یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری چه اهمیتی دارد؟ یک هفته پس از انجام عمل مقاربت به منظور باردار شدن چه اعمالی باید انجام داد؟ در مدت یک هفته بعد از نزدیکی کردن برای حاملگی از لحاظ تغذیه چه نکاتی را باید رعایت نمود؟ یک هفته بعد از مجامعت به منظور باردار شدن چه نکاتی بایستی رعایت شود تا بارداری شکل بگیرد و از ناباروری و عدم تشکیل بارداری پیشگیری شود؟ چه توصیه ای از نظر شرعی و در فرمایش ائمه معصومین برای 7 روز بعد از نزدیکی برای باردار شدن وجود دارد؟ در این مطلب می خواهیم در مورد یک هفته پس از انجام عمل نزدیکی به منظور باردار شدن صحبت کنیم و نکاتی را در این خصوص خدمت شما خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی بیان کنیم و امیدواریم که انشاء الله مفید بوده باشد.

از جمله مسائل مهم مربوط به بارداری ، اعمال پس از انجام عمل نزدیکی است. اعمال پس از نزدیکی برای بارداری از اهمیت خاصی برخوردار است. رعایت برخی نکات پس از انجام عمل نزدیکی می تواند شانس بارداری را افزایش دهد و برعکس ، انجام بعضی اعمال پس از نزدیکی می تواند شانس حاملگی را کاهش داده و حتی سبب نازایی و ناباروری زنان نیز گردد.

مسائل مختلفی برای بعد از نزدیکی کردن برای باردار شدن زن مطرح می باشد. در مطلب بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم به این مسائل اشاره شده است. یکی از مسائل مهم بعد از عمل جماع و به منظور باردار شدن زن ، تغذیه پس از نزدیکی می باشد و در این خصوص ، نحوه تغذیه در مدت یک هفته پس از عمل آمیزش برای حامله شدن مورد اهمیت می باشد. تغذیه در این زمان چه اهمیتی دارد و از خوردن چه چیزهایی بایستی اجتناب شود تا برای شکل گیری بارداری مشکلی پیش نیاید؟ احتمالا بعضی از خانواده ها از این مساله اطلاعی نداشته باشند و احتمالا عدم شکل گیری بارداری بعد از تلاش های فراوان شاید این سؤال را برای آنها ایجاد کند که علت عدم ایجاد بارداری چیست؟ و شاید ندانند که احتمالا عدم ایجاد و عدم شکل گیری حاملگی به تغذیه در مدت یک هفته بعد از عمل نزدیکی مربوط می شود.

البته علل نازایی و ناباروری و عدم شکل گیری و ایجاد بارداری در زنان فقط منحصر به یک مورد نیست اما مطمئنا عدم رعایت نکات تغذیه ای بعد از انجام عمل نزدیکی برای بارداری در نازایی زنان نقش به سزائی دارد. اما نکته مهم تغذیه ای در مدت یک هفته پس از نزدیکی برای حاملگی چیست؟

برای توضیح این مطلب در ابتدا اجازه دهید به یکی از توصیه های پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) که خطاب به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) فرموده اند اشاره کنیم. پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) در این خصوص چنین سفارش می فرمایند:

چون عروس را به خانه آوردی ... و منع كن عروس را تا هفت روز از خوردن شیر و سركه و گشنیز و سیب ترش. پس حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) عرض کرد یا رسول اللّه به چه سبب منع كنم او را از این ها؟ پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: زیرا كه رحم به سبب خوردن این ها سرد و عقیم می شود و فرزند نمى آورد.

بخشی از سفارشات پیامبر خدا (ص) به حضرت علی (ع)

دقت در این سفارش ، پیام مهمی را برای همه بانوان عزیز دارد و اگر در کل جهان بررسی شود به احتمال قریب به یقین علت برخی از نازایی های زنان به این مساله مربوط خواهد بود. پس ، وقتی که عمل نزدیکی به منظور باردار شدن انجام می گیرد لازم است خانم های محترم تا مدت یک هفته پس از آن از خوردن شیر و سركه و گشنیز و سیب ترش خودداری کنند تا دچار مشکل نازایی نشوند.

اما یک سؤال مهم در اینجا مطرح می شود و آن این است که اگر عمل نزدیکی برای بارداری به دفعات زیاد انجام شود و فقط منحصر به یک مورد نباشد در آن صورت چه کار باید کرد و چگونه بایستی مدت یک هفته پس از آمیزش را از لحاظ تغذیه رعایت کرد؟

پاسخ این سؤال بسیار ساده است. بعد از هر بار عمل نزدیکی ، مدت یک هفته تغذیه را از لحاظ موارد اشاره شده در سفارش بالا رعایت می کنیم. یعنی خانم بعد از عمل نزدیکی تا مدت 7 روز از خوردن شیر و سركه و گشنیز و سیب ترش خودداری می کند. اگر دوباره عمل نزدیکی انجام شد ، باز همان مدت 7 روز از اول شروع می شود و روز های رعایت شده در نزدیکی قبلی در نظر گرفته نمی شود. یعنی بعد از هر بار انجام عمل نزدیکی ، خانم نسبت به رعایت تغذیه به مدت 7 روز اقدام می کند. ملاحظه می شود که فقط رعایت این دستور ساده چقدر می تواند جلوی بسیاری از ناباروری های زنان را بگیرد.

البته راجع به مسائل مربوط به عمل نزدیکی ، قبل و بعد از آن ، مسائل زیادی وجود دارند که تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری یک بارداری سالم دارند. یکی از مسائل مهم در این زمینه مربوط به زمان انجام عمل نزدیکی است. زمان انجام مجامعت مخصوصا به منظور باردار شدن زن بسیار مهم است و عدم رعایت این مسائل می تواند به سلامتی زن ، مرد و مهمتر از همه به سلامتی جنین آسیب جدی وارد کرده و سبب شکل گیری بارداری ناسالم ، سقط جنین یا حتی تولد نوزاد ناسالم گردد. امروزه اگر بررسی کنیم مطمئنا ریشه برخی از مشکلات مربوط به بارداری و جنین را در عدم رعایت زمان مناسب برای آمیزش خواهیم یافت. سایت 2زندگی با استفاده از دستورات شرع و در نظر گرفتن زمان های نهی شده و سفارش شده برای انجام عمل نزدیکی مطابق فرمایش پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام را آماده کرده است که استفاده از این برنامه به همه خانواده هایی که مخصوصا برای بارداری و بچه دار شدن اقدام می کنند توصیه می گردد.

امیدواریم مباحث مطرح شده در این مطلب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۳ هفته قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۲ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۳ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۴ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۴ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۴ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۴ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۵ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۵ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۵ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۵ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۵ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۵ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۵ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۵ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۵ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۵ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۶ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۶ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۷۱۵۳۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۰۲۷۳۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۵۵۵۰۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۲۳۷۹۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۱۵۶۵۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۸۴۹۸۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۸۹۷۶۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۶۸۹۱۲ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۲۹۲۷۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۱۹۸۰۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۱۷۷۹۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۱۶۸۴۳ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۹۴۲۳۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۶۷۱۲۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۶۶۵۳۸ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۱۵۱۸۸ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۹۸۶۶۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۹۶۷۸۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۷۱۵۴ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۷۹۳۰۳ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۲۵ / ۴ / ۱۳۹۸

۱۳ ذيقعده ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۸ : ۲۷ : ۰۸

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۱۸

طلوع خورشید: ۰۶:۰۰

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۵۹

غروب خورشید: ۲۰:۲۰

اذان مغرب: ۲۰:۴۱

وقت عشاء: ۲۱:۳۸

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۹

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات