چگونه پسر دار شویم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

چگونه پسردار شویم

چگونه پسردار شویم؟ راه پسر دار شدن چیست؟ کدام عوامل مهم در پسر شدن جنین نقش دارند؟ تاثیر تغذیه و سایر شرایط در بارداری پسر چیست؟ حاملگی پسر چه ارتباطی به زمان آمیزش و نزدیکی دارد؟ نقش تغذیه مرد در پسر دار شدن جنین چیست؟ آیا پسردار شدن فقط حاصل رعایت شرایط مادی است یا مسائل معنوی نیز در این کار دخیل خستند؟ آیا دعا در تعیین جنسیت جنین موثر است؟

مساله تعیین جنسیت جنین یکی از مسائلی است که معمولا برخی از خانواده ها درگیر آن هستند و بنا به دلایلی بعضی از خانواده ها مایل هستند که فرزند پسر یا فرزند دختر داشته باشند. امروزه مخصوصا با اطلاعات زیادی که در این زمینه به دست آمده است ، اقدامات در این زمینه هم بیشتر شده است. علت دیگری که در مساله علاقمندی خانواده ها به تعیین جنسیت جنین ممکن است تاثیر گذار باشد این است که برخلاف گذشته که خانواده ها معمولا صاحب فرزندان زیادی بودند ، امروزه خانواده ها از فرزند کمتری برخوردار هستند و شاید به همین دلیل باشد که بخواهند جنسیت خاصی از فرزند را داشته باشند.

ممکن است خانواده ها چنین دلایلی و شاید دلایل دیگری جهت داشتن فرزند پسر داشته باشند که پرداختن به این دلایل ، بحث این مطلب نیست و هدف عمده مطلب جاری بیان نکات مهمی است که در پسر شدن جنین نقش عمده دارند.

توجه به یک نکته ، بسیار مهم به نظر می رسد و آن این است که مجموعه نکاتی که جهت پسردار شدن جنین در اینجا ذکر می گردند ، احتمال پسردار شدن را افزایش می دهند اما این مساله ، قطعی و صد در صد نیست و نباید انتظار داشته باشیم که با رعایت این نکات ، حتما پسر دار خواهیم شد. با این توضیح ، به بیان نکات مهمی که در پسردار شدن نقش عمده ای دارند می پردازیم.

 

اراده و مشیت الهی

اراده الهی مافوق اراده هاست و تا اراده الهی نباشد ، نه تنها پسردار نمی شویم که حتی ممکن است اصلا فرزند دار نشویم! اگر مشیت الهی بر این قرار بگیرد که به ما فرزند پسر عطا کند ، راه های آن را نیز هموار خواهد کرد و آنگاه کارهایی را که در جهت پسردار شدن انجام می دهیم انشاء الله به ثمر خواهند نشست. خدای متعال در آیات 49 و 50 سوره الشوریٰ چنین می فرمایند:

لِلَّهِ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ یَخْلُقُ مَا یَشَاءُ یَهَبُ لِمَنْ یَشَاءُ إِنَاثًا وَیَهَبُ لِمَنْ یَشَاءُ الذُّكُورَ ﴿۴۹﴾    أَوْ یُزَوِّجُهُمْ ذُكْرَانًا وَإِنَاثًا وَیَجْعَلُ مَنْ یَشَاءُ عَقِیمًا إِنَّهُ عَلِیمٌ قَدِیرٌ ﴿۵۰﴾

فرمانروایى [مطلق] آسمانها و زمین از آن خداست هر چه بخواهد مى ‏آفریند به هر كس بخواهد فرزند دختر و به هركس بخواهد فرزند پسر مى‏ دهد (۴۹)    یا آنها را پسر[ان] و دختر[انى] توام با یكدیگر مى‏ گرداند و هر كه را بخواهد عقیم مى‏ سازد اوست داناى توانا (۵۰)

سوره الشوریٰ  آیات 49 و 50

مفهوم آیات فوق کاملا مشخص می باشد و تا اراده الهی نباشد ، ما صاحب فرزند پسر نخواهیم شد. ما می توانیم کارهای معقولی را که در جهت پسردار شدن هستند انجام دهیم و امیدوار باشیم که انشاء الله به ثمر بنشینند اما نباید از اراده و مشیت الهی غاقل شویم که اگر اراده خدای بزرگ باشد ، انشاء الله ما صاحب فرزند پسر می شویم.

دعا کردن و درخواست از خدای متعال

پس از اراده و مشیت الهی ، عامل مهم دیگری که می تواند در تعیین جنسیت جنین موثر باشد ، دعا کردن و خواستن از خدای بزرگ می باشد. حال که می دانیم اراده الهی مافوق اراده هاست پس باید از او هم بخواهیم که فرزند پسر به ما عنایت فرماید.

در مورد اهمیت دعا کردن به یک مورد از قرآن مجید اشاره می کنیم. خدای متعال در ابتدای آیه 77 سوره فرقان چنین می فرمایند:

قُلْ مَا یَعْبَأُ بِكُمْ رَبِّی لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ {ابتدای آیه 77 سوره فرقان}

بگو اگر دعاى شما نباشد پروردگارم هیچ اعتنایى به شما نمى ‏كند.

سوره فرقان  ابتدای آیه 77

در مورد اهمیت دعا کردن از حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) چنین روایت شده است:

علیك بالدعا، فان فیه شفا من كل دا

بر تو باد به دعا، زیرا دعا درمان از هر دردى است.

حضرت امام جعفر صادق (سلام الله علیه)

روایات در مورد اهمیت دعا فراوان است و ما در اینجا فقط اشاره ای به آن ها داشتیم و هدف از این کار ، یادآوری اهمیت دعا می باشد. دعا آن قدر اهمیت دارد که حضرت زکریا در سن سالخوردگی و در حالی که همسرش نیز نازا بود از خدای مهربان درخواست فرزند کرد و خدای قادر توانا فرزند پسری به نام یحیی به آن ها عطا فرمود.

پس ، عزیزان از دعا کردن و طلب از خدای قادر متعال غافل نشویم که همه چیز به خواست و اراده اوست. اگر فرزند پسری می خواهیم از او طلب کنیم که اگر صلاح باشد عنایت فرماید. همزمان با درخواست از خدای بزرگ ، رعایت سه عامل دیگر در جهت پسردار شدن می توانند تعیین کننده باشند. این سه عامل عبارتند از تغذیه ، زمان آمیزش و نزدیکی و نیز مصرف کاسنی توسط مرد که به آن ها اشاره می کنیم.

رعایت تغذیه

تغذیه پدر و مادر از جمله علل مهم و تاثیر گذار در جنسیت جنین می باشد. از نظر طبیعت مواد غذایی می توان آن ها را به دو گروه تقسیم بندی کرد: مواد غذایی با طبیعت گرم و مواد غذایی با طبیعت سرد. از گروه مواد غذایی با طبع گرم می توان از عسل (طبیعی) ، خرما ، کشمش ، خربزه ، گوشت گوسفند و انجیر نام برد. از گروه مواد غذایی با طبع سرد هم می توان از هندوانه ، گوشت مرغ ، ماست ، شیر و پنیر نام برد.

اما دانستن این مسائل چه تاثیری می تواند بر تعیین جنسیت جنین داشته باشد؟ در پاسخ باید گفت که اگر عمده مواد غذایی مصرفی پدر و مادر از نوع طبع سرد باشد ، جنسیت جنین به سمت دختر شدن متمایل می شود و اگر غالب مواد غذایی مصرفی پدر و مادر از نوع طبع گرم باشد یا به اصطلاح ، گرمیجات را بیشتر مصرف کنند در آن صورت جنسیت جنین به سمت پسر شدن متمایل می شود.

با داشتن این اطلاعات ، پر واضح است که برای داشتن جنین با جنسیت پسر لازم است از حدود دو سه ماه قبل از اقدام به بارداری و بچه دار شدن از مواد غذایی با طبیعت گرم بیشتر استفاده گردد و در واقع ، بدن زن و مرد به سمت گرمی پیش برود. البته گرمیجات زیاد ممکن است مشکلات دیگری نظیر فشار خون بالا را موجب شود که در این زمینه بهتر است با یک متخصص طب سنتی مشورت گردد تا اصول تغذیه به درستی رعایت گردد.

زمان آمیزش و نزدیکی

به جرأت می توان گفت که از علل بسیار مهم تعیین جنسیت جنین ، زمان آمیزش و نزدیکی برای بچه دار شدن می باشد. اگر خواهان فرزند پسر هستید حتما این نکته را باید در نظر داشته باشید. همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشید ، پسر شدن جنسیت جنین از ترکیب کروموزوم X زن با کروموزوم Y مرد حاصل می گردد. از آن جایی که طول عمر کروموزوم Y از طول عمر کروموزوم X کمتر است ، اگر آمیزش و نزدیکی در زمان تخمک گذاری و یا خیلی نزدیک به آن انجام شود ، احتمال ترکیب کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن بیشتر بوده و در نتیجه ، احتمال پسر شدن جنین بیشتر خواهد بود. در این خصوص مطالعه مطالب تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین و همچنین مراحل پریود و قاعدگی زنان از نظر اقدام به بارداری توصیه می گردد.

اما نکته بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد و آن این است که همه زمان ها از نظر شرعی برای بارداری و اقدام به بچه دار شدن ، مناسب نیستند که در این زمینه برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام می تواند بهترین زمان های نزدیکی را به شما نشان دهد. با این حساب اگر زمانی را که جهت نزدیکی برای پسردار شدن در نظر گرفتیم مصادف با یکی از زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه شد ، آن وقت تکلیف چیست؟ آیا باز هم باید جهت پسر دار شدن اصرار کرد؟ شرع و عقل حکم می کند که چنین نکنیم و سلامتی فرزند را فدای جنسیت او نکنیم. در این زمینه مطالعه مطلب سلامتی یا جنسیت جنین مهم است می تواند مفید باشد.

پس ، گفتیم که زمان انجام عمل نزدیکی برای پسردار شدن بسیار مهم است اما اگر این زمان جزء زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه شد ، در آن صورت بهتر است این عمل انجام نشود زیرا ممکن است فرزند پسر به دنیا بیاید اما خدای ناکرده سالم نباشد!

مصرف کاسنی توسط مردان

یکی از عوامل مهمی که در تعیین جنسیت جنین و پسر شدن فرزند تاثیر دارد ، مصرف کاسنی (هندباء) توسط مردان می باشد. اطلاعات بیشتر در این زمینه در مطلب تاثیر کاسنی بر جنسیت جنین بیان شده است که می توانید آن را مطالعه نمایید.

یادمان باشد که فرزند از هر جنسیتی که باشد فقط امانتی در دست ماست و تعلق به ما ندارد و ما صاحب آن نیستیم و صاحب اصلی آن در حقیقت ، خداست که آن را به امانت در اختیار ما گذاشته است. ما کارهای معقولی را که طبق سفارش ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) جهت پسردار شدن فرزند است انجام می دهیم ولی باید راضی به رضای خدا باشیم و اگر داشتن فرزند پسر به صلاح ما نباشد این حقیقت را قبول کنیم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۴ هفته قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۶ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۷ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۸ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۱۱۳۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۶۸۸۸۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۳۸۴۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۳۵۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۲۸۷۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۰۶۸۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۸۲۱۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۰۷۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۲۳۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۳۴۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۸۳۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۱۱۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۹۹۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۵۳۳۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۵۹۹۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۱۶۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۸۲۶۵ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۳۴۶۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۰۱۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۷۵۱ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۲۹ / ۲ / ۱۴۰۳

۹ ذيقعده ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۶ : ۱۶ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۱۷

طلوع خورشید: ۰۴:۵۷

اذان ظهر: ۱۲:۰۱

اذان عصر: ۱۵:۴۹

غروب خورشید: ۱۹:۰۵

اذان مغرب: ۱۹:۲۵

وقت عشاء: ۲۰:۲۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات