خط کم رنگ در بی بی چک


بسم الله الرحمن الرحیم

 

خط کم رنگ در بی بی چک

خط کم رنگ بی بی چک نشانه چیست؟ آیا خط کم رنگ در بی بی چک می تواند نشانه بارداری باشد؟ هاله کم رنگ بی بی چک در چه صورتی می تواند نشانه بارداری و حاملگی باشد؟ چه عواملی سبب می شوند که خط دوم بی بی چک ، کم رنگ شود؟ آیا زمان استفاده از بیبی چک بر کم رنگ شدن خط بی بی چک تاثیر دارد؟ اگر هنگام تست بارداری با بی بی چک متوجه خط کم رنگ شدیم چه کار باید بکنیم؟ آیا این نشانه عدم بارداری است یا می تواند نشانه بارداری باشد و چه عملی باید انجام دهیم تا از بارداری یا عدم بارداری خود تقریبا مطمئن شویم؟

دستگاه بی بی چک وسیله ساده ای است که جهت تست بارداری در منزل مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت که استفاده از بیبی چک جزء اولین اقدامات جهت مشخص نمودن وضعیت حاملگی خانم بوده و شاید اولین تست و آزمایش بارداری باشد که خانم ها مورد استفاده قرار می دهند. امروزه انواع بی بی چک در طرح ها و مدل های مختلف وجود دارند اما وجه مشترک همه آن ها یکی است و آن اندازه گیری وجود هورمون بتا اچ سی جی (Beta-HCG) در ادرار خانم ها می باشد.

پس از انجام آمیزش و در صورتی که اسپرم با تخمک ترکیب شده و لقاح یابد ، آنگاه تخمک بارور شده به سمت رحم حرکت کرده و در دیواره رحم جای می گیرد. پس از قرارگیری تخمک لقاح یافته در جداره داخلی رحم ، جفت شروع به تشکیل شدن می کند. پس از تشکیل جفت ، هورمونی به نام بتا اچ سی جی (β-HCG) از جفت ترشح می شود. در واقع اولین هورمونی که جفت ترشح می کند همین هورمون اچ سی جی (HCG) است که به نام هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (Human Chorionic Gonadotropin) نیز معروف است. این هورمون در خون و ادرار زن باردار یافت می شود و از طریق تشخیص وجود هورمون بتا اچ سی جی در ادرار یا خون خانم ها می توان باردار بودن آن ها را تشخیص داد.

بی بی چک از طریق تشخیص این هورمون در ادرار زن و آزمایش خون بارداری از طریق اندازه گیری میزان این هورمون در خون زن می توانند بارداری او را مشخص کنند. بحث ما فعلا در مورد نحوه تشخیص بارداری به وسیله بیبی چک و خط نشان دهنده بارداری بر روی بی بی چک می باشد و آزمایش خون بارداری ، موضوع این مطلب نیست.

همانطور که در اشکال زیر هم نشان داده شده است ، بی بی چک ها از دو خط کنترل (C) و تست (T) جهت تست بارداری استفاده می کنند. خط کنترل (C) نشان دهنده کارکرد صحیح بی بی چک بوده و خط تست (T) نشان دهنده مثبت بودن یا منفی بودن بارداری است. اگر هنگام تست بارداری با بی بی چک همانند شکل الف در زیر ، هر دو خط کنترل و تست ، پر رنگ شدند ، نشان دهنده مثبت بودن حاملگی است و اگر همانند شکل ب ، فقط خط کنترل ، پر رنگ شد و خط تست ، رنگی نداشت ، نشان دهنده منفی بودن حاملگی است. اما حالت سومی هم وجود دارد که در آن ، خط کنترل ، پر رنگ می شود ولی خط تست ، کم رنگ است (شکل ج در زیر). هدف عمده بحث جاری در باره مشخص نمودن وضعیت حاملگی یا عدم حاملگی در این حالت می باشد.

خط پر رنگ ، کم رنگ و بی رنگ در بی بی چک

کم رنگ شدن خط تست (خط دوم) در بی بی چک که با حرف T در شکل ج مشخص شده است ، هم می تواند نشانه بارداری باشد و هم می تواند نشانه عدم بارداری باشد. حال در مورد هر دو حالت ، صحبت می کنیم.

 

خط کم رنگ بی بی چک ، نشانه بارداری است

گاهی اوقات خط کم رنگ بی بی چک (خط دوم) می توان نشانه بارداری باشد اما در چه شرایطی و چگونه می توان تقریبا به بارداری مطمئن شد؟ گفتیم که بی بی چک از طریق تشخیص هورمون بتا اچ سی جی در ادرار زن ، باردار شدن او را تشخیص می دهد. زمان و شرایط استفاده از بیبی چک بسیار مهم می باشد. زمان مناسب استفاده از تست بی بی چک در مطلب بهترین زمان استفاده از بی بی چک گفته شده است که می توانید آن را مطالعه نمایید. مطلب مهم دیگر در مورد زمان استفاده از بی بی چک ، استفاده از آن در زمانی است که غلظت ادرار خانم بالاست و آن هنگام صبح است. هر چقدر که میزان غلظت ادرار خانم بالاتر باشد ، به همان اندازه جواب تست بیبی چک می تواند دقیقتر باشد.

اگر در زمان مناسب از بی بی چک استفاده نکنیم و مثلا چند روز زودتر از موعد مقرر آن استفاده کنیم یا در زمانی غیر از صبح از تست بی بی چک استفاده نماییم ممکن است به دلیل سطح پایین هورمون بتا اچ سی جی در ادرار زن و با وجودی که زن ، باردار شده است ، خط دوم بی بی چک یا همان خط تست ، کم رنگ شود. در این حالت برای اطمینان از مثبت بودن بارداری ، بهتر است که چند روز دیگر مجددا از بی بی چک استفاده کنیم. اگر در این حالت ، خط دوم بی بی چک (خط T) نیز همانند خط کنترل (خط C) ، پر رنگ شد در آن صورت تقریبا می توان به نتیجه مثبت بارداری امیدوار بود که در چنین وضعیتی می توان فهمید که خط کم رنگ قبلی ، نشانه بارداری بوده است. اما اگر چنانچه خط دوم ، رنگی نداشت تقریبا می توان فهمید که جواب بارداری ، به احتمال زیاد منفی می باشد.

پس از مثبت شدن نتیجه تست بارداری توسط بی بی چک و برای اطمینان بیشتر ، بهتر است از آزمایش خون بارداری و متعاقب آن از سونوگرافی کمک گرفت تا وضعیت بارداری به طور نسبتا دقیق محرز گردد. البته بعد از مثبت شدن تست حاملگی با بی بی چک و قبل از انجام آزمایش خون بارداری یا سونوگرافی می توانید از سریعترین روش تشخیص بارداری نیز جهت اطمینان از مثبت بودن بارداری خود کمک بگیرید.

 

خط کم رنگ بی بی چک ، نشانه عدم بارداری است

بعضی وقت ها به دلیل خطای بی بی چک یا مصرف بعضی از دارو ها توسط زنان یا به دلایل دیگر ، خط دوم بی بی چک می تواند کم رنگ شود اما نشانه بارداری نیز نباشد. بهترین کار در این حالت شاید تست دوباره با بی بی چک پس از طی مدت چند روز باشد و اگر در تست بعدی ، نتیجه منفی حاصل شود می توان گفت که خط کم رنگ قبلی ، نشانه بارداری نبوده و فقط یک خطا بوده است.

 

تا اینجا متوجه شدیم که خط کم رنگ در بی بی چک ، هم می تواند نشانه بارداری باشد و هم می تواند نشانه عدم بارداری باشد و انجام مجدد تست حاملگی با بیبی چک پس از چند روز ، نتیجه را مشخص خواهد کرد. توجه داشته باشیم که نتیجه مثبت تست بارداری با بی بی چک ،به صورت صد در صد نمی تواند نشانه بارداری باشد و برای اطمینان بیشتر لازم است از تست های دقیق تری در این زمینه استفاده شود. برای تست دقیق تر بارداری روش هایی مثل آزمایش خون بارداری و سونوگرافی وجود دارند. در ضمن یکی از راه های خانگی تست بارداری که تقریبا می تواند نتیجه حاملگی را مشخص کند ، تکنیک سریعترین نشانه بارداری است که به راحتی و بدون هیچ هزینه ای در خانه قابل انجام است.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۵ روز قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۴ هفته قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۲ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۲ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۲ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۲ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۲ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۲ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۲ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۲ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۲ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۲ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۳ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۳ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۳ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۳ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۳ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۳ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۳۴۹۵۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۵۵۷۰۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۲۱۰۳۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۹۸۷۴۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۷۸۳۰۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۵۱۵۵۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۵۷۳۹۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۵۲۰۶۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۰۸۸۸۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۰۰۵۵۳ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۸۶۲۳۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۷۴۹۸۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۷۲۶۵۰ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۶۱۱۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۵۶۰۵۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۹۲۵۲۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۸۱۲۸۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۰۴۶۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۸۰۰۹۷ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۵۲۹۰ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردار خود كُندر دهيد چرا كه كودك ، اگر در شكم مادر با كُندر تغذيه شود ، دلش استوار و عقلش افزون مى شود؛ اگر پسر باشد ، شجاع مى گردد و اگر دختر باشد سَرين او درشت شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز جمعه

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

جمعه

۶ / ۲ / ۱۳۹۸

۲۰ شعبان ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۰ : ۱۱ : ۱۸

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۴۷

طلوع خورشید: ۰۶:۱۹

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۴۶

غروب خورشید: ۱۹:۴۶

اذان مغرب: ۲۰:۰۵

وقت عشاء: ۲۰:۵۷

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات