سونوگرافی تعیین جنسیت


بسم الله الرحمن الرحیم

 

سونوگرافی تعیین جنسیتسونوگرافی تعیین جنسیت چیست؟ سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین چه زمانی انجام می شود؟ آیا سونوگرافی تشخیص جنسیت جنین ضروری است یا نه؟ سونوگرافی تشخیص جنسیت چه تاثیری از نظر معنوی می تواند بر جنین داشته باشد؟ آیا این سؤالات و یا نظایر آن ها برای شما هم مطرح شده است؟ آیا می خواهید در این زمینه اطلاعاتی کسب کرده یا اینکه اطلاعات خود در این زمینه را بیشتر کنید؟ در این مطلب قصد داریم در مورد سونوگرافی تعیین جنسیت در دوران بارداری صحبت کنیم تا اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشیم و در صورتی که قصد دارید این سونوگرافی را انجام دهید با دید باز این کار را بکنید.

یکی از موضوعاتی که امروزه با مساله بارداری گره خورده ، موضوع انجام سونوگرافی در دوران بارداری و حاملگی می باشد. سونوگرافی در دوران بارداری به منظورهای مختلفی انجام می گیرد ؛ از جمله غربالگری و سلامت و وضعیت جنین و حتی نحوه قرارگیری جنین در رحم مادر جهت بررسی امکان انجام زایمان به صورت طبیعی. از جمله مسائلی که امروزه سونوگرافی در دوران حاملگی به آن ورود پیدا کرده ، مساله تعیین و تشخیص جنسیت جنین در شکم مادر است. امروزه با انجام سونوگرافی در زمان حاملگی به احتمال بسیار زیاد می توان جنسیت جنین را تشخیص داد که آیا پسر است یا دختر. این مساله مخصوصا برای کسانی که به دنبال جنسیت خاصی از جنین هستند می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در ارتباط با سونوگرافی تعیین جنسیت جنین در دوران حاملگی خانم ها ، دو سؤال اساسی می تواند مطرح باشد: 1) سونوگرافی تعیین جنسیت جنین چه زمانی و در کدام هفته و ماه بارداری انجام می گیرد و 2) آیا سونوگرافی تعیین جنسیت ، ضروری است یا نه و آیا می توان آن را انجام نداد؟ حال می خواهیم به این دو سؤال اساسی پاسخ مناسب پیدا کنیم.

 

سونوگرافی تعیین جنسیت جنین در چند هفتگی و چند ماهگی انجام می گیرد؟

ابتدا لازم است به یک نکته مهم توجه شود و آن این است که موضوع تشخیص جنسیت جنین علاوه بر زمان آن ، به دقت دستگاه سونوگرافی ، پزشک سونوگرافی ، تکامل و رشد کافی جنین و نیز به شرایط قرارگیری جنین در رحم مادر هم بستگی دارد. اینکه شاید شنیده می شود که بعضی ها زودتر به جنسیت جنین پی می برند و بعضی ها دیرتر و شاید در موارد کمی هم اشتباهاتی در تعیین جنسیت پیش می آید نشانه تاثیر همه عوامل ذکر شده است. با در نظر گرفتن همه این عوامل ، معمولا در ماه چهارم بارداری و از هفته شانزدهم (16) تا بیستم (20) حاملگی ، تشخیص جنسیت جنین به وسیله سونوگرافی امکان پذیر می باشد اما به دلیل جلوگیری از تشخیص های اشتباه بهتر است از هفته 18 تا 20 بارداری به منظور تعیین جنسیت جنین برای سونوگرافی مراجعه شود.

 

سونوگرافی تعیین جنسیت جنین ، آری یا نه؟

سؤال مهم دیگری که مطرح است و ممکن است برای خیلی از مادران باردار و خانواده های آنان مطرح باشد این است که آیا انجام سونوگرافی تعیین و تشخیص جنسیت جنین لازم و ضروری است یا نه؟ پاسخ به این پرسش از آن جهت مهم است که برخی از خانواده ها به دلایل مختلف ممکن است تمایلی به انجام سونوگرافی یا حداقل سونوگرافی تعیین جنسیت نداشته باشند. واقعیت آن است که سونوگرافی تشخیص جنسیت جنین هیچ ضرورتی ندارد و یکی از بی ضروری ترین اقدامات دوران بارداری است و عدم انجام آن هیچ خطری را متوجه مادر یا جنین نمی کند. حتی در برخی از مراکز سونوگرافی از انجام سونوگرافی تشخیص جنسیت جنین خودداری می کنند. البته ممکن است در موارد نادر و بنا به تشخیص پزشک زنان و زایمان ، این نوع سونوگرافی تجویز شود ولی در حالت کلی هیچ ضرورتی برای انجام این سونوگرافی وجود ندارد و انجام آن فقط برای اقناع حس کنجکاوی خانواده ها می تواند باشد.

 

نگاهی به سونوگرافی تعیین جنسیت جنین از نظر معنوی

موضوعی که اغلب ما از آن غافل هستیم مساله حیا و عفت است هر چند که برای جنین موجود در شکم مادر باشد و به قول رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، حیا زینت اسلام است. صرف نظر از بعد مادی و پزشکی این مساله ، اگر از منظر معنوی به این عمل نگاه کنیم ، متوجه نکات منفی برای سونوگرافی جنسیت جنین خواهیم شد. در این سونوگرافی از طریق بررسی و نگاه به محرمانه ترین عضو جنین یعنی آلت تناسلی قادر به تشخیص جنسیت او هستند و از آن جایی که انجام این نوع سونوگرافی هیچ ضرورتی (جز در موارد استثنایی و به تشخیص پزشک متخصص) ندارد در واقع می توان گفت که آلت تناسلی جنین مورد نگاه های غیر ضرور قرار می گیرد و این کار از نظر معنوی می تواند تاثیرات مخرب و منفی بر جنین و طفل آینده داشته باشد و چه بسا حیا و عفت او را دچار کاستی بکند. مساله زمانی حادتر می شود که پزشک مرد بخواهد به تشخیص جنسیت جنین دختر بپردازد! یعنی ما به دست خود ، آلت تناسلی دختر خود را در معرض دید مردی قرار داده ایم که هیچ ضرورتی نداشته است! البته به هیچ عنوان قصد بی احترامی یا جسارت به پزشکان محترم وجود ندارد و این موضوع در حالت کلی بررسی می شود و نگاه یک مرد به آلت تناسلی جنین ، سوای از حرفه و شغل او ، می تواند تبعات منفی از بعد معنوی بر جنین داشته باشد. مطمئنا برای خانواده هایی که دغدغه مسائل معنوی از جمله حیا و عفت را برای فرزندان خود دارند این مساله می تواند آزار دهنده باشد. با در نظر گرفتن این شرایط و در صورتی که ضرورتی وجود نداشته باشد ، انجام سونوگرافی تشخیص جنسیت جنین به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۴ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱۱ ماه قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۲ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۴۴۲۲۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۹۹۰۷۲۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۵۱۷۸۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۵۸۵۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۱۸۰۵۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۱۵۳۳۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۸۲۲۲۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۰۸۱۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۱۶۸۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۴۶۹۲ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۹۳۲۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۴۷۹۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۳۳۵۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۰۹۲۸ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۰۸۶۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۸۰۰۳ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۶۳۷۹۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۴۱۶۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۲۵۸۶ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۷۸۴۳ بازدید)

احادیث بارداری

آميزش پس از آميزش ، بدون اين كه ميان آنها غسل باشد ديوانگى را براى فرزند در پى مى آورد.

حضرت امام رضا(علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۶ / ۷ / ۱۴۰۲

۱۲ ربيع الاول ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۶ : ۴۹ : ۱۸

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۳

طلوع خورشید: ۰۵:۵۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۵

اذان عصر: ۱۵:۱۹

غروب خورشید: ۱۷:۵۳

اذان مغرب: ۱۸:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۵۸

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات