مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن کدامند؟ چه عوامل اصلی وجود دارند که در هنگام نزدیکی کردن لازم است که رعایت شوند؟ رعایت اصول مهم مربوط به نزدیکی کردن چه تاثیری بر سرنوشت و شکل گیری جنین دارد؟ عدم رعایت اصول مهم مرتبط با مجامعت چه تاثیر منفی می تواند بر شکل گیری ، سلامت و سرنوشت جنین بگذارد؟ شاید بعضی از زوجین با اصول مهم مربوط به نزدیکی کردن آشنا باشند و شاید عده ای از زوجین اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشند ؛ نظر به اهمیت موضوع ، مهمترین عوامل مرتبط با عمل نزدیکی کردن در این مقاله ذکر می گردند که امید است مورد استفاده خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی قرار بگیرد.

عمل نزدیکی همانند سایر اعمال اگر چنانچه با روش ها و اصول صحیح انجام شود می تواند تاثیرات مثبتی بر زن و شوهر و همچنین بر جنین (در صورت اقدام به بارداری و بچه دار شدن) داشته باشد. اما عدم رعایت اصول مهم مربوط به مقاربت ، نه تنها زن و شوهر و جنین را از مزایای آن محروم می سازد که حتی می تواند ضرر هایی را نیز متوجه جنین بکند. پس ضروری است که نکات مهم مربوط به عمل جماع را یاد گرفته و مطابق آن عمل کنیم. اما این اصول مهم کدامند؟

 

زمان نزدیکی کردن

یکی از مهمترین عوامل مرتبط با انجام عمل مقاربت ، زمان انجام آن است به طوری که یکی از سفارشات مهم پیامبر بزرگوار اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) خطاب به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) ، در مورد زمان نزدیکی کردن می باشد. در این سفارشات ارزشمند ، هم توصیه به زمان های مناسب برای نزدیکی کردن شده است و هم نهی از زمان های نامناسب برای نزدیکی کردن. به عنوان دو نمونه در سفارشات رسول گرامی اسلام (ص) ، شب عید قربان ، یکی از زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن و انعقاد نطفه ذکر شده است و در مقابل ، شب دوشنبه یکی از زمان های سفارش شده برای نزدیکی و انعقاد نطفه ذکر گردیده است.

پس برای اینکه عمل نزدیکی کردن منجر به آثار مثبت و شکل گیری جنین سالم و صالح گردد ، رعایت زمان نزدیکی کردن بسیار مهم است. شاید برای اکثر زوجین ، درک زمان های مناسب برای مقاربت ، کمی سخت باشد. به همین خاطر می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید که شما را در دریافت روزها و ساعت های مناسب برای نزدیکی کردن ، یاری می کند. این برنامه با توجه به موقعیت محل زندگی شما (یا محل های نزدیک به محل زندگی شما) ، زمان ها و ساعت های مناسب را برای نزدیکی کردن به شما نشان می دهد و شما می توانید با خیال آسوده ، عمل نزدیکی را در آن زمان ها انجام دهید.

 

مکان نزدیکی کردن

پس از زمان ، دومین عامل مهم مرتبط با انجام عمل نزدیکی ، مکان انجام مقاربت می باشد. همانند زمان نزدیکی کردن برای مکان نزدیکی کردن هم رهنمودهایی در سفارشات پیامبر گرانقدر اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) که خطاب به حضرت علی (علیه السلام) فرموده اند ، بیان شده است. در این سفارش ، مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه ذکر شده است. به عنوان مثال ، نزدیکی کردن در زیر درخت میوه دار منع شده است. اگر خواهان انجام یک عمل نزدیکی سالم که منجر به تشکیل نطفه سالم و صالح گردد ، رعایت مکان مناسب برای نزدیکی کردن همانند زمان مناسب برای نزدیکی کردن ، لازم و ضروری است.

 

حالت نزدیکی کردن

سومین عامل مرتبط با عمل مجامعت ، حالت نزدیکی کردن می باشد. در این زمینه نیز ، دین مقدس اسلام توصیه های ارزشمندی دارد که آن ها هم در همان سفارشات رسول بزرگوار اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) ذکر شده است. به عنوان نمونه ، نزدیکی کردن در حالت ایستاده ، نهی شده است. بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی ، همان حالت سنتی است که در آن  ، زن به پشت می خوابد و مرد ، بر روی زن قرار می گیرد.

از گزینه های مهم مربوط به حالت نزدیکی کردن می توان به دو گزینه بسیار بسیار مهم اشاره کرد و آن دو گزینه عبارتند از:

۱) در هنگام نزدیکی کردن ، سخن نگویید که احتمالا ، کودک ، لال شود.

۲) در هنگام نزدیکی کردن ، مرد به آلت زن نگاه نکند که امکان کور شدن کودک وجود دارد.

نکات بسیار زیاد و ارزشمند زیادی همانند نکات بالا یا مثل با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن در رابطه با مجامعت سالم و صحیح وجود دارد که در شرع مقدس اسلام بیان شده اند و در این رابطه می توانید مطالب مندرج در گزینه نزدیکی را مطالعه نمایید.

 

شرایط روحی و جسمی زن و شوهر در هنگام نزدیکی کردن

مورد مهم دیگری که شکل گیری نطفه را تحت تاثیر جدی قرار می دهد ، شرایط روحی و جسمی زن و شوهر در لحظه مقاربت می باشد. این یک اصل مسلّم و قطعی است که جسم و روح انسان از یکدیگر تاثیر می پذیرند. هر حالت روحی و بعضا مادی که شما در لحظه مقاربت داشته باشید ، همان حالات و روحیه مستقیما بر نطفه منعقد شده تاثیر می گذارد و متعاقب آن ، بر کودک تاثیر می کند.

به عنوان مثال ، اگر شما در لحظه مقاربت دارای حالت معنوی خوب باشید ، این حالت بر آرامش و سلامت معنوی طفل و همچنین بر سلامت جسمی طفل تاثیر مثبت می گذارد. اگر در لحظه جماع ، در حالت خستگی و کسلی باشید ، به احتمال زیاد ، تاثیر این حالت را در چهره فرزند خود مشاهده خواهید کرد! اگر دارای افکار الهی و مثبت باشید ، تاثیر مثبت بر جنین می گذارید و اگر خدای ناکرده دارای افکار شیطانی و غیر الهی باشید ، تاثیرات منفی بر جنین خواهید گذاشت. مطالب تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک و استرس در هنگام نزدیکی کردن را در این خصوص می توانید مطالعه نمایید. پس سعی کنید در هنگام نزدیکی کردن ، با حالت معنوی و الهی و با شرایط جسمی سالم نزدیکی کنید تا انشاء الله صاحب فرزند سالم ، صالح و دارای آرامش شوید.

 

نتیجه گیری

همانگونه که در بالا هم اشاره شد ، نکات کلیدی و نابی در ارتباط با نزدیکی کردن وجود دارد که در شرع مقدس اسلام و در سفارشات پیامبر خدا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) خطاب به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) بیان شده اند. آنچه در این مقاله بیان شد فقط گوشه ای از این سفارشات حکیمانه است. در جای جای مطالب مختلف سایت ، به نکات زیادی در این خصوص اشاره شده است که با مطالعه مطالب این سایت می توانید با آن ها آشنا شده و انشاء الله با به کارگیری آن ها و عمل به این دستورات ، شاهد تولد فرزندان سالم ، صالح ، شاداب ، نورانی ، با آرامش و فرزانه باشیم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۲ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۸ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۹ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۲۱۱۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۷۹۶۶۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۹۲۰۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۶۱۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۴۹۸۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۳۸۹۴ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۰۲۶۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۴۹۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۶۳۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۹۱۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۰۴۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۱۱۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۸۱۸۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۴۰۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۳۷۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۰۸۴۴ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۹۶۱۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۴۵۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۹۵۹ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان بِهْ بدهيد ؛ چرا كه اخلاق فرزندانتان را نيكو مى گرداند.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۳۱ / ۳ / ۱۴۰۳

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۵ : ۰۲ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۰۲

طلوع خورشید: ۰۴:۴۹

اذان ظهر: ۱۲:۰۶

اذان عصر: ۱۵:۵۵

غروب خورشید: ۱۹:۲۳

اذان مغرب: ۱۹:۴۵

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات