قبل از اقدام به بارداری حجامت نمایید


بسم الله الرحمن الرحیم

 

حجامت قبل از اقدام به بارداری

نقش حجامت در سلامتی انسان

حجامت یکی از دستورات خداوند متعال به پیامبر بزرگوار اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) می باشد. در شب معراج، فرشتگان به پیامبر خدا (ص) عرضه داشتند که: "یا محمد(ص) حجامت کن و امت خود را نیز به حجامت امر کن". همچنین پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند: جبرئیل به قدری مرا به حجامت کردن سفارش نمود که گمان کردم حجامت بر من واجب شده است. این توصیه ها و سفارشات تاکیدی است بر اهمیت و نقش حجامت در سلامتی انسان. حجامت یک هدیه آسمانی و یک تحفه از جانب پروردگار متعال بر پیامبر بزرگوار ما حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) می باشد. حجامت باعث خارج شدن خون فاسد و کثیف و سمومات از بدن می شود. حجامت نقش کلیدی در اصلاح مزاج و تنظیم فشار خون و قند خون دارد. چندین نوع موضع حجامت وجود دارد و بهترین نوع حجامت، حجامت بین دو کتف یا همان حجامت عام می باشد. لازم به ذکر است که بهترین زمان حجامت از نظر فصل، فصل بهار می باشد و از نظر روزهای ماه، در اولویت اول، روزهای 12 تا 15 هر ماه قمری و در اولویت دوم، روزهای فرد نیمه دوم ماه قمری و مخصوصا روزهای 17و 19و 21 ماه قمری مناسب هستند. از نظر روزهای هفته، روزهای چهارشنبه و جمعه نهی شده است و به غیر از این دو روز می توان حجامت انجام داد و نیز روز دوشنبه بهترین روز هفته برای حجامت است.

 

تاثیر حجامت بر زن باردار

شاید این سوال در ذهن خواننده محترم باشد که حجامت چه تاثیری بر زن باردار و حامله دارد و اصولا زنان باردار چه نیازی به حجامت قبل از اقدام به بارداری دارند؟ جواب این سوال بسیار واضح و روشن است! می دانیم که خون در بدن انسان نقش انتقال دهنده مواد غذایی به سلول ها و اعضاء بدن را بر عهده دارد؛ طبیعی است وقتی مواد فاسد در خون وجود داشته باشند، این مواد فاسد همیشه همراه خون به سلول ها و اندام های مختلف بدن رفته و موجبات ایجاد مشکلات و بیماری های مختلف را فراهم خواهند ساخت. خون یک مادر باردار علاوه بر انتقال مواد غذایی به سلول ها و اندام های بدن مادر، از طریق بند ناف هم مواد غذایی برای جنین منتقل می کند و بسیار واضح است که هر چقدر میزان خون بدن مادر تمیز تر و عاری از مواد فاسد باشد به همان میزان در سلامتی جنین موثر خواهد بود. تنها عملی که می تواند به طور موثر خون فاسد را از بدن مادر باردار بیرون کشیده و باعث سلامت بدن مادر و جنین بشود، حجامت است. از این رو مادر باردار قبل از اقدام به بارداری اگر حجامت نماید، گام بسیار موثر و مهمی در جهت سلامتی خود و جنین موجود در شکم خود برداشته است. علاوه بر این از آن جایی که حجامت باعث تصفیه خون و کاهش غلظت آن می شود در تنظیم فشار خون بارداری و قند خون (دیابت بارداری) که از مشکلات دوران بارداری در بعضی از خانم ها هستند، بسیار بسیار موثر می باشد.

 

تاثیر حجامت بر مرد قبل از اقدام به بچه دار شدن

حالا ببینیم حجامت قبل از اقدام به بچه دار شدن چه تاثیری بر بدن مرد دارد. همانطور که می دانیم نقش مرد در هنگام نزدیکی برای بچه دار شدن ، فقط یک لحظه است و آن رساندن اسپرم به سلول تخم می باشد؛ اما همین یک لحظه کوتاه نقش بسیار اساسی در چگونگی شکل گیری جنین و فرزند آینده دارد! حالت مادی و معنوی مرد در هنگام نزدیکی و نیز سلامت اسپرم، موضوعاتی هستند که در پی ریزی ساختار جنین بسیار مهم و موثر است. هر چقدر مرد با شور جنسی بیشتری با همسر خود نزدیکی نماید به همان میزان در سلامتی و زیبایی کوک موثر است! هر چقدر مواد فاسد در خون مرد کمتر باشد به همان میزان اسپرم سالم تری را هدیه خواهد کرد. مردان ممکن است در اثر بعضی از عوامل از جمله مشکلات زندگی، مصرف برخی از داروها یا داشتن چربی و قند خون و سایر عوامل مختلف از شور جنسی پایینی برخوردار بوده و اسپرم ناسالمی داشته باشند. حجامت به عنوان یک درمان منحصر به فرد می تواند در تصفیه خون مرد از مواد فاسد و مضر نقش اساسی ایفا نموده و باعث شود که مرد با شور جنسی بیشتر با همسر خود آمیزش نموده و اسپرم سالم تری را جهت لقاح با تخمک وارد بدن همسر خود نماید. وقتی این اتفاقات افتاد، امید است تاثیر آن را در فرزند خود ببینند انشاء ا...

 

تاثیر حجامت پدر و مادر بر جنین

جنین موجود در شکم مادر به طور غیر مستقیم از حجامت پدر و مادر خود بهره مند می شود. همانطور که در بالا هم اشاره شد، حجامت باعث تصفیه خون پدر و مادر می شود. خون سالم تر در بدن مرد یعنی داشتن اسپرم سالمتر و در نتیجه پی ریزی وجود یک فرزند سالم تر و خون سالم در بدن مادر یعنی تغذیه خوب و سالم جنین و این یعنی سلامتی و زیبایی جنین! یکی از عوامل سقط جنین می تواند غلظت خون مادر باشد که نتواند مواد غذایی کافی را در زمان مقرر به جنین برساند. حجامت مادر قبل از بارداری سبب تصفیه و پاکیزگی خون از مواد زائد و مضر و نیز کاهش غلظت آن شده و باعث سلامتی و زیبایی جنین و نیز جلوگیری از سقط جنین به دلیل غلظت خون مادر خواهد شد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ هفته قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۲ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۳ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۵ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۶ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۶ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۶ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۶ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۶ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۶ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۶ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۷ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۷ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۹۰۶۵۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۲۷۷۸۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۷۷۲۴۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۴۰۶۸۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۳۷۲۲۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۰۷۲۶۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۰۷۸۱۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۷۴۷۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۳۹۱۹۸ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۸۰۸۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۳۴۶۱۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۹۳۹۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۰۶۰۱۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۳۱۹۸ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۱۹۱۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۳۳۱۱۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۶۵۶۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۵۶۳۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۰۲۲۳ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۸۰۲۶ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۳ / ۶ / ۱۳۹۸

۲۳ ذيحجه ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۸ : ۲۷ : ۱۲

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۱

طلوع خورشید: ۰۶:۳۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۸

غروب خورشید: ۱۹:۴۲

اذان مغرب: ۲۰:۰۱

وقت عشاء: ۲۰:۵۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات