چگونه پسر دار شویم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

چگونه پسردار شویم

چگونه پسردار شویم؟ راه پسر دار شدن چیست؟ کدام عوامل مهم در پسر شدن جنین نقش دارند؟ تاثیر تغذیه و سایر شرایط در بارداری پسر چیست؟ حاملگی پسر چه ارتباطی به زمان آمیزش و نزدیکی دارد؟ نقش تغذیه مرد در پسر دار شدن جنین چیست؟ آیا پسردار شدن فقط حاصل رعایت شرایط مادی است یا مسائل معنوی نیز در این کار دخیل خستند؟ آیا دعا در تعیین جنسیت جنین موثر است؟

مساله تعیین جنسیت جنین یکی از مسائلی است که معمولا برخی از خانواده ها درگیر آن هستند و بنا به دلایلی بعضی از خانواده ها مایل هستند که فرزند پسر یا فرزند دختر داشته باشند. امروزه مخصوصا با اطلاعات زیادی که در این زمینه به دست آمده است ، اقدامات در این زمینه هم بیشتر شده است. علت دیگری که در مساله علاقمندی خانواده ها به تعیین جنسیت جنین ممکن است تاثیر گذار باشد این است که برخلاف گذشته که خانواده ها معمولا صاحب فرزندان زیادی بودند ، امروزه خانواده ها از فرزند کمتری برخوردار هستند و شاید به همین دلیل باشد که بخواهند جنسیت خاصی از فرزند را داشته باشند.

ممکن است خانواده ها چنین دلایلی و شاید دلایل دیگری جهت داشتن فرزند پسر داشته باشند که پرداختن به این دلایل ، بحث این مطلب نیست و هدف عمده مطلب جاری بیان نکات مهمی است که در پسر شدن جنین نقش عمده دارند.

توجه به یک نکته ، بسیار مهم به نظر می رسد و آن این است که مجموعه نکاتی که جهت پسردار شدن جنین در اینجا ذکر می گردند ، احتمال پسردار شدن را افزایش می دهند اما این مساله ، قطعی و صد در صد نیست و نباید انتظار داشته باشیم که با رعایت این نکات ، حتما پسر دار خواهیم شد. با این توضیح ، به بیان نکات مهمی که در پسردار شدن نقش عمده ای دارند می پردازیم.

 

اراده و مشیت الهی

اراده الهی مافوق اراده هاست و تا اراده الهی نباشد ، نه تنها پسردار نمی شویم که حتی ممکن است اصلا فرزند دار نشویم! اگر مشیت الهی بر این قرار بگیرد که به ما فرزند پسر عطا کند ، راه های آن را نیز هموار خواهد کرد و آنگاه کارهایی را که در جهت پسردار شدن انجام می دهیم انشاء الله به ثمر خواهند نشست. خدای متعال در آیات 49 و 50 سوره الشوریٰ چنین می فرمایند:

لِلَّهِ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ یَخْلُقُ مَا یَشَاءُ یَهَبُ لِمَنْ یَشَاءُ إِنَاثًا وَیَهَبُ لِمَنْ یَشَاءُ الذُّكُورَ ﴿۴۹﴾    أَوْ یُزَوِّجُهُمْ ذُكْرَانًا وَإِنَاثًا وَیَجْعَلُ مَنْ یَشَاءُ عَقِیمًا إِنَّهُ عَلِیمٌ قَدِیرٌ ﴿۵۰﴾

فرمانروایى [مطلق] آسمانها و زمین از آن خداست هر چه بخواهد مى ‏آفریند به هر كس بخواهد فرزند دختر و به هركس بخواهد فرزند پسر مى‏ دهد (۴۹)    یا آنها را پسر[ان] و دختر[انى] توام با یكدیگر مى‏ گرداند و هر كه را بخواهد عقیم مى‏ سازد اوست داناى توانا (۵۰)

سوره الشوریٰ  آیات 49 و 50

مفهوم آیات فوق کاملا مشخص می باشد و تا اراده الهی نباشد ، ما صاحب فرزند پسر نخواهیم شد. ما می توانیم کارهای معقولی را که در جهت پسردار شدن هستند انجام دهیم و امیدوار باشیم که انشاء الله به ثمر بنشینند اما نباید از اراده و مشیت الهی غاقل شویم که اگر اراده خدای بزرگ باشد ، انشاء الله ما صاحب فرزند پسر می شویم.

دعا کردن و درخواست از خدای متعال

پس از اراده و مشیت الهی ، عامل مهم دیگری که می تواند در تعیین جنسیت جنین موثر باشد ، دعا کردن و خواستن از خدای بزرگ می باشد. حال که می دانیم اراده الهی مافوق اراده هاست پس باید از او هم بخواهیم که فرزند پسر به ما عنایت فرماید.

در مورد اهمیت دعا کردن به یک مورد از قرآن مجید اشاره می کنیم. خدای متعال در ابتدای آیه 77 سوره فرقان چنین می فرمایند:

قُلْ مَا یَعْبَأُ بِكُمْ رَبِّی لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ {ابتدای آیه 77 سوره فرقان}

بگو اگر دعاى شما نباشد پروردگارم هیچ اعتنایى به شما نمى ‏كند.

سوره فرقان  ابتدای آیه 77

در مورد اهمیت دعا کردن از حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) چنین روایت شده است:

علیك بالدعا، فان فیه شفا من كل دا

بر تو باد به دعا، زیرا دعا درمان از هر دردى است.

حضرت امام جعفر صادق (سلام الله علیه)

روایات در مورد اهمیت دعا فراوان است و ما در اینجا فقط اشاره ای به آن ها داشتیم و هدف از این کار ، یادآوری اهمیت دعا می باشد. دعا آن قدر اهمیت دارد که حضرت زکریا در سن سالخوردگی و در حالی که همسرش نیز نازا بود از خدای مهربان درخواست فرزند کرد و خدای قادر توانا فرزند پسری به نام یحیی به آن ها عطا فرمود.

پس ، عزیزان از دعا کردن و طلب از خدای قادر متعال غافل نشویم که همه چیز به خواست و اراده اوست. اگر فرزند پسری می خواهیم از او طلب کنیم که اگر صلاح باشد عنایت فرماید. همزمان با درخواست از خدای بزرگ ، رعایت سه عامل دیگر در جهت پسردار شدن می توانند تعیین کننده باشند. این سه عامل عبارتند از تغذیه ، زمان آمیزش و نزدیکی و نیز مصرف کاسنی توسط مرد که به آن ها اشاره می کنیم.

رعایت تغذیه

تغذیه پدر و مادر از جمله علل مهم و تاثیر گذار در جنسیت جنین می باشد. از نظر طبیعت مواد غذایی می توان آن ها را به دو گروه تقسیم بندی کرد: مواد غذایی با طبیعت گرم و مواد غذایی با طبیعت سرد. از گروه مواد غذایی با طبع گرم می توان از عسل (طبیعی) ، خرما ، کشمش ، خربزه ، گوشت گوسفند و انجیر نام برد. از گروه مواد غذایی با طبع سرد هم می توان از هندوانه ، گوشت مرغ ، ماست ، شیر و پنیر نام برد.

اما دانستن این مسائل چه تاثیری می تواند بر تعیین جنسیت جنین داشته باشد؟ در پاسخ باید گفت که اگر عمده مواد غذایی مصرفی پدر و مادر از نوع طبع سرد باشد ، جنسیت جنین به سمت دختر شدن متمایل می شود و اگر غالب مواد غذایی مصرفی پدر و مادر از نوع طبع گرم باشد یا به اصطلاح ، گرمیجات را بیشتر مصرف کنند در آن صورت جنسیت جنین به سمت پسر شدن متمایل می شود.

با داشتن این اطلاعات ، پر واضح است که برای داشتن جنین با جنسیت پسر لازم است از حدود دو سه ماه قبل از اقدام به بارداری و بچه دار شدن از مواد غذایی با طبیعت گرم بیشتر استفاده گردد و در واقع ، بدن زن و مرد به سمت گرمی پیش برود. البته گرمیجات زیاد ممکن است مشکلات دیگری نظیر فشار خون بالا را موجب شود که در این زمینه بهتر است با یک متخصص طب سنتی مشورت گردد تا اصول تغذیه به درستی رعایت گردد.

زمان آمیزش و نزدیکی

به جرأت می توان گفت که از علل بسیار مهم تعیین جنسیت جنین ، زمان آمیزش و نزدیکی برای بچه دار شدن می باشد. اگر خواهان فرزند پسر هستید حتما این نکته را باید در نظر داشته باشید. همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشید ، پسر شدن جنسیت جنین از ترکیب کروموزوم X زن با کروموزوم Y مرد حاصل می گردد. از آن جایی که طول عمر کروموزوم Y از طول عمر کروموزوم X کمتر است ، اگر آمیزش و نزدیکی در زمان تخمک گذاری و یا خیلی نزدیک به آن انجام شود ، احتمال ترکیب کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن بیشتر بوده و در نتیجه ، احتمال پسر شدن جنین بیشتر خواهد بود. در این خصوص مطالعه مطالب تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین و همچنین مراحل پریود و قاعدگی زنان از نظر اقدام به بارداری توصیه می گردد.

اما نکته بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد و آن این است که همه زمان ها از نظر شرعی برای بارداری و اقدام به بچه دار شدن ، مناسب نیستند که در این زمینه برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام می تواند بهترین زمان های نزدیکی را به شما نشان دهد. با این حساب اگر زمانی را که جهت نزدیکی برای پسردار شدن در نظر گرفتیم مصادف با یکی از زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه شد ، آن وقت تکلیف چیست؟ آیا باز هم باید جهت پسر دار شدن اصرار کرد؟ شرع و عقل حکم می کند که چنین نکنیم و سلامتی فرزند را فدای جنسیت او نکنیم. در این زمینه مطالعه مطلب سلامتی یا جنسیت جنین مهم است می تواند مفید باشد.

پس ، گفتیم که زمان انجام عمل نزدیکی برای پسردار شدن بسیار مهم است اما اگر این زمان جزء زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه شد ، در آن صورت بهتر است این عمل انجام نشود زیرا ممکن است فرزند پسر به دنیا بیاید اما خدای ناکرده سالم نباشد!

مصرف کاسنی توسط مردان

یکی از عوامل مهمی که در تعیین جنسیت جنین و پسر شدن فرزند تاثیر دارد ، مصرف کاسنی (هندباء) توسط مردان می باشد. اطلاعات بیشتر در این زمینه در مطلب تاثیر کاسنی بر جنسیت جنین بیان شده است که می توانید آن را مطالعه نمایید.

یادمان باشد که فرزند از هر جنسیتی که باشد فقط امانتی در دست ماست و تعلق به ما ندارد و ما صاحب آن نیستیم و صاحب اصلی آن در حقیقت ، خداست که آن را به امانت در اختیار ما گذاشته است. ما کارهای معقولی را که طبق سفارش ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) جهت پسردار شدن فرزند است انجام می دهیم ولی باید راضی به رضای خدا باشیم و اگر داشتن فرزند پسر به صلاح ما نباشد این حقیقت را قبول کنیم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

درمان عفونت تخمدان به روش سنتی (۱ هفته قبل)

میزان مصرف رازیانه برای درمان ناباروری (۲ هفته قبل)

رازیانه و درمان ناباروری (۴ هفته قبل)

درمان گلو درد نوزاد به روش سنتی (۱ ماه قبل)

نقش تغذیه پدر و مادر در هوش جنین (۱ ماه قبل)

احتمال باردار شدن با یک بار نزدیکی چقدره (۱ ماه قبل)

نقش روزه در باردار شدن (۱ ماه قبل)

بادکش تخمدان چگونه است (۱ ماه قبل)

بعد از بادکش تخمدان چه باید کرد (۱ ماه قبل)

برای خوشبو شدن جنین چه کار کنیم (۱ ماه قبل)

محل انجام بادکش برای درمان کیست تخمدان (۱ ماه قبل)

3 عامل اصلی و مادی کیست تخمدان (۱ ماه قبل)

زردی نوزاد تا چه میزان طبیعی است (۲ ماه قبل)

بارداری در سن بالا (۲ ماه قبل)

نشانه های اولیه بارداری (۲ ماه قبل)

نکات مهم برای اقدام به بارداری (۲ ماه قبل)

چند راهکار ساده برای زایمان طبیعی راحت (۲ ماه قبل)

تاثیر چاقی بر ناباروری زنان (۲ ماه قبل)

عوامل مهم باز شدن دهانه رحم در بارداری (۲ ماه قبل)

تاثیر حجامت در باروری مردان (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۸۴۵۱۲۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۵۵۵۱۶۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۴۴۹۳۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۳۱۶۱۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۳۹۰۰۱۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۳۷۶۶۶۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۰۰۵۴۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۲۷۸۴۷۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۷۶۳۴۵ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۴۷۸۳۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۲۳۹۹۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۲۱۲۱۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۱۶۵۴۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۱۴۱۶۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۱۸۶۶۲۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۶۲۱۲۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۴۵۲۲۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۳۵۸۱۷ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۲۸۵۸۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۲۸۳۵۷ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۲ / ۸ / ۱۳۹۷

۱۴ صفر ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۳ : ۱۲ : ۰۶

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۵۴

طلوع خورشید: ۰۶:۱۹

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۵۳

غروب خورشید: ۱۷:۱۸

اذان مغرب: ۱۷:۳۷

وقت عشاء: ۱۸:۲۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات