زیبایی جنین قبل از بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

زیبایی جنین قبل از بارداری

زیبایی جنین قبل از بارداری چیست؟ زیبایی جنین پیش از حاملگی به چه معنی می باشد؟ با وجودی که هیچ جنینی قبل از شروع حاملگی وجود ندارد پس زیبایی جنین قبل از حاملگی چه مفهومی دارد؟ چه عواملی در پیش از بارداری هستند که بر زیبایی جنین تاثیر می گذارند؟ آیا زیبایی جنین فقط مختص اعمال دوران بارداری است؟ آیا رفتار های پیش از اقدام به بارداری در زیبایی جنین تاثیر دارند یا نه؟

مساله زیبایی جنین یکی از مسائلی است که همزمان با بارداری و اقدام به بچه دار شدن می تواند برای خانواده ها مطرح باشد. ممکن است شما نیز جزء خانواده هایی باشید که دوست دارید جنین شما نیز زیبا شود. اگر چنین فکری داشته باشید مطمئنا به دنبال پاسخ به این سؤال هستید که چه کاری می توانید انجام دهید تا جنین زیبا داشته باشید؟ زیبایی جنین به عوامل متعددی هم پیش از بارداری و هم در حین اقدام به بارداری و هم در دوران بارداری بستگی دارد و اینگونه نیست که فقط یک عامل در زیبا شدن جنین دخالت داشته باشد. در این مطلب قصد داریم در مورد زیبایی جنین قبل از بارداری صحبت کنیم.

زیبایی جنین قبل از بارداری چه معنی می دهد؟ زیبایی جنین قبل از بارداری به مجموعه عوامل و دلایلی اشاره دارد که قبل از اقدام به بارداری می توانیم انجام دهیم تا در زیبایی جنین مؤثر باشند. به اصطلاح ساده تر ، قبل از اقدام به حاملگی و بچه دار شدن چه کار کنیم تا در زیبا شدن جنین تاثیر داشته باشد. شاید برای بعضی از خانواده ها تعجب آور باشد که افعال پیش از اقدام به بارداری هم می توانند در زیبایی جنین نقش داشته باشند و ممکن است در ذهن بعضی از زوجین ، زیبایی جنین فقط معلول اعمال دوران بارداری باشد. شاید بعضی از خانواده ها هم مسائل ارثی را در زیبا شدن جنین دخیل بدانند.

تاثیر مسائل ژنتیکی و ارثی در زیبایی جنین می تواند وجود داشته باشد اما این همه موضوع نیست و بعضی از عوامل تاثیر گذار در زیبایی جنین اصلا ارتباطی با مسائل ارثی و ژنتیکی ندارند. یکی از این عوامل ، مربوط به کارهای پیش از اقدام به بچه دار شدن است. پس پیش از اقدام به بارداری چه کار کنیم تا شاهد جنین زیبا باشیم؟

مهمترین عملی که پیش از بارداری می توان در جهت زیبایی جنین انجام داد ، پاک سازی نطفه است. بله ، پاک سازی نطفه بهترین اقدامی است که پیش از بارداری می توانیم بکنیم تا انشاء الله در زیبا شدن جنین نقش داشته باشد. اما پاک سازی نطفه چیست و چگونه می توانیم نطفه را پاک سازی کنیم؟

 

پاک سازی نطفه

در این قسمت می خواهیم در مورد پاک سازی نطفه و راه های انجام آن مطالبی را بیان کنیم. اما قبل از آن اجازه بدهید مثالی ذکر کنیم تا مفهوم بحث جاری روشن تر شود. به عنوان مثال ، ساخت خودرو را در نظر می گیریم. می دانیم که خودرو های مختلف قیمت های متفاوت تری دارند و بعضی ارزان تر و بعضی گران تر هستند. مطمئنا کیفیت و کارآیی خودرو مهمترین دلیل تاثیر گذار بر قیمت آن می باشد. عاملی هم که بر کیفیت خود رو تاثیر دارد میزان مرغوبیت قطعاتی است که در ساخت خودرو استفاده شده است. هر چقدر کیفیت قطعات مورد استفاده در ساخت خودرو بالاتر باشد به همان میزان ، کیفیت و زیبایی خودرو بیشتر خواهد شد. به عبارت ساده تر ، کیفیت بالای مواد سازنده خودرو در کیفیت و زیبایی آن نقش عمده دارد.

با این مثال به ادامه بحث خود در مورد جنین می پردازیم. وجود آدمی از نطفه شکل یافته و تشکیل شده است و این موضوع در آیات متعدد در قرآن کریم نیز ذکر شده است. از جمله خدای متعال در سوره مبارکه یاسین می فرمایند:

أَوَلَمْ یَرَ الْإِنْسَانُ أَنَّا خَلَقْنَاهُ مِنْ نُطْفَةٍ فَإِذَا هُوَ خَصِیمٌ مُبِینٌ ﴿۷۷﴾

مگر آدمى ندانسته است كه ما او را از نطفه‏ اى آفریده‏ ایم پس بناگاه وى ستیزه ‏جویى آشكار شده است (۷۷)

سوره مبارکه یاسین آیه ۷۷

مطابق نص صریح این آیه ، وجود آدمی از نطفه آفریده شده است. پس تا این جای کار با قسمتی از فرمول مربوط به زیبایی جنین آشنا شدیم و آن دانستن این موضوع است که مصالح لازم برای ساخت بشر ، نطفه است. حال به قسمت دیگر فرمول احتیاج داریم و آن این است که چگونه این مصالح را مرغوب کنیم تا موجود ساخته شده که وجود آدمی است ، زیبا شود. با ما همراه باشید تا راه کار آن را خدمت شما عرض کنیم.

اولین و مهمترین اقدام در جهت پاک سازی نطفه از آلودگی ها ، گرفتن روزه است. هیچ چیز به اندازه گرفتن روزه ، نطفه را پاک نمی کند. روزه هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی به پاک سازی نطفه کمک می کند. روایت شده است که پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) پیش از اقدام برای وجود نازنین حضرت زهرا (سلام الله علیها) به مدت 40 روز ، روزه گرفته بودند. در مورد روزه و شرایط آن در قبل از بارداری می توانید مطالب قبل از اقدام به بارداری روزه بگیرید و تاثیر روزه بر نطفه را مطالعه نمایید.

دومین عامل مهم در جهت پاک سازی نطفه پیش از اقدام به بارداری ، خوردن میوه به در حالت ناشتا می باشد. در این باره حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) می فرمایند:

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

سعی نمایید در صورت امکان حداقل به مدت 40 روز در حالت ناشتا (زمان ناشتا معمولا حوالی اذان صبح می باشد) ، میوه به بخورید تا نطفه شما پاکیزه شود. خوردن میوه به هم برای مرد و هم برای زن خوب است و بیشتر برای مردان ، خوب می باشد. در این رابطه هم مطالعه مطلب خواص خوردن میوه به قبل از بارداری توصیه می گردد.

سعی نمایید با انجام این دستورات در کنار توجه به ذات باریتعالی و استعانت از او ، انشاء الله در جهت زیبا شدن جنین قدم بردارید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۰۶۸۲۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۲۰۲۷۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۹۴۴۹۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۷۷۶۶۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۴۸۶۲۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۲۷۷۲۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۳۸۳۶۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۳۲۶۶۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۵۲۰۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۱۷۵۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۶۵۹۸۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۵۵۳۳۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۴۷۲۹۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۴۶۲۵۸ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۱۸۱۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۷۶۹۶۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۴۲۴۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۶۷۰۲۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۶۵۸۷۴ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۵۷۳۸۰ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۱ / ۱۲ / ۱۳۹۷

۱۴ جمادی الثانی ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۳ : ۱۷ : ۰۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۲

طلوع خورشید: ۰۶:۴۶

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۰

اذان مغرب: ۱۸:۰۹

وقت عشاء: ۱۸:۵۶

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات