رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن

رمضان بهترین ماه برای نزدیکی کردن به منظور اقدام برای بچه دار شدن است. در یک سال قمری ، ماه های ارزشمندی وجود دارند که اقدام به کارهای شایسته و نیکو در آن ماه ها بسیار خوب است و سفارش هایی هم در این زمینه از ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) بیان شده است. هر ماه قمری فضیلت خاص خود را دارد. در میان 12 ماه قمری ، ماه مبارک رمضان به دلیل خصوصیاتی که دارد ، بهترین ماه برای بارداری و اقدام به بچه دار شدن می باشد ؛ اما چرا؟ چه خصوصیاتی در ماه مبارک رمضان وجود دارد که این ماه را بهترین ماه قمری برای اقدام به بچه دار شدن کرده است؟ در این مطلب می خواهیم در مورد شرایط بهینه برای بارداری و خصوصیاتی که ماه رمضان برای حامله شدن دارد بحث کرده و نکاتی را در این باره خدمت خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی عرض کنیم.

 

شرایط بهینه برای بارداری

درک شرایط بهینه برای اقدام به بارداری می تواند به ما در فهم علت مناسب تر بودن ماه رمضان برای اقدام به بچه دار شدن کمک کند. هر بارداری در یک شرایطی ایجاد می شود و واقعیت این است که هر چقدر شرایطی که برای اقدام به باردار شدن فراهم می کنیم ، بهتر باشد به همان اندازه ، حاملگی هم در یک روند بهینه شکل می گیرد و این موضوع می تواند هم بر سلامت بارداری ، وضعیت مادر و جنین و همچنین بر سلامت جنین و حتی بر زایمان هم تاثیر مثبتی بگذارد.

داشتن شرایط جسمی و معنوی خوب در زمان اقدام به بارداری می تواند تاثیر بسیار خوبی بر بارداری زن و همچنین بر جنین بگذارد. عاملی که به اذن خدای متعال ، موجب تشکیل جنین و حاملگی زن می شود ، نطفه است. شرایط نطفه یک شرایط ثابت و غیر قابل تغییر نیست! بلکه نطفه می تواند در هر لحظه شرایط متفاوتی داشته باشد ؛ هر چقدر که نطفه انسان ، پاکیزه تر و سالم تر باشد به همان میزان ، جنین سالم تر و بانشاط تری تشکیل خواهد شد. هم اعمال مادی و هم اعمال معنوی ما بر روی نطفه تاثیر می گذارد و اگر ما بتوانیم در یک بازه زمانی که از نظر جسمی و روحی در یک شرایط بسیار عالی هستیم ، اقدام به نزدیکی و فرزند دار شدن بکنیم ، بدون شک و به فضل الهی ، نتیجه بسیار بهتری حاصل خواهد شد. در ادامه این بحث خواهیم دید که این شرایط فوق العاده ، در ماه مبارک رمضان ، میسرتر است.

 

خصوصیات منحصر به فرد ماه مبارک رمضان

ماه مبارک رمضان دارای خصوصیاتی است که در ماه های قمری دیگر نیست. البته هر کدام از ماه های قمری خصوصیت ها و شرایط خاص خود را دارند اما خصوصیات ماه رمضان ، برترین است. در ادامه مقاله ، به برخی از خصوصیات این ماه مبارک اشاره می کنیم تا درک کنیم که چرا ماه پرفیض و برکت رمضان ، بهترین ماه برای اقدام به باردار شدن می باشد.

 

عظمت ، کرامت ، شرافت و فضیلت ماه مبارک رمضان

یکی از موضوعات مهم در رابطه با ماه رمضان ، فضیلت این ماه بر ماه های دیگر است. در فرازی از دعای معروف ماه رمضان چنین می خوانیم: « وَ هَذَا شَهْرٌ عَظَّمْتَهُ وَ كَرَّمْتَهُ وَ شَرَّفْتَهُ وَ فَضَّلْتَهُ عَلَى الشُّهُورِ ... (و رمضان، ماهی است كه آن را عظمت، كرامت، شرافت و فضیلت دادی نسبت به ماه های دیگر.) » خب وقتی شما در یک ماهی که این خصوصیات را خدای متعال برای آن نسبت به ماه های دیگر قرار داده است اقدام به بچه دار شدن می کنید ، این خصوصیات در فرزند شما تاثیر گذار هستند و تاثیر مثبت و نیکویی دارند.

 

نزول قرآن در ماه مبارک رمضان

خصوصیت مهم دیگر ماه رمضان ، نزول قرآن در این ماه عزیز است. در قسمت دیگری از دعای ماه مبارک رمضان که در بالا به آن اشاره شد چنین می خوانیم: « الَّذِی أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ (كه در آن قرآن را نازل فرمودى) ». بسیار واضح است که اقدام به بچه دار شدن در ماهی که در آن آخرین کتاب آسمانی یعنی قرآن کریم نازل شده است چقدر می تواند بر فرزندی که نطفه اش در این ماه منعقد می گردد تاثیر نیکویی بگذارد.

 

وجود شب قدر در ماه مبارک رمضان

عظمت دیگر ماه مبارک رمضان که آن را مناسب برای اقدام به فرزند دار شدن می کند ، وجود شب قدر در این ماه مبارک است. باز در فراز دیگر از دعای اشاره شده در بالا چنین می خوانیم: « وَ جَعَلْتَ فِیهِ لَیْلَةَ الْقَدْرِ وَ جَعَلْتَهَا خَیْراً مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ (و شب قدر را در اين ماه قرار دادی و آن شب را بر هزار ماه برترى دادى) ». یک شب منحصر به فردی که خدای متعال ، آن را بر هزار ماه برتری داده است ، یعنی شب قدر ، در این ماه قرار داده شده است نه در ماه های دیگر. آیا اقدام به بچه دار شدن را در این ماه ، برتر نمی دانید؟ مطمئنا برتر است و این فضیلت ها نه تنها بر خود پدر و مادر که بر فرزند حاصل هم تاثیر مثبت و بسیار نیکویی خواهند داشت.

 

تاثیر روزه ماه مبارک رمضان

یکی از خصوصیات مهم ماه مبارک رمضان که فقط و فقط مختص همین ماه است ، روزه کل ماه است. روزه گرفتن در ماه رمضان واجب شده است. این روزه هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی و معنوی بر پدر و مادر تاثیر نیکویی می گذارد. روزه ماه مبارک رمضان ، سبب پاک سازی نطفه از آلودگی های جسمی و معنوی می گردد و بنابر این فرزندی که از آمیزش در ماه مبارک رمضان حاصل می شود ، سالم تر ، صالح تر ، شاداب تر و باهوش تر خواهد بود.

 

در غل و زنجیر شدن شیطان

بر اساس روایت ، شیطان در ماه مبارک رمضان در غل و زنجیر می شود. البته علاقمندان در این زمینه می توانند به منابع دینی مراجعه نمایند. به هر حال از نفوذ شیطان در انسان در این ماه مبارک ، کاسته می شود و این منجر به پاک سازی بهتر روحی انسان و در نتیجه پاک سازی بهتر نطفه از نظر معنوی می شود و بر سلامت روحی و اخلاقی جنین ، تاثیر به سزایی دارد.

 

در پایان

با دلایلی که بیان شد به راحتی می توان فهمید که ماه مبارک رمضان ، بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن است و امیدواریم زن و شوهر هایی که برای فرزند آوری ، مجامعت می کنند ، اهمیت این ماه را دریابند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ هفته قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ ماه قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ ماه قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۴ ماه قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۵ ماه قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۶ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۷ ماه قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۸ ماه قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۸ ماه قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۱۰ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۱۰ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۱۱ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۱ سال قبل)

آزمایش اسپرم (۱ سال قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۹۸۹۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۷۴۹۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۸۶۳۲۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۲۹۵۷۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۸۴۴۱۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۷۸۹۳۱ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۶۵۰۲۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۳۹۹۱۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۴۳۳۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۲۹۷۸ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۰۵ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۱۷۰۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۰۸۴۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۳۱۶۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۹۱۸۰۸ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۸۱۵۴۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۸۰۳۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۲۵۷۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۹۰۵۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۰۵۷۵۴ بازدید)

احادیث بارداری

بوى پيامبران ، بوى بِهْ و بوى حورالعين ، بوى آس (نوعی گیاه خوشبوی) و بوى فرشتگان ، بوى گل است و بوى دخترم فاطمه زهرا ، بوى بِهْ و آس و گل است . خداوند هيچ پيامبر و هيچ وصىّ اى را برنينگيخت مگر آن كه او بوى بِهْ مى داد. پس آن را بخوريد و به زنان باردارتان بدهيد كه فرزندانتان زيبا مى شوند.

پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۱۱ / ۹ / ۱۴۰۰

۲۶ ربيع الثانی ۱۴۴۳

ماه قمری ۲۹ روزه

۳۰ : ۳۵ : ۰۰

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۷

طلوع خورشید: ۰۶:۵۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۴

اذان عصر: ۱۴:۳۲

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۹

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات