راز زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین


بسم الله الرحمن الرحیم

 

راز زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین

چه چیزی با عث زیبا شدن صورت جنین و خوش آب و رنگ شدن او می شود؟ شاید این آرزوی بسیاری از زوجین باشد که فرزندی زیبا صورت و خوش آب و رنگ داشته باشند و به دنبال این باشند که ببینند چه چیزهایی سبب زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین می شود. بحث اصلی مطلب حاضر در این خصوص می باشد. توجه داشته باشیم که زیبا شدن چهره جنین و خوش آب و رنگ شدن او معلول یک علت نیست بلکه علل و عوامل مختلفی در این کار نقش دارند. اما در حالت کلی ، علل و عوامل تاثیر گذار در زیبایی صورت جنین را می توان به دو دسته کلی مادی و معنوی تقسیم بندی کرد. ضمنا از لحاظ زمانی هم ، این علل و عوامل تاثیر گذار را می توان به زمان قبل از اقدام به بارداری و زمان بارداری تقسیم بندی کرد.

 

علل و عوامل قبل از اقدام به بارداری در زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین

شاید چنین به نظر برسد که فقط اقدامات دوران بارداری و مخصوصا تغذیه مادر در این دوران ، بر زیبایی صورت جنین تاثیر گذار است اما لازم به ذکر است که چنین نیست و مسائل قبل از اقدام به بارداری و حتی مسائل مربوط به زمان اقدام به بارداری و حاملگی ، همگی بر خوش آب و رنگ شدن جنین مؤثر هستند. قبل از اقدام به بارداری یا در لحظه اقدام به بارداری ، علل و عوامل مربوط به زیبایی صورت مربوط به نطفه انسان می شود. هر چقدر که نطفه انسان سالم تر و پاک تر باشد به همان میزان بر زیبایی صورت جنین تاثیر خواهد گذاشت. همانند یک ساختمان که هر قدر مصالح آن با کیفیت و زیبا باشد بر زیبایی ساختمان خواهد افزود ، در مورد انسان هم عینا همین مساله وجود دارد. وجود انسان از نطفه تشکیل می شود و این امر در قرآن بیان شده است. حال هر چقدر که ما در جهت پاک سازی نطفه تلاش کنیم به همان میزان در زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین تاثیر گذار خواهیم بود. در زمان قبل از اقدام به حاملگی ، نقش پدر پر رنگ تر است و خوردن میوه به توسط پدر و به صورت ناشتا بر زیبایی صورت جنین فوق العاده تاثیر گذار است. در این باره می توانید مطلب خواص خوردن میوه به قبل از بارداری را مطالعه نمایید. علاوه بر تغذیه ، رعایت مسائل مربوط به زمان نزدیکی و مخصوصا با وضو بودن پدر و مادر در زمان نزدیکی بر نورانیت و زیبایی صورت جنین تاثیر فوق العاده ای دارد. در این باره هم مطالعه مطلب تاثیر وضو در زمان آمیزش بر فرزند توصیه می گردد. رعایت مسائل معنوی توسط پدر و مادر در قبل از اقدام به بارداری و مخصوصا خواندن نماز شب ، تاثیر زیادی در نورانی شدن و زیبایی صورت جنین دارد زیرا همگی این مسائل بر نطفه انسان اثر گذار هستند.

 

عوامل تاثیر گذار بر زیبایی صورت جنین و خوش آب و رنگ شدن او در زمان بارداری

علاوه بر مسائل قبل از اقدام به بارداری ، رعایت تدابیر مربوط به دوران بارداری و حاملگی هم بر زیبایی چهره جنین تاثیر گذار است. در زمان بارداری نقش مادر معمولا پر رنگ تر است زیرا جنین در شکم مادر قرار دارد و از طریق مادر تغذیه می کند و ارتباط جنین با مادر به مراتب بیشتر از ارتباط جنین با پدر است. یکی از موارد مهم تاثیر گذار بر زیبایی چهره جنین در زمان حاملگی ، نوع تغذیه این دوران است. هم تغذیه مادی و هم تغذیه معنوی بر زیبایی صورت و خوش رنگ شدن جنین تاثیر دارند. خوردن بعضی از میوه ها و مواد غذایی و نیز انجام برخی از اعمال معنوی سبب زیبا شدن چهره جنین می شود. از جمله این مواد غذایی و اعمال معنوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خواندن قرآن در دوران بارداری: تلاوت قرآن در طی دوران بارداری توسط مادر ، بر زیبایی و نورانیت صورت جنین فوق العاده تاثیر گذار است. در این مورد هم برای مطالعه بیشتر می توانید مطلب تاثیر و فواید خواندن قرآن در دوران بارداری را مورد مطالعه قرار دهید.
   
 • خوردن انار در دوران بارداری: انار یکی از میوه هایی است که مصرف آن در دوران بارداری بر زیبایی جنین تاثیر دارد. در این زمینه مطلب فواید و خواص خوردن انار در دوران بارداری جهت مطالعه توصیه می شود.
   
 • خوردن عناب در دوران بارداری: مصرف عناب در دوران بارداری سبب خوش آب و رنگ شدن صورت جنین می شود. توصیه شده است که مادر باردار در ماه دوم بارداری ، هر روز صبح ناشتا بر دو عدد عناب سوره توحید را بخواند (سوره توحید را خوانده و بر دو عدد عناب فوت کند) و میل نماید. این عمل سبب زیبایی و نورانیت صورت جنین و خوش آب و رنگ شدن او می شود. در این زمینه هم مطلب خواص خوردن عناب در دوران بارداری و حاملگی جهت مطالعه توصیه می گردد.
   
 • خوردن کاسنی در بارداری: خوردن عرق کاسنی در بارداری هم بر زیبایی جنین مؤثر است. در این باره می توانید به مطلب مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی مراجعه نمایید.
   
 • خوردن گلابی در زمان حاملگی: مادران باردار از مصرف گلابی در زمان بارداری غفلت ننمایند که بر زیبایی جنین تاثیر گذار است. مصرف گلابی مخصوصا در ماه دوم بارداری که اعضاء صورت تشکیل می شوند توصیه می شود.
   
 • خوردن خربزه در دوران حاملگی: خوردن خربزه مخصوصا همراه با پنیر (سعی شود پنیر طبیعی باشد نه پاستوریزه) در زمان بارداری بر زیبایی چهره جنین تاثیر فوق العاده ای دارد. تاثیر این مواد غذایی آنقدر زیاد است که پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در این خصوص در حدیثی می فرمایند: هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد. یعنی خوردن خربزه با پنیر توسط زن باردار نه تنها سبب زیبایی صورت که سبب زیبایی خلق و خوی او نیز می شود.
   
 • خوردن سیب در دوران بارداری و حاملگی: مصرف سیب توسط خانم های باردار بر زیبایی جنین تاثیر زیادی دارد. مخصوصا در ماه هشتم بارداری توصیه شده است که مادر باردار سوره یوسف را بر سیب سرخ خوانده و آن را میل نماید و این کار بر زیبایی جنین مؤثر است. مطلب خوردن سیب در دوران بارداری برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می شود.
   
 • خوردن میوه به در دوران بارداری: مصرف میوه به در زمان حاملگی توسط خانم باردار سبب زیبایی و خوش آب و رنگ شدن جنین می شود. جهت اطلاع از فواید میوه به در دوران حاملگی می توانید مطلب خوردن به در بارداری و حاملگی را مطالعه نمایید.
   
 • خوردن میوه هلو در بارداری: خوردن هلو توسط مادر حامله در دوران بارداری سبب خوش آب و رنگ شدن جنین می شود.

 

علاوه بر تغذیه مادی ، تغذیه معنوی در دوران بارداری را هم فراموش نکنیم. یکی از مسائل معنوی مهم که تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی صورت جنین دارد ، خواندن نماز شب توسط مادر حامله در طی دوران بارداری می باشد. خواندن نماز شب توسط مادر باردار نه تنها بر زیبایی چهره جنین و نورانیت او تاثیر دارد بلکه بر زیبایی صورت و نورانیت مادر باردار هم مؤثر است. تاثیر دعا و خواستن از خدای متعال را نیز هیچگاه فراموش نکنیم که دعا تاثیر زیادی دارد. در مورد اثرات دعا در دوران بارداری می توانید مطلب تاثیر و نقش دعا در دوران بارداری و حاملگی را نیز مطالعه نمایید. از خدای متعال ، زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین را در کنار انجام اعمال دیگر بخواهیم اما توجه داشته باشیم که همیشه علاوه بر زیبایی صورت ، زیبایی سیرت را نیز از خدای متعال برای جنین طلب کنیم. در کنار همه مسائل بالا از نان حلال غفلت نکنیم و سرپرست خانواده سعی در کسب نان حلال داشته باشد و مادر باردار هم از خوردن نان غیر حلال و شبهه ناک جدا خودداری نماید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۴ هفته قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۶ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۷ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۸ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۱۱۳۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۶۸۸۸۴ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۳۸۴۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۳۵۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۲۸۷۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۰۶۸۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۸۲۱۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۰۷۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۲۳۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۳۴۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۸۳۳ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۱۱۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۹۹۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۵۳۳۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۵۹۹۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۱۶۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۸۲۶۵ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۳۴۶۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۰۱۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۷۵۱ بازدید)

احادیث بارداری

به ، قوه بینایی را زیاد می کند و محبت در قلب ایجاد می نماید و اگر زن آبستن ، به ، بخورد فرزندانش نیکو (زیبا و شجاع) متولد می شوند.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۲۹ / ۲ / ۱۴۰۳

۹ ذيقعده ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۱ : ۰۵ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۱۷

طلوع خورشید: ۰۴:۵۷

اذان ظهر: ۱۲:۰۱

اذان عصر: ۱۵:۴۹

غروب خورشید: ۱۹:۰۵

اذان مغرب: ۱۹:۲۵

وقت عشاء: ۲۰:۲۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات