روش تشخیص جنسیت جنین از روی شکم مادر


بسم الله الرحمن الرحیم

 

روش تشخیص جنسیت جنین از روی شکم مادر

چگونه می‌توان از روی شکل و فرم شکم مادر ، جنسیت جنین را تشخیص داد؟

یکی از مسائل مهیج در زمان بارداری ، دانستن جنسیت و پسر یا دختر بودن جنین می‌باشد و یکی از روش‌های متداول برای دانستن جنسیت جنین ، روش‌های سنتی است و در این میان ، تشخیص جنسیت جنین از روی شکم مادر هم از روش های جالب برای دانستن پسر یا دختر بودن جنین در شکم او می‌باشد. بله ، همانگونه که شما هم ممکن است به درستی حدس زده باشید ، در این مطلب قصد داریم در مورد تعیین جنسیت جنین از روی ظاهر شکم مادر حامله بحث کنیم و ببینیم چگونه می‌توانیم از روی شکل و حالت ظاهری شکم یک زن باردار ، پی به جنسیت جنین در شکم او ببریم. روش تشخیص و تعیین جنسیت جنین و دختر یا پسر بودن او از روی شکل ظاهری شکم مادر ، یکی از روش های سنتی جهت تعیین جنسیت جنین به شمار می‌رود که نیاز به هیچ ابزار و وسیله خاصی هم ندارد فقط دقت در نگاه ، مهمترین ابزار جهت دانستن نوع جنسیت جنین است. ممکن است این سؤال مطرح باشد که با وجود ابزارها و امکانات تشخیصی امروزی از جمله سونوگرافی ، چه نیازی به دانستن جنسیت جنین به روش سنتی می‌باشد؟ دلایل متعددی را شاید بتوان در پاسخ به این سؤال مطرح کرد از جمله اینکه: شاید بعضی از خانواده ها علاقه ای به روش های جدید تشخیص جنسیت جنین نداشته باشند یا از نظر مالی ، چنین امکانی برایشان فراهم نباشد یا دلایل دیگری که ممکن است برای خانواده های محترم مطرح باشد. آنچه مهم است این است که روش های جدید و سنتی تشخیص بارداری هیچ تعارضی با یکدیگر ندارند و خانواده های محترم در صورت علاقه و توانائی مالی می توانند از روش های نوین تشخیص جنسیت در کنار روش های سنتی آن بهره مند شوند. ضمن اینکه اصولا دانستن جنسیت جنین از نظر بارداری مساله مهمی نیست و این شوق و اشتیاق خانواده هاست که بر این مساله دامن می زند. باید توجه داشت که سلامتی جنین از جنسیت او به مراتب مهمتر و ارزشمند تر می‌باشد.

حال با این توضیحات ، ببینیم چگونه باید جنسیت جنین را از روی فرم ظاهری شکم مادر حامله تشخیص دهیم. جالب است این را هم بدانیم که روش تشخیص در این روش ممکن است صد در صد نباشد و امکان اشتباه و خطا وجود داشته باشد همانگونه که در روش های نوین تعیین جنسیت جنین هم احتمال خطا و اشتباه وجود دارد. دانستن جنسیت جنین از این طریق ، در اوایل بارداری ممکن نیست زیرا شکم مادر در این دوران به حد کافی برآمده نیست که بتوان تشخیص داد. معمولا از شروع سه ماهه دوم بارداری و از ماه چهارم به بعد که کم کم شکم مادر شروع به بزرگ شدن از نظر ظاهری می کند می توان به این طریق ، جنسیت جنین را تشخیص داد. هر چقدر که مدت زمان بیشتری از بارداری خانم سپری شود و شکم خانم حامله بیشتر بزرگ شود ، تشخیص جنسیت جنین از روی شکم ، راحت تر خواهد بود. این روش تشخیص ممکن است مخالفان یا موافقانی هم داشته باشد ولی توجه داشته باشید که این روش ، یک روش رایگان و بدون ضرر جهت تشخیص جنسیت جنین به شمار می رود که هر چند از نظر طبی ارزش ندارد اما از نظر شوق و اشتیاق و تحریک حس کنجکاوی می تواند ارزشمند باشد.

وضعیت شکم مادر باردار در دو حالت داشتن جنین پسر و دختر در شکل زیر ترسیم شده است.

نمایش فرم شکم مادر باردار در جنین پسر و دختر

شکل الف ، حالت بزرگ شدن شکم مادر را در جنین پسر و شکل ب ، حالت بزرگ شدن شکم مادر را در جنین دختر نشان می‌دهد. مطابق شکل الف ، وقتی در شکم مادر باردار ، جنین پسر باشد ، معمولا شکم مادر باردار به حالت یک توپ گرد در می‌آید که کمی از کناره های شکم فاصله گرفته و از وسط شکم ، بیشتر برآمده می‌باشد. در این حالت اگر به دو کنار شکم مادر حامله دقت کنیم ، انگار کمی به طرف داخل بدن حالت فرورفتگی دارند. اما در مورد جنین دختر ، وضعیت کمی با جنین پسر متفاوت است. مطابق شکل ب ، وقتی مادری جنین دختری را حامله است ، معمولا شکم او حالت بیضی پیدا می کند که به طرف کناره های شکم کشیده شده است و حالت برآمدگی شکم او از وسط در این حالت ، مثل وضعیت پسر بودن جنین زیاد نیست. در این حالت ، فرورفتگی های دو طرف شکم به داخل بدن مادر کمتر است و انگار که جنین در این حالت کمی به طرفین شکم کشیده شده است.

در حالت کلی ، این روش تشخیص و تعیین جنسیت جنین از روی شکل و حالت ظاهری شکم یک مادر حامله است که همانطور که عرض شد ، به دقت ما در نگاه کردن بستگی دارد. البته نقش تجربه در این زمینه هم بسیار زیاد است و عزیزان می‌توانند با تشخیص جنسیت جنین از این طریق و مقایسه آن با تشخیص جنسیت واقعی جنین پس از تولد ، در این کار مهارت لازم را کسب نمایند ؛ همانطور که مادر بزرگ های خانواده‌‌ها با توجه به تجارب ارزشمند خود در این زمینه معمولا دقت بیشتری در تشخیص جنسیت جنین مادر باردار می‌توانند داشته باشند.

همانطور که ذکر شد ، روش تشخیص در این حالت ممکن است کامل و صد در صد نباشد و خطا و اشتباهی هم وجود داشته باشد ولی یک فاکتور مهم دارد و آن این است که هیچ ضرری ندارد. شاید تشخیص بارداری به این روش ، مؤثر نباشد اما از نظر اقناع حس کنجکاوی می تواند روش جالبی باشد که به انجام دادنش می‌ارزد. در پایان توجه داشته باشیم که مساله سلامت جنین بسیار بسیار مهمتر از جنسیت اوست و اگر اراده خدا بر امانت دادن جنس خاصی از جنین به ما قرار گرفته است ، راضی به مشیت الهی باشیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ هفته قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۳ هفته قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۳ هفته قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۳ هفته قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۳ هفته قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۴ هفته قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۲ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۲ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۲ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۲ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است (۲ ماه قبل)

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۱۸۱۸۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۳۱۹۹۴ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۰۴۹۷۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۸۶۴۵۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۶۱۱۸۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۳۷۳۰۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۴۳۹۳۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۴۲۲۰۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۸۹۵۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۹۲۰۴ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۷۴۱۷۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۶۱۵۷۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۶۰۱۹۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۰۷۵۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۸۰۳۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۸۳۴۲۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۶۵۲۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۷۳۰۰۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۷۱۳۸۴ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۱۵۷۶ بازدید)

احادیث بارداری

آميزش پس از آميزش ، بدون اين كه ميان آنها غسل باشد ديوانگى را براى فرزند در پى مى آورد.

حضرت امام رضا(علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۵ / ۱ / ۱۳۹۸

۱۸ رجب ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۷ : ۳۱ : ۰۴

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۷

طلوع خورشید: ۰۷:۰۲

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۴۰

غروب خورشید: ۱۹:۲۰

اذان مغرب: ۱۹:۳۸

وقت عشاء: ۲۰:۲۵

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۸

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات