علت شش انگشتی شدن جنین و نوزاد


بسم الله الرحمن الرحیم

 

علت شش انگشتی شدن جنین و نوزاد

شش انگشتی شدن دست و پای نوزاد

آیا شما نیز افراد شش انگشت را دیده اید؟ افرادی که به جای پنج انگشت دارای شش انگشت در دست یا پای خود هستند. آیا با خود اندیشیده اید که چرا این افراد دارای انگشت اضافه در دست یا پای خودشان هستند؟ آیا شما نیز در شرف اقدام به بارداری و بچه دار شدن هستید و از اینکه خدای ناکرده فرزند شما دارای شش انگشت در دست یا پای خود شود نگرانید؟ آیا می دانید علت شش انگشتی شدن دست و پای جنین و نوزاد چیست؟ آیا می دانید بین داشتن انگشت اضافه در جنین و نوزاد و زمانی که شما برای داشتن فرزند نزدیکی داشتید ارتباط وجود دارد؟ شاید این مساله کمی پیچیده به نظر برسد و شاید بعضی از افراد منکر این مساله بشوند و ادعا کنند که علم بشری چنین چیزی را اثبات نکرده است! در پاسخ افرادی که ادعا دارند علم بشری چنین رابطه ای را کشف نکرده است باید گفت که علم بشری ممکن است هنوز علت خیلی چیز ها را هنوز کشف نکرده باشد و این دلیل بر این نمی شود که آن علت ها وجود ندارند! مطلبی که درباره علت شش انگشتی شدن نوزادان در اینجا بیان می شود نشات گرفته از علم الهی است که توسط پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) بیان شده است. پیروی از این فرمایش پیامبر اسلام (ص) سبب می شود که فرزند دارای انگشتان طبیعی شود هر چند که علم بشری قادر به توضیح در این باره نباشد. اصولا مگر قرار است که اگر علم بشری علت چیزی را کشف کرد ما آن را قبول کنیم و لاغیر!!! ممکن است علم بشری تا قیام قیامت نتواند علت خیلی از مسائل را کشف کند؛ آیا با این وجود ، ما هنوز هم باید منتظر باشیم که دانش بشری در مورد این مسائل نظر بدهد؟ آیا این معقولانه است؟ ممکن است مسائل ژنتیکی یا استفاده از برخی داروها توسط پدر و مادر یا تغذیه نامناسب در دوران باری خانم ، علت وجود انگشتان اضافی یا سایر نارسائی های انگشتی در نوزادان باشد که ما به این مسائل ورود پیدا نمی کنیم و اظهار نظر در این مورد را به متخصصین امر واگذار می کنیم. بحث ما در این مطلب در خصوص علت شش انگشتی شدن جنین یا چهار انگشتی شدن جنین از نظر زمان آمیزش و نزدیکی جهت بچه دار شدن است که در دین مقدس اسلام و در کلام پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) به آن تاکید شده است.

 

علت شش انگشتی یا چهار انگشتی شدن نوزاد از نظر دین مقدس اسلام و در کلام پیامبر خدا (ص)

در این قسمت می خواهیم ببینیم آیا سفارشی در اسلام درباره علت شش انگشتی یا چهار انگشتی شدن فرزند وجود دارد و اگر وجود دارد آن توصیه چیست. پیامبر بزرگوار اسلام حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در قسمتی از سفارش هایی که در باب مجامعت به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) دارند چنین می فرمایند:

یا علی! در شب عید اضحی (عید قربان) [با زنت] جماع مکن که فرزند ، شش انگشت یا چهار انگشت آید.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

از این سفارش حضرت رسول (ص) ، علت شش انگشتی یا چهار انگشتی شدن فرزند ، جماع و آمیزش در شب عید قربان ذکر شده است. آیا می دانید شب عید قربان دقیقا چه زمانی است؟ شما در این باره می توانید مطلب آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان را مطالعه نمایید که توضیحات جامعی در این زمینه در آن مطلب بیان شده است. اصولا از نظر دین مقدس اسلام ، هر زمانی برای جماع و نزدیکی و علی الخصوص برای بچه دار شدن مناسب نمی باشد. شما در این باره می توانید مطالب موجود در بخش های بارداری ، تاریخ قمری و نزدیکی را مطالعه نمایید. همچنین جهت راحتی کار می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

 

عزیزان ، بیائید با پیروی از دستورات نورانی دین مقدس اسلام و سفارشات ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) شاهد تولد فرزندان صالح و سالم باشیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۳۱۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۹۴۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۱۳۴۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۵۲۹۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۸۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۶۲۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۹۶۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۲۸۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۵۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۷۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۶۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۸۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۵۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۶۲۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۴۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۴۶۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۸۲ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

۸ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۱ : ۳۷ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۶

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۱

غروب خورشید: ۲۰:۱۴

اذان مغرب: ۲۰:۳۵

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات