بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول

آیا ممکن است فقط با یک بار نزدیکی در طول ماه باردار شد؟

آیا امکان دارد فقط با یک بار انجام دادن عمل نزدیکی در یک ماه ، باردار شد؟ آیا یک بار نزدیکی کردن برای باردار شدن کافی است یا نیاز است که حتما چندین بار عمل نزدیکی به منظور حامله شدن انجام شود؟ آیا باردار شدن با یک بار اقدام ممکن است؟ اگر بسته به شرایطی ، امکان یک بار رابطه در طول یک ماه وجود داشته باشد آیا می توان امیدوار بود که منجر به حاملگی شود؟ آیا رعایت زمان خاصی لازم است تا یک بار انجام عمل نزدیکی موجب باردار شدن خانم شود؟ اصولا در چه بازه زمانی می توان امید داشت که تنها با انجام یک عمل مجامعت و دخول ، بارداری اتفاق بیفتد؟ و سؤال دیگر ممکن است اینگونه مطرح شود که چه کار کنیم و چه روشی اتخاذ کنیم تا فقط با انجام یک بار عمل آمیزش و نزدیکی باردار شویم؟ این سؤالات و سؤالات مشابه آن ها ممکن است برای برخی زوجین مطرح باشد. ممکن است برخی قصد بارداری و بچه دار شدن داشته باشند و بخواهند بدانند که اگر فقط یک بار نزدیکی کنند امکان بارداری وجود دارد؟ و بعضی دیگر ممکن است قصد بارداری نداشته باشند اما از اینکه انجام فقط یک بار عمل نزدیکی موجب باردار شدن آن ها بشود نگران باشند. هدف و نیت ، هرچه باشد تفاوتی در اصل ماجرا نمی کند و ما قصد داریم در این مطلب این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم که آیا امکان باردار شدن و حاملگی فقط با یک بار انجام عمل جماع ممکن است؟

برای بررسی بیشتر موضوع ابتدا لازم است ببینیم اصولا بارداری چه زمانی اتفاق می افتد. بارداری به اذن الهی زمانی اتفاق می افتد که شرایط مناسب در بدن مرد و در بدن زن فراهم باشد. شرایط مناسب در بدن مرد سبب می شود که اسپرم سالمی جهت لقاح با تخمک در بدن مرد تولید شده و در زمان جماع و انزال وارد رحم زن شود. شرایط مناسب بارداری در بدن زن هم سبب می شود که تخمک سالم از تخمدان آزاد شده و به طور سالم با اسپرم وارد شده در رحم ترکیب گردیده ، سلول تخم تشکیل شده و محیط رحم هم آمادگی نگهداری از سلول تخم و رشد آن را داشته باشد. بر اساس این مسائل ، دو حالت مختلف را برای بررسی حاملگی با یک بار نزدیکی بررسی می کنیم. توجه داشته باشید که ما روند طبیعی و معمولی مربوط به آمیزش و بارداری را بررسی می کنیم و شرایط استثنایی مثل لقاح مصنوعی و ... را بررسی نمی کنیم.

 

حالت اول وقتی است که شرایط بارداری وجود ندارد:

در حالتی که به هر دلیل شرایط بارداری وجود نداشته باشد ، نه تنها یک بار که اگر چندین بار هم عمل نزدیکی انجام شود امکان بارداری یاوجود ندارد یا احتمال آن بسیار پائین است. به عنوان نمونه از حالت اول می توان کیست تخمدان در خانم ها را در نظر گرفت. بیماری کیست تخدان سبب می شود که تخمک از تخمدان آزاد نشود و وقتی تخمکی وجود نداشته باشد ، امکان حاملگی هم وجود ندارد. به عنوان مثال دوم از حالت اول می توان عدم توانایی رحم در نگهداری از سلول تخم را نام برد که باعث عدم شکل گیری حاملگی خواهد شد. در این حالات و یا سایر حالات مربوط به عدم بارداری و حاملگی ، حتی اگر چندین بار هم عمل نزدیکی انجام شود احتمال حامله شدن وجود ندارد و یا در حد بسیار بسیار پائینی است. چنانچه مسائلی نظیر این دو مثال برای زوجین مطرح باشد ، نتیجه مشخص بوده و نیازی به بررسی بیشتر موضوع نیست. اما چنانچه شرایط بارداری فراهم باشد آن وقت حالت دوم را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

حالت دوم وقتی است که شرایط بارداری وجود دارد:

حالت دوم مربوط به زمانی است که امکان بارداری وجود دارد و شرایط برای این کار مهیاست. در این حالت ببینیم آیا فقط با یک بار عمل نزدیکی می شود حاملگی را تجربه کرده و صاحب فرزند شد؟ با توجه به وجود شرایط مناسب بارداری در این حالت ، احتمال بارداری با یک بار انجام عمل نزدیکی وجود دارد اما با در نظر گرفتن شرایطی! آن شرایط کدام است؟ همانطور که ذکر شد ، یکی از شرایط شکل گیری بارداری ، وجود اسپرم و تخمک و لقاح آن ها با یکدیگر می باشد. اگر چنانچه انجام فقط یک بار عمل نزدیکی سبب رسیدن اسپرم به تخمک و ترکیب آن دو با یکدیگر بشود ، مساله حل شده است و در این حالت می توان ادعا کرد که بارداری فقط با یک بار عمل نزدیکی ممکن است. اما سؤال اساسی این است که چگونه می توان چنین شرایطی را ایجاد کرد که فقط با یک بار عمل جماع و دخول ، اسپرم با تخمک لقاح یابد تا منجر به حاملگی شود؟

برای بررسی بیشتر این مساله ، نیاز است تا کمی در مورد اسپرم و تخمک اطلاعات داشته باشیم. پس از انجام عمل نزدیکی بین زن و مرد ، اسپرم مرد وارد رحم زن می شود. بسته به شرایط رحم زن ، معمولا اسپرم به مدت 5 روز در رحم زن زنده می ماند و اگر در این مدت ، تخمکی از تخمدان آزاد شده و با اسپرم ترکیب شود امکان حامله شدن وجود دارد. اما طول عمر تخمک همانند اسپرم زیاد نیست و تخمک پس از آزاد شدن از تخمدان نهایتا تا 24 ساعت می تواند زنده بماند. با این حساب اگر چنانچه عمل آمیزش و نزدیکی در بین فاصله زمانی از 4 روز قبل از تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) تا 24 ساعت بعد از تخمک گذاری انجام شود ، حتی با یک بار انجام عمل نزدیکی صحیح می توان انتظار حاملگی را داشت. تخمین زمان تقریبی تخمک گذاری توسط خانم ها در این حالت بسیار مهم است و اگر این زمان را ندانیم ممکن است انجام عمل نزدیکی در زمانی صورت بگیرد که اسپرم با تخمک ترکیب نشود. باز هم تاکید می شود که در این حالت فرض بر این است که سایر شرایط مربوط به باردار شدن فراهم بوده و فقط مساله ترکیب اسپرم با تخمک وجود دارد.

با توجه به مسائل بالا ، چنانچه قصد دارید فقط با یک بار انجام دادن عمل نزدیکی ، باردار شوید ، در نظر گرفتن نکات زیر ضروری به نظر می رسد:

  • عمل آمیزش و نزدیکی را به طرز صحیح که موجب رسیدن اسپرم به رحم زن بشود انجام دهید.
     
  • عمل آمیزش و نزدیکی را در یکی از روزهای بین: 4 روز مانده به روز تخمک گذاری تا 24 ساعت پس از عمل تخمک گذاری انجام دهید.
     
  • عمل نزدیکی را در زمان سفارش شده توسط شرع مقدس اسلام انجام دهید. برای دانستن اوقات مناسب نزدیکی می توانید به برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام مراجعه نمایید.

ممکن است این سؤال هم مطرح باشد که چه نیازی است که فقط یک بار عمل نزدیکی به منظور بارداری انجام شود و چرا این عمل ، چندین بار انجام نشود؟ پاسخ این سؤال این است که امکان دارد به دلیل وجود برخی شرایط ، عملا امکان آمیزش بیش از یک بار برای زوجین در یک بازه زمانی وجود نداشته باشد و زوجین در این زمینه محدودیت داشته باشند. مثلا از نظر شرع مقدس اسلام ، هر زمان برای انجام عمل نزدیکی برای بارداری مناسب نبوده و بعید نیست که محدودیت ایجاد شده فقط برای یک بار انجام دادن عمل نزدیکی از این جهت باشد ؛ یعنی در یک بازه زمانی معین ، فقط یک روز مناسب از نظر شرعی برای عمل نزدیکی وجود داشته باشد.

پس نتیجه کلی حاصل از این بحث این است که اگر اراده خدای متعال بوده و شرایط بارداری هم فراهم باشد آنگاه انجام فقط یک دفعه عمل نزدیکی و جماع به طور صحیح و در زمان مناسب می تواند منجر به بارداری و حاملگی بشود.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۴ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱۱ ماه قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۲ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۴۴۲۲۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۹۹۰۷۳۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۵۱۷۸۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۵۸۵۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۱۸۰۵۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۱۵۳۳۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۸۲۲۲۴ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۰۸۱۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۱۶۸۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۴۶۹۲ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۹۳۲۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۴۷۹۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۳۳۵۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۰۹۲۸ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۰۸۶۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۸۰۰۳ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۶۳۷۹۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۴۱۶۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۲۵۸۷ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۷۸۴۳ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۶ / ۷ / ۱۴۰۲

۱۲ ربيع الاول ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۷ : ۵۷ : ۱۸

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۳

طلوع خورشید: ۰۵:۵۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۵

اذان عصر: ۱۵:۱۹

غروب خورشید: ۱۷:۵۳

اذان مغرب: ۱۸:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۵۸

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات