علت سردی رحم چیست


بسم الله الرحمن الرحیم

 

علت سردی رحم

علت سردی رحم در زنان چیست؟ چه علل و عواملی می توانند موجب سرد شدن رحم زن بشوند؟ آیا سردی رحم فقط به دلیل تغذیه نامناسب است یا اینکه علل دیگری غیر از تفذیه در سردی رحم زن دخیل می باشند؟ سبک زندگی چقدر در سردی رحم زنان مؤثر است؟ آیا تاخیر در اقدام به بچه دار شدن در سرد شدن رحم زن مؤثر است؟ آیا نحوه استحمام زنان در سردی رحم آنها تاثیر دارد؟ شاید این سؤالات ، سؤالات شما خواننده محترم سایت 2 زندگی نیز باشد و ما در این مطلب قصد داریم در مورد علت سردی رحم صحبت کرده و برخی از دلایلی را که می توانند در سرد شدن رحم زنان تاثیر داشته باشند معرفی کنیم.

سردی رحم همانند سایر مشکلات زنانه می تواند از علل مختلفی ناشی بشود و نمی توان گفت که مساله سرد شدن رحم فقط معلول یک علت خاص باشد. در این مطلب به برخی علل مهمی که می توانند در سرد شدن رحم زن تاثیرگذار باشند اشاره می شود.

  1. تغذیه
  2. سبک زندگی
  3. تاخیر در باردار شدن
  4. استحمام در ایام پریود
  5. استحمام بلافاصله پس از عمل نزدیکی
  6. نوع و جنس پوشش (عدم پوشاندن ناحیه شکم)
  7. چاقی (چاقی شکم)

حال در مورد هریک از این علل توضیحاتی ارائه می گردد.

تغذیه

بدون شک عامل تغذیه یکی از علت های مهم تاثیر گذار در سردی رحم می باشد. مواد غذایی به دو گروه از نظر طبیعت آنها تقسیم بندی می گردند. بعضی از مواد غذایی دارای طبیعت گرم هستند و باعث گرم شدن بدن انسان می شوند و بعضی از مواد غذایی دارای طبیعت سرد می باشند که سبب سرد شدن بدن انسان می گردند. از مواد غذایی با طبیعت گرم می توانیم از عسل ناب ، خرما ، کشمش و گوشت گوسفند نام ببریم و از مواد غذایی با طبیعت سرد نیز می توانیم از شیر ، دوغ ، گوشت گاو یا گوساله ، گوشت مرغ و برنج سفید نام ببریم. اگر مواد غذایی که یک خانم مصرف می کند ، بیشتر از نوع مواد غذایی با طبیعت سرد باشد به مرور زمان ، سردی در بدن زن بر گرمی غلبه می کند که این حالت را غلبه سردی می گویند.

غلبه سردی در بدن زن می تواند سبب بروز بیماری ها و مشکلات مختلفی گردد که از جمله این مشکلات می توان به سردی رحم و سردی تخمدان ها اشاره کرد. طبیعی است که با اصلاح تغذیه و با در پیش گرفتن یک الگوی صحیح تغذیه می توان بر این مشکل غلبه کرد. علاوه بر تغذیه نامناسب ، تغذیه در زمان نامناسب نیز می تواند موجب سرد شدن رحم گردد که در این زمینه و نیز اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر تغذیه بر سردی رحم می توانید مطلب نقش تغذیه در سردی رحم را در سایت 2 زندگی مطالعه نمایید.

سبک زندگی

شاید کمی تعجب آور باشد اما بایستی گفت که سبک زندگی می تواند بر بدن انسان و در نتیجه بر روز بیماری های مختلف در انسان تاثیر بگذارد. شاید باورکردنش سخت باشد اما حقیقت مطلب آن است که امروزه تغییر سبک زندگی سبب بروز مشکلات جسمی و روحی فراوانی برای انسان ها شده است و علاوه بر سلامتی مادی انسان ها ، سلامتی معنوی آن ها را نیز تهدید می کند. نوعی از سبک زندگی که باعث سرد شدن بدن و در نتیجه سردی رحم شده و می تواند حتی خدای ناکرده سبب نازائی و ناباروری گردد. مثال ها در این زمینه زیاد هستند اما به عنوان نمونه به یک مساله اشاره می شود.

به عنوان یک نمونه ، کفپوش سرامیکی منازل را در نظر بگیرید. امروزه این نوع کفپوش در اکثر خانه های جدید باب شده است. آیا می دانید که سرامیک خاصیت سردی دارد و شدیدا موجب سرایت سردی به بدن انسان می شود؟ آیا می دانید راه رفتن (مخصوصا با پای لخت) بر روی این نوع کفپوش و نشستن بر روی این کفپوش ها باعث سرایت سریع سردی به بدن می شود؟ آیا می دانید که بدن زنان به دلیل حساسیت ، آسیب بیشتری از این موضوع می بیند؟ به این مساله می توان فرش های ماشینی با الیاف مضر را نیز اضافه کرد. حالا شما این را مقایسه نمایید با کفپوش های گچی در منازل سنتی و قدیمی که با فرش های دستباف و روستایی نیز پوشیده شده بودند و حالت گرمی داشتند. وقتی یک زن در محیط های امروزی نشست و برخاست می کند طبیعتا سردی به تمام قسمت های بدن او سرایت می کند که از جمله اندام های حساس بدن او می توان به رحم و تخمدانها اشاره کرد.

متاسفانه مثال های فراوانی از تغییر سبک زندگی در روزگار جاری مشاهده می گردد و معمولا نیز از سبک سالم گذشته به سبک ناسالم فعلی بوده است. هر چقدر که در اصلاح سبک زندگی خود کوشا باشیم و بتوانیم سبک زندگی سالم را جایگزین سبک های زندگی ناسالم امروزی بکنیم به همان میزان در سلامتی خود و جلوگیری از سرد شدن رحم و تخمدان ها کوشیده ایم.

تاخیر در باردار شدن

یکی از مسائلی که زوج های جوان به اشتباه دچار آن هستند مساله تاخیر در باردار شدن می باشد. این دسته از زوج ها معمولا به دلایل و بهانه های مختلف ، باردار شدن و حاملگی را به تاخیر می اندازند. اما لازم است به این گروه از زوج های محترم عرض شود که تاخیر در باردار شدن یکی از عوامل مهم سرد شدن رحم می باشد. پس یکی از راه ها جهت جلوگیری از سردی رحم ، اقدام به بارداری و حاملگی در اسرع وقت می باشد. توصیه می شود اگر چنانچه زن و مرد مشکل خاصی از نظر اقدام به بارداری ندارند این عمل را به بهانه های واهی به تاخیر نیندازند و با توکل بر خدا برای بارداری و بچه دار شدن در اسرع وقت اقدام نمایند.

استحمام در ایام پریود

دوران عادت ماهانه در زنان یکی از حساس ترین دوران هاست و انجام برخی اعمال در این دوران می تواند موجب بروز مشکلات زیادی برای آنان شود. از جمله اعمالی که در دوره قاعدگی و پریود زنان می تواند مشکل ساز شود ، مساله استحمام در این دوران می باشد. استحمام زن در زمان عادت ماهیانه می تواند موجب بروز برخی مشکلات برای زنان از جمله برای اندام های جنسی آنان شود. مشکلاتی نظیر کیست تخمدان ، فیبروم رحم ، تنبلی و سردی تخمدان و نیز سردی رحم می توانند از جمله مشکلات مرتبط با استحمام در ایام عادت ماهانه باشند. بانوان محترم سعی نمایند تا حد امکان از استحمام در ایام عادت ماهانه پرهیز نمایند.

استحمام بلافاصله پس از عمل نزدیکی

در زنان متاهل ، پس از انجام عمل نزدیکی لازم است که غسل جنابت انجام شود. منتها مساله ای که وجود دارد این است که زنان بلافاصله پس از اتمام عمل نزدیکی اقدام به انجام غسل جنابت نکنند و زمانی در حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صبر کنند و پس از آن غسل جنابت را انجام دهند. استحمام و انجام غسل جنابت زن بلافاصله پس از اتمام آمیزش و نزدیکی می تواند سبب سرد شدن ناگهانی بدن او شده و موجبات سردی رحم را فراهم آورد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعمال زنان بعد از نزدیکی کردن می توانید مطلب زنان بعد از نزدیکی چه کنند را مطالعه نمایید.

نوع و جنس پوشش (عدم پوشاندن ناحیه شکم)

امروزه به دلیل گسترش یافتن لباس های با الیاف مصنوعی و نایلونی ، مشکلات زیادی از نظر جسمی گریبانگیر انسان ها شده است و طبیعتا خانم ها نیز از این مساله مستثنی نیستند. لباس های پلاستیکی و با طبیعت سرد نقش مخربی بر سلامتی زنان دارند و سبب سرد شدن بدن آنها می شوند. جنس الیافی که در لباس های زنان استفاده می گرد تاثیر مستقیمی بر سلامتی آنها دارد. لباس ها مرتبا با پوست بدن در ارتباط می باشند و لباس های با خاصیت سردی از جمله لباس های با الیاف پلاستیکی و مصنوعی به طور دائم در حال انتقال سردی به بدن هستند. استفاده طولانی مدت از این نوع لباس ها می تواند موجب سردی بدن زنان شود و از آنجایی که رحم زن نیز جزئی از بدن اوست ، این پوشش ها می توانند موجب سردی رحم زن نیز بشوند. پس به منظور جلوگیری از سردی رحم و سایر مشکلات مرتبط ، تا حد امکان از پوشیدن لباس های با الیاف مصنوعی و دارای خاصیت سرد خودداری شود.

عامل مهم دیگری که از نظر پوشش بر سردی رحم زنان تاثیر دارد ، پوشیدن لباس هایی است که به طور کامل ناحیه شکم زن را نمی پوشانند. در این نوع پوشش ، ناحیه شکم زن در معرض هوا قرار دارد و موجبات سردی شکم و در نتیجه سردی رحم و تخمدان ها را فراهم می آورد. بانوان عزیز برای جلوگیری از سرد شدن رحم حتما سعی نمایند از لباس هایی استفاده کنند که ناحیه شکم را به طور کامل بپوشانند.

چاقی (چاقی شکم)

چاقی خانم ها مخصوصا چاقی در ناحیه شکم می تواند از علل سردی رحم در آن ها باشد. در این حالت شاید بهتر باشد که با استفاده از یک رژیم غذایی لاغری نسبت به درمان چاقی و اضافه وزن اقدام نمود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مطالب تاثیر چاقی بر ناباروری زنان و سردی شکم از علائم ناباروری زنان را مطالعه نمایید.

امید است با رعایت مسائل ذکر شده از سردی شکم در زنان که عامل مهمی در ناباروری است ، پیشگیری گردد. در مورد درمان سرد شدن رحم هم می توانید مطلب درمان سردی رحم را مطالعه کنید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

آزمایش اسپرم (۲ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۳ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۳ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۴ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۴ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۴ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۵ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۵ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۵ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۶ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۷ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۷ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۷ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۸ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۸ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۹ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۹ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۹ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۶۱۸۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۰۵۷۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۷۶۶۷۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۸۲۷۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۴۵۳۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۲۶۳۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۳۶۶۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۸۷۹۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۹۳۵۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۴۷۹۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۷۴۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۹۴۲۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۳۵۳۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۰۸۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۷۶۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۲۵۰۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۱۵۹۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۷۰۴۷ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۸۹۸۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۹۵۱ بازدید)

احادیث بارداری

بِهْ بخورد كه نوزاد خوش بوتر و خوش رنگ تر خواهد شد.

حضرت علی عليه السلام درباره زن باردار

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۹ / ۷ / ۱۳۹۹

۱۲ صفر ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۱۳ : ۵۹ : ۱۸

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۵

طلوع خورشید: ۰۵:۵۹

اذان ظهر: ۱۱:۵۴

اذان عصر: ۱۵:۱۶

غروب خورشید: ۱۷:۴۹

اذان مغرب: ۱۸:۰۷

وقت عشاء: ۱۸:۵۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات