انواع بی بی چک


بسم الله الرحمن الرحیم

 

انواع بی بی چکانواع بی بی چک. انواع مختلف بیبی چک کدامند؟ چند نوع بی بی چک داریم؟ بی بی چک ها را از جهات مختلف در چند گروه می توان دسته بندی کرد؟ امروزه انواع مختلفی از دستگاه های بی بی چک تولید شده و روانه بازار مصرف می شوند و ما در این مطلب قصد داریم در باره انواع مختلف بیبی چک صحبت بکنیم. تست های بی بی چک را از جهات مختلف می توان دسته بندی کرد. مهمترین جهات دسته بندی تست های بیبی چک در این مطلب بررسی می شوند.

 

انواع بی بی چک از نظر نحوه نمایش نتیجه

از نظر نحوه نمایش ، بی بی چک ها را می توان به دو گروه بی بی چک های آنالوگ یا همان بی بی چک های معمولی و بی بی چک های دیجیتالی تقسیم بندی کرد. شکل زیر ، انواع بی بی چک ها را از نظر چگونگی نمایش نتیجه ، نشان می دهد.

بی بی چک آنالوگ و دیجیتالی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می گردد ، در بی بی چک های معمولی ، نتیجه حاصله بر روی قسمتی از بی بی چک به صورت خطوط قرمز رنگ مشخص می شود ولی در بی بی چک دیجیتالی که به آن تست بارداری دیجیتالی نیز اطلاق می شود ، نتیجه حاصله بر روی یک صفحه نمایشگر نشان داده می شود. در تست بارداری دیجیتالی ، در صورت باردار بودن خانم ، عبارت "Pregnant" و در صورت عدم بارداری عبارت "Not Pregnant" نمایش داده می شود. ممکن است در بعضی دیگر از بیبی چک های دیجیتالی ، عبارت های دیگری هم جهت نشان دادن بارداری یا عدم بارداری نمایش داده شوند مثل "+ YES" برای حالت باردار بودن و "- NO" برای حالت عدم بارداری.

برخی از بی بی چک های دیجیتالی علاوه بر نمایش بارداری مثبت ، مدت زمان سپری شده از تخمک گذاری را هم به طور تقریبی و به صورت هفته نشان می دهند. مثلا وقتی در یک تست بارداری دیجیتالی ، علاوه بر مثبت شدن بارداری ، عبارت 2-1 نمایش داده می شود به معنای آن است که تقریبا بین یک الی دو هفته از زمان آزاد شدن تخمک و انجام عمل تخمک گذاری سپری شده است. معمولا سایر عبارت ها در این زمینه عبارتند از: 3-2 ، یعنی اینکه تقریبا مدت دو الی سه هفته از زمان تخمک گذاری گذشته است و عبارت +3 یعنی اینکه از زمان انجام عمل تخمک گذاری تقریبا بیش از سه هفته می گذرد.

 

انواع بی بی چک از نظر ساختاری

بی بی چک ها یا تست های بارداری خانگی را از نظر ساختاری در حالت کلی می توان به سه گروه طبقه بندی کرد:
 

بی بی چک قطره چکانی

یکی از متداول ترین نوع بی بی چک ، بیبی چک معروف به قطره چکانی است. این نوع بیبی چک جزء بیبی چک های آنالوگ یا معمولی است که در بالا به آن ها اشاره شده است. شکل زیر نمونه ای از این نوع بی بی تست را نشان می دهد.

بی بی چک قطره چکانی

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است ، روش کار بی بی تست قطره چکانی به این صورت است که هنگام استفاده ، آن را به صورت افقی بر روی یک سطح قرار داده و چند قطره از ادرار خانم را در محلی از دستگاه تست که با حرف لاتین S مشخص شده است می ریزند. مثلا در دستگاه بی بی چک مشخص شده در تصویر فوق ، ذکر شده است که 3 قطره از ادرار ریخته شود. پس از اندک مدتی ، نتیجه حاصله مطابق خطوط C و T قابل نمایش و تفسیر خواهد بود. برخی از بیبی چک های قطره چکانی ممکن است قطره چکانی هم در بسته بندی خود داشته باشند تا انتقال ادرار به دستگاه ، آسان گردد.
 

بی بی چک نواری

نوع دیگری از بی بی چک که ساخته شده است به شکل نوارهای نازک و باریک است که اصطلاحا به آن ها بی بی چک نواری اطلاق می شود. این نوع تست هم جزء تست های آنالوگ یا معمولی محسوب می شود. شکل زیر نمونه ای از بی بی چک نواری را نشان می دهد.

بی بی چک نواری

هنگام استفاده ، قسمتی از بی بی چک نواری را که زیر فلش ها قرار دارد در داخل ادرار خانم در یک لیوان قرار می دهند و پس از مدتی ، آن را خارج ساخته و کمی صبر می کنند تا نتیجه مشخص شود. مطابق خطوط مشخص شده در نقاط C و T از بیبی چک نواری ، نتیجه بارداری یا عدم بارداری خانم مشخص می گردد. باید توجه داشت که پس از خارج ساختن تست بی بی چک از لیوان حاوی ادرار ، نوار بی بی چک بایستی به صورت افقی قرار گیرد.
 

بی بی چک میله‌ای

بی بی چک میله‌ای شبیه بی بی چک نواری است اما از نظر ظاهر کمی با آن متفاوت می باشد. بیبی چک های میله‌ای تقریبا شبیه چوب بستنی هستند. در این نوع تست های بارداری ، قسمتی حساس به ادرار وجود دارد که معمولا با یک کلاهک پوشانده می شود. شکل زیر یک نمونه از بی بی چک های میله‌ای و از نوع آنالوگ را نشان می دهد. قسمت حساس به ادرار به رنگ صورتی نشان داده شده است که به وسیله کلاهک آبی شکل در زمان عدم استفاده پوشانده می شود.

بی بی چک میله ای

جهت تست بارداری در این نوع از بی بی چک ها ، خانم ها می توانند یا مستقیما به قسمت حساس به ادرار آن ، ادرار کنند یا اینکه آن قسمت را به مدت چند ثانیه در داخل لیوان محتوی ادرار قرار دهند. پس از آن ، کلاهک آن را گذاشته و بی بی چک را به صورت افقی بر روی یک سطح قرار داده و پس از مدتی ، نتیجه را مشاهده نمایند.

بی بی چک های میله‌ای شامل هر دو گروه از بی بی چک های آنالوگ و دیجیتالی می شود ؛ به عبارت بهتر ، هم بی بی چک آنالوگ یا معمولی و هم بی بی چک دیجیتالی از نوع میله‌ای ساخته می شوند.

نتیجه می تواند به شکل های مختلفی در بی بی چک آنالوگ یا معمولی نمایش یابد. شکل بالا یک نوع نمایش نتیجه در بیبی چک میله‌ای آنالوگ را نشان می دهد که در آن ظاهر شدن علامت + در پنجره نتیجه (Result Window) نشانه بارداری بوده و ظاهر شدن علامت - در آن پنجره ، نشانه عدم بارداری است. نحوه نمایش می تواند به شکل های دیگر مثلا: دو خط برای حالت بارداری و یک خط برای حالت عدم بارداری باشد. نحوه نمایش نتایج ، معمولا بر روی بی بی چک درج می شود و جای نگرانی از بابت خواندن و تفسیر آن نیست.

 

تا اینجا به بررسی انواع مختلف بی بی چک در حالت کلی پرداختیم. ممکن است در آینده انواع دیگری از آن ها هم ساخته شده و روانه بازار مصرف شود. در هنگام استفاده از بی بی چک توجه داشته باشیم که بی بی چک را در هنگام استفاده ، از بسته بندی آن خارج سازیم و همچنین به راهنمایی های ارائه شده در مورد هر بی بی چک به دقت عمل کنیم.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۳۳۱۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۸۶۸۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۵۷۴۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۵۳۴۴۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۹۰۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۹۶۱۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۰۹۹۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۳۴۴۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۰۰۶ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۲۴۶۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۹۴۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۶۶۲ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۱۶۹۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۴۳۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۰۴۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۰۲۴۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۹۵۲۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۵۴۴۲ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۶۴۱۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۴۰۷ بازدید)

احادیث بارداری

بِهْ بخورد كه نوزاد خوش بوتر و خوش رنگ تر خواهد شد.

حضرت علی عليه السلام درباره زن باردار

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۱۴ / ۴ / ۱۳۹۹

۱۲ ذيقعده ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۸ : ۲۶ : ۱۷

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۸

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۹

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۲۴

اذان مغرب: ۲۰:۴۵

وقت عشاء: ۲۱:۴۴

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات