درمان عفونت گلو در کودکان به روش سنتی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان عفونت گلو در کودکان به روش سنتی در خانه

عفونت گلو در کودکان

یکی از مسائل مرتبط با سرماخوردگی ، عفونت گلو در کودکان می باشد. درمان عفونت گلو در کودکان بهتر است که در اسرع وقت انجام شود زیرا که خوردن و آشامیدن کودک را دچار مشکل می کند. عفونت گلو باعث درد در ناحیه گلو شده و موقع قورت دادن غذا یا آب یا حتی آب دهان باعث ناراحتی و درد گلو می شود. مخصوصا این درد گلو برای کودکان آزار دهنده است و حتی در کودکان شیرخوار موجب گریه آنان می شود و شیر خوردن آنان را با مشکل مواجه می کند. پزشکان محترم برای درمان عفونت آنتی بیوتیک تجویز می کنند که این آنتی بیوتیک ها فواید و مضرات خود را دارند. شاید شما علاقمند باشید کودک خود را نزد پزشک طب سنتی ببرید تا از داروهای گیاهی جهت درمان گلو درد استفاده کنید. از هر کدام از این روش ها که استفاده نمایید حداقل یکی دو روز ممکن است طول بکشد تا عفونت گلو برطرف شده و درد گلو کاهش یاید. در صورتی که می خواهید عفونت گلوی کودک دلبندتان را در اسرع وقت و در حداقل زمان ممکن درمان نمایید راه بهتر و سالمتری وجود دارد. بهترین راه درمان سریع گلو درد ، قرقره نمودن گلو با آب نمک طبیعی می باشد. اما در کودکان که قرقره کردن را بلد نیستند چطور می توان این کار را انجام داد؟ با ما همراه باشید تا راه تجربی آن را بدانید.

 

درمان عفونت گلو در کودکان با سنگ نمک

استفاده از نمک طبیعی (منظور نمک های کاملا طبیعی است نه نمک های ید دار و کارخانه ای) یکی از بهترین و سریعترین روش های درمان عفونت گلو می باشد. بزرگترها از طریق قرقره کردن با آب نمک طبیعی می توانند عفونت گلوی خود را درمان نمایند اما در کودکان که قدرت و توانایی قرقره کردن با آب نمک طبیعی را ندارند چه کار باید کرد؟ مطمئنا بایستی از شیوه دیگری استفاده کرد. اما آن شیوه چیست؟ آن شیوه استفاده از سنگ نمک طبیعی می باشد. اما چگونه؟

یکی از مزه هایی که معمولا کودکان دوست دارند آن را بچشند مزه شوری می باشد و ما از همین حس دوست داشتن کودک استفاده می کنیم تا عفونت گلوی او را درمان کنیم. با استفاده از تکه ای از سنگ نمک طبیعی و لیس زدن آن به راحتی می توان عفونت گلو را در اسرع وقت درمان کرد! به همین سادگی. اگر کودک شما آنقدر کوچک است که نمی تواند به نحو احسن سنگ نمک را در دست گرفته و لیس بزند در این حالت می توانید تکه ای از سنگ نمک را در دست خودتان گرفته و به دهان کودک نزدیک کنید تا کم کم آن را لیس بزند و در واقع مز مزه کند. اگر کودک شما در حدی است که می تواند خودش سنگ نمک را در دست گرفته و لیس بزند، تک ای از سنگ نمک به دست او بدهید تا آرام آرام آن را لیس بزند. توجه داشته باشید که اندازه سنگ نمک بایستی به قدری باشد که خدای ناکرده مشکلی برای کودک ایجاد نکند ؛ یا اندازه سنگ نمک را خیلی ریز در حدود اندازه یک عدس یا ماش انتخاب کنید یا در اندازه بزرگ که همه اش در دهان کودک جا نشود و فقط گوشه ای از آن را لیس بزند. این بستگی به موقعیت و تجربه شما دارد که سنگ نمک را به چه اندازه انتخاب نمایید.

وقتی کودک سنگ نمک را کم کم لیس می زند ، این نمک با آب دهان او مخلوط شده و به آرامی و از طریق گلو وارد بدن او می شود. به این ترتیب هم عفونت گلو از بین می رود و هم در درمان عفونت سایر قسمت های بدن مفید است. این عمل را می توانید چندین نوبت در طی روز انجام دهید و هر نوبت هم کمی که کودک شما سنگ نمک را لیس زد کافی است. به تجربه ثابت شده است که این روش در درمان عفونت گلو در کودک بسیار عالی عمل می کند.

 

درمان عفونت گلو در کودکان با عسل طبیعی

عسل طبیعی یکی از مواد ضد عفونی قوی به حساب می آید. کودکان مزه شیرینی را دوست دارند و ما از این طریق و با خوراندن کمی عسل طبیعی به کودک می توانیم عفونت گلوی او را درمان کنیم. همانند روشی که از سنگ نمک استفاده کردیم از عسل طبیعی استفاده می کنیم. مقداری در حدود یک قاشق چایخوری یا یک قاشق مرباخوری از شهد عسل طبیعی را بردارید و سعی کنید آن را طوری به کودک خود بدهید که کم کم آن را لیس زده و بخورد و همه اش را یکجا نخورد. عسل طبیعی با آب دهان کودک مخلوط شده و یک آب عسل طبیعی از طریق گلو وارد بدن کودک می شود. چون این کار به آرامی صورت می گیرد می تواند ناحیه گلو را به طور پیوسته و برای مدتی تحت تاثیر آب عسل طبیعی قرار دهد و این کار به درمان عفونت ناحیه گلو در کودک بسیار کمک می کند. بهتر است از شهد عسل طبیعی استفاده نمایید. این کار را می توانید طی چند نوبت در یک روز انجام دهید. باز هم تاکید می شود که منظور ، استفاده از عسل طبیعی است نه سایر شیره هایی که به اسم عسل! در بازار فروخته می شوند.

 

درمان عفونت گلو در کودکان با گرم کردن ناحیه گلو

همزمان با استفاده از روش های ذکر شده در بالا ، از روش گرم کردن ناحیه گلوی کودک در درمان عفونت گلوی او استفاده نمایید. استفاده از روغن های گیاهی گرم یکی از روش های گرم کردن و گرم نگهداشتن ناحیه گلو در کودکان است. توصیه ما استفاده از پیه گوسفندی می باشد. ناحیه زیر گلوی کودک را پیه گوسفندی بمالید. این کار سبب گرم شدن ناحیه زیر گلو شده و در درمان عفونت گلوی کودک بسیار موثر است. همزمان با این کار و جهت گرم نگهداشتن بیشتر ناحیه زیر گلو می توانید از لباس دارای یقه اسکی برای کودک استفاده کنید.

 

امیدواریم به فضل الهی و با استفاده از این روش ها ، عفونت گلوی کودک شما در اسرع وقت درمان شده و بهبود یابد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۴۵۲۵۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۶۹۲۲۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۳۰۵۰۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۰۵۱۵۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۸۸۰۸۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۶۰۶۲۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۶۶۰۵۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۵۷۰۵۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۱۵۰۷۲ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۰۶۲۸۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۹۵۲۴۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۸۵۹۵۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۷۸۲۰۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۵۹۲۳۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۸۷۱۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۹۷۸۵۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۸۶۲۶۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۸۵۱۹۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۲۳۵۳ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۷۷۴۵ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۹ / ۲ / ۱۳۹۸

۱۳ رمضان ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۸ : ۵۳ : ۱۲

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۱۷

طلوع خورشید: ۰۵:۵۷

اذان ظهر: ۱۳:۰۱

اذان عصر: ۱۶:۴۹

غروب خورشید: ۲۰:۰۵

اذان مغرب: ۲۰:۲۵

وقت عشاء: ۲۱:۲۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات