طرز استفاده از بیبی چک


بسم الله الرحمن الرحیم

 

طرز استفاده از بیبی چکطرز استفاده از بیبی چک. روش استفاده از بی بی چک چگونه است؟ طرز استفاده از بیبی چک نواری ، بیبی چک میله ای ، بیبی چک دیجیتالی و بیبی چک قطره چکانی چگونه است؟ در این مطلب قصد داریم در مورد طرز استفاده از بی بی چک صحبت کرده و روش استفاده از بیبی چک های مختلف را بررسی کنیم تا افرادی که قصد استفاده از روش تشخیص بارداری با بی بی چک را دارند بتوانند به نحو مطلوب از بی بی تست استفاده کنند.

اگر چه اصول طرز کار بی بی چک ها مثل هم است و همه آن ها از طریق اندازه گیری میزان هورمون بتا اچ سی جی در ادرار خانم ، حاملگی را تشخیص می دهند اما از نظر ساختار و روش استفاده کمی با یکدیگر متفاوت هستند. در این جا در مورد طرز استفاده از بیبی چک های رایج همراه با تصویر صحبت خواهیم کرد.

 

طرز استفاده از بیبی چک قطره چکانی

یکی از انواع متداول بی بی چک ، بی بی چک معروف به قطره چکانی است. شکل زیر یک نمونه از بیبی چک قطره چکانی را نشان می دهد.

طرز استفاده از بی بی چک قطره چکانی

ممکن است ظاهر این بی بی چک در مارک های مختلف کمی بایکدیگر متفاوت باشد اما طرز استفاده از آن ها تقریبا یکسان است. جهت استفاده از بی بی چک قطره چکانی ، شما خانم محترم ، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در یک لیوان پلاستیکی یا یک لیوان یک بار مصرف ادرار نمایید. توجه داشته باشید که بهترین زمان انجام تست بارداری و جمع آوری ادرار ، هنگام صبح و به صورت ناشتا است زیرا در این حالت ، غلظت هورمون hcg بالاست و طبیعتا نتیجه بهتری می تواند حاصل شود. البته توجه داشته باشید که زمان صبح و ناشتا ، بهترین حالت است و شما خانم محترم در زمان های دیگری هم می توانید این کار را انجام دهید.
   
 2. بی بی چک را از بسته بندی آن خارج کرده و به صورت افقی بر روی یک سطح صاف قرار دهید طوری که رویه اصلی آن به سمت بالا باشد.
   
 3. با استفاده از قطره چکان موجود در بسته بندی بی بی چک (اگر قطره چکانی در بسته بندی نبود از یک قطره چکان دیگر استفاده نمایید) ، مقداری از ادرار موجود در لیوان را برداشته و حدود 3 تا 5 قطره از آن را در محل مخصوصی که بر روی بی بی چک تعبیه شده و معمولا با حرف لاتین S (طبق تصویر بالا) مشخص می شود ، بریزید. در بعضی از بیبی چک های قطره چکانی ، تعداد قطرات لازم ذکر می شود مثل شکل بالا که تعداد لازم قطره ادرار را 3 قطره ذکر کرده یعنی ریختن 3 قطره از ادرار ، کافی است.
   
 4. مدتی در حدود 3 الی 5 دقیقه صبر نمایید. این میزان ممکن است در راهنمای بی بی چک ذکر شده باشد و اگر چنین بود ، طبق همان راهنما عمل نمایید. مطابق تصویر زیر می توانید نتیجه را تفسیر نمایید.
تفسیر نتیجه بی بی چک

مطابق تفسیر نشان داده شده در شکل بالا ، چنانچه هر دو خط C و T پر رنگ شوند یا خط C پر رنگ و خط T کمی کم رنگ باشد ، نتیجه ، مثبت بوده و نشان می دهد که به احتمال زیاد ، خانم باردار هستند. اگر فقط خط C پر رنگ شود ، نتیجه ، منفی بوده و نشان می دهد که به احتمال قوی ، خانم ، حامله نیستند. چنانچه هیچ یک از خطوط ، پر رنگ نشده و یا فقط خط T پر رنگ شود ، نتیجه ، نامعتبر بوده و ارزشی ندارد.
 

طرز استفاده از بی بی چک نواری

نمونه دیگر بی بی چک ، بیبی چک نواری می باشد که در اینجا می خواهیم روش استفاده از بیبی چک نواری را شرح دهیم. شکل زیر یک نمونه از بی بی چک نواری را نشان می دهد.

طرز استفاده از بی بی چک نواری

روش استفاده از بی بی چک نواری مطابق مراحل زیر می باشد:

 1. در یک لیوان پلاستیکی یا لیوان یک بار مصرف ادرار نمایید. توضیحات بیشتر در این خصوص همانند بخش مربوط به طرز استفاده از بی بی چک قطره چکانی است که در بالا بدان اشاره شده است و می توانید مطالعه کنید.
   
 2. بی بی چک نواری را از بسته بندی آن خارج کرده و آن را تا خطی که با عبارت MAX مشخص شده است (طرف سمت راست در شکل بالا) به صورت عمودی یا کمی مایل در ادرار داخل لیوان فرو برده و آن را به مدت 3 الی 5 ثانیه در همان حال نگه دارید. این مدت ممکن است در راهنمای تست بیبی چک ، مقدار دیگری ذکر شده باشد که در اینجا لازم است تا مطابق راهنما عمل شود.
   
 3. پس از آن ، بیبی چک را از داخل لیوان حاوی ادرار ، خارج ساخته و آن را به صورت افقی و به مدت حدود 3 الی 5 دقیقه نگه دارید. می توانید آن را بر روی یک سطح افقی قرار دهید به طوری که قسمت حاوی مشخصات ، به سمت بالا باشد. باز هم ذکر می شود که اگر در راهنمای بیبی چک عدد دیگری برای این زمان ذکر شده باشد مطابق همان عمل نمایید.
   
 4. پس از گذشت مدت فوق ، نتیجه حاصل را می توانید بر اساس خطوط C و T و مطابق تفسیر مربوط به بی بی چک قطره چکانی ، تفسیر کنید.

 

روش استفاده از بیبی چک میله ای

نوع دیگری از بی بی چک ها هم هستند که بسیار شبیه بیبی چک های نواری می باشند اما دارای ظاهر متفاوت تری هستند. بی بی چک های میله ای به دو گروه آنالوگ و دیجیتالی تقسیم بندی می شوند. توضیحات مربوط به بی بی چک دیجیتالی در قسمت بعد توضیح داده شده است. در این قسمت فقط به بررسی طرز استفاده از بی بی چک میله ای آنالوک می پردازیم. شکل زیر نمونه ای از این بی بی تست را نشان می دهد.

طرز استفاده از بی بی چک میله ای

روش استفاده از بیبی چک میله ای همانند بیبی چک نواری است و این نوع تست هم قسمتی جهت تماس با ادرار دارد که در شکل بالا با رنگ صورتی مشخص شده است. این قسمت معمولا با کلاهکی پوشانده می شود. بعضی از بی بی چک های میله ای ، دو خط C و T همانند تست نواری دارند و برخی دیگر دارای علامات مثبت و منفی هستند (مثل شکل بالا). تفسیر بی بی چک های میله ای که دارای خطوط C و T باشند ، همانند تفسیر بی بی چک های نواری می باشد. تفسیر بی بی چک میله ای دارای علامات مثبت و منفی هم به شرح زیر است: در پنجره کنترل (Control Window) ، یک خط تیره ظاهر می شود که به دنبال آن اگر در پنجره نتیجه (Result Window) ، فقط یک خط ظاهر شد ، نتیجه منفی است ولی اگر دو خط عمود برهم ظاهر شد ولو اینکه یکی یا هر دو کمی کم رنگ هم باشند ، نتیجه ، مثبت است.

 

روش استفاده از بی بی چک دیجیتالی

بی بی چک دیجیتالی نوع تقریبا جدیدی از بی بی چک ها هستند که به شکل بی بی چک های میله ای می باشند منتها نتیجه آن ها در یک صفحه دیجیتالی نشان داده می شود. شکل زیر یک نمونه بیبی چک دیجیتالی را نشان می دهد:

طرز استفاده از بی بی چک دیجیتالی

طرز استفاده از بی بی چک دیجیتالی همانند بی بی چک میله ای آنالوگ است. تفسیر بیبی چک دیجیتالی هم بسیار آسان می باشد و نتیجه در این نوع تست ها به صورت نوشته بر روی یک صفحه دیجیتالی نمایش می یابد. عباراتی همانند "Pregnant" یا "+ Yes" حکایت از نتیجه مثبت داشته و نشان دهنده باردار بودن خانم و عباراتی نظیر "Not Pregnant" یا "- No" که بر روی نمایشگر نشان داده می شوند بیانگر نتیجه منفی و عدم بارداری می باشد.

 

طرز استفاده از بیبی چک های مختلف در این قسمت تا حد امکان توضیح داده شد. توجه داشته باشید که حتما راهنمای مربوط به هر تست بارداری را با دقت مطالعه نموده و سعی کنید مطابق آن عمل نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ روز قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ هفته قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۲ هفته قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۳ هفته قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۳ هفته قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۳ هفته قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۳ هفته قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۴ هفته قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۴ هفته قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۱ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۲ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۲ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۲ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است (۲ ماه قبل)

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۱۷۰۲۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۳۰۶۵۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۰۳۸۴۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۸۵۵۵۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۵۹۷۸۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۳۶۳۰۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۴۳۴۳۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۴۱۱۳۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۸۲۳۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۸۲۰۴ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۷۳۴۱۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۶۰۸۲۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۵۸۹۶۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۰۱۹۸ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۷۱۷۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۸۲۷۱۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۶۲۰۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۷۲۵۷۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۷۰۸۲۱ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۱۳۰۵ بازدید)

احادیث بارداری

آميزش پس از آميزش ، بدون اين كه ميان آنها غسل باشد ديوانگى را براى فرزند در پى مى آورد.

حضرت امام رضا(علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۱ / ۱ / ۱۳۹۸

۱۴ رجب ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۲ : ۴۴ : ۱۱

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۴۴

طلوع خورشید: ۰۶:۰۷

اذان ظهر: ۱۲:۱۲

اذان عصر: ۱۵:۳۹

غروب خورشید: ۱۸:۱۶

اذان مغرب: ۱۸:۳۵

وقت عشاء: ۱۹:۲۲

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات