شب سه شنبه برای بارداری و بچه دار شدن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

شب سه شنبه برای بارداری و بچه دار شدن

انتخاب شب سه شنبه برای بارداری و بچه دار شدن چگونه است؟ آیا شب سه شنبه زمان مناسبی جهت اقدام به بارداری می باشد؟ آیا سفارشی از نظر دینی در ارتباط با نزدیکی در شب سه شنبه وجود دارد؟ باردار شدن در شب سه شنبه چه مزیتی دارد؟ آیا اقدام به بچه دار شدن در همه شب سه شنبه ها جایز است؟ اصولا شب سه شنبه چه زمانی است و از کجا مطمئن شویم که شب سه شنبه را درست انتخاب کرده ایم؟ موضوعی که در این مطلب برای شما خوانندگان خوب سایت 2 زندگی آماده کرده ایم در ارتباط با انجام عمل نزدیکی و اقدام به حاملگی و بچه دار شدن در شب سه شنبه می باشد. می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که اقدام به باردار شدن در شب سه شنبه چگونه است و چه مزیتی دارد. اگر شما نیز موافق این مبحث هستید پس در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

یکی از نکات مهم مربوط به نزدیکی کردن ، انتخاب زمان می باشد. مسلم است که عمل مقاربت در یک زمانی انجام می شود. برای کسانی که به مسائل شرعی و سلامتی خود و فرزندان و نسل آینده خود اهمیت می دهند ، انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی به منظور باردار شدن ، بسیار مهم خواهد بود. علت آن این است که انجام عمل مجامعت در زمان های توصیه شده ، تاثیرات مثبتی بر روی زن و مرد و مخصوصا جنین دارد. سفارشات زیادی در این زمینه در دین مقدس اسلام وجود دارد و این سفارشات از طریق پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و در ضمن توصیه های مهم آن حضرت به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) به ما رسیده است.

اصولا زمان های مربوط به نزدیکی کردن را می توان به سه قسمت تقسیم بندی کرد. این زمان ها در مطلب 3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی ذکر شده اند. یکی از این زمان ها ، زمان های توصیه شده برای نزدیکی کردن از نظر شرعی می باشند. زمان های توصیه شده برای نزدیکی کردن دارای آثار مثبت بر روی جنین هستند و برای اقدام به حامله شدن ، بهترین زمان ها محسوب می شوند. یکی از این زمان های توصیه شده برای جماع ، شب سه شنبه می باشد. توجه داشته باشیم که شب سه شنبه با سه شنبه شب ، تفاوت دارد. شب سه شنبه یک اصطلاح شرعی می باشد. برای درک بهتر مفهوم "شب سه شنبه" می توانید به مطلب شب سه شنبه چه زمانی است مراجعه نمایید. دقت نمایید که حتما زمان مربوط به شب سه شنبه را خوب درک کنید و مبادا که در زمان اشتباه ، به مجامعت اقدام کنید. در کتاب آموزش تصویری زمان های مناسب نزدیکی ایام هفته ، زمان های توصیه شده جهت مقاربت از نظر دینی که شب سه شنبه هم جزء آن ها می باشد به صورت تصویری و کاملا دقیق توضیح داده شده اند.

در سفارشات پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) ، یکی از زمان هایی که توصیه شده ، شب سه شنبه می باشد. آن حضرت در سفارشات خود در خصوص شب سه شنبه چنین می فرمایند:

یا علی ، اگر در شب سه شنبه با همسرت نزدیکی کردی و فرزندی حاصل شد ، بعد از سعات اسلام (گواهی دادن به اینکه خدایی جز الله نیست و محمد (ص) پیامبر خداست) ، شهادت روزی او خواهد شد ؛ خداوند با مشرکان عذابش نکند و دهانش خوشبو ، دلش رحیم ، دستش جوانمرد (گشاده دست) و زبانش از غیبت و بهتان پاک باشد.

پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ملاحظه می نمایید که برای فرزندی که حاصل نزدیکی پدر و مادر در شب سه شنبه باشد ، چند خصوصیت ممتاز و ویژه توسط پیامبر خدا (ص) شمرده شده است. پس شما پدر و مادر عزیز اگر می خواهید فرزند شما دارای خصوصیات برجسته و ویژه باشد سعی کنید حدالمقدور در زمان های سفارش شده از نظر شرعی مجامعت کرده و از نزدیکی کردن در زمان های نهی شده نیز پرهیز نمایید. برای اطلاع از زمان های سفارش شده می توانید به مطلب شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام یا کتاب آموزش تصویری زمان های مناسب نزدیکی ایام هفته مراجعه نموده و برای آگاهی از زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن هم می توانید به مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه مراجعه کنید. اما برای راحتی کار می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید. این برنامه با در نظر گرفتن زمان های توصیه شده و حذف زمان های نهی شده ، زمان های مناسب برای آمیزش و نزدیکی مخصوصا برای اقدام به بچه دار شدن و حاملگی را به شما نشان می دهد.

حال که با مزیت مجامعت در شب سه شنبه آشنا شدیم ، سؤال مهمی که مطرح می شود این است که آیا همه "شب سه شنبه" ها برای جماع کردن ، خوب هستند یا سایر شرایط را نیز بایستی مد نظر قرار داد؟ اینکه با تکیه بر فقط این نکته که "شب سه شنبه برای نزدیکی کردن خوب است" بخواهیم هر شب سه شنبه نزدیکی کنیم ، یک اشتباه فاحش است! شاید تعجب کنید! ولی تعجب نکنید. از یک طرف ، شب سه شنبه برای نزدیکی کردن ، سفارش شده است اما از طرف دیگر ، زمان های نامناسب برای نزدیکی را هم باید در نظر داشت. به عنوان مثال ، شب نیمه ماه و مخصوصا شب نیمه شعبان برای انجام عمل نزدیکی نهی شده است. اگر شب سه شنبه مصادف با شب نیمه ماه باشد آیا بازهم باید نزدیکی کرد؟ مسلم است که پاسخ ، منفی است. در این گونه موارد در ابتدا باید بررسی کنیم و ببینیم که آیا شب سه شنبه با زمان های نامناسب و نهی شده برای نزدیکی ، همزمان شده است یا خیر. اگر شب سه شنبه با یکی از زمان های نهی شده برای جماع از نظر شرعی ، هم زمان بود در آن صورت بایستی از انجام مقاربت خودداری کرد و اگر مشکلی از نظر زمان نامناسب برای نزدیکی کردن وجود نداشت در آن صورت می توان عمل جماع را انجام داد.

در این مطلب در مورد انتخاب شب سه شنبه برای باردار شدن صحبت شد و مزیت انتخاب این شب برای فرزند دار شدن نیز ذکر گردید. در انتخاب شب سه شنبه برای حاملگی بایستی به یک نکته مهم دقت شود و آن این است که این شب مصادف و همزمان با زمان های نهی شده برای مقارت نباشد. اگر چنین حالتی رخ داد لازم است که از انجام مجامعت خودداری گردد. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده و یک گام ناچیز در جهت سالم سازی نسل آینده باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۳۱۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۹۵۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۱۳۴۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۵۲۹۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۸۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۶۲۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۹۶۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۲۸۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۵۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۷۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۸۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۵۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۶۲۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۴۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۴۶۲ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۸۲ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

۸ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۶ : ۵۵ : ۱۴

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۶

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۱

غروب خورشید: ۲۰:۱۴

اذان مغرب: ۲۰:۳۵

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات