معجون درمان گلودرد در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

گلودرد در بارداری ، درمان با معجون طبیعی

گلودرد در بارداری را چگونه درمان کنیم؟ چه روش طبیعی برای درمان گلودرد در بارداری وجود دارد؟ از چه روش سنتی برای درمان گلودرد در بارداری استفاده کنیم که ضرری برای جنین نداشته باشد؟ آیا معجون طبیعی ضد عفونت گلو وجود دارد که برای درمان گلو درد در بارداری از آن استفاده کنیم و آسیبی هم به جنین نرسد؟ اصولا چرا بهتر است که از درمان های طبیعی مطمئن به جای داروهای شیمیایی برای گلودرد در دوران بارداری استفاده کنیم؟ ما در این مطلب می خواهیم در مورد گلودرد زنان در بارداری صحبت کرده و با معرفی یک معجون طبیعی و بدون ضرر به درمان آن کمک کنیم.

یکی از مشکلات زنان باردار که می تواند گاهی اوقات خیلی آزار دهنده و حتی خطرناک هم باشد ، عفونت گلو یا گلودرد در بارداری می باشد. گلودرد که معمولا به دنبال عفونت حاصل از سرماخوردگی ایجاد می شود می تواند باعث درد و سرفه های شدید برای زنان باردار گردد. عفونت گلو در بارداری گاهی اوقات ممکن است چنان شدید باشد که پزشک متخصص زنان ، داروهای ضد عفونت شیمیایی (آنتی بیوتیک) برای زن باردار تجویز کند. البته این داروهای ضد عفونت شیمیایی نمی توانند برای جنین بدون عوارض باشند. از طرفی وجود عفونت در بدن زن باردار علاوه بر خود مادر ، برای جنین او خطر دارد و از طرف دیگر مصرف آنتی بیوتیک شیمیایی نیز می تواند برای جنین مضر باشد. پس در این صورت ، راه چاره چیست؟

وقتی در چنین حالتی قرار می گیریم ، راه چاره در درمان های طبیعی و سنتی می باشد. اما آیا همه درمان های طبیعی و سنتی برای رفع گلو درد زن ، قابل به کارگیری در زمان بارداری هستند؟ مطمئنا پاسخ این پرسش منفی می باشد و به دلیل وجود جنین در رحم مادر و تاثیر پذیری صد در صد جنین از تغذیه مادر باردار ، نمی توان از هر روش درمانی طبیعی برای برطرف کردن عفونت گلو در بارداری استفاده کرد زیرا برخی از مواد طبیعی ممکن است عوارضی برای جنین داشته باشند. پس باید از یک سری مواد طبیعی ضد عفونت برای درمان گلودرد در حاملگی استفاده شود که در عین رفع عفونت گلوی مادر باردار ، ضرری را نیز متوجه جنین نکند.

ما در اینجا دو روش برای درمان گلودرد بارداری پیشنهاد می دهیم. یک روش موضعی برای درمان گلودرد بارداری و یک روش عمومی برای درمان گلودرد در بارداری. انجام این دو روش به صورت همزمان می تواند عفونت گلو در زنان باردار را به سرعت از بین برده و گلودرد آن ها را درمان کند بدون آنکه ضرری متوجه جنین بکند یا خدای ناکرده آسیبی برای جنین داشته باشد.

درمان موضعی گلودرد بارداری

اکثر مردم احتمالا با درمان موضعی عفونت گلو آشنایی دارند. از این روش در زمان بارداری نیز می توان استفاده کرد. روش موضعی برای درمان گلودرد همان قرقره کردن با آب نمک می باشد. این روش تاثیر بسیار زیادی در رفع عفونت گلو و درمان گلودرد دارد. منتها چند نکته را در خصوص درمان موضعی گلودرد باید یادآور شد:

 • برای قرقره کردن حتما از نمک دریا یا سنگ نمک طبیعی استفاده نمایید و استفاده از نمک های غیر طبیعی و مخصوصا نمک ید دار به هیچ وجه توصیه نمی شود.
   
 • سعی کنید آب نمک به صورت ولرم باشد.
   
 • یک کمی عرق نعناع به آب نمک اضافه نمایید تا اثربخشی آن بیشتر باشد.
   
 •  قرقره با آب نمک را در فاصله های منظم تکرار نمایید و این کار را تا بهبودی کامل گلودرد ادامه دهید.
   
 • مخصوصا شب ها پیش از خواب ، با آب نمک قرقره کرده و پس از آن از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید و اجازه دهید تا اثر آن در گلو بماند که تاثیر بسیار زیادی در درمان عفونت گلو دارد.
   
 • میزان غلظت آب نمک را طوری تنظیم کنید که هم اثربخشی آن بیشتر باشد و هم گلو را زیاد نسوزاند.

درمان عمومی گلودرد در بارداری

درباره درمان موضعی گلودرد در دوران بارداری صحبت کردیم. اگر چه درمان موضعی یک روش بسیار مؤثر و عالی در رفع عفونت گلو می باشد اما به تنهایی کافی به نظر نمی رسد و نیاز است تا یک روش درمان عمومی هم همزمان با آن به کار گرفته شود. در این قسمت برای روش درمان عمومی گلودرد در بارداری به معرفی یک معجون طبیعی و سنتی می پردازیم.

معجون درمان گلودرد بارداری

معجون طبیعی برای درمان عفونت گلو و برطرف کردن گلودرد در بارداری از سه ماده شلغم ، پیاز و شهد عسل طبیعی درست می شود. هر سه این مواد ، ضد عفونی کننده قوی هستند که عفونت بدن را به سرعت درمان می کنند. برای تهیه این معجون می توان از روش های مختلفی استفاده کرد اما در اینجا یک روش بسیار ساده ذکر می شود که خانم های محترم به راحتی می توانند آن را در منزل درست کنند. در این روش ، برای تهیه معجون شلغم ، پیاز و شهد عسل طبیعی ابتدا یک عدد پیاز متوسط را خرده کنید. سپس معادل اندازه پیاز ، از یک شلغم را نیز خرد کرده و باهم مخلوط نمایید. مخلوط شلغم و پیاز خرد شده را در یک ظرف ریخته و مقداری آب به آن اضافه نمایید. مخلوط حاصل را روی شعله گاز قرار داده و اجازه دهید آب درون ظرف به جوش بیاید. اجازه دهید مخلوط آب ، شلغم و پیاز به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد و در این مدت می توانید مخلوط مورد نظر را با یک قاشق به طور مرتب هم بزنید. سپس آن را از روی شعله بردارید. مخلوط به دست آمده را از صافی عبور داده و آب آن را در یک ظرف دیگر بریزید. یک مقدار از شهد عسل طبیعی (ناب) را به آب حاصل شده اضافه کرده و خوب مخلوط نمایید. معجون ضد عفونت شما برای درمان گلودرد آماده است. اجازه دهید کمی ولرم شود و سپس می تواند از آن میل نمایید.

بیان چند نکته در ارتباط با این معجون ، لازم به نظر می رسد:

 • از شهد عسل طبیعی (شهد عسل ناب) که خاصیت درمانی دارد استفاده نمایید.
 • سعی کنید این معجون را در مقدار کم درست کرده و همیشه به صورت تازه آن را مصرف نمایید.
 • آب معجون را به میزانی انتخاب کنید که نه کم باشد و نه زیاد و هرچه غلظت این معجون بالا باشد ، اثربخشی آن به مراتب بیشتر خواهد بود.
 • اگر نیاز باشد که به دفعات زیاد از این معجون استفاده نمایید در این صورت سعی کنید مقدار شهد عسلی که به آن اضافه می کنید زیاد نباشد زیرا ممکن است باعث گرمی جنین بشود.

با رعایت نکات ذکر شده و مصرف این معجون به مقدار مناسب و در نوبت های منظم ، می توان گلودرد خانم های حامله را در زمان بارداری به راحتی درمان کرد تا نیازی به استفاده از روش های شیمیایی و آنتی بیوتیک های شیمیایی نباشد.

درمان عفونت در بارداری باید بسیار جدی گرفته شود زیرا علاوه بر سلامت مادر می تواند سلامت جنین و نیز سلامت بارداری را با خطر مواجه کند. یکی از بهترین اقدامات برای رفع عفونت بارداری ، استفاده از درمان های طبیعی و سنتی است که به راحتی در خانه قابل استفاده هستند. درمان های سنتی باید طوری انتخاب شوند که ضمن رفع عفونت ، باعث مشکلات و آسیب به جنین نشوند. معجون شلغم ، پیاز و شهد عسل طبیعی که در اینجا بیان شد برای درمان هرگونه عفونت دوران حاملگی زنان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای درمان عفونت گلو و درمان گلودرد در بارداری سعی کنید مصرف این معجون را همراه با درمان موضعی ناحیه گلو همراه سازید تا اثرات معجزه آسای آن را ببینید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ هفته قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۴ هفته قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۲ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۲ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۲ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۳ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۳ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۴ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۴ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۵ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۵ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۵ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۶ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۶ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۷ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۷ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۷ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۷ ماه قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۴۳۰۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۹۳۶۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۶۱۱۴۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۰۰۵۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۲۸۱۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۰۸۲۴ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۱۹۶۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۵۳۷۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۴۹۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۳۲۷۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۲۲۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۹۴۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۲۳۲۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۶۴۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۳۰۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۱۰۷۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۰۲۹۵ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۶۰۶۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۷۳۱۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۵۹۲ بازدید)

احادیث بارداری

به ، قوه بینایی را زیاد می کند و محبت در قلب ایجاد می نماید و اگر زن آبستن ، به ، بخورد فرزندانش نیکو (زیبا و شجاع) متولد می شوند.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۱۳ / ۵ / ۱۳۹۹

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۸ : ۴۷ : ۱۶

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۸

طلوع خورشید: ۰۶:۱۴

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۵۷

غروب خورشید: ۲۰:۰۷

اذان مغرب: ۲۰:۲۶

وقت عشاء: ۲۱:۲۰

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات