شانس بارداری و حاملگی در هر ماه چقدر است


بسم الله الرحمن الرحیم

 

شانس بارداری و حاملگی در هر ماه چقدر است

آیا می دانید شانس بارداری در هر ماه چقدر است؟ آیا اطلاع دارید که در هر ماه یا دوره پریودی چقدر شانس حاملگی وجود دارد؟ آیا می خواهید بدانید چطور می توان شانس بارداری و حاملگی را در هر ماه حساب کرد؟ در این مطلب قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم و در نهایت ببینیم چطور می توان درصد شانس بارداری را در هر ماه یا دوره پریودی خانم ها حساب کرد.

یکی از مسائل مرتبط با بارداری در خانم‌ها ، شانس و احتمال بارداری در یک ماه یا یک دوره پریودی است. اولا این نکته خدمت عزیزان عرض شود که منظور از ماه در این مطلب ، طول چرخه پریودی خانم‌ها می‌باشد که معمولا بیست و هشت روز یا کمی کمتر و یا کمی بیشتر طول می کشد که از یک چرخه تا چرخه بعدی می‌باشد. پس بنا بر این وقتی که از شانس بارداری در یک ماه صحبت می‌شود یعنی شانس بارداری در طول چرخه عادت ماهیانه خانم‌ها. حال که با مفهوم ماه در این مطلب آشنا شدیم ببینیم چطور می توانیم شانس بارداری را در هر ماه یا سیکل قاعدگی خانم ها به دست بیاوریم. قبل از پرداختن به این مطلب ، توضیح مطالب زیر ضروری است:

  1. در طول هر چرخه یا سیکل پریودی خانم‌ها ، یک تخمک آزاد می‌شود. البته بعضی وقت ها ممکن است بیش از یک تخمک آزاد بشود و بارداری چند قلویی اتفاق بیفتد. باردار شدن به اذن الهی ، حاصل ترکیب اسپرم مرد با تخمک زن است ؛ پس اگر در لحظه‌ای که تخمک در بدن زن آزاد شده و زنده است ، اسپرمی وجود داشته باشد ، احتمال ترکیب اسپرم با تخمک و در نتیجه احتمال حامله شدن خانم وجود دارد.
     
  2. مدت زمان زنده ماندن یا طول عمر اسپرم و تخمک محدود است و به همین دلیل است که شانس بارداری در هر دوره قاعدگی ، کمتر از صد درصد است زیرا اگر طول عمر اسپرم و تخمک برابر با طول چرخه عادت ماهانه بود ، احتمال ترکیب اسپرم با تخمک ، از اول تا آخر سیکل قاعدگی وجود داشت و در نتیجه ، شانس باردار شدن در هر ماه به صد درصد می رسید. ولی واقعیت این است که چنین نیست و کم بودن طول عمر اسپرم و تخمک در بدن زن ، احتمال باردار شدن و حاملگی در یک ماه را کاهش می‌دهد. ضمن اینکه توجه داشته باشیم که قسمتی از چرخه قاعدگی به خونریزی قاعدگی اختصاص دارد که آمیزش در آن زمان هم از نظر شرعی حرام است.
     
  3. در حالت معمولی ، طول عمر تخمک حداکثر یک روز یا بیست و چهار ساعت از لحظه آزاد شدن از تخمدان می‌باشد. طول عمر اسپرم مرد در بدن زن هم به طور معمول پنج روز می‌باشد (پس از آمیزش و وارد شدن اسپرم مرد به بدن زن). البته در شرایطی ممکن است این زمان ها کمی فرق بکنند و ما در اینجا حالت معمول را در نظر می‌گیریم.
     
  4. طول دوره پریودی یا چرخه قاعدگی خانم ها به طور معمول ، بیست و هشت روز است. البته در بعضی از خانم‌ها ممکن است کمی کمتر یا کمی بیشتر از بیست و هشت روز طول بکشد یا حتی ممکن است یک خانم با توجه به شرایط مختلف ، چرخه‌های قاعدگی نامنظم داشته باشد. در هر صورت ، ما در این مطلب ، طول دوره قاعدگی زنان را بین بیست و شش روز تا سی روز در نظر می‌گیریم (که میانگین آن همان بیست و هشت روز می‌شود).

با توجه به نکات بالا ، بحث اصلی خود را پی می‌گیریم تا شانس باردار شدن و حاملگی را در یک ماه حساب کنیم. به شکل زیر با دقت نگاه کنید:

نمودار قبل ، حین و بعد از تخمک گذاری در زنان

شکل بالا قسمتی از چرخه قاعدگی خانم ها که روزهای نزدیک به تخمک گذاری یا آزاد شدن تخمک از تخمدان می‌باشد را به همراه روز تخمک گذاری نشان می‌دهد. در این شکل ، مربع سبز را روز آزاد شدن تخمک از تخمدان خانم در نظر می‌گیریم. مربع های زرد را روزهای قبل از تخمک گذاری و مربع قرمز را هم روز بعد از آزاد شدن تخمک در نظر می‌گیریم. اگر در روز چهارم قبل از تخمک گذاری ، آمیزش انجام شود ، مدت زمان حضور اسپرم در بدن زن ، پنج روز می‌شود (چهار روز قبل از روز تخمک گذاری + روز تخمک گذاری که جمعا پنج روز می‌گردد) و احتمال زنده ماندن اسپرم در بدن زن و حاملگی وجود دارد و اگر آمیزش و نزدیکی ، قبل از این زمان باشد ، مدت زمان حضور اسپرم در بدن زن بیشتر از پنج روز بوده و به احتمال قوی ، اسپرم زنده نخواهد بود و در نتیجه احتمال بارداری وجود ندارد. پس بنا بر این لازم است حداقل از چهار روز قبل از روز تخمک گذاری ، عمل نزدیکی انجام شود تا احتمال باردار شدن خانم وجود داشته باشد.

از طرف دیگر با توجه به اینکه طول عمر تخمک پس از آزاد شدن از تخمدان ، حداکثر بیست و چهار ساعت یا یک روز است ، پس اگر تا یک روز بعد از آزاد شدن تخمک ، عمل آمیزش انجام گیرد احتمال حامله شدن خانم وجود دارد. با توجه به روزهای نمایش داده شده در شکل بالا می‌بینیم که حداکثر مدت شش روز (چهار روز قبل از روز تخمک گذاری + روز تخمک گذاری + یک روز بعد از تخمک گذاری که جمعا 6 روز می‌باشد) در هر ماه یا دوره قاعدگی خانم‌ها احتمال بارداری وجود دارد. مفهوم دیگر این گفته آن است که اگر در این شش روز ، آمیزش و نزدیکی انجام گیرد ، احتمال باردار شدن و حاملگی خانم بسیار بالاست و در غیر اینصورت ، احتمال بارداری یا وجود ندارد و یا خیلی کم است. حال اگر این مدت شش روز را بر طول دوره عادت ماهانه خانم‌ها تقسیم کرده و در عدد صد ضرب کنیم ، احتمال بارداری در هر ماه بر حسب درصد محاسبه می‌شود.

اگر طول دوره یا چرخه قاعدگی خانم ها را 30 روز در نظر بگیریم ، شانس بارداری ، بیست درصد (20%) می‌شود (6 تقسیم بر 30 ضربدر 100) ؛ اگر این چرخه را 26 روز در نظر بگیریم ، شانس بارداری در حدود 23 درصد (23%) می‌شود (6 تقسیم بر 26 ضربدر 100).

با تفاسیر بالا به راحتی می‌توان حساب کرد که شانس بارداری و حاملگی خانم ها در هر ماه یا سیکل و دوره قاعدگی ، به طور معمول بین بیست (20) تا بیست و سه (23) درصد می‌باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۴ هفته قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۲ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۳ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۶ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۷ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۸ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۹ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۹ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۹ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۹ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۹ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۹ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۹ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱۰ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱۰ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱۰ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱۰ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱۰ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۹۰۴۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۶۵۹۴۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۱۴۹۶۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۸۹۰۷۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۸۰۱۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۴۰۰۷۴ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۳۷۰۷۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۱۴۷۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۸۰۶۵۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۰۲۷۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۷۷۶۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۳۰۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۳۴۷۰ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۳۳۱۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۹۳۳۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۷۴۵۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۰۲۵۰ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۹۰۵۹ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۲۸۳۹ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۵۰۵۸ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۷ / ۹ / ۱۳۹۸

۱۱ ربيع الثانی ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۶ : ۳۳ : ۰۱

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۲

طلوع خورشید: ۰۷:۰۱

اذان ظهر: ۱۱:۵۶

اذان عصر: ۱۴:۳۳

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات