آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است


بسم الله الرحمن الرحیم

 

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است؟ میزان دقت بیبی چک برای تست بارداری تا چه حد است؟ آیا تست حاملگی با بی بی چک ، راه مطمئنی برای تشخیص بارداری می باشد؟ تست بارداری با بی بی چک یکی از راه های ساده و یکی از ابتدائی ترین روش های تشخیص باردار بودن خانم ها می باشد. بی بی چک وسیله ساده ای است که می تواند باردار بودن خانم ها را نشان دهد. این وسیله به راحتی در منزل قابل استفاده بوده و نیاز به دانش تخصصی بالایی جهت استفاده ندارد. بحثی را که در این مطلب می خواهیم انشاء الله در مورد آن صحبت کرده و شما خوانندگان گرامی سایت 2 زندگی را با آن آشنا کنیم در مورد میزان دقت بیبی چک در تشخیص بارداری می باشد. می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که آیا تست بارداری با بیبی چک دقیق است و می توان به نتیجه آن مطمئن بود.

بی بی چک یک وسیله اندازه گیری است و یکی از نکات مهمی که در مورد وسایل اندازه گیری مطرح می باشد در مورد دقت اندازه گیری توسط آن وسیله است. در بی بی چک هم همانند سایر دستگاه های اندازه گیری مساله دقت ، مطرح است. طبیعتا اگر آزمایش بارداری با بی بی چک ، دقت مناسبی نداشته باشد در اینصورت دستگاه بیبی چک ارزش چندانی نخواهد داشت. بی بی چک از طریق تشخیص هورمون بتا اچ سی جی در ادرار زن ، مثبت بودن بارداری آن زن را نشان می دهد. هورمون بتا اچ سی پس از ایجاد بارداری و تشکیل جفت ، از جفت ترشح می گردد. شکی در این نیست که بی بی چک قادر به تشخیص حاملگی می باشد زیرا اصولا برای این کار طراحی و ساخته شده است. اما مسائلی و شرایطی وجود دارند که می توانند دقت تشخیصی بیبی چک را دچار لغزش و خطا بکنند. عدم در نظر گرفتن این مسائل در هنگام استفاده از بی بی چک می تواند بر دید زنان در مورد این وسیله تاثیر منفی بگذارد و تشخیص بارداری را هم با مشکل مواجه کند. اما این مسائل و شرایط ، چی هستند؟ در اینجا به اهم این مسائل و شرایط اشاره می کنیم تا ببینیم که دقت بی بی چک در تشخیص بارداری را کدام عوامل و شرایط می توانند تحت الشعاع قرار دهند.

مساله اول ، کیفیت دستگاه بی بی چک می باشد. بسیار بدیهی است که هر چقدر کیفیت دستگاه بی بی چک ، بیشتر باشد از دقت تشخیص بالاتری برخوردار خواهد بود. کیفیت دستگاه های مختلف بیبی چک می تواند با یکدیگر متفاوت باشد و همین تفاوت می تواند به عنوان یک عامل مهم در میزان دقت بی بی چک تاثیر بگذارد. پس در هنگام خرید بی بی چک حتما سعی کنیم تا جنس با کیفیت بخریم و ضمنا مسائل مربوط به تاریخ مصرف و ... را رعایت کنیم تا دقت بی بی چک در تشخیص آبستنی بالاتر برود.

مساله دومی که می تواند بر دقت تشخیص بی بی چک تاثیر بگذارد ، دقت شخص استفاده کننده است. اگر فردی که از بی بی چک استفاده می کند دارای اطلاعات کافی در زمینه اصول کار با بی بی چک نبوده و دقت لازم را در ارتباط با به کار گیری این وسیله نداشته باشد ، میزان دقت بیبی چک در تعیین بارداری کاهش خواهد یافت. پس سعی کنیم دستورالعمل های مربوط به نحوه استفاده از بی بی چک را به دقت مطالعه کرده و مطابق آن دستورالعمل ها از آن استفاده کنیم تا دقت تشخیص بالاتر باشد.

مساله سومی که در میزان دقت بی بی چک بسیار حائز اهمیت است مربوط به زمان استفاده از آن می باشد. زمان استفاده از بیبی چک بسیار بسیار مهم است. اگر از بی بی چک در زمان مناسب استفاده نکنیم ممکن است به طور مثال با وجود باردار بودن زن ، جواب منفی نشان دهد! یکی از نکات مهم در ارتباط با بی بی چک ها ، زمان درست استفاده از آن ها می باشد. در هنگامی بایستی از بی بی چک استفاده کرد که هورمون BETA-hcg به میزان کافی در ادرار خانم وجود داشته باشد تا بی بی چک قادر به تشخیص هورمون بتا اچ سی جی در ادرار زن باشد. در این زمینه می توانید به مطلب بهترین زمان استفاده از بی بی چک مراجعه نمایید.

علاوه بر مسائل ذکر شده در بالا ، شرایطی ممکن است وجود داشته باشند که تشخیص بارداری با بی بی چک دارای خطا باشد. یکی از این شرایط ، بارداری پوچ می باشد. وقتی حاملگی پوچ اتفاق می افتد ، هورمون بتا اچ سی جی در ادرار خانم وارد شده و با استفاده از بی بی چک هم مثبت بودن بارداری تشخیص داده می شود. اما در حقیقت ، بارداری واقعی اتفاق نمی افتد. حاملگی پوچ یکی از شرایطی است که دقت تشخیص بی بی چک را می تواند زیر سؤال ببرد. اما باید واقعیت ها را در نظر گرفت چرا که بی بی چک وسیله مناسبی برای تشخیص حاملگی پوچ نیست و استفاده از سونوگرافی روش مناسب تری برای تشخیص بارداری پوچ می باشد.

یکی از شرایط دیگری که دقت تشخیص بی بی چک می تواند زیر سؤال برود در بارداری خارج از رحم است. در حاملگی خارج از رحم ، حاملگی در داخل رحم تشکیل نمی شود بلکه می تواند در لوله هال فالوپ یا حفره شکمی و نظایر آن تشکیل شود. در این شرایط هم ، بی بی چک مثبت بودن بارداری را می تواند نشان دهد اما عملا می بینیم که بارداری حقیقی اتفاق نمی افتد و این نوع بارداری با اعمال جراحی و ... ختم می شود.

ممکن است مسائل و شرایط دیگری نیز وجود داشته باشند که بر میزان دقت بی بی چک در تشخیص بارداری سالم تاثیر منفی بگذارند. اما چاره چیست؟ آیا باید بی بی چک را کنار گذاشت و از یک وسیله دیگر برای تشخیص بارداری استفاده کرد؟ یا اینکه راه حل مناسبی در این زمینه وجود دارد؟

شکی در این نیست که بی بی چک به دلیل سادگی و ارزان بودن یکی از وسیله های تست بارداری خانگی می باشد که خیلی راحت می توان از آن حتی در منزل استفاده کرد. اما این حقیقت را قبول کنیم که استفاده از بی بی چک به تنهایی نمی تواند دلیل بر بارداری یا بارداری سالم باشد. البته رعایت برخی مسائل در بالا بردن دقت بی بی چک تاثیر زیادی دارد که در این زمینه می توانید مطلب بالا بردن دقت تست بارداری با بی بی چک را مطالعه کنید. اما استفاده از روش های مطمئن تر تشخیص بارداری مثل آزمایش خون بارداری یا سونوگرافی می تواند حتمی بودن و حتی صحت بارداری را به ما نشان دهد. پس راه حل پیشنهادی این است که در ابتدا با استفاده از بی بی چک یا حتی روش سریعترین نشانه بارداری ، نسبت به مشخص شدن وضعیت بارداری اقدام کنیم آنگاه برای اطمینان بیشتر ، از روش های مطمئن تر تشخیص حاملگی مثل آزمایش خون حاملگی یا سونوگرافی استفاده کنیم.

در این مطلب در مورد دقت تست بارداری با استفاده از بیبی چک صحبت کرده و مسائلی را در این خصوص یادآوری کردیم و امیدواریم که انشاء الله مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۲ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۸ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۹ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۲۱۱۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۷۹۶۴۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۹۱۹۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۶۱۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۴۹۸۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۳۸۷۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۰۲۶۱ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۴۹۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۶۲۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۹۱۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۰۴۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۱۱۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۸۱۸۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۴۰۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۳۷۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۰۸۴۲ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۹۵۹۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۴۵۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۹۵۸ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۳۱ / ۳ / ۱۴۰۳

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۱۱ : ۵۶ : ۱۱

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۰۲

طلوع خورشید: ۰۴:۴۹

اذان ظهر: ۱۲:۰۶

اذان عصر: ۱۵:۵۵

غروب خورشید: ۱۹:۲۳

اذان مغرب: ۱۹:۴۵

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات