چگونه فرزند صالح از خدا هدیه بگیریم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

چگونه فرزند صالح داشته باشیم

چگونه فرزند صالح داشته باشیم؟

آیا شما هم فرزندی صالح می خواهید؟ آیا دوست دارید خدای متعال فرزندان صالحی را روزی شما گرداند؟ آیا می دانید مطابق فرمایش پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، فرزند صالح گلی از گل های بهشت است؟ آیا می دانید یکی از قسمت های سلام ها در هر نماز ، سلام بر بندگان صالح است آن جا که گفته می شود: " السّلام علینا و علی عباد الله الصّالحین " آیا شما نیز این سوال را از خودتان می پرسید که چگونه فرزند صالحی داشته باشیم؟ آیا به دنبال این هستید که بدانید چه چیزی باعث می شود فرزند انسان صالح بشود؟ ما سعی داریم تا حد توان پاسخ این سوالات و سوالات مشابه را بررسی کنیم و ببینیم چطور می توانیم فرزند یا فرزندان صالح از خدا هدیه بگیریم. یکی از بدیهیات امر این است که برای به دست آوردن هر چیزی باید بهای آن را پرداخت و هر چقدر آن شی بارزش تر باشد، لاجرم بهای بیشتری باید بابت آن پرداخت کرد. مثلا اگر بخواهیم یک کیلو مس بخریم بهای کمتری می پردازیم نسبت به زمانی که بخواهیم یک کیلو طلا بخریم! و چنانچه بهای یک کیلو مس را برای خریدن یک کیلو طلا بپردازیم مطمئنا طلا نخواهند داد! در مورد فرزند صالح هم همینطور است و برای اینکه خدای متعال فرزند صالحی روزی ما بکند باید بهای آن را بپردازیم و هرقدر بهای بیشتری بپردازیم فرزند صالح تری را هدیه خواهیم گرفت. خب حالا که فهمیدیم باید بهایی را برای داشتن فرزند صالح بپردازیم آن بها چیست؟ آیا لازم است پول بپردازیم؟ یا طلا بدهیم تا فرزند صالحی را خدای متعال روزی ما گرداند؟ در این قسمت مسائلی را مطرح می کنیم تا ببینیم بهای گرفتن فرزند صالح از خدا چیست.

 

ایجاد آمادگی و صلاحیت جهت هدیه گرفتن فرزند صالح از خدا

فرزند امانتی از طرف خداست که به انسان سپرده می شود و عاقلانه نیست که امانت را به نااهل بسپارند! اگر قرار باشد که شما امانتی را برای مدتی به کسی بسپارید آیا آن را به هرکسی می سپارید یا نه سعی می کنید فرد سالم و امانتداری را پیدا کنید و امانت خود را به او بسپارید؟ مطمئنا هیچ انسان عاقلی به فرد ناشایست امانت نمی سپارد. پس برای اینکه بتوانیم فرزند صالحی را خدا به ما امانت دهد بایستی قابلیت لازم به منظور دریافت آن امانت را کسب کنیم. اما چگونه این شایستگی و لیاقت و آمادگی را برای هدیه گرفتن فرزند صالح از خدا در خود ایجاد کنیم؟ از طریق رعایت مسائل زیر می توانیم تا حدی این شایستگی و لیاقت را در خودمان ایجاد و تقویت کنیم:


 
 • تلاش برای کسب روزی حلال: اولین و مهمترین قدم در جهت داشتن فرزند صالح، تلاش برای به دست آوردن روزی حلال است. در اهمیت کسب روزی حلال همین بس که پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند: اَلْعِبادَةُ سَبْعُونَ جُزْءً اَفْضَلُها طَلَبُ الْحَلالِ. (عبادت هفتاد جزء است که برترین آن ها کسب روزی حلال است). بدون کسب روزی حلال ، انتظار داشتن فرزند صالح را نداشته باشیم! با مال حرام فرزند صالحی را به ما نمی دهند! پس مراقبت کنیم که روزی حلال کسب کنیم و به خانواده خود روزی حلال بخورانیم.
   
 • رعایت حدود الهی: حدود الهی را رعایت کنیم. رعایت حدودی که خدای متعال تعیین فرموده اند مثل: محرم و نامحرم، حجاب و عفاف، حلال و حرام، انجام واجبات مثل نماز و روزه و ترک محرمات و معصیت. بدون رعایت حدود الهی، انتظار برای داشتن فرزند صالح ، انتظار معقولی نیست!
   
 • خدمت به مردم مخصوصا پدر و مادر: خدمت به مردم کار بسیار پسندیده و نیکویی است. سعی کنیم تا حد توان و امکان در جهت رضای خدا به خلق خدا خدمت کنیم حتی اگر این خدمت ، یک تبسم یا گشاده رویی ساده باشد! مخصوصا خدمت به پدر و مادر در جهت صالح شدن اولاد بسیار بسیار مهم است.
   
 • رعایت مسائل شرعی هنگام نزدیکی برای اقدام به بچه دار شدن: مسائلی که ذکر شده در هنگام نزدیکی بایستی تا حد امکان رعایت شود تا انشاء ا... شیطان در نطفه انسان شریک نشود. گفتن اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ، بسم الله الرحمن الرحیم در هنگام نزدیکی و آمیزش و نیز رعایت شرایط و زمان مناسب نزدیکی بسیار بر صالح شدن فرزند موثر است. جهت دانستن زمان های مناسب نزدیکی می توانید برنامه محاسبه زمان مناسب نزدیکی از نظر اسلام را ملاحظه نمایید.
   
 • داشتن محبت نسبت به اهل بیت (علیه السلام): پیامبر خدا و اهل بیت او (سلام الله علیهم اجمعین) شایسته ترین و صالح ترین بندگان خدا بر روی زمین هستند و کسی که فرزند صالحی می خواهد لاجرم بایستی محبت پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت او (سلام الله علیهم) در تمام وجودش باشد. مگر می شود که انسان طالب فرزند صالح باشد ولی محبت صالح ترین بندگان خدا را در دل نداشته باشد؟
   
 • تلاوت قرآن توسط پدر و مادر در قبل از اقدام به بچه دار شدن و در دوران حاملگی: تلاوت قرآن نقش مهمی در داشتن فرزند صالح دارد. پدر و مادر در قبل از اقدام به بارداری و نیز در دوران بارداری (مخصوصا مادر) تلاوت قرآن را فراموش ننمایند.
   
 • دعا برای داشتن فرزند صالح: دعا بسیار مهم است. خدای متعال در قسمتی از آیه ۷۷ سوره فرقان می فرمایند: قُلْ مَا يَعْبَأُ بِكُمْ رَبِّي لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ ( بگو اگر دعاى شما نباشد پروردگارم هيچ اعتنايى به شما نمى ‏كند ). از این آیه اهمیت دعا مشخص می شود. پس دعا و خواستن از درگاه باریتعالی یکی از راه های داشتن فرزند صالح است.
   
 • مواظبت بر حلال بودن لقمه: مادر باردار در طول دوران بارداری لازم است بر حلال بودن لقمه توجه کند و از خوردن لقمه های حرام و شبهه ناک خودداری نماید.
   
 • رفت و آمد با مردم نیکو خصلت و خدایی و پرهیز از معاشرت با مردم ناشایست: نوع افرادی که انسان با آن ها معاشرت دارد بسیار مهم است. سعی کنیم با افراد صالح و خدایی بیشتر معاشرت کنیم. مخصوصا مادر باردار در طول دوران بارداری حتما در این زمینه مراقبت داشته باشند و نیز از مجالس لهو و لعب و معصیت دوری نمایند.

 

امید است با رعایت این مسائل و مسائل مشابه، بتوانیم فرزندان صالحی از خدای بزرگ هدیه بگیریم و خدا توفیقمان دهند که آن ها را مطابق رضای الهی تربیت کنیم انشاء ا...

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۴ هفته قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۲ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۳ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۶ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۷ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۸ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۹ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۹ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۹ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۹ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۹ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۹ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۹ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱۰ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱۰ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱۰ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱۰ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱۰ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۹۰۵۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۶۵۹۴۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۱۴۹۷۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۸۹۰۸۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۸۰۱۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۴۰۰۷۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۳۷۰۷۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۱۴۷۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۸۰۶۶۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۰۲۷۶ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۷۷۶۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۳۰۷۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۳۴۷۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۳۳۱۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۹۳۳۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۷۴۵۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۰۲۵۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۹۰۶۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۲۸۴۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۵۰۵۸ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۷ / ۹ / ۱۳۹۸

۱۱ ربيع الثانی ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۴ : ۵۹ : ۰۱

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۲

طلوع خورشید: ۰۷:۰۱

اذان ظهر: ۱۱:۵۶

اذان عصر: ۱۴:۳۳

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات