استفاده از نوره در بارداری و حاملگی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

استفاده از نوره در بارداری و حاملگی

مطلب حاضر در باره استفاده از نوره (واجبی) جهت نظافت در زمان بارداری و حاملگی می باشد. استفاده از نوره در بارداری و حاملگی چگونه است؟ آیا می توان در دوران حاملگی و آبستنی برای نظافت موهای زائد بدن مخصوصا موهای زائد ناحیه شرمگاهی (تناسلی) از نوره استفاده کرد؟ استفاده از نوره در زمان بارداری چه مزایا و احیانا مضراتی می تواند داشته باشد؟

برای آن عده از خانم ها که برای نظافت از نوره یا واجبی استفاده می کنند ، مساله استفاده از آن در زمان حاملگی امری عادی تلقی می گردد اما برای آن دسته از خانم های محترم که قبلا از تیغ یا ژیلت جهت زدودن موهای زائد استفاده می کردند و اکنون به خاطر شرایط بارداری از جمله بزرگ شدن شکم که نظافت موهای ناحیه شرمگاهی را با مشکل مواجه می کند ، قصد دارند از نوره استفاده کنند ، شاید این پرسش مهم باشد که آیا می توانند از داروی نظافت (نوره) به جای تیغ و ژیلت در زمان بارداری استفاده نمایند؟

در مورد استفاده از واجبی در دوران بارداری ممکن است نظرات مختلفی وجود داشته باشد. شاید عده ای موافق این عمل باشند و شاید عده ای بنا به دلایلی مخالف آن باشند. این مطلب می کوشد تا پاسخ مناسبی به این پرسش بدهد.

با توجه به قدمت نه چندان زیاد تیغ یا ژیلت ، مردمان پیشین برای اصلاح موهای زائد خود از نوره استفاده می کردند. استفاده از نوره قدمت بسیار زیادی دارد و قدمت آن حتی بسیار بیشتر از تیغ و ژیلت می باشد. حال سؤال این است که آیا می توان همانند مردمان پیشین به جای تیغ و ژیلت از نوره جهت زدودن موهای زائد در دوران بارداری استفاده کرد؟ پاسخ این پرسش در حالت کلی مثبت است اما با این حال نکته بسیار مهمی وجود دارد که توجه به آن بسیار ضروری است. اما آن نکته مهم چیست؟

نکته مهم آن است که در زمان های قدیم مواد شیمیایی امروزی وجود نداشت و نوره های آن زمان به صورت کاملا طبیعی تهیه می شدند اما امروزه علاوه بر نوره های طبیعی ، به واسطه علم شیمی ، نوره و موبرهای شیمیایی تولید و روانه بازار شده اند که به دلیل وجود مواد شیمیایی در ترکیب آن ها احتمال ضرر برای مادر و جنین شاید وجود داشته باشد ؛ زیرا ترکیبات شیمیایی اثرات خاص خود را دارند و احتمال جذب ترکیبات شیمیایی آن ها از طریق پوست بدن مادر وجود دارد. با این حساب ما با دو نوع نوره در واقع سر و کار داریم:
 

 1. نوره طبیعی که به صورت کاملا طبیعی و سنتی تولید می شود
   
 2. نوره یا موبرهای شیمیایی که به روش شیمیایی تولید می گردند


به دلیل ساختار شیمیایی و مضرات احتمالی ترکیبات غیر طبیعی نوره ها و نیز سایر موبرهای شیمیایی بر بدن مادر و جنین ، مصرف آن ها نه تنها در دوران بارداری بلکه در هیچ زمان دیگر هم توصیه نمی گردد. اما قضیه نوره های طبیعی کاملا فرق دارد و مصرف آن ها نه تنها در دوران حاملگی که در همه زمان ها توصیه می شود.

نوره های طبیعی از قدیم الایام مورد استفاده بشر قرار گرفته اند و اگر از افراد مسن خانواده ها پرسیده شود حتما در این زمینه اطلاعات بیشتری دارند. نوره طبیعی و سنتی نه تنها هیچ ضرری برای مادر و جنین ندارد بلکه دارای فواید بسیاری است که در این جا به اهم آن ها اشاره می گردد:
 

 • نوره طبیعی به دلیل ساختار طبیعی خود ، مضرات نوره و موبرهای شیمیایی که به روش شیمیایی تولید می گردند را ندارد.
   
 • نوره طبیعی و سنتی ، باعث از بین رفتن قارچ های مقاوم در قسمت های نمناک بدن مخصوصا زیر بغل و ناحیه شرمگاهی شده و باعث از بین رفتن عفونت ، بوی نامطبوع و خارش این نواحی می شوند. یکی از مشکلات مادران باردار ، عفونت و خارش واژن و ناحیه شرمگاهی مخصوصا در زمان حاملگی است و نوره (واجبی) طبیعی نقش ارزنده ای در جلوگیری و درمان عفونت و رفع خارش واژن و ناحیه تناسلی دارد. در این باره می توانید مطلب عفونت بارداری و درمان طبیعی آن را مطالعه کنید.
   
 • نوره طبیعی به دلیل داشتن آرسنیک در ترکیب خود ، ضد سرطان است و مخصوصا در خانم ها سبب جلوگیری از سرطان سینه می شود (زمانی که نوره برای زدودن موهای زائد نواحی زیر بغل مورد استفاده قرار می گیرد). همچنین نوره طبیعی ضد سرطان خون هم می باشد و از این حیث نه تنها باعث جلوگیری از سرطان خون در مادر می شود بلکه باعث جلوگیری از سرطان در جنین شده و در شکل گیری جنین سالم و غیر سرطانی نقش عمده ای دارد. یکی از مشکلات دوران بارداری ، شکل گیری جنین سرطانی و تولد فرزند سرطانی می باشد که استعمال نوره طبیعی در زمان حاملگی و توسط مادر باردار ، می تواند در جهت جلوگیری از سرطانی شدن جنین نقش عمده ای داشته باشد.
   
 • نوره طبیعی از طریق بوییدن آن ، سبب از بین رفتن مواد زائد و بیماری زا از بدن شده و این امر در جهت سالم سازی مادر و جنین بسیار مؤثر است.
   
 • نوره طبیعی سبب نرم و لطیف شدن پوست نواحی مورد استفاده می گردد.


با این توضیحات ، مصرف نوره طبیعی و سنتی نه تنها در زمان بارداری توصیه می شود بلکه مصرف آن در همه زمان ها هم به جای تیغ و ژیلت و سایر موبرهای شیمیایی اکیدا توصیه می گردد. جهت اطلاع از نحوه استفاده از نوره یا واجبی می توانید روش صحیح استفاده از واجبی و نوره را مطالعه نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۵۸۵۵۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۸۵۵۰۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۴۳۵۹۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۱۴۸۳۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۰۲۸۱۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۷۳۱۹۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۷۷۸۷۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۶۳۲۳۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۲۳۳۰۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۱۳۶۴۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۰۷۰۳۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۰۲۴۷۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۸۶۱۵۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۶۳۷۷۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۶۲۵۹۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۰۸۰۰۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۹۲۷۹۰ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۹۰۹۷۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۴۹۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۷۳۶۰۲ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۲۸ / ۳ / ۱۳۹۸

۱۴ شوال ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۶ : ۰۹ : ۱۵

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۲

طلوع خورشید: ۰۵:۴۸

اذان ظهر: ۱۳:۰۵

اذان عصر: ۱۶:۵۵

غروب خورشید: ۲۰:۲۳

اذان مغرب: ۲۰:۴۴

وقت عشاء: ۲۱:۴۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات