از زمان هایی که از نظر شرع و مطابق فرمایشات ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) جهت انجام عمل نزدیکی توصیه شده است ، آخر شب می باشد. در این رابطه نکاتی برای روشن شدن برخی مطالب وجود دارد که سعی می کنیم در این مقاله به آن ها اشاره کنیم و خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی را با آن ها آشنا کنیم.

 

منظور از شب و آخر شب چه زمانی است؟

یکی از مباحثی که لازم است مورد بررسی دقیق قرار بگیرد مفهوم «شب» و «آخر شب» است. اگر در درک این مفاهیم دچار مشکل باشیم نمی توانیم زمان های مناسب نزدیکی کردن را به درستی درک کنیم و به احتمال زیاد دچار اشتباه خواهیم شد. مفهوم شب از نظر شرعی یک بحث گسترده است و برای درک آن ، مطالعه مطلب شبانه روز در ماه قمری پیشنهاد می گردد. این نکته را باید در نظر داشت که مفهوم شب و روز از نظر شرعی با مفهوم شب و روز از نظر محاوره ای تفاوت دارد و مطالعه مطلب فوق ، شما را با این مفاهیم آشنا خواهد کرد. همچنین مطالعه مطلب آخر شب چه زمانی و چه ساعتی است را به شما توصیه می کنیم.

 

چه نیازی به انجام عمل نزدیکی در آخر شب است؟

سؤالی که به احتمال زیاد مورد پرسش واقع می شود این است که اصولا چه نیازی است که عمل نزدیکی را در آخر شب یا همان ساعات پایانی شب انجام دهیم و چرا عمل مقاربت را در سایر اوقات از جمله در وسط شب یا اوایل شب انجام ندهیم؟ برای پاسخ به این پرسش اولا بایستی به یک نکته مهم اشاره کرد و آن این است که برای زمان های خاصی ، سفارش به انجام جماع در اول شب شده است که در ادامه مورد بحث قرار خواهد گرفت ؛ ثانیا برای اکثر اوقات ، سفارش دینی برای انجام عمل مجامعت مخصوصا برای بچه دار شدن ، برای آخر شب می باشد. علت واقعی آن برای ما مکشوف نیست و برخی از فواید و دلایل آن در سفارشات ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) آمده است و ما نیز بر همان اساس ، عمل کرده و زمان ها را در برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام تنظیم کرده ایم. حتما این کار دارای محاسن و فواید فراوان مادی و معنوی است که سفارش شده است. در ادامه مطلب به برخی از مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب اشاره شده است.

 

آیا برای نزدیکی در آخر شب لازم است که تمام شب را بیدار بمانیم؟

شاید برای بعضی از زوجین چنین تصوری پیدا شود که برای انجام مجامعت در ساعات پایانی شب ، لازم است که کل شب را بیدار بمانند. اما لازم است به این مساله مهم اشاره شود که به هیچ وجه چنین نیست و زوجین محترم می توانند در اوایل شب و وسط شب بخوابند و در آخر شب بیدار شده و عمل نزدیکی را با رعایت مسائل آن انجام دهند. نخوابیدن کل شب برای انجام عمل جماع در آخر شب ، روش پسندیده ای نیست (مگر اینکه شرایط خاصی باشد) و بهترین کار همانطور که اشاره شد ، استراحت و خواب در دو سوم ابتدائی شب و بیدار شدن و انجام عمل نزدیکی در یک سوم پایانی شب می باشد. رعایت این روش باعث استفاده مؤثر از مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب می شود از جمله اینکه استرس و اضطراب را دور می کند. اصولا نه تنها برای انجام عمل نزدیکی بلکه برای تمام اوقات زندگی ، عادت کردن به خوابیدن در دو سوم اول شب و بیدار شدن در یک سوم پایانی شب بسیار خوب است. یکی از مزایای مهم این کار علاوه بر فیوضات معنوی آن ، پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی می باشد. زیرا در ثلث پایانی شب ، غلظت خون به حداکثر خود می رسد و خوابیدن در این زمان ، خطر سکته قلبی و مغزی را به همراه دارد. به همین خاطر است که افرادی که عادت به بیدار شدن در ساعات پایانی شب و انجام فرایض دینی دارند احتمال سکته در آن افراد در آن زمان ، بسیار پائین است.

 

آیا سفارشی برای نزدیکی در اول شب هم برای بعضی زمان ها وجود دارد؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، برای نزدیکی کردن در ساعات اولیه شب نیز زمان خاصی سفارش شده است و آن ، شب جمعه می باشد. از نظر شرعی ، فقط برای شب جمعه ، نزدیکی کردن در اول شب سفارش شده است و در مابقی زمان ها ، نزدیکی کردن در آخر شب مورد سفارش قرار گرفته است. البته ذکر این نکته نیز مهم است که سفارش زمان مقاربت برای شب جمعه فقط مخصوص اول شب نیست بلکه آخر شب جمعه نیز همانند سایر شب ها از زمان های سفارش شده برای نزدیکی کردن می باشد. به عبارت بهتر ، در شب جمعه علاوه بر آخر شب ، اول شب نیز برای انجام عمل نزدیکی توصیه شده است. البته اول شب جمعه برای بعد از نماز عشاء ، توصیه به نزدیکی کردن شده است. یک نکته را نیز بایستی مد نظر قرار داد و آن این که: درست است که آخر شب برای نزدیکی کردن از نظر دینی و شرع مورد تاکید قرار گرفته است اما برخی از شب ها مثل شب چهارشنبه برای نزدیکی کردن منع شده است و در شب چهارشنبه حتی اگر در آخر شب هم قرار داشته باشیم ، نهی از آمیزش وجود دارد. در این رابطه ، مطالعه مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه را توصیه می کنیم.

 

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد اگر برای نزدیکی کردن ، آخر شب مورد سفارش قرار گرفته است حتما این کار فواید مادی و معنوی زیادی هم برای زن و مرد و هم برای جنین دارد. ممکن است ما از همه آن ها اطلاع نداشته باشیم اما مطمئنا با رعایت این زمان ها می توانیم از فواید آن به فضل الهی بهره مند بشویم. در این رابطه توجه خوانندگان عزیز را به مطالعه مطلب مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب جلب می کنیم.

 

نتیجه گیری:

برای نزدیکی کردن ، زمان های سفارش شده ، نهی شده و خنثی (زمان هایی که نه توصیه شده اند و نه نهی شده اند) از نظر شرع وجود دارند (در این خصوص ، مطالعه مطلب 3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی را توصیه می کنیم). یکی از این زمان ها ، آخر شب می باشد. نزدیکی کردن در آخر شب مورد سفارش دین مقدس اسلام می باشد. اما نکاتی در این خصوص وجود دارد که در بالا به آن ها اشاره شد و امید است که رعایت این نکات بتواند زوجین محترم را در استفاده مناسب از آخر شب برای انجام عمل مقاربت ، یاری بکند.

رعایت و حفظ دقیق زمان های مناسب مربوط به مجامعت ممکن است برای برخی از زوجین ، مشکل باشد که در این صورت این عزیزان می توانند برای راحتی کار از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایند.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

استرس در دوران بارداری (۱۵ ساعت قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۵ روز قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱ هفته قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۳ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۶ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۶ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۷ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۷ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۷ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۸ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۸ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۹ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۹ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۹ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱۰ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱۱ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۱۱ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱۱ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۱۲ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۱۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۹۵۷۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۲۶۵۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۰۵۷۱۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۸۳۸۲۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۷۶۷۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۶۳۷۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۶۹۷۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۴۸۷۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۰۸۱۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۷۶۴۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۳۷۰۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۱۶۲ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۵۷۰۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۹۴۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۶۷۷۷ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۴۸۹۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۳۵۵۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۸۶۷۲ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۲۱۱۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۵۵۶ بازدید)

احادیث بارداری

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹

۱۱ جمادی الثانی ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۳۱ : ۴۸ : ۱۳

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۲

طلوع خورشید: ۰۷:۰۹

اذان ظهر: ۱۲:۱۷

اذان عصر: ۱۵:۰۴

غروب خورشید: ۱۷:۲۴

اذان مغرب: ۱۷:۴۴

وقت عشاء: ۱۸:۳۳

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات