قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد


بسم الله الرحمن الرحیم

 

قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد

قبل از اقدام به بارداری و بچه دار شدن چه کار کنیم؟

آیا قصد اقدام به بارداری دارید؟ آیا مایل هستید بدانید که قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد؟ آیا از اقدامات قبل از حاملگی آگاهی کافی ندارید و دوست دارید از کارهایی که قبل از اقدام به حاملگی و بچه دار شدن لازم است آگاه شوید؟ آیا می خواهید با آمادگی بهتر اقدام به بارداری و بچه دار شدن نمایید؟ ما در این مطلب قصد داریم در مورد مسائلی صحبت کنیم که قبل از اقدام به بارداری می توانیم انجام دهیم تا انشاء ا... به فضل الهی بارداری سالم و بهتری را تجربه کنیم و به امید حق ، فرزند سالمی به دنیا بیاوریم. لازم به ذکر است که اجباری برای انجام این اعمال نیست اما انجام دادن این اعمال می تواند نقش مؤثری در سلامت مادی و معنوی مادر و جنین و فرزند آینده و نیز سلامت دوران بارداری داشته باشد. سعی شده است مطالب مهم بیان شود ولی مطمئنا این ها نمی تواند همه مطالب باشد و هر کسی می تواند با دقت در اقدامات قبل از دوران بارداری در بستگان و آشنایان و دوستان خود ، مطالب دیگری را هم تجربه نماید.

 

توکل بر خدا و خواستن از خدای بزرگ

اولین و مهمترین چیزی که لازم است بدانیم و بدان توجه کنیم خواست و اراده خدای متعال می باشد. اگر اراده خدای بزرگ نباشد حتی یک برگ از درخت نمی افتد چه برسد به بارداری و خلقت انسان! پس ، از خدای بزرگ ، بارداری سالم و نیز داشتن فرزند سالم و صالح را بخواهیم. خواندن نماز حاجت ، ذکر برخی دعاها که از ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) نقل شده و نیز خواندن برخی از آیات قرآن که مختص برای درخواست و طلب فرزند صالح و سالم می باشد اولین قدم در راه تلاش برای اقدام به بارداری می باشد. خدای متعال خود فرموده اند که بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را ؛ پس خدا را برای طلب فرزند سالم و صالح بخوانیم تا انشاء ا... خدای متعال در صورت مصلحت ، دعا و خواست و طلب ما را اجابت فرمایند. توکل برخدا و طلب از او آمادگی ما را از نظر معنوی برای اقدام به بارداری و بچه دار شدن بیشتر کرده و قوت قلب می دهد.

 

بررسی وضعیت سلامت زن و مرد قبل از اقدام به بارداری

سلامتی زن و مرد قبل از اقدام به بارداری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. منظور از سلامتی در اینجا مربوط به آن قسمت از سلامتی بدن زن و مرد است که مستقیم یا غیر مستقیم بر روی سلامتی جنین و بر بارداری تاثیر دارد. ممکن است لازم باشد تا زن و مرد یک سری آزمایش هایی را قبل از اقدام به بارداری انجام دهند. در این خصوص مشورت با یک پزشک حاذق در صورت امکان توصیه می شود.

 

بررسی وضعیت سلامت دندان های زن قبل از تصمیم به حامله شدن

علاوه بر سلامتی کلی زن ، وضعیت سلامتی دندان های او از اهمیت خاصی برای بارداری برخوردار است. تغذیه صحیح و سالم مادی یکی از ارکان مهم و اصلی در یک بارداری سالم به شمار می رود و دندان ها در این میان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند. داشتن دندان های سالم و به دور از مشکل و عفونت باعث می شود که اولا عمل جویدن غذا بهتر انجام شود چرا که اگر عمل جویدن غذا به خوبی انجام نشود ممکن است مشکلاتی از جمله مشکلات پوست صورت برای جنین پیش بیاید و ثانیا اگر دندان ها سالم نبوده و دارای عفونت باشند این عفونت مطمئنا آسیب هایی را می تواند متوجه مادر و جنین بکند. پس مراجعه به دندانپزشک و کنترل و درمان دندان ها یکی از اقدامات مهم قبل از اقدام به بارداری محسوب می شود.

 

اصلاح مزاج و تغذیه قبل از حاملگی

اصلاح مزاج و اصلاح تغذیه قبل از اقدام به بارداری و حامله شدن از جمله مسائل مهمی است که لازم است به آن توجه شود. بسیار دیده شده است که پدر و مادرانی که نمی توانستند صاحب فرزند شوند با اصلاح مزاج و اصلاح تغذیه توانسته اند صاحب اولاد شوند. عدم اصلاح مزاج ممکن است باعث نازائی هم بشود. اصلاح مزاج و تغذیه مخصوصا برای مادرانی که قصد دارند به روش کاملا طبیعی و سنتی و نه با استفاده از مکمل ها و داروهای شیمیائی باردار شوند بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو مشورت با یک پزشک حاذق طب سنتی در قبل از تصمیم به حاملگی توصیه می گردد.

 

روزه گرفتن قبل از نزدیکی برای بارداری

روزه گرفتن در پاک سازی نطفه نقش ارزنده ای دارد. همچنین روزه گرفتن در قبل از اقدام به بارداری در سلامتی و هوش جنین فوق العاده تاثیر دارد. روزه گرفتن قبل از بارداری ، هم برای زنان و هم برای مردان توصیه می گردد. در این مورد می توانید به مطلب قبل از اقدام به بارداری روزه بگیرید مراجعه نمایید.

 

تعیین زمان مناسب جهت نزدیکی برای حاملگی

از نظر دین مقدس اسلام که دستورات خدای متعال می باشد ، هر زمانی جهت انجام عمل نزدیکی برای بارداری مناسب نیست. زمان هایی وجود دارند که عمل نزدیکی در آن زمان ها نهی شده است و چه بسا سبب بروز مشکلاتی برای مادر ، پدر و یا فرزند شود. زمان هایی هم وجود دارند که از نظر شرعی توصیه شده است و بهترین زمان جهت انجام عمل آمیزش برای بارداری و آبستنی می باشد. سایت 2زندگی برنامه ای را در این خصوص تهیه نموده است تا افراد با خیال راحت به انجام عمل نزدیکی اقدام نمایند. در این خصوص می توانید به برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام مراجعه نمایید.

 

حجامت کردن قبل از اقدام به باردار شدن

نقش حجامت در سلامت بدن انسان بسیار مهم است و در اهمیت آن همین فرمایش پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در زمانی که به معراج رفته بودند بس است که فرمود: جبرئیل چندان مرا به حجامت دعوت کرد که پنداشتم حجامت واجب است. حجامت در قبل از بارداری سبب سلامت بدن زن و مرد شده و محیط رحم را آماده جنین می کند. در مورد اهمیت حجامت در قبل از اقدام به بارداری می توانید به مطلب قبل از اقدام به بارداری حجامت نمایید مراجعه نمایید.

 

تغذیه صبح ناشتا قبل از اقدام به بارداری و حاملگی

تغذیه صبح و در حالت ناشتا در بارداری نقش دارد. در حدیثی از امامان معصوم (علیه السلام) روایت شده است که هرکس صبح ناشتا میوه به بخورد ، آب (نطفه) او پاک شده و فرزندش نیکو می گردد. سعی کنیم چند روز قبل از اقدام به انجام عمل نزدیکی جهت بارداری و بچه دار شدن ، صبح ناشتا میوه به بخوریم. خوردن میوه به هم برای مرد و هم برای زن توصیه می گردد. اگر اقدام به بارداری شما در فصلی است که دسترسی به میوه به ندارید می توانید از برگه های خشک شده میوه به که در بازار به فروش می رسد استفاده نمایید.

 

ضمنا کتاب راهنمای قبل از اقدام به بارداری برای مطالعه توصیه می گردد. امید است با رعایت این مسائل و مسائل مشابه ، بارداری سالمی را تجربه نموده و فرزندان سالم و صالحی را انشاء ا... از خدا امانت بگیرید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تاثیر زمان و مکان نزدیکی کردن بر جنین (۳ هفته قبل)

عید فطر چند روز است (۳ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۹ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۱۰ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۱۰ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۳ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۳۰۰۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۸۹۷۹۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۹۰۴۴۲۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۸۰۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۶۹۸۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۶۷۰۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۲۱۷۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۹۰۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۸۸۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۱۳۹۸ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۲۱۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۸۳۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۲۲۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۳۱۰۴۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۶۹۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۵۶۴ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۴۰۱۷ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۶۶۵۵۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۷۹۵ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۶۱۲۰ بازدید)

احادیث بارداری

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۲ / ۵ / ۱۴۰۳

۱۷ محرم ۱۴۴۶

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۳ : ۳۱ : ۰۰

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۲۶

طلوع خورشید: ۰۵:۰۶

اذان ظهر: ۱۲:۱۱

اذان عصر: ۱۵:۵۹

غروب خورشید: ۱۹:۱۶

اذان مغرب: ۱۹:۳۶

وقت عشاء: ۲۰:۳۲

نیمه شب شرعی: ۲۳:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات