درمان گلو درد نوزاد به روش سنتی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

گلو درد نوزاد ، درمان به روش سنتی

درمان گلو درد نوزاد به روش سنتی و طبیعی در منزل. چگونه گلودرد نوزاد را با شیوه سالم و طبیعی درمان کنیم؟ درمان گلو درد نوزاد به روش سنتی چگونه است؟ درمان گلو درد نوزاد زیر یک سال با روش طبیعی چگونه است؟ چه راهکاری برای درمان مؤثر گلو درد نوزادان وجود دارد؟ از چه روش درمانی برای درد گلو در نوزاد استفاده کنیم که عارضه جانبی نداشته باشد؟ آیا راه سالمی برای درمان گلو درد نوزاد در خانه وجود دارد که عفونت گلوی نوزاد را در اسرع وقت برطرف کند؟

عفونت گلو یکی از نشانه ها و عارضه های سرماخوردگی است که باعث درد در ناحیه گلو می شود. درد گلو در نوزادان می تواند موجب بی قراری و گریه زیاد آنان شود. گلو درد نوزاد می تواند باعث آزار نوزاد و ناراحتی او هنگام بلع غذا یا خوردن شیر شود. گلو درد نوزاد می تواند باعث مشکل در قورت دادن آب دهان نوزاد شده و معمولا مشاهده می شود که در این حالت ، آب از دهان نوزاد سرازیر می شود چراکه نوزاد نمی تواند آب دهان خود را به خوبی قورت دهد. عفونت گلو همچنین می تواند باعث سرفه گردد که این عارضه هم بر ناراحتی نوزادان عزیز می افزاید. عفونت گلو اگر به صورت سریع درمان نشود می تواند سبب سرازیر شدن عفونت به سینه نوزاد شود که این عارضه هم بر مشکلات سرماخوردگی می افزاید. پس این خیلی مهم است که گلو درد نوزاد را در اسرع وقت درمان کنیم.

حال ، سؤال این است که چگونه گلو درد نوزاد را به روش سنتی و در سریعترین زمان ممکن درمان کنیم؟ در طب شیمیایی برای درمان عفونت گلوی نوزاد معمولا از شربت های شیمیایی استفاده می کنند. البته این شربت های شیمیایی فقط مختص درمان عفونت گلو نیستند بلکه برای درمان عفونت کل بدن استفاده می شوند که البته گلو نیز جزئی از بدن است و بالطبع ، اثرات ضد عفونی این شربت ها بر روی گلو نیز اثر می گذارد.

اما معمولا این روش درمان ضمن اینکه عوارض جانبی برای نوزاد دارد قادر به درمان سریع گلو درد نوزاد نیست و نوزادان معمولا با وجود اجرای درمان های شیمیایی ، همچنان به بی قراری خود ادامه می دهند. شاید این یکی از دلایلی باشد که خانواده ها و والدین نوزاد را به فکر روش درمان جایگزین یا حداقل روش درمان موازی ، وادار کند. ممکن است والدین به دنبال روش درمان سنتی باشند تا هم عارضه داروهای شیمیایی را نداشته و هم اثر و هم سرعت درمان آن بیشتر باشد.

در این مطلب در زمینه درمان عفونت گلوی نوزاد با روش های ساده و سنتی صحبت می کنیم که به راحتی در خانه قابل انجام هستند. برای درمان عفونت گلوی نوزاد به روش سنتی ، هم به روش عمومی و هم به روش موضعی اشاره خواهیم کرد.

 

روش عمومی درمان گلو درد نوزاد

یکی از روش های درمان گلودرد نوزاد استفاده از روش عمومی است. در این روش با استفاده از داروهای ضد عفونت ، عفونت کل بدن در معرض درمان قرار می گیرد و ناحیه خاصی مد نظر نیست. همانطور که در طب شیمیایی از شربت های ضد عفونت برای نوزادان استفاده می شود در روش سنتی نیز می توان این کار را کرد. یکی از بهترین داروهای گیاهی ضد عفونت که نقش بسیار مؤثری در درمان و رفع عفونت بدن نوزادان دارد ، عرق پونه (یارپوز) می باشد. عرق یارپوز سرعت تاثیر فوق العاده ای در درمان عفونت بدن نوزادان دارد. در این زمینه می توانید مطلب

معجزه عرق پونه در درمان عفونت کودکان را مطالعه نمایید.

از دیگر موادی که در درمان عفونت بدن نوزاد تاثیر فوق العاده ای دارد ، عسل طبیعی است. معمولا در بین بعضی از خانواده ها اعتقاد شاید بر این باشد که عسل برای نوزادان زیر یک سال مناسب نباشد ولی بعضی از خانواده ها این اصل را قبول ندارند و برای نوزاد زیر یک سال نیز از عسل استفاده می کنند. تصمیم در این زمینه بر عهده خود شماست. یادمان باشد که منظور از عسل در این مطلب ، عسل طبیعی می باشد نه سایر شیره های کارخانه ای یا تقلبی که متاسفانه به نام عسل! در بازار فروخته می شود. عسل علاوه بر روش عمومی به صورت موضعی نیز برای درمان گلو درد نوزاد می تواند استفاده شود که نحوه آن در بخش روش موضعی توضیح داده می شود.

از جمله مواد غذایی دیگری که می تواند در درمان گلودرد نوزاد مؤثر باشد ، استفاده از آب شلغم می باشد. آب شلغم نقش ضد عفونی دارد و در درمام عفونت کلی بدن از جمله عفونت گلو مؤثر می باشد. برای تهیه آب شلغم ، یک حفره در داخل یک عدد شلغم ایجاد نموده و شلغم را در داخل آب بر روی شعله ملایم گاز قرار دهید. پس از مدتی ، آب در قسمت حفره ایجاد شده جمع می شود که می توانید آن را به نوزاد دلبندتان بدهید.

 

روش موضعی درمان گلو درد نوزاد

علاوه بر روش عمومی درمان عفونت بدن نوزاد ، استفاده از روش موضعی در کنار استفاده از روش عمومی برای درمان عفونت گلو بسیار مفید می باشد. یکی از روش های موضعی برای درمان گلو درد نوزاد ، گرم کردن ناحیه گلو می باشد. هرچقدر که بتوانیم ناحیه زیر گلوی نوزاد را گرم نگه داریم به همان اندازه در درمان عفونت گلوی نوزاد مؤثر می باشد. برای این کار مادران عزیر می توانند از پیه استفاده کنند. مقداری پیه را به زیر گلوی نوزاد بمالند که این کار سبب گرم شدن آن ناحیه می شود. همچنین در کنار این عمل می توانند از لباس هایی استفاده کنند که گلوی نوزاد را بپوشاند.

روش موضعی دیگر ، استفاده از شهد عسل طبیعی می باشد. عسل طبیعی نقش بسیار مهمی در درمان عفونت دارد. برای این کار کمی شهد عسل طبیعی را به نوزاد به طور آرام آرام (نه یک دفعه) بخورانید به طوری که تقریبا اثر آن تا مدتی در گلوی نوزاد باقی بماند. این عمل را زمانی می توانید انجام دهید که خوردنی یا نوشیدنی به نوزاد نمی دهید تا این عسل از گلوی نوزاد شسته نشود. البته همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، استفاده از این روش برای نوزاد زیر یک سال به تصمیم خود خانواده ها بستگی دارد ولی برای نوزادان بالای یک سال با خیال راحت می توانید استفاده نمایید.

روش موضعی دیگری که بسیار بسیار در درمان گلو درد نوزاد و رفع عفونت گلوی او مؤثر می باشد ، استفاده از نمک طبیعی است. نمک طبیعی یک ضد عفونی کننده فوق العاده طبیعی می باشد. اما چگونه می توانیم از نمک طبیعی برای درمان موضعی گلودرد نوزاد استفاده کنیم؟ راه حل آن بسیار بسیار ساده است. برای این کار یک تکه از سنگ نمک طبیعی را با دست جلوی دهان نوزاد بگیرید تا کم کم آن را لیس بزند. اجازه دهید این کار به آهستگی و آرام آرام انجام شود تا نمک در گلوی نوزاد حالت ماندگاری داشته باشد. وقتی نوزاد یک مقدار از نمک را لیس زد ، کافی است. این کار را در چندین نوبت در روز می توانید انجام دهید و تاثیر فوق العاده آن را در درمان گلو درد نوزاد ببینید. همانند درمان با شهد عسل طبیعی ، این عمل را زمانی انجام دهید که خوردنی یا نوشیدنی به نوزاد نمی دهید تا نمک در گلوی نوزاد مدتی باقی بماند.

مدتی پس از این عمل می توانید آب مخلوط با عرق یارپوز به نوزاد بدهید تا هم موجب رفع تشنگی او شده و هم موجب درمان عفونت او شود. توجه داشته باشید آبی که به نوزاد می دهید حتما ولرم باشد و آب سرد به او ندهید زیرا آب سرد می تواند سبب تشدید دردگلو در نوزاد بشود.

در کنار این روش ها از دعا کردن و دادن صدقه نیز غفلت نکنیم. امید است روش های درمانی ذکر شده در اینجا بتواند برای خانواده های محترم ، مفید باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۴ هفته قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۲ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۳ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۴ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۴ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۴ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۵ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۵ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۵ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۵ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۵ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۵ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۵ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۵ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۶ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۶ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۶ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۶ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۷۴۴۶۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۰۶۹۲۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۵۸۳۷۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۲۵۸۸۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۱۸۹۷۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۸۸۱۸۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۹۲۷۶۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۰۲۲۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۰۸۶۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۱۳۰۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۲۰۸۹۳ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۲۰۵۲۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۹۶۱۸۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۶۷۹۱۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۶۷۵۸۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۱۸۸۲۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۰۰۲۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۹۸۲۱۹ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۷۶۵۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۰۷۵۷ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندر دهيد چرا كه بر خرد (عقل) كودك مى افزايد.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۳۱ / ۴ / ۱۳۹۸

۱۹ ذيقعده ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۰ : ۴۳ : ۱۴

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۲۴

طلوع خورشید: ۰۶:۰۴

اذان ظهر: ۱۳:۱۱

اذان عصر: ۱۶:۵۹

غروب خورشید: ۲۰:۱۷

اذان مغرب: ۲۰:۳۷

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات