چه روزهایی نزدیکی حرام است


بسم الله الرحمن الرحیم

 

چه روزهایی نزدیکی حرام است

چه روزهایی نزدیکی حرام است؟ چه شب هایی نزدیکی کردن حرام است؟ چه زمان هایی به دلیل حرام بودن نباید نزدیکی داشت؟ نزدیکی در شب شهادت ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) چه حکمی دارد؟ آیا نزدیکی در شب شهادت امامان معصوم (صلوات الله علیهم) حرام است؟ آیا داشتن رابطه نزدیکی در ایام عادت ماهانه حرام است؟ آیا نزدیکی در ایام و روزهای شهادت ائمه اطهار (سلام الله علیهم اجمعین) ، حرام است؟ اصولا چه زمان هایی است که نزدیکی کردن در آن زمان ها ، حرام محسوب می گردد؟

یکی از مباحث بسیار مهم در مورد انجام عمل نزدیکی ، بحث حرام بودن آن است. حرام بودن به این معنی است که ایامی وجود دارند که نزدیکی کردن در آن ایام ، جایز نبوده و گناه محسوب می گردد و بر زن و مرد لازم است که از نزدیکی کردن در این ایام خودداری کنند. مطلب مهمی که در اینجا وجود دارد این است که دقیقا چه زمان هایی نزدیکی کردن حرام است؟ ما در این نوشتار سعی می کنیم در مورد زمان های حرام برای نزدیکی صحبت کنیم تا خوانندگان محترم سایت 2 زندگی ، بیشتر با این مباحث آشنا شوند و از انجام عمل نزدیکی در زمانهای منع شده و حرام خودداری کنند و علاوه براجتناب از گناه ، از ضررهای مادی و معنوی آن هم در امان باشند.

 

چه روزهایی نزدیکی حرام است؟

در اینجا ، روزها و زمان های حرام برای نزدیکی کردن ذکر شده و توضیحاتی در این زمینه داده می شود.

در حال روزه واجب

یکی از زمان هایی که نزدیکی کردن حرام است ، زمانی است که در حال روزه واجب هستیم. گرفتن روزه در یک ماه از هر سال قمری به نام ماه مبارک رمضان بر ایمان آورندگان واجب شده است. هر یوم ماه مبارک رمضان دارای دو بخش است: بخش روز ماه مبارک رمضان و بخش شب ماه مبارک رمضان. شاید سؤال شود که آیا هم در شب ماه رمضان و هم در روز ماه رمضان ، نزدیکی کردن حرام است؟ پاسخ آن است که نزدیکی کردن فقط در روز ماه رمضان حرام می باشد و انجام عمل نزدیکی در شب ماه رمضان ، حرام نیست و اتفاقا نزدیکی در شب اول ماه رمضان سفارش شده است و شب اول ماه رمضان جزء زمان های خوب برای نزدیکی کردن و مجامعت می باشد. فقط در روز ماه مبارک رمضان که در حالت روزه هستیم ، انجام عمل نزدیکی حرام می باشد.

زمان نفاس زن

زمان نفاس زن چه زمانی است؟ زمان نفاس زن ، زمان ۱۰ روز بعد از زایمان می باشد. یعنی از لحظه زایمان تا ۱۰ روز بعد از آن ، زمان نفاس می باشد که نزدیکی کردن در این زمان ، حرام است. بعد از گذشت ۱۰ روز از زمان زایمان ، دیگر حکم نفاس وجود ندارد و اگر زن بازهم خون ببیند بایستی به احکام استحاضه عمل کند. نزدیکی کردن در زمان استحاضه با رعایت شرایطی جایز است. در این زمینه می توانید به رساله و نظر مرجع تقلید خود مراجعه نمایید.

در ایام قاعدگی و حیض

از جمله زمان های حرام برای عمل نزدیکی که زن و مرد به صورت مرتب با آن برخورد دارند ، ایام قاعدگی و دوران پریود زنان می باشد. البته منظور ، حرام بودن رابطه نزدیکی در کل سیکل قاعدگی زنان نیست بلکه منظور از آن چند روز اول (حدود ۷ روز) از شروع قاعدگی و زمان آمدن خون حیض می باشد. پس از پاک شدن از خون حیض و انجام غسل حیض ، آمیزش با زن جایز بوده و حرام نیست. البته توجه باید کرد که اگر خونریزی زن بعد از ۱۰ روز که از شروع قاعدگی گذشت ، قطع نشده و لکه بینی وجود داشت ، زن لازم است به حکم استحاضه عمل کند و نزدیکی در این شرایط با ضوابطی که در شرع مشخص شده است اشکالی ندارد. در این مورد هم لازم است که زنان محترم به نظر مرجع تقلید خود مراجعه نمایند.

در حال احرام

چند عمل بر زن و مرد در حال احرام حرام می باشد که یکی از آن اعمال ، رابطه زناشوئی و نزدیکی کردن است.

در حال اعتکاف

وقتی که زن یا مرد در حال اعتکاف هستند ، انجام عمل نزدیکی جایز نبوده و حرام است. اعتکاف عملی است که در آن یک فرد به مدت چند روز (حداقل سه روز) در مسجد می ماند و روزه می گیرد. در این حالت ، انجام عمل نزدیکی چه برای مرد و چه برای زن حرام می باشد.

در زمانی که زن کمتر از نه (۹) سال سن داشته باشد

اگر زن یا دختری کمتر از ۹ سال سن داشته باشد نزدیکی با او حرام است.

جایی که طواف و نماز نساء در حج را به جا نیاورده باشد

مسأله ۲۱۶ ـ نزدیكى با زنان در اثناى عمره تمتّع و اثناى عمره مفرده و اثناى حجّ و بعد از عمره مفرده و بعد از حجّ تا وقتى نماز طواف نساء را به جا نیاورده است، حرام است. (سایت آیت الله وحید خراسانی)

غیر از موارد بالا ، نزدیکی در سایر زمان ها حرام نیست. مثلا نزدیکی کردن در شب شهادت امامان معصوم (سلام الله علیهم) یا در ایام و روزهای شهادت ائمه معصومین (صلوات الله علیهم) ، حرام نیست ولی بهتر است که حرمت نگه داشته شود. یک موضوع مهمی که وجود دارد این است که نزدیکی در برخی از زمان ها حرام است ؛ در بعضی از زمان ها نهی شده است (در اینگونه زمان ها نزدیکی کردن حرام نیست ولی به دلیل مشکلاتی که ممکن است برای زن یا مرد یا فرزندی که نطفه اش در اثر آن عمل نزدیکی منعقد می گردد پیش بیاید ، انجام عمل نزدیکی در آن زمان ها از نظر شرعی نهی شده است). در مقابل این دو زمان ، زمان هایی هم هستند که انجام عمل نزدیکی در آن زمان ها سفارش شده است و این زمان ها بهترین زمان برای انجام عمل نزدیکی بخصوص به منظور اقدام به بچه دار شدن می باشند. این زمان ها در برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام مشخص شده اند.

امید است با کسب دانش در مورد زمان های حرام ، نهی شده و سفارش شده برای نزدیکی ، هم از گناه اجتناب کرده و هم اثرات مثبت نزدیکی کردن در زمان های مناسب را در زندگی خود جاری کنیم.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۸۶۹۸۶۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۵۸۱۶۶۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۶۶۴۸۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۴۹۵۴۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۱۳۸۸۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۳۹۸۳۳۰ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۱۶۳۸۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۲۹۹۶۹۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۸۴۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۶۲۲۲۳ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۳۶۲۸۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۳۴۷۵۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۳۲۵۱۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۲۸۱۵۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۱۰۵۶۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۶۷۶۱۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۵۹۰۶۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۴۸۶۷۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۴۵۰۹۶ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۴۲۰۴۳ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۱۹ / ۹ / ۱۳۹۷

۲ ربيع الثانی ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۵ : ۰۲ : ۱۹

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۳

طلوع خورشید: ۰۷:۰۳

اذان ظهر: ۱۱:۵۷

اذان عصر: ۱۴:۳۳

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۲

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات