معجون درمان گلودرد در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

گلودرد در بارداری ، درمان با معجون طبیعی

گلودرد در بارداری را چگونه درمان کنیم؟ چه روش طبیعی برای درمان گلودرد در بارداری وجود دارد؟ از چه روش سنتی برای درمان گلودرد در بارداری استفاده کنیم که ضرری برای جنین نداشته باشد؟ آیا معجون طبیعی ضد عفونت گلو وجود دارد که برای درمان گلو درد در بارداری از آن استفاده کنیم و آسیبی هم به جنین نرسد؟ اصولا چرا بهتر است که از درمان های طبیعی مطمئن به جای داروهای شیمیایی برای گلودرد در دوران بارداری استفاده کنیم؟ ما در این مطلب می خواهیم در مورد گلودرد زنان در بارداری صحبت کرده و با معرفی یک معجون طبیعی و بدون ضرر به درمان آن کمک کنیم.

یکی از مشکلات زنان باردار که می تواند گاهی اوقات خیلی آزار دهنده و حتی خطرناک هم باشد ، عفونت گلو یا گلودرد در بارداری می باشد. گلودرد که معمولا به دنبال عفونت حاصل از سرماخوردگی ایجاد می شود می تواند باعث درد و سرفه های شدید برای زنان باردار گردد. عفونت گلو در بارداری گاهی اوقات ممکن است چنان شدید باشد که پزشک متخصص زنان ، داروهای ضد عفونت شیمیایی (آنتی بیوتیک) برای زن باردار تجویز کند. البته این داروهای ضد عفونت شیمیایی نمی توانند برای جنین بدون عوارض باشند. از طرفی وجود عفونت در بدن زن باردار علاوه بر خود مادر ، برای جنین او خطر دارد و از طرف دیگر مصرف آنتی بیوتیک شیمیایی نیز می تواند برای جنین مضر باشد. پس در این صورت ، راه چاره چیست؟

وقتی در چنین حالتی قرار می گیریم ، راه چاره در درمان های طبیعی و سنتی می باشد. اما آیا همه درمان های طبیعی و سنتی برای رفع گلو درد زن ، قابل به کارگیری در زمان بارداری هستند؟ مطمئنا پاسخ این پرسش منفی می باشد و به دلیل وجود جنین در رحم مادر و تاثیر پذیری صد در صد جنین از تغذیه مادر باردار ، نمی توان از هر روش درمانی طبیعی برای برطرف کردن عفونت گلو در بارداری استفاده کرد زیرا برخی از مواد طبیعی ممکن است عوارضی برای جنین داشته باشند. پس باید از یک سری مواد طبیعی ضد عفونت برای درمان گلودرد در حاملگی استفاده شود که در عین رفع عفونت گلوی مادر باردار ، ضرری را نیز متوجه جنین نکند.

ما در اینجا دو روش برای درمان گلودرد بارداری پیشنهاد می دهیم. یک روش موضعی برای درمان گلودرد بارداری و یک روش عمومی برای درمان گلودرد در بارداری. انجام این دو روش به صورت همزمان می تواند عفونت گلو در زنان باردار را به سرعت از بین برده و گلودرد آن ها را درمان کند بدون آنکه ضرری متوجه جنین بکند یا خدای ناکرده آسیبی برای جنین داشته باشد.

درمان موضعی گلودرد بارداری

اکثر مردم احتمالا با درمان موضعی عفونت گلو آشنایی دارند. از این روش در زمان بارداری نیز می توان استفاده کرد. روش موضعی برای درمان گلودرد همان قرقره کردن با آب نمک می باشد. این روش تاثیر بسیار زیادی در رفع عفونت گلو و درمان گلودرد دارد. منتها چند نکته را در خصوص درمان موضعی گلودرد باید یادآور شد:

 • برای قرقره کردن حتما از نمک دریا یا سنگ نمک طبیعی استفاده نمایید و استفاده از نمک های غیر طبیعی و مخصوصا نمک ید دار به هیچ وجه توصیه نمی شود.
   
 • سعی کنید آب نمک به صورت ولرم باشد.
   
 • یک کمی عرق نعناع به آب نمک اضافه نمایید تا اثربخشی آن بیشتر باشد.
   
 •  قرقره با آب نمک را در فاصله های منظم تکرار نمایید و این کار را تا بهبودی کامل گلودرد ادامه دهید.
   
 • مخصوصا شب ها پیش از خواب ، با آب نمک قرقره کرده و پس از آن از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید و اجازه دهید تا اثر آن در گلو بماند که تاثیر بسیار زیادی در درمان عفونت گلو دارد.
   
 • میزان غلظت آب نمک را طوری تنظیم کنید که هم اثربخشی آن بیشتر باشد و هم گلو را زیاد نسوزاند.

درمان عمومی گلودرد در بارداری

درباره درمان موضعی گلودرد در دوران بارداری صحبت کردیم. اگر چه درمان موضعی یک روش بسیار مؤثر و عالی در رفع عفونت گلو می باشد اما به تنهایی کافی به نظر نمی رسد و نیاز است تا یک روش درمان عمومی هم همزمان با آن به کار گرفته شود. در این قسمت برای روش درمان عمومی گلودرد در بارداری به معرفی یک معجون طبیعی و سنتی می پردازیم.

معجون درمان گلودرد بارداری

معجون طبیعی برای درمان عفونت گلو و برطرف کردن گلودرد در بارداری از سه ماده شلغم ، پیاز و شهد عسل طبیعی درست می شود. هر سه این مواد ، ضد عفونی کننده قوی هستند که عفونت بدن را به سرعت درمان می کنند. برای تهیه این معجون می توان از روش های مختلفی استفاده کرد اما در اینجا یک روش بسیار ساده ذکر می شود که خانم های محترم به راحتی می توانند آن را در منزل درست کنند. در این روش ، برای تهیه معجون شلغم ، پیاز و شهد عسل طبیعی ابتدا یک عدد پیاز متوسط را خرده کنید. سپس معادل اندازه پیاز ، از یک شلغم را نیز خرد کرده و باهم مخلوط نمایید. مخلوط شلغم و پیاز خرد شده را در یک ظرف ریخته و مقداری آب به آن اضافه نمایید. مخلوط حاصل را روی شعله گاز قرار داده و اجازه دهید آب درون ظرف به جوش بیاید. اجازه دهید مخلوط آب ، شلغم و پیاز به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد و در این مدت می توانید مخلوط مورد نظر را با یک قاشق به طور مرتب هم بزنید. سپس آن را از روی شعله بردارید. مخلوط به دست آمده را از صافی عبور داده و آب آن را در یک ظرف دیگر بریزید. یک مقدار از شهد عسل طبیعی (ناب) را به آب حاصل شده اضافه کرده و خوب مخلوط نمایید. معجون ضد عفونت شما برای درمان گلودرد آماده است. اجازه دهید کمی ولرم شود و سپس می تواند از آن میل نمایید.

بیان چند نکته در ارتباط با این معجون ، لازم به نظر می رسد:

 • از شهد عسل طبیعی (شهد عسل ناب) که خاصیت درمانی دارد استفاده نمایید.
 • سعی کنید این معجون را در مقدار کم درست کرده و همیشه به صورت تازه آن را مصرف نمایید.
 • آب معجون را به میزانی انتخاب کنید که نه کم باشد و نه زیاد و هرچه غلظت این معجون بالا باشد ، اثربخشی آن به مراتب بیشتر خواهد بود.
 • اگر نیاز باشد که به دفعات زیاد از این معجون استفاده نمایید در این صورت سعی کنید مقدار شهد عسلی که به آن اضافه می کنید زیاد نباشد زیرا ممکن است باعث گرمی جنین بشود.

با رعایت نکات ذکر شده و مصرف این معجون به مقدار مناسب و در نوبت های منظم ، می توان گلودرد خانم های حامله را در زمان بارداری به راحتی درمان کرد تا نیازی به استفاده از روش های شیمیایی و آنتی بیوتیک های شیمیایی نباشد.

درمان عفونت در بارداری باید بسیار جدی گرفته شود زیرا علاوه بر سلامت مادر می تواند سلامت جنین و نیز سلامت بارداری را با خطر مواجه کند. یکی از بهترین اقدامات برای رفع عفونت بارداری ، استفاده از درمان های طبیعی و سنتی است که به راحتی در خانه قابل استفاده هستند. درمان های سنتی باید طوری انتخاب شوند که ضمن رفع عفونت ، باعث مشکلات و آسیب به جنین نشوند. معجون شلغم ، پیاز و شهد عسل طبیعی که در اینجا بیان شد برای درمان هرگونه عفونت دوران حاملگی زنان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای درمان عفونت گلو و درمان گلودرد در بارداری سعی کنید مصرف این معجون را همراه با درمان موضعی ناحیه گلو همراه سازید تا اثرات معجزه آسای آن را ببینید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۴ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱۱ ماه قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۲ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۴۴۲۱۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۹۹۰۷۱۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۵۱۷۷۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۵۸۵۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۱۸۰۵۵ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۱۵۳۲۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۸۲۲۱۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۰۸۱۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۱۶۸۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۴۶۹۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۹۳۲۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۴۷۹۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۳۳۵۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۰۹۲۸ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۰۸۶۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۸۰۰۳ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۶۳۷۸۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۴۱۶۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۲۵۸۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۷۸۴۱ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۶ / ۷ / ۱۴۰۲

۱۲ ربيع الاول ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۲ : ۰۵ : ۱۸

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۳

طلوع خورشید: ۰۵:۵۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۵

اذان عصر: ۱۵:۱۹

غروب خورشید: ۱۷:۵۳

اذان مغرب: ۱۸:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۵۸

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات