برای باردار شدن چه باید کرد


بسم الله الرحمن الرحیم

 

برای باردار شدن چه باید کرد

برای باردار شدن چه باید کرد؟ برای بارداری چه کار کنیم؟ چگونه می توان باردار شد؟ برای حامله شدن چه چیزی نیاز است؟ عوامل اصلی تاثیر گذار در باردار شدن کدام ها هستند؟ چگونه می توان عوامل مؤثر در حامله شدن را تقویت کرد؟ سلامتی زن و مرد چه نقشی در باردار شدن زن دارد؟ چه کارهایی برای باردار شدن لازم است که انجام دهیم؟ در این مطلب در مورد روش هایی که در باردار شدن نقش دارند صحبت می کنیم و علاقمندان محترم به این موضوع را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنیم.

بارداری در زن اگر چه در ظاهر امر یک مساله عادی و ساده به حساب می آید اما این مساله در عین عادی و ساده بودن ، دارای پیچیدگی های خاصی می باشد. عوامل بسیاری بایستی دست به دست هم بدهند تا یک زن ، باردار شود. بارداری صرفا داشتن رابطه نزدیکی نیست بلکه عوامل مهمی هستند که چه قبل از انجام عمل نزدیکی و چه بعد از انجام عمل نزدیکی لازم هستند تا یک بارداری سالم شکل بگیرد. اصولا ۳ عامل مادی و تاثیر گذار برای شکل گیری یک بارداری سالم ضروری هستند که این سه عامل عبارتند از: سلامتی زن ، سلامتی مرد و داشتن رابطه نزدیکی در زمان مناسب. برای اینکه یک بارداری شکل بگیرد ، حداقل باید این ۳ عامل برقرار باشند. حال به توضیح هر یک از این عوامل می پردازیم.

نقش سلامتی زن در باردار شدن

یکی از مهمترین ارکان برای باردار شدن ، بحث سلامتی زن می باشد. بحث سلامتی زن ، هم شامل سلامتی جسمی او و هم شامل قدرت باروری او می شود. مطمئنا اگر زنی دارای قدرت باروری نباشد ، باردار شدن او یا ممکن نبوده یا با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. شاید سؤال شود زنی که قدرت باروری ندارد چطور می تواند باردار شود ولو با مشکلات فراوان؟ در پاسخ باید گفت: بستگی به این دارد که نبود قدرت باروری زنان شامل کدام اندام تناسلی بشود. اگر نبود قدرت باروری در زنان شامل مشکلات رحم باشد به طوری که رحم زن تحت هیچ شرایطی توان بارداری نداشته باشد در اینصورت ، زن نمی تواند باردار شود. اما اگر ناباروری زن مربوط به تخمدان ها یا سایر اندام های تناسلی غیر از رحم بشود در حالی که رحم سالمی دارد ، امید است که این زن با روش های لقاح مصنوعی بتواند باردار شود.

پس بحث سلامتی زن بسیار مهم است. مساله دیگر مربوط به سلامتی جسمی زن می شود. هر زنی که بخواهد باردار شده و بارداری سالمی را نیز به سرانجام برساند بایستی از سلامت جسمی کافی و لازم برخوردار باشد. اگر شرایط جسمی زن برای حامله شدن مناسب نباشد ممکن است چنین زنی با وجود داشتن قدرت باروری ولی به دلیل نداشتن شرایط جسمی مناسب نتواند باردار شود یا اینکه بارداری سالمی را نتواند پشت سر بگذارد. بحث سلامتی زن بیشتر از سلامتی مرد اهمیت دارد چرا که این زن است که بایستی جنین را به مدت ۹ ماه در بطن خود حمل نموده و پرورش دهد. در حالی که چنین مسئولیتی برای مرد نیست.

علاوه بر سلامت جسمی ، سلامت روحی و عقلی زن هم مهم است و مطمئنا زنی که از نظر سلامت روحی و عقلی وضعیت مناسبی ندارد ممکن است نتواند به صورت سالم حامله شود یا اینکه نتواند حاملگی سالمی را سپری کند. پس برای اینکه یک زن بتواند باردارشود بایستی از نظر جسمی و روحی و عقلی در شرایط مناسب بوده و همچنین دارای قدرت باروری باشد. شاید در این زمینه لازم باشد که به متخصص مربوطه جهت درمان مشکلات مراجعه شود.

پس بررسی سلامت زن ، اولین رکن از ۳ رکن اساسی برای حامله شدن زن می باشد. وقتی زنی دارای چنین شرایطی باشد ، یکی از ارکان باردار شدن تکمیل شده است و لازم است که دو ارکان دیگر نیز مورد بررسی قرار گیرند.

نقش سلامتی مرد در حامله شدن زن

رکن دوم باردار شدن زن مربوط به سلامتی مرد است. بحث سلامتی مرد نیز در باردار شدن زن مهم می باشد. بحث سلامتی مرد به اندازه سلامتی زن اهمیت ندارد زیرا زن مسئولیت سخت تری برای باردار شدن دارد. با این حال سلامتی مرد تا حدی که بتواند زن را به صورت سالم حامله کند مهم می باشد. داشتن قدرت باروری و داشتن توانایی باردار کردن زن ، دو مقوله مهم در بحث سلامتی مرد برای حامله شدن زن محسوب می شوند. ممکن است مردی از نظر جسمی سالم هم نباشد اما قدرت بارور کردن و حامله نمودن زن را داشته باشد. از نظر باردار شدن ، این حد از سلامتی برای مرد کافی می باشد. البته سلامت اسپرم مرد هم بسیار مهم است. اسپرم مرد هم باید از نظر مادی سالم باشد و هم قدرت بارور کردن تخمک زن را داشته باشد.

پس مرحله دوم از اعمال لازم برای باردار شدن زن ، بررسی وضعیت سلامت مرد می باشد. شاید نیاز باشد که برای بررسی سلامت مرد به متخصصین مربوطه نیز مراجعه شود. وقتی مردی از نظر باردار کردن زن از سلامت کافی برخوردار بود ، دومین رکن از سه رکن اصلی برای باردار شدن زن تکمیل شده است. در این حالت باید رکن سوم بررسی شود.

داشتن رابطه نزدیکی در زمان مناسب

وقتی زن و مردی از نظر داشتن قدرت باروری و سلامتی جسمی ، مشکلی برای باردار شدن زن نداشتند آنوقت نوبت به رکن سوم باردار شدن می رسد. رکن سوم بارداری که همان انجام عمل آمیزش و نزدیکی است نیز اهمیت بالایی در باردار شدن زن دارد. حتی اگر زن و مردی از نظر امکان شکل گیری بارداری زن مشکلی نداشته باشند ولی عمل آمیزش انجام نشود ، حاملگی شکل نمی گیرد. پس داشتن رابطه نزدیکی ، رکن سوم از ۳ رکن اصلی برای ایجاد بارداری می باشد. در مورد انجام عمل نزدیکی ذکر چند نکته ضروری می باشد:

  • نکته اول این است که لزوما هر عمل نزدیکی منجر به بارداری نمی شود. برای اینکه بارداری شکل بگیرد ، عمل نزدیکی در زمان هایی باید انجام شود که اسپرم مرد بتواند تخمک زن را بارور کند. این کار فقط در روزهای محدودی از دوره پریود زنان قابل انجام است. پس بنابراین زن و مردی که قصد اقدام به بارداری و بچه دار شدن دارند در زمان هایی عمل مجامعت را انجام دهند که منجر به بارور شدن تخمک و تشکیل سلول تخم بشود. برای آگاهی از این زمان ها می توانید به عنوان نمونه مطلب مراحل پریود و قاعدگی زنان از نظر اقدام به بارداری را در سایت 2 زندگی مطالعه نمایید.
    پس لازم است که به منظور بارداری ، زن و مرد رابطه نزدیکی داشته باشند آن هم در زمان هایی که منجر به باردار شدن زن بشود.
     
  • نکته دوم هم این است که هر زمان به منظور انجام عمل نزدیکی برای باردار شدن یا حتی باردار نشدن ، مناسب نیست. یعنی زمان هایی از نظر شرعی وجود دارند که نزدیکی کردن در آن زمان ها نهی شده است و بهتر است که نزدیکی در آن زمان ها انجام نشود. این زمان ها ، هم می توانند شامل زمان هایی باشند که عمل نزدیکی در آن ها منجر به بارداری می شود و هم شامل زمان هایی باشند که عمل نزدیکی در آنها منجر به بارداری نمی شود. یعنی چه قصد بارداری داشته باشیم و چه قصد بارداری نداشته باشیم ، لازم است در زمان هایی که از نظر شرعی منع شده است عمل نزدیکی انجام نشود. این زمان ها در مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه ذکر شده اند. در مقابل ، زمان هایی وجود دارند که انجام عمل نزدیکی در آن زمان ها از نظر شرعی توصیه شده است و مخصوصا جهت اقدام به بارداری ، بسیار عالی هستند. این زمان ها نیز از طریق برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام قابل دسترسی هستند. علاوه بر زمان های نامناسب ، مکان های نامناسب هم وجود دارند که عمل نزدیکی نبایستی در آن مکان ها انجام شود. این مکان ها نیز در مطلب مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه ذکر شده اند.
    مساله زمان و مکان مناسب برای انجام عمل نزدیکی بسیار مهم است و تاثیر مثبتی بر روی جنین دارد.

در این مطلب به سه رکن اصلی باردار شدن از نظر مادی اشاره شد. اما توجه داشته باشیم که مسائل فقط محدود به حالت مادی نیستند و از نظر معنوی نیز نباید از مسائل غافل باشیم. یاد خدا ، ذکر خدا ، استغفار از گناهان ، توبه و بازگشت به سوی خدای بزرگ ، انجام واجبات و ترک محرمات همه جزء مسائل معنوی هستند که در باردار شدن زن تاثیر دارند. امید است که زن و مرد سعی کنند هم از نظر معنوی و هم از نظر مادی و جسمی ، سلامت خود را بررسی نمایند و با توکل بر خدای متعال و در زمان مناسب اقدام به عمل نزدیکی کنند تا انشاء الله به فضل الهی ، بارداری سالمی شکل بگیرد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۴ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۵ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۵۷۰۷۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۴۰۵۵۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۷۹۶۶۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۷۳۵۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۲۷۲۸۵ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۲۳۲۳۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۲۹۴۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۳۵۷۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۳۲۳۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۸۴۰۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۱۵۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۵۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۴۷۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۹۸۰۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۴۳۱۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۹۲۹۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۱۴۰۹ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۴۶۴۶۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۰۹۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۴۸۳۶ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۲ / ۱۲ / ۱۴۰۲

۱۱ شعبان ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۷ : ۰۱ : ۱۵

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۱

طلوع خورشید: ۰۶:۴۵

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۱

اذان مغرب: ۱۸:۱۰

وقت عشاء: ۱۸:۵۷

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات