یادآوری نکات مهم نزدیکی در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی در بارداری ، یادآوری نکات مهم

نزدیکی در بارداری یکی از مسائل مهمی است که در زمان حاملگی زنان مطرح می شود و ما در این مطلب می خواهیم نکات مهم مربوط به نزدیکی در بارداری را خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی یادآوری کنیم. البته در مطالب قبلی در مورد نزدیکی کردن در بارداری به صورت نسبتا جامع صحبت کرده ایم و در این بحث می خواهیم نکات مهم رابرای استفاده بهتر زوجین ، یادآوری کنیم.

نزدیکی در بارداری از نظر اسلام

یکی از موضوعات مطرح در زمینه انجام عمل نزدیکی در زمان بارداری ، بررسی آن از نظر دین مقدس اسلام و از لحاظ شرعی می باشد. این موضوع به طور مفصل در مطلب نزدیکی در دوران بارداری از نظر اسلام توضیح داده شده است و شما خواننده محترم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آن مطلب مراجعه نمایید.

نزدیکی در حاملگی از نظر پزشکی

موضوع دوم در رابطه با نزدیکی در دوران بارداری ، بررسی آن از نظر پزشکی می باشد. انجام عمل نزدیکی در زمان حاملگی تا زمانی که خطر و ضرری برای جنین و مادر باردار نداشته باشد از نظر پزشکی منعی ندارد. البته همیشه بایستی احتیاط لازم را در مورد عمل مجامعت در بارداری به عمل آورد. گاهی اوقات شرایط مادر باردار یا جنین به گونه ای است که ممکن است انجام عمل نزدیکی در این دوران ، خطرناک باشد. در این حالت ، پزشک متخصص زنان زایمان ، عمل نزدیکی در زمان حاملگی را منع می کند. بسته به شرایط مادر حامله و جنین و نیز نظر پزشک مربوطه ، منع نزدیکی در بارداری می تواند به صورت مقطعی یا برای کل دوران بارداری باشد. به هر حال بهتر است که در این مورد طبق نظر پزشک متخصص و متعهد عمل شود. البته گاهی ممکن است نظر پزشکان مختلف در این زمینه متفاوت باشد. به هر صورت در این گونه مواقع ، رعایت احتیاط ، شرط عقل است.

احتیاط در سه ماه اول و ماه آخر بارداری

سه ماه اول بارداری و همچنین ماه آخر بارداری ، زمان هایی هستند که نزدیکی کردن در آن زمان ها بایستی با احتیاط بسیار زیادی انجام شود. هم در سه ماهه اول بارداری و هم در ماه نهم بارداری ، تعلق جنین به رحم مادر کمتر است و احتمال سقط جنین ، بالاست. از این رو در این زمان ها بایستی عمل نزدیکی با احتیاط بیشتری انجام شود. در ماه آخر حاملگی حتی احتمال پارگی کیسه آب در اثر عمل نزدیکی نامناسب وجود دارد. در مورد سه ماه اول بارداری برای نزدیکی کردن در مطلب نزدیکی در سه ماهه اول بارداری توضیحات لازم داده شده است.

داشتن وضو در زمان نزدیکی در بارداری

از نظر دین مقدس اسلام و طبق توصیه پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، داشتن وضو در هنگام نزدیکی کردن در بارداری توصیه شده است. البته داشتن وضو در هنگام عمل نزدیکی در زمان های غیر بارداری نیز توصیه شده است. داشتن وضو در هنگام نزدیکی در زمان بارداری سبب جلوگیری از بخیل شدن فرزند می شود. ضمنا داشتن وضو در هنگام نزدیکی در زمان های غیر بارداری علاوه بر شادابی زن و مرد باعث شادابی و نورانیت جنین (در صورت اقدام به بارداری) هم می شود. در مورد وضو مطالعه مطلب تاثیر وضو در زمان آمیزش بر فرزند را نیز توصیه می کنیم. به طور کلی داشتن وضو چه در زمان اقدام به بچه دار شدن و چه در دوران بارداری سبب تاثیرات مثبت معنوی بر جنین می شود.

پرهیز از حرکات تند در هنگام نزدیکی در آبستنی

زن و مرد در هنگام انجام مقاربت در زمان حاملگی زن بایستی از انجام حرکات تند خودداری کنند. انجام حرکات تند در لحظه جماع در بارداری می تواند تهدیدی برای سلامت بارداری و همچنین برای سلامت جنین باشد. داشتن آرامش و انجام ملایم حرکات در زمان نزدیکی کردن در این دوران ، علاوه بر رفع نیاز جنسی ، می تواند ضامن سلامت بارداری و سلامت جنین باشد.

نکات مهم مربوط به زن باردار

نکته مهم دیگری که در مورد نزدیکی در حاملگی وجود دارد ، مربوط به زن باردار می باشد. از جمله مسائل مهم در مورد عمل نزدیکی ، ارضاء زن و مرد می باشد. رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضاء مرد در هنگام خروج منی انجام می شود. اما رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) در زن ، کاملا متفاوت می باشد. ارگاسم زن همراه با انقباضات دیواره رحم می باشد و هرچه ارگاسم زن بیشتر باشد ، انقباضات دیواره رحم نیز بیشتر خواهد بود. این موضوع در زمان غیر بارداری اهمیتی ندارد اما در زمان بارداری ، بسیار مهم است. اهمیت آن از این جهت می باشد که انقاباضات دیواره رحم می تواند خطر سقط را برای جنین به دنبال داشته باشد. از این رو خانم های باردار در هنگام نزدیکی کردن در دوران بارداری از رسیدن به اوج لذت جنسی خودداری کنند تا خدای ناکرده مشکلی برای جنین پیش نیاید. این موضوع مخصوصا در 3 ماه اول و ماه آخر بارداری از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

نزدیکی در بارداری در زمان مناسب انجام شود

درست است که نزدیکی کردن در زمان بارداری منجر به تشکیل نطفه نمی شود اما با این حال برای بهره مندی از تاثیرات مثبت مربوط به زمان های مناسب نزدیکی و پرهیز از تاثیرات منفی مربوط به زمان های نامناسب نزدیکی ، بهتر است که عمل نزدیکی در بارداری در زمان های توصیه شده انجام شود. برای این کار می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

خونریزی و لکه بینی پس از مقاربت در بارداری

گاهی اوقات پس از انجام عمل نزدیکی در بارداری ، ممکن است خونریزی یا لکه بینی در زن باردار مشاهده شود. درست است که هر نوع خونریزی و لکه بینی در دوران بارداری نمی تواند دلیل بر احتمال خطر باشد اما با این حال و برای اطمینان از عدم خطرات احتمالی ، خونریزی و لکه بینی بعد از عمل جنسی در بارداری را جدی بگیرید. انجام معاینه توسط پزشک متخصص یا در مراکز درمانی می تواند زوجین را از عدم وجود خطر برای بارداری مطمئن سازد.

پرهیز از دخول کامل

دخول کامل آلت در هنگام نزدیکی کردن در بارداری ممکن است سبب ایجاد خونریزی ، وارد شدن صدمه به دهانه رحم یا حتی پارگی کیسه آب جنین بشود. مردان محترم سعی کنند از دخول کامل آلت در زمان نزدیکی در دوران بارداری خودداری کنند. این موضوع مخصوصا در زنان بارداری که دارای بی کفایتی دهانه رحم (سرویکس) هستند یا عمل سرکلاژ انجام داده اند بسیار مهم می باشد. عمل سرکلاژ در بارداری یکی از راه های جلوگیری از سقط جنین در زنانی است که دهانه رحم در آنها توانایی نگهداری جنین را در حالت طبیعی ندارد.

درمان عفونت واژن در بارداری با عمل نزدیکی

شاید تعجب کنید! اما داشتن رابطه نزدیکی در زمان بارداری علاوه بر رفع نیاز جنسی ، کاربرد های دیگری نیز دارد! یکی از کاربرد های انجام عمل نزدیکی در زمان آبستنی زن ، در مورد درمان عفونت واژن در بارداری می باشد. یکی از بهترین راه های درمان عفونت واژن در بارداری و مخصوصا عفونت داخلی واژن ، استفاده از شهد عسل طبیعی است. بهترین راه وارد کردن شهد عسل طبیعی به داخل کانال واژن هم استفاده از آلت مرد در هنگام نزدیکی کردن است. برای این کار مقداری از شهد عسل طبیعی و ناب را بر سر آلت مرد قرار داده و آن را داخل واژن زن می کند. این عمل تاثیر بسیار زیادی در درمان عفونت واژن دارد.

رعایت فواصل بین نزدیکی کردن ها

نکته مهم و آخری که در مورد عمل جماع در بارداری خدمت شما عرض می شود مربوط به رعایت فاصله زمانی بین دو عمل نزدیکی متوالی می باشد. سعی کنید فاصله بین دو عمل نزدیکی متوالی در دوران بارداری ، کم نباشد. فاصله زمانی کم بین دو عمل مقاربت در حاملگی می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. از این رو سعی شود تا حدالامکان فاصله زمانی بین دو آمیزش متوالی در بارداری ، مناسب باشد.

در این مطلب نکات مهم مربوط به عمل مجامعت در زمان بارداری را یادآور شدیم و امیدواریم که برای شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی ، مفید بوده باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

آزمایش اسپرم (۱ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۳ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۳ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۳ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۴ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۴ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۵ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۵ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۵ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۶ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۷ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۷ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۷ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۸ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۸ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۹ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۹ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۹ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۶۰۷۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۰۵۰۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۷۵۷۰۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۷۸۵۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۴۴۳۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۲۵۳۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۳۵۵۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۸۵۵۰ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۹۳۰۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۴۷۰۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۷۱۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۹۳۹۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۳۴۵۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۰۶۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۷۳۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۲۴۴۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۱۵۳۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۶۹۸۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۸۹۰۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۹۲۸ بازدید)

احادیث بارداری

آميزش پس از آميزش ، بدون اين كه ميان آنها غسل باشد ديوانگى را براى فرزند در پى مى آورد.

حضرت امام رضا(علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۵ / ۷ / ۱۳۹۹

۸ صفر ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۹ : ۱۸ : ۱۶

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۲

طلوع خورشید: ۰۵:۵۵

اذان ظهر: ۱۱:۵۶

اذان عصر: ۱۵:۲۰

غروب خورشید: ۱۷:۵۵

اذان مغرب: ۱۸:۱۳

وقت عشاء: ۱۹:۰۰

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات