برای نزدیکی کردن چه زمانی مناسب است


بسم الله الرحمن الرحیم

 

برای نزدیکی کردن چه زمانی مناسب است

برای نزدیکی کردن چه زمانی مناسب است؟ چه ساعتی برای نزدیکی کردن خوب است؟ نزدیکی کردن در چه روزهایی از ماه خوب است؟ نزدیکی کردن در کدام روزهای هفته مناسب می باشد؟ نزدیکی کردن در چه ساعتی از شبانه روز بهتر است؟ ملاک تشخیص مناسب بودن زمان نزدیکی چیست؟ عمل جماع در چه زمان هایی خوب نیست؟ آیا زن و مرد می توانند هر زمان که اراده کردند مجامعت نمایند؟ شاید شما نیز درست حدس زده باشید. بله در این مطلب قصد داریم در مورد این موضوع که نزدیکی کردن در چه زمانی مناسب است صحبت کنیم و مطالبی را در این خصوص خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی عرض کنیم.

زمان یکی از فاکتورهای مهم مربوط به نزدیکی کردن می باشد. بسیار روشن و مبرهن است که عمل نزدیکی در یک زمانی انجام می شود، چه اهمیت زمان مربوط به جماع کردن را بدانیم و چه از اهمیت آن بی خبر باشیم. از طرف دیگر انجام عمل مقاربت در زمان های نامناسب ، تاثیر منفی خود را خواهد گذاشت و این موضوع ربطی به آگاهی یا عدم آگاهی ما از تاثیرات منفی مربوط به زمان های نامناسب مقاربت ندارد. پس بسیار نکوست که از زمان های مناسب و نامناسب مربوط به مجامعت آگاهی داشته باشیم تا از فواید آن بیشتر استفاده کرده و از مضرات احتمالی آن به دور باشیم.

حال برگردیم به سؤال اصلی تا بتوانیم پاسخ مناسبی برای آن پیدا کنیم. سؤال اصلی ما این بود که "نزدیکی کردن چه زمانی مناسب است". برای پاسخ به این پرسش بایستی یک معیاری برای سنجش وجود داشته باشد تا به وسیله آن معیار بتوانیم زمان های مناسب برای نزدیکی کردن را سنجیده و آنها را از زمان های نامناسب تشخیص دهیم. ممکن است هرکسی نظر خاصی در این زمینه داشته باشد یا اینکه متخصصین بشری ، پیشنهاداتی در این زمینه داشته باشند. اما واقعیت آن است که آن علمی که بتواند در این زمینه نظر دهد بایستی از جامعیت کامل و کافی برخوردار باشد و در غیر اینصورت ، نظرات داده شده ، کامل نخواهند بود.

مطمئنا علم خدای متعال ، برتر و مافوق همه علوم می باشد و دستورات فرستاده شده از سوی خدای متعال ، بهترین دستورات در این زمینه خواهند بود. اما از کجا می توانیم این دستورات را دریافت کنیم. این دستورات از طرف جبرئیل فرشته مامور خدای متعال به پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) آورده شده است و آن حضرت نیز این دستورات را در قالب سفارشاتی به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) فرموده اند. این سفارشات هم اکنون در کتب معتبر دینی از جمله در کتاب حلیة المتقین علامه مجلسی (رحمة الله علیه) موجود می باشند. بر اساس این سفارش ها ، چند زمان هستند که برای انجام عمل نزدیکی ، توصیه شده اند و در واقع ، بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام مجامعت بین زن و شوهر مخصوصا جهت اقدام به بارداری و بچه دار شدن می باشند.

در مقابل زمان های توصیه شده برای جماع ، زمان هایی نیز هستند که برای انجام عمل نزدیکی ، نهی شده اند یعنی بهتر است که عمل نزدیکی در آن زمان ها انجام نشود. البته زمان های نهی شده ، جدا از زمان های حرام برای نزدیکی کردن هستند. در زمان های حرام نمی توان عمل نزدیکی انجام داد و انجام آن ، گناه محسوب می شود. اما زمان های نهی شده و نامناسب ، زمان هایی هستند که انجام عمل جماع در آن زمان ها ، گناه نیست بلکه مکروه است یعنی بهتر است که این عمل ، ترک شود. نزدیکی کردن در زمان های نامناسب می تواند موجب رسیدن آسیب به زن و مرد و جنین (در صورت اقدام به بارداری و بچه دار شدن) بشود. علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع زمان های مربوط به جماع از نظر شرعی به مطلب 3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی مراجعه نمایند.

حال ببینیم زمان های مناسب برای نزدیکی کردن چه زمان هایی هستند. قبل از این کار ، ذکر یک نکته مهم بسیار ضروری به نظر می رسد و آن این است که برای یافتن زمان مناسب جهت انجام عمل نزدیکی ، لازم است تا زمان های توصیه شده و نهی شده برای مقاربت ، باهم در نظر گرفته شوند. مثلا فرض کنید زمانی را که قصد انتخاب آن را داریم جزء زمان های توصیه شده از نظر شرعی می باشد. اما از طرف دیگر باید ببینیم که آیا این زمان ، در زمان های نهی شده قرار دارد یا نه. در ادامه این مطلب ، به این نکته بیشتر واقف خواهید شد.

شب دوشنبه: شب دوشنبه یکی از زمان های سفارش شده برای انجام عمل نزدیکی می باشد. البته بهترین وقت هم برای انجام مجامعت در شب دوشنبه ، آخر شب می باشد.

شب سه شنبه: شب سه شنبه یکی دیگر از زمان های سفارش شده برای نزدیکی کردن می باشد. در شب سه شنبه هم بهترین وقت برای نزدیکی کردن ، آخر شب می باشد.

شب پنجشنبه: یکی دیگر از زمان های سفارش شده برای انجام مجامعت ، شب پنجشنبه می باشد. در شب پنجشنبه هم بهتر است که در ساعات پایانی شب ، عمل آمیزش انجام شود.

روز پنجشنبه وقت زوال خورشید: روز پنجشنبه وقت زوال خورشید هم جزء زمان های سفارش شده برای انجام دادن عمل مقاربت می باشد.

شب جمعه: شب جمعه هم از زمان های سفارش شده برای جماع می باشد. البته در شب جمعه ، دو زمان برای مجامعت توصیه شده است: 1) شب جمعه بعد از عشاء و 2) آخر شب جمعه. زمان بعد از عشاء را می توانید از اوقات شرعی محل سونت خود پیدا نمایید.

روز جمعه بعد از عصر: آخرین زمان سفارش شده در هفته ، روز جمعه بعد از عصر می باشد.

شب اول ماه مبارک رمضان: انجام عمل نزدیکی در شب اول ماه های قمری نهی شده است اما شب اول ماه مبارک رمضان در این بین ، یک استثناست. شب اول ماه مبارک رمضان هم جزء زمان های سفارش شده برای انجام عمل نزدیکی می باشد.

۸ زمان نام برده شده در بالا (آخر شب دوشنبه ، آخر شب سه شنبه ، آخر شب پنجشنبه ، روز پنجشنبه وقت زوال خورشید ،  شب جمعه بعد از عشاء ، آخر شب جمعه ، روز جمعه بعد از عصر و شب اول ماه مبارک رمضان) زمان های سفارش شده از نظر دین مقدس اسلام برای انجام عمل نزدیکی هستند. در این موضوع می توانید مطلب شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام را مطالعه کنید. ضمنا زمان های نامناسب برای نزدیکی را هم می توانید در مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه مشاهده کنید.

در بالا به این نکته اشاره شد که زمان های توصیه شده و نهی شده برای نزدیکی بایستی باهم در نظر گرفته شوند تا زمان های مناسب برای نزدیکی کردن مشخص شوند. برای درک بهتر این موضوع به یک مثال دقت نمایید: فرض کنید که می خواهیم شب دوشنبه را برای انجام عمل نزدیکی انتخاب کنیم. این بسیار خوب است زیرا که شب دوشنبه یکی از زمان های توصیه شده برای مقاربت می باشد. اما نکته مهم در اینجاست که اگر شب دوشنبه مصادف با شب اول ماه (غیر از شب اول ماه مبارک رمضان) باشد آیا بازهم باید نزدیکی کرد؟ طبیعتا در اینجا ، پاسخ به این پرسش ، منفی است. چون زمان انتخابی و مورد نظر ما با زمان نامناسب ، همزمان شده است پس بهتر است که از انجام آمیزش خودداری شود.

شاید درک و به کارگیری این زمان ها کمی سخت باشد. شما برای راحتی کار می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید. این برنامه به زبانی ساده و گویا و با محاسبه زمان های توصیه شده و نهی شده و اوقات مناسب ، زمان های مناسب برای نزدیکی کردن را به شما نشان می دهد. امید است که مطالب این بخش مورد استفاده شما عزیزان ، قرار گرفته باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۳ هفته قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۲ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۳ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۵ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۶ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۶ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۶ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۶ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۶ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۶ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۶ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۶ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۷ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۹۰۵۵۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۲۷۶۷۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۷۷۱۷۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۴۰۶۰۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۳۷۱۶۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۰۷۱۹۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۰۷۷۴۰ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۷۴۴۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۳۹۱۱۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۸۰۳۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۳۴۵۷۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۹۳۳۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۰۵۹۶۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۳۱۸۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۱۸۹۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۳۳۰۷۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۶۵۳۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۵۵۹۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۰۲۱۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۷۹۸۸ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۳ / ۶ / ۱۳۹۸

۲۳ ذيحجه ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۳۶ : ۴۷ : ۰۶

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۱

طلوع خورشید: ۰۶:۳۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۸

غروب خورشید: ۱۹:۴۲

اذان مغرب: ۲۰:۰۱

وقت عشاء: ۲۰:۵۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات