راز زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین


بسم الله الرحمن الرحیم

 

راز زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین

چه چیزی با عث زیبا شدن صورت جنین و خوش آب و رنگ شدن او می شود؟ شاید این آرزوی بسیاری از زوجین باشد که فرزندی زیبا صورت و خوش آب و رنگ داشته باشند و به دنبال این باشند که ببینند چه چیزهایی سبب زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین می شود. بحث اصلی مطلب حاضر در این خصوص می باشد. توجه داشته باشیم که زیبا شدن چهره جنین و خوش آب و رنگ شدن او معلول یک علت نیست بلکه علل و عوامل مختلفی در این کار نقش دارند. اما در حالت کلی ، علل و عوامل تاثیر گذار در زیبایی صورت جنین را می توان به دو دسته کلی مادی و معنوی تقسیم بندی کرد. ضمنا از لحاظ زمانی هم ، این علل و عوامل تاثیر گذار را می توان به زمان قبل از اقدام به بارداری و زمان بارداری تقسیم بندی کرد.

 

علل و عوامل قبل از اقدام به بارداری در زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین

شاید چنین به نظر برسد که فقط اقدامات دوران بارداری و مخصوصا تغذیه مادر در این دوران ، بر زیبایی صورت جنین تاثیر گذار است اما لازم به ذکر است که چنین نیست و مسائل قبل از اقدام به بارداری و حتی مسائل مربوط به زمان اقدام به بارداری و حاملگی ، همگی بر خوش آب و رنگ شدن جنین مؤثر هستند. قبل از اقدام به بارداری یا در لحظه اقدام به بارداری ، علل و عوامل مربوط به زیبایی صورت مربوط به نطفه انسان می شود. هر چقدر که نطفه انسان سالم تر و پاک تر باشد به همان میزان بر زیبایی صورت جنین تاثیر خواهد گذاشت. همانند یک ساختمان که هر قدر مصالح آن با کیفیت و زیبا باشد بر زیبایی ساختمان خواهد افزود ، در مورد انسان هم عینا همین مساله وجود دارد. وجود انسان از نطفه تشکیل می شود و این امر در قرآن بیان شده است. حال هر چقدر که ما در جهت پاک سازی نطفه تلاش کنیم به همان میزان در زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین تاثیر گذار خواهیم بود. در زمان قبل از اقدام به حاملگی ، نقش پدر پر رنگ تر است و خوردن میوه به توسط پدر و به صورت ناشتا بر زیبایی صورت جنین فوق العاده تاثیر گذار است. در این باره می توانید مطلب خواص خوردن میوه به قبل از بارداری را مطالعه نمایید. علاوه بر تغذیه ، رعایت مسائل مربوط به زمان نزدیکی و مخصوصا با وضو بودن پدر و مادر در زمان نزدیکی بر نورانیت و زیبایی صورت جنین تاثیر فوق العاده ای دارد. در این باره هم مطالعه مطلب تاثیر وضو در زمان آمیزش بر فرزند توصیه می گردد. رعایت مسائل معنوی توسط پدر و مادر در قبل از اقدام به بارداری و مخصوصا خواندن نماز شب ، تاثیر زیادی در نورانی شدن و زیبایی صورت جنین دارد زیرا همگی این مسائل بر نطفه انسان اثر گذار هستند.

 

عوامل تاثیر گذار بر زیبایی صورت جنین و خوش آب و رنگ شدن او در زمان بارداری

علاوه بر مسائل قبل از اقدام به بارداری ، رعایت تدابیر مربوط به دوران بارداری و حاملگی هم بر زیبایی چهره جنین تاثیر گذار است. در زمان بارداری نقش مادر معمولا پر رنگ تر است زیرا جنین در شکم مادر قرار دارد و از طریق مادر تغذیه می کند و ارتباط جنین با مادر به مراتب بیشتر از ارتباط جنین با پدر است. یکی از موارد مهم تاثیر گذار بر زیبایی چهره جنین در زمان حاملگی ، نوع تغذیه این دوران است. هم تغذیه مادی و هم تغذیه معنوی بر زیبایی صورت و خوش رنگ شدن جنین تاثیر دارند. خوردن بعضی از میوه ها و مواد غذایی و نیز انجام برخی از اعمال معنوی سبب زیبا شدن چهره جنین می شود. از جمله این مواد غذایی و اعمال معنوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خواندن قرآن در دوران بارداری: تلاوت قرآن در طی دوران بارداری توسط مادر ، بر زیبایی و نورانیت صورت جنین فوق العاده تاثیر گذار است. در این مورد هم برای مطالعه بیشتر می توانید مطلب تاثیر و فواید خواندن قرآن در دوران بارداری را مورد مطالعه قرار دهید.
   
 • خوردن انار در دوران بارداری: انار یکی از میوه هایی است که مصرف آن در دوران بارداری بر زیبایی جنین تاثیر دارد. در این زمینه مطلب فواید و خواص خوردن انار در دوران بارداری جهت مطالعه توصیه می شود.
   
 • خوردن عناب در دوران بارداری: مصرف عناب در دوران بارداری سبب خوش آب و رنگ شدن صورت جنین می شود. توصیه شده است که مادر باردار در ماه دوم بارداری ، هر روز صبح ناشتا بر دو عدد عناب سوره توحید را بخواند (سوره توحید را خوانده و بر دو عدد عناب فوت کند) و میل نماید. این عمل سبب زیبایی و نورانیت صورت جنین و خوش آب و رنگ شدن او می شود. در این زمینه هم مطلب خواص خوردن عناب در دوران بارداری و حاملگی جهت مطالعه توصیه می گردد.
   
 • خوردن کاسنی در بارداری: خوردن عرق کاسنی در بارداری هم بر زیبایی جنین مؤثر است. در این باره می توانید به مطلب مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی مراجعه نمایید.
   
 • خوردن گلابی در زمان حاملگی: مادران باردار از مصرف گلابی در زمان بارداری غفلت ننمایند که بر زیبایی جنین تاثیر گذار است. مصرف گلابی مخصوصا در ماه دوم بارداری که اعضاء صورت تشکیل می شوند توصیه می شود.
   
 • خوردن خربزه در دوران حاملگی: خوردن خربزه مخصوصا همراه با پنیر (سعی شود پنیر طبیعی باشد نه پاستوریزه) در زمان بارداری بر زیبایی چهره جنین تاثیر فوق العاده ای دارد. تاثیر این مواد غذایی آنقدر زیاد است که پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در این خصوص در حدیثی می فرمایند: هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد. یعنی خوردن خربزه با پنیر توسط زن باردار نه تنها سبب زیبایی صورت که سبب زیبایی خلق و خوی او نیز می شود.
   
 • خوردن سیب در دوران بارداری و حاملگی: مصرف سیب توسط خانم های باردار بر زیبایی جنین تاثیر زیادی دارد. مخصوصا در ماه هشتم بارداری توصیه شده است که مادر باردار سوره یوسف را بر سیب سرخ خوانده و آن را میل نماید و این کار بر زیبایی جنین مؤثر است. مطلب خوردن سیب در دوران بارداری برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می شود.
   
 • خوردن میوه به در دوران بارداری: مصرف میوه به در زمان حاملگی توسط خانم باردار سبب زیبایی و خوش آب و رنگ شدن جنین می شود. جهت اطلاع از فواید میوه به در دوران حاملگی می توانید مطلب خوردن به در بارداری و حاملگی را مطالعه نمایید.
   
 • خوردن میوه هلو در بارداری: خوردن هلو توسط مادر حامله در دوران بارداری سبب خوش آب و رنگ شدن جنین می شود.

 

علاوه بر تغذیه مادی ، تغذیه معنوی در دوران بارداری را هم فراموش نکنیم. یکی از مسائل معنوی مهم که تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی صورت جنین دارد ، خواندن نماز شب توسط مادر حامله در طی دوران بارداری می باشد. خواندن نماز شب توسط مادر باردار نه تنها بر زیبایی چهره جنین و نورانیت او تاثیر دارد بلکه بر زیبایی صورت و نورانیت مادر باردار هم مؤثر است. تاثیر دعا و خواستن از خدای متعال را نیز هیچگاه فراموش نکنیم که دعا تاثیر زیادی دارد. در مورد اثرات دعا در دوران بارداری می توانید مطلب تاثیر و نقش دعا در دوران بارداری و حاملگی را نیز مطالعه نمایید. از خدای متعال ، زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین را در کنار انجام اعمال دیگر بخواهیم اما توجه داشته باشیم که همیشه علاوه بر زیبایی صورت ، زیبایی سیرت را نیز از خدای متعال برای جنین طلب کنیم. در کنار همه مسائل بالا از نان حلال غفلت نکنیم و سرپرست خانواده سعی در کسب نان حلال داشته باشد و مادر باردار هم از خوردن نان غیر حلال و شبهه ناک جدا خودداری نماید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۳ هفته قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۲ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۳ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۵ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۶ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۶ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۶ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۶ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۶ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۶ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۶ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۶ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۷ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۹۰۵۵۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۲۷۶۸۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۷۷۱۷۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۴۰۶۰۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۳۷۱۶۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۰۷۱۹۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۰۷۷۴۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۷۴۴۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۳۹۱۱۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۸۰۳۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۳۴۵۷۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۹۳۳۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۰۵۹۶۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۳۱۸۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۱۸۹۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۳۳۰۷۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۶۵۳۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۵۵۹۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۰۲۱۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۷۹۸۸ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۳ / ۶ / ۱۳۹۸

۲۳ ذيحجه ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۷ : ۵۷ : ۰۶

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۱

طلوع خورشید: ۰۶:۳۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۸

غروب خورشید: ۱۹:۴۲

اذان مغرب: ۲۰:۰۱

وقت عشاء: ۲۰:۵۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات