خط کم رنگ در بی بی چک


بسم الله الرحمن الرحیم

 

خط کم رنگ در بی بی چک

خط کم رنگ بی بی چک نشانه چیست؟ آیا خط کم رنگ در بی بی چک می تواند نشانه بارداری باشد؟ هاله کم رنگ بی بی چک در چه صورتی می تواند نشانه بارداری و حاملگی باشد؟ چه عواملی سبب می شوند که خط دوم بی بی چک ، کم رنگ شود؟ آیا زمان استفاده از بیبی چک بر کم رنگ شدن خط بی بی چک تاثیر دارد؟ اگر هنگام تست بارداری با بی بی چک متوجه خط کم رنگ شدیم چه کار باید بکنیم؟ آیا این نشانه عدم بارداری است یا می تواند نشانه بارداری باشد و چه عملی باید انجام دهیم تا از بارداری یا عدم بارداری خود تقریبا مطمئن شویم؟

دستگاه بی بی چک وسیله ساده ای است که جهت تست بارداری در منزل مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت که استفاده از بیبی چک جزء اولین اقدامات جهت مشخص نمودن وضعیت حاملگی خانم بوده و شاید اولین تست و آزمایش بارداری باشد که خانم ها مورد استفاده قرار می دهند. امروزه انواع بی بی چک در طرح ها و مدل های مختلف وجود دارند اما وجه مشترک همه آن ها یکی است و آن اندازه گیری وجود هورمون بتا اچ سی جی (Beta-HCG) در ادرار خانم ها می باشد.

پس از انجام آمیزش و در صورتی که اسپرم با تخمک ترکیب شده و لقاح یابد ، آنگاه تخمک بارور شده به سمت رحم حرکت کرده و در دیواره رحم جای می گیرد. پس از قرارگیری تخمک لقاح یافته در جداره داخلی رحم ، جفت شروع به تشکیل شدن می کند. پس از تشکیل جفت ، هورمونی به نام بتا اچ سی جی (β-HCG) از جفت ترشح می شود. در واقع اولین هورمونی که جفت ترشح می کند همین هورمون اچ سی جی (HCG) است که به نام هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (Human Chorionic Gonadotropin) نیز معروف است. این هورمون در خون و ادرار زن باردار یافت می شود و از طریق تشخیص وجود هورمون بتا اچ سی جی در ادرار یا خون خانم ها می توان باردار بودن آن ها را تشخیص داد.

بی بی چک از طریق تشخیص این هورمون در ادرار زن و آزمایش خون بارداری از طریق اندازه گیری میزان این هورمون در خون زن می توانند بارداری او را مشخص کنند. بحث ما فعلا در مورد نحوه تشخیص بارداری به وسیله بیبی چک و خط نشان دهنده بارداری بر روی بی بی چک می باشد و آزمایش خون بارداری ، موضوع این مطلب نیست.

همانطور که در اشکال زیر هم نشان داده شده است ، بی بی چک ها از دو خط کنترل (C) و تست (T) جهت تست بارداری استفاده می کنند. خط کنترل (C) نشان دهنده کارکرد صحیح بی بی چک بوده و خط تست (T) نشان دهنده مثبت بودن یا منفی بودن بارداری است. اگر هنگام تست بارداری با بی بی چک همانند شکل الف در زیر ، هر دو خط کنترل و تست ، پر رنگ شدند ، نشان دهنده مثبت بودن حاملگی است و اگر همانند شکل ب ، فقط خط کنترل ، پر رنگ شد و خط تست ، رنگی نداشت ، نشان دهنده منفی بودن حاملگی است. اما حالت سومی هم وجود دارد که در آن ، خط کنترل ، پر رنگ می شود ولی خط تست ، کم رنگ است (شکل ج در زیر). هدف عمده بحث جاری در باره مشخص نمودن وضعیت حاملگی یا عدم حاملگی در این حالت می باشد.

خط پر رنگ ، کم رنگ و بی رنگ در بی بی چک

کم رنگ شدن خط تست (خط دوم) در بی بی چک که با حرف T در شکل ج مشخص شده است ، هم می تواند نشانه بارداری باشد و هم می تواند نشانه عدم بارداری باشد. حال در مورد هر دو حالت ، صحبت می کنیم.

 

خط کم رنگ بی بی چک ، نشانه بارداری است

گاهی اوقات خط کم رنگ بی بی چک (خط دوم) می توان نشانه بارداری باشد اما در چه شرایطی و چگونه می توان تقریبا به بارداری مطمئن شد؟ گفتیم که بی بی چک از طریق تشخیص هورمون بتا اچ سی جی در ادرار زن ، باردار شدن او را تشخیص می دهد. زمان و شرایط استفاده از بیبی چک بسیار مهم می باشد. زمان مناسب استفاده از تست بی بی چک در مطلب بهترین زمان استفاده از بی بی چک گفته شده است که می توانید آن را مطالعه نمایید. مطلب مهم دیگر در مورد زمان استفاده از بی بی چک ، استفاده از آن در زمانی است که غلظت ادرار خانم بالاست و آن هنگام صبح است. هر چقدر که میزان غلظت ادرار خانم بالاتر باشد ، به همان اندازه جواب تست بیبی چک می تواند دقیقتر باشد.

اگر در زمان مناسب از بی بی چک استفاده نکنیم و مثلا چند روز زودتر از موعد مقرر آن استفاده کنیم یا در زمانی غیر از صبح از تست بی بی چک استفاده نماییم ممکن است به دلیل سطح پایین هورمون بتا اچ سی جی در ادرار زن و با وجودی که زن ، باردار شده است ، خط دوم بی بی چک یا همان خط تست ، کم رنگ شود. در این حالت برای اطمینان از مثبت بودن بارداری ، بهتر است که چند روز دیگر مجددا از بی بی چک استفاده کنیم. اگر در این حالت ، خط دوم بی بی چک (خط T) نیز همانند خط کنترل (خط C) ، پر رنگ شد در آن صورت تقریبا می توان به نتیجه مثبت بارداری امیدوار بود که در چنین وضعیتی می توان فهمید که خط کم رنگ قبلی ، نشانه بارداری بوده است. اما اگر چنانچه خط دوم ، رنگی نداشت تقریبا می توان فهمید که جواب بارداری ، به احتمال زیاد منفی می باشد.

پس از مثبت شدن نتیجه تست بارداری توسط بی بی چک و برای اطمینان بیشتر ، بهتر است از آزمایش خون بارداری و متعاقب آن از سونوگرافی کمک گرفت تا وضعیت بارداری به طور نسبتا دقیق محرز گردد. البته بعد از مثبت شدن تست حاملگی با بی بی چک و قبل از انجام آزمایش خون بارداری یا سونوگرافی می توانید از سریعترین روش تشخیص بارداری نیز جهت اطمینان از مثبت بودن بارداری خود کمک بگیرید.

 

خط کم رنگ بی بی چک ، نشانه عدم بارداری است

بعضی وقت ها به دلیل خطای بی بی چک یا مصرف بعضی از دارو ها توسط زنان یا به دلایل دیگر ، خط دوم بی بی چک می تواند کم رنگ شود اما نشانه بارداری نیز نباشد. بهترین کار در این حالت شاید تست دوباره با بی بی چک پس از طی مدت چند روز باشد و اگر در تست بعدی ، نتیجه منفی حاصل شود می توان گفت که خط کم رنگ قبلی ، نشانه بارداری نبوده و فقط یک خطا بوده است.

 

تا اینجا متوجه شدیم که خط کم رنگ در بی بی چک ، هم می تواند نشانه بارداری باشد و هم می تواند نشانه عدم بارداری باشد و انجام مجدد تست حاملگی با بیبی چک پس از چند روز ، نتیجه را مشخص خواهد کرد. توجه داشته باشیم که نتیجه مثبت تست بارداری با بی بی چک ،به صورت صد در صد نمی تواند نشانه بارداری باشد و برای اطمینان بیشتر لازم است از تست های دقیق تری در این زمینه استفاده شود. برای تست دقیق تر بارداری روش هایی مثل آزمایش خون بارداری و سونوگرافی وجود دارند. در ضمن یکی از راه های خانگی تست بارداری که تقریبا می تواند نتیجه حاملگی را مشخص کند ، تکنیک سریعترین نشانه بارداری است که به راحتی و بدون هیچ هزینه ای در خانه قابل انجام است.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۴ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۵ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۵۷۰۷۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۴۰۵۵۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۷۹۶۶۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۷۳۴۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۲۷۲۸۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۲۳۲۳۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۲۹۴۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۳۵۷۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۳۲۳۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۸۴۰۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۱۵۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۵۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۴۷۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۹۸۰۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۴۳۱۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۹۲۹۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۱۴۰۸ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۴۶۴۶۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۰۹۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۴۸۳۶ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۲ / ۱۲ / ۱۴۰۲

۱۱ شعبان ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۳ : ۳۰ : ۱۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۱

طلوع خورشید: ۰۶:۴۵

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۱

اذان مغرب: ۱۸:۱۰

وقت عشاء: ۱۸:۵۷

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات