بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول

آیا ممکن است فقط با یک بار نزدیکی در طول ماه باردار شد؟

آیا امکان دارد فقط با یک بار انجام دادن عمل نزدیکی در یک ماه ، باردار شد؟ آیا یک بار نزدیکی کردن برای باردار شدن کافی است یا نیاز است که حتما چندین بار عمل نزدیکی به منظور حامله شدن انجام شود؟ آیا باردار شدن با یک بار اقدام ممکن است؟ اگر بسته به شرایطی ، امکان یک بار رابطه در طول یک ماه وجود داشته باشد آیا می توان امیدوار بود که منجر به حاملگی شود؟ آیا رعایت زمان خاصی لازم است تا یک بار انجام عمل نزدیکی موجب باردار شدن خانم شود؟ اصولا در چه بازه زمانی می توان امید داشت که تنها با انجام یک عمل مجامعت و دخول ، بارداری اتفاق بیفتد؟ و سؤال دیگر ممکن است اینگونه مطرح شود که چه کار کنیم و چه روشی اتخاذ کنیم تا فقط با انجام یک بار عمل آمیزش و نزدیکی باردار شویم؟ این سؤالات و سؤالات مشابه آن ها ممکن است برای برخی زوجین مطرح باشد. ممکن است برخی قصد بارداری و بچه دار شدن داشته باشند و بخواهند بدانند که اگر فقط یک بار نزدیکی کنند امکان بارداری وجود دارد؟ و بعضی دیگر ممکن است قصد بارداری نداشته باشند اما از اینکه انجام فقط یک بار عمل نزدیکی موجب باردار شدن آن ها بشود نگران باشند. هدف و نیت ، هرچه باشد تفاوتی در اصل ماجرا نمی کند و ما قصد داریم در این مطلب این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم که آیا امکان باردار شدن و حاملگی فقط با یک بار انجام عمل جماع ممکن است؟

برای بررسی بیشتر موضوع ابتدا لازم است ببینیم اصولا بارداری چه زمانی اتفاق می افتد. بارداری به اذن الهی زمانی اتفاق می افتد که شرایط مناسب در بدن مرد و در بدن زن فراهم باشد. شرایط مناسب در بدن مرد سبب می شود که اسپرم سالمی جهت لقاح با تخمک در بدن مرد تولید شده و در زمان جماع و انزال وارد رحم زن شود. شرایط مناسب بارداری در بدن زن هم سبب می شود که تخمک سالم از تخمدان آزاد شده و به طور سالم با اسپرم وارد شده در رحم ترکیب گردیده ، سلول تخم تشکیل شده و محیط رحم هم آمادگی نگهداری از سلول تخم و رشد آن را داشته باشد. بر اساس این مسائل ، دو حالت مختلف را برای بررسی حاملگی با یک بار نزدیکی بررسی می کنیم. توجه داشته باشید که ما روند طبیعی و معمولی مربوط به آمیزش و بارداری را بررسی می کنیم و شرایط استثنایی مثل لقاح مصنوعی و ... را بررسی نمی کنیم.

 

حالت اول وقتی است که شرایط بارداری وجود ندارد:

در حالتی که به هر دلیل شرایط بارداری وجود نداشته باشد ، نه تنها یک بار که اگر چندین بار هم عمل نزدیکی انجام شود امکان بارداری یاوجود ندارد یا احتمال آن بسیار پائین است. به عنوان نمونه از حالت اول می توان کیست تخمدان در خانم ها را در نظر گرفت. بیماری کیست تخدان سبب می شود که تخمک از تخمدان آزاد نشود و وقتی تخمکی وجود نداشته باشد ، امکان حاملگی هم وجود ندارد. به عنوان مثال دوم از حالت اول می توان عدم توانایی رحم در نگهداری از سلول تخم را نام برد که باعث عدم شکل گیری حاملگی خواهد شد. در این حالات و یا سایر حالات مربوط به عدم بارداری و حاملگی ، حتی اگر چندین بار هم عمل نزدیکی انجام شود احتمال حامله شدن وجود ندارد و یا در حد بسیار بسیار پائینی است. چنانچه مسائلی نظیر این دو مثال برای زوجین مطرح باشد ، نتیجه مشخص بوده و نیازی به بررسی بیشتر موضوع نیست. اما چنانچه شرایط بارداری فراهم باشد آن وقت حالت دوم را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

حالت دوم وقتی است که شرایط بارداری وجود دارد:

حالت دوم مربوط به زمانی است که امکان بارداری وجود دارد و شرایط برای این کار مهیاست. در این حالت ببینیم آیا فقط با یک بار عمل نزدیکی می شود حاملگی را تجربه کرده و صاحب فرزند شد؟ با توجه به وجود شرایط مناسب بارداری در این حالت ، احتمال بارداری با یک بار انجام عمل نزدیکی وجود دارد اما با در نظر گرفتن شرایطی! آن شرایط کدام است؟ همانطور که ذکر شد ، یکی از شرایط شکل گیری بارداری ، وجود اسپرم و تخمک و لقاح آن ها با یکدیگر می باشد. اگر چنانچه انجام فقط یک بار عمل نزدیکی سبب رسیدن اسپرم به تخمک و ترکیب آن دو با یکدیگر بشود ، مساله حل شده است و در این حالت می توان ادعا کرد که بارداری فقط با یک بار عمل نزدیکی ممکن است. اما سؤال اساسی این است که چگونه می توان چنین شرایطی را ایجاد کرد که فقط با یک بار عمل جماع و دخول ، اسپرم با تخمک لقاح یابد تا منجر به حاملگی شود؟

برای بررسی بیشتر این مساله ، نیاز است تا کمی در مورد اسپرم و تخمک اطلاعات داشته باشیم. پس از انجام عمل نزدیکی بین زن و مرد ، اسپرم مرد وارد رحم زن می شود. بسته به شرایط رحم زن ، معمولا اسپرم به مدت 5 روز در رحم زن زنده می ماند و اگر در این مدت ، تخمکی از تخمدان آزاد شده و با اسپرم ترکیب شود امکان حامله شدن وجود دارد. اما طول عمر تخمک همانند اسپرم زیاد نیست و تخمک پس از آزاد شدن از تخمدان نهایتا تا 24 ساعت می تواند زنده بماند. با این حساب اگر چنانچه عمل آمیزش و نزدیکی در بین فاصله زمانی از 4 روز قبل از تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) تا 24 ساعت بعد از تخمک گذاری انجام شود ، حتی با یک بار انجام عمل نزدیکی صحیح می توان انتظار حاملگی را داشت. تخمین زمان تقریبی تخمک گذاری توسط خانم ها در این حالت بسیار مهم است و اگر این زمان را ندانیم ممکن است انجام عمل نزدیکی در زمانی صورت بگیرد که اسپرم با تخمک ترکیب نشود. باز هم تاکید می شود که در این حالت فرض بر این است که سایر شرایط مربوط به باردار شدن فراهم بوده و فقط مساله ترکیب اسپرم با تخمک وجود دارد.

با توجه به مسائل بالا ، چنانچه قصد دارید فقط با یک بار انجام دادن عمل نزدیکی ، باردار شوید ، در نظر گرفتن نکات زیر ضروری به نظر می رسد:

  • عمل آمیزش و نزدیکی را به طرز صحیح که موجب رسیدن اسپرم به رحم زن بشود انجام دهید.
     
  • عمل آمیزش و نزدیکی را در یکی از روزهای بین: 4 روز مانده به روز تخمک گذاری تا 24 ساعت پس از عمل تخمک گذاری انجام دهید.
     
  • عمل نزدیکی را در زمان سفارش شده توسط شرع مقدس اسلام انجام دهید. برای دانستن اوقات مناسب نزدیکی می توانید به برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام مراجعه نمایید.

ممکن است این سؤال هم مطرح باشد که چه نیازی است که فقط یک بار عمل نزدیکی به منظور بارداری انجام شود و چرا این عمل ، چندین بار انجام نشود؟ پاسخ این سؤال این است که امکان دارد به دلیل وجود برخی شرایط ، عملا امکان آمیزش بیش از یک بار برای زوجین در یک بازه زمانی وجود نداشته باشد و زوجین در این زمینه محدودیت داشته باشند. مثلا از نظر شرع مقدس اسلام ، هر زمان برای انجام عمل نزدیکی برای بارداری مناسب نبوده و بعید نیست که محدودیت ایجاد شده فقط برای یک بار انجام دادن عمل نزدیکی از این جهت باشد ؛ یعنی در یک بازه زمانی معین ، فقط یک روز مناسب از نظر شرعی برای عمل نزدیکی وجود داشته باشد.

پس نتیجه کلی حاصل از این بحث این است که اگر اراده خدای متعال بوده و شرایط بارداری هم فراهم باشد آنگاه انجام فقط یک دفعه عمل نزدیکی و جماع به طور صحیح و در زمان مناسب می تواند منجر به بارداری و حاملگی بشود.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۵ روز قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۳ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۳ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۳ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۶ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۸ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۹ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱۰ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۱۰ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۱۱ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۱۱ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۱۱ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۱۲ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۱۲ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱ سال قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱ سال قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۱ سال قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۱۷۵۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۳۸۳۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۲۵۵۰۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۹۴۱۶۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۹۷۹۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۸۷۷۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۹۰۴۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۹۰۴۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۱۶۲۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۹۰۲۲ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۴۲۰۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۶۰۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۶۹۵۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۱۴۶۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۷۶۶۸ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۶۴۸۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۴۶۶۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۹۵۴۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۳۹۲۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۹۳۱ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندر دهيد چرا كه بر خرد (عقل) كودك مى افزايد.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۲۴ / ۱ / ۱۴۰۰

۳۰ شعبان ۱۴۴۲

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۰ : ۵۳ : ۱۸

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۷

طلوع خورشید: ۰۶:۳۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۵

اذان عصر: ۱۶:۴۴

غروب خورشید: ۱۹:۳۶

اذان مغرب: ۱۹:۵۴

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات