چرا زمان نزدیکی کردن مهم است


بسم الله الرحمن الرحیم

 

چرا زمان نزدیکی کردن مهم است

چرا زمان نزدیکی کردن مهم است؟ چرا بهتر است که در زمان مناسب نزدیکی کرد؟ چرا جماع در زمان نامناسب خوب نیست؟ مجامعت در زمان نامناسب چه مضراتی ممکن است داشته باشد؟ اهمیت نزدیکی کردن در زمان های مناسب و سفارش شده از نظر دینی بر سلامت زوجین چیست؟ نزدیکی در زمان های توصیه شده از نظر شرع ، چه نقشی در سلامت جنین دارد؟ اهمیت نزدیکی کردن در زمان های مناسب برای بارداری چیست؟ در این مطلب سعی می کنیم در باب اهمیت زمان نزدیکی کردن صحبت کنیم و خوانندگان محترم سایت 2 زندگی را با برخی حقایق در این زمینه آشنا کنیم.

یکی از مسائل مهم و ضروری که در روابط زن و شوهر وجود دارد ، مساله نزدیکی کردن است. نزدیکی کردن می تواند به منظور باردار شدن زن انجام شود یا اینکه بدون نیت بارداری زن باشد. گاهی اوقات هم ، هدف از نزدیکی کردن ، باردار شدن زن نیست اما بارداری ناخواسته اتفاق می افتد. عمل نزدیکی کردن به هر علت حلالی که باشد در هر صورت در یک مکان و زمانی انجام می شود. ما در این مطلب در مورد مکان نزدیکی کردن صحبت نمی کنیم و علاقمندان به این موضوع می توانند مطلب مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه را مطالعه نمایند. صحبت اصلی در این گفتار بر سر این موضوع است که چرا زمان نزدیکی کردن مهم است و اینکه چرا بهتر است که در زمان های مناسب و توصیه شده ، زن و مرد با یکدیگر مجامعت نمایند.

از نظر شرعی ، برخی از زمان ها برای انجام عمل نزدیکی توصیه و سفارش شده است ؛ بعضی از زمان ها برای انجام عمل نزدیکی نهی شده است و بعضی از زمان ها هم وجود دارند که برای عمل نزدیکی کردن ، نه توصیه شده اند و نه نهی شده اند. در این مطلب با اشاره به چند موضوع ، می خواهیم نشان دهیم چرا بهتر است که نزدیکی را در زمان های توصیه شده انجام دهیم و مخصوصا در زمان های نهی شده از انجام آن پرهیز کنیم. این مساله را از منظر چند موضوع زیر بررسی می کنیم:

  1. احترام به دستورات الهی
  2. سلامت زن و مرد
  3. سلامت جنین
  4. عدم نگرانی در بارداری ناخواسته

حال سعی می کنیم در مورد هریک از موضوعات بالا توضیحات لازم را ارائه بدهیم تا به اهمیت مساله پی ببریم.

احترام به دستورات الهی

اولین فایده ای که رعایت زمان مناسب برای آمیزش کردن دارد ، احترام گذاشتن به دستورات الهی می باشد. علاوه بر اینکه احکام الهی برای سعادت و سلامت بشر هستند ، احترام گذاشتن به فرامین الهی بسیار با ارزش است و سبب خشنودی خدای بزرگ می شود. وقتی هم که خدا از بنده اش خشنود باشد نعمت هایش را هرچه بیشتر به او عطا می کند. پس ، چه علت فرامین الهی را بدانیم و چه ندانیم ، لازم است از آن ها پیروی کنیم زیرا که خیر و صلاح ما در آن می باشد. زمان های توصیه شده برای نزدیکی و نیز زمان های نهی شده از نزدیکی جزء دستورات الهی هستند که از طریق پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در قالب سفارشات به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) به ما رسیده است. اطاعت از این دستورات علاوه بر اینکه موجب سلامتی و سعادت خود ماست موجب خشنودی پروردگار عالمیان هم می شود و این نکته بسیار مهمی است که کاری را که رضایت خدا در آن است انجام دهیم و از کاری که رضایت خدا در آن نیست بپرهیزیم.

سلامت زن و مرد

دومین فایده انجام عمل نزدیکی در زمان های توصیه شده و پرهیز از انجام عمل نزدیکی در زمان های نهی شده ، مربوط به سلامتی زن و مرد می باشد. در این رابطه به حدیثی از حضرت امام رضا (علیه السلام) اشاره می کنیم. آن حضرت در حدیثی چنین می فرمایند:

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

این حدیث فقط نمونه ای از احادیث در این زمینه می باشد. انجام عمل نزدیکی در زمان نامناسب می تواند تهدیدی برای سلامتی زن و مرد باشد. حفظ سلامتی زن و مرد یکی از دلایلی است که نشان می دهد که عمل نزدیکی کردن بهتر است که در زمان های مناسب و توصیه شده از نظر شرع انجام شود.

سلامت جنین

سلامت جنین ، سومین فایده انجام عمل نزدیکی در زمان مناسب است. وقتی که اقدام به بچه دار شدن می کنیم ، این خیلی مهم است که سلامت جنین را مد نظر قرار دهیم. طبق حدیث بالا آمیزش کردن در زمان مناسب سبب افزایش هوش فرزند می شود. ضمنا آمیزش در زمان نامناسب سبب بروز ناهنجاری ها در جنین می گردد. از جمله ناهنجاری هایی که می تواند در جنین به وجود آید ، شش انگشتی یا چهار انگشتی شدن جنین می باشد. یکی از زمان های نامناسب برای نزدیکی کردن ، شب عید قربان می باشد. آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان باعث شش انگشتی یا چهار انگشتی شدن جنین می شود. این فقط یک نمونه از ناهنجاری های جنین است و موارد ناهنجاری ها زیاد هستند. از جمله یکی از مشکلاتی که نزدیکی در زمان نامناسب باعث آن می شود ، سقط جنین یا دیوانه شدن جنین می باشد. توجه به این مشکلات نشان می دهد که بهتر است عمل نزدیکی در زمان مناسب و سفارش شده از نظر دین مقدس اسلام انجام شود تا انشاء الله شاهد بروز مشکل برای جنین و فرزندان نباشیم. در مورد تاثیر زمان نزدیکی بر سلامت جنین می توانید مطلب تاثیر زمان نزدیکی بر سلامت جنین را در سایت 2 زندگی مطالعه نمایید.

عدم نگرانی در بارداری ناخواسته

یکی از مشکلاتی که در زندگی زناشویی ممکن است پیش بیاید ، بارداری ناخواسته است. با وجود تمام اقدامات لازم به منظور پیشگیری از بارداری ، حاملگی ناخواسته ممکن است پیش بیاید. یکی از نگرانی های عمده در بارداری ناخواسته مربوط به سلامت جنین است. یکی از بهترین اقدامات برای برطرف شدن این نگرانی  ، رعایت زمان مناسب آمیزش و سایر شرایط مرتبط با آمیزش که از نظر شرعی توصیه شده است می باشد. مطالب مفصل در این زمینه در مطلب نگرانی از سلامت جنین در بارداری ناخواسته ذکر شده است و شما خوانندگان عزیز سایت 2زندگی می توانید آن مطلب را مطالعه نمایید.

موضوعات ارائه شده در بالا فقط گوشه ای از فواید انجام عمل نزدیکی در زمان مناسب می باشد و مطمئنا فواید فراوان دیگری نیز هستند که احتمالا ما از آن ها بی اطلاع هستیم. برای دانستن زمان های مناسب برای نزدیکی کردن هم می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید و امیدواریم رعایت این دستورات به همراه رعایت سایر دستورات شرعی باعث شود که هم خودمان سالم باشیم و هم شاهد خانواده سالم و در پی آن شاهد جامعه سالم باشیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ روز قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ هفته قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ ماه قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۲ ماه قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۳ ماه قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۴ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۵ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۵ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۵ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۸ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۱۱ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱۱ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۱۲ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱۲ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۱ سال قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۱ سال قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۱ سال قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۱ سال قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۳۵۹۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۵۰۵۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۴۵۵۰۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۰۴۲۹۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۸۱۲۰۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۷۱۳۹۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۶۱۰۸۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۳۲۷۷۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۲۵۲۶ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۰۵۲۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۴۶۳۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۱۰۲۲ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۸۴۳۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۲۰۰۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۸۹۴۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۷۹۹۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۵۷۹۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۰۵۶۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۵۶۵۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۹۲۶۷ بازدید)

احادیث بارداری

به ، قوه بینایی را زیاد می کند و محبت در قلب ایجاد می نماید و اگر زن آبستن ، به ، بخورد فرزندانش نیکو (زیبا و شجاع) متولد می شوند.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز جمعه

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

جمعه

۴ / ۴ / ۱۴۰۰

۱۴ ذيقعده ۱۴۴۲

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۸ : ۴۳ : ۰۵

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۳

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۵۶

غروب خورشید: ۲۰:۲۴

اذان مغرب: ۲۰:۴۵

وقت عشاء: ۲۱:۴۵

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات