چگونه دختر دار شویم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

چگونه دختر دار شویم

چگونه دختر دار شویم؟ چه کنیم صاحب فرزند دختر شویم؟ چه عواملی سبب دختر شدن جنین می شوند؟ آیا اراده ما برای تعیین جنسیت جنین و دختر شدن او کافی است یا اینکه اراده ای مافوق اراده ها وجود دارد که می تواند در دختر شدن فرزند نقش داشته باشد؟ تاثیر مسائل معنوی در دختر شدن جنین چقدر است؟ انتخاب زمان نزدیکی چه تاثیری در دختر شدن جنین می تواند داشته باشد؟ سؤالاتی این چنینی ممکن است ذهن زوجینی که برای اقدام به بارداری برای دختر شدن فرزند می کنند را به خود مشغول کنند. ما در این مطلب در مورد اهم علل و عواملی که می توانند در دختر شدن جنین تاثیر مثبتی داشته باشند صحبت می کنیم و امیدواریم که ذکر این عوامل بتواند راهگشای خانواده ها باشد.

بعضی از زوجین و خانواده ها شاید بنا به دلایلی مایل باشند که صاحب فرزند دختر شوند و این پرسش برایشان مطرح باشد که چه کارهایی انجام دهند تا جنین شکل گرفته ، دختر باشد. تمایل به داشتن فرزند دختر می تواند از انگیزه های متفاوتی ناشی بشود. یکی از انگیزه ها می تواند داشتن فرزند از هر دو جنس باشد و این معمولا در خانواده هایی است که صاحب یک یا چند فرزند پسر هستند و تمایل دارند که صاحب فرزند دختر نیز باشند. یا ممکن است انگیزه های دیگری مطرح باشد. البته هدف این بحث ، بررسی این انگیزه ها نیست و همانطور که ذکر گردید قصد داریم در این مطلب در مورد عوامل مهم و تاثیر گذار در دختر شدن جنین و فرزند صحبت کنیم.

همانطور که در مطلب چگونه پسر دار شویم ذکر شده است ، اولین و مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین ، خواست و اراده خداوند متعال است. احتمال دارد بعضی از زن و مرد ها که برای تعیین جنسیت جنین اقدام می کنند این مساله مهم را در نظر نگیرند و تصورشان این باشد که فقط با تکیه بر رعایت برخی شرایط مادی می توانند صاحب فرزند دختر شوند. اما واقعیت مطلب این نیست و خدای متعال به صراحت در قرآن کریم می فرمایند که به هرکس اراده کنند فرزند پسر و به هرکس اراده کنند فرزند دختر عنایت می فرمایند یا اینکه آن ها را دختران و پسران قرار می دهند یعنی هم فرزند دختر و هم فرزند پسر عنایت می فرمایند و ضمنا می فرمایند که هر کس را نیز بخواهند عقیم می نمایند. شاید شما نیز از زوجینی اطلاع داشته باشید که هر چقدر برای دختر دار شدن تلاش می کنند ، نتیجه ای نمی گیرند. پس توجه داشته باشیم ، اراده اصلی از آن خداوند متعال است و اگر اراده و خواست او نباشد ما نمی توانیم صاحب فرزند دختر بشویم.

حالا که دانستیم اراده الهی اولین و مهمترین عامل در جهت تعیین جنسیت جنین است ، سؤال این است که چه کار کنیم تا اراده خداوند بر دختر شدن جنین ما قرار بگیرد؟ بهترین راهی که می توان در این زمینه انتخاب کرد ، دعا کردن است. خداوند متعال فرموده اند که مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم. پس در اینجا به دومین عامل مهم و تاثیر گذار در تعیین جنسیت جنین و در این مطلب تعیین جنسیت دختر برای جنین می رسیم و آن عبارت است از دعا کردن و درخواست از درگاه باریتعالی. پس اگر خواهان جنسیت دختر هستیم از درگاه الهی بخواهیم و فراموش نکنیم که دعا کردن بسیار اهمیت دارد به طوری که به فرموده حضرت امام رضا (علیه السلام) سلاح انبیاء الهی ، ذکر شده است.

پس از آن که به مشیت الهی معتقد بودیم و با خلوص نیت نیز از درگاه خدای مهربان ، جنسیت دختر برای جنین طلب کردیم ببینیم رعایت چه مسائل مادی می تواند در جهت تعیین جنسیت دختر برای جنین مفید باشد. در اینجا به دو عامل مهم تغذیه و رعایت زمان مناسب نزدیکی اشاره خواهیم کرد.

 

تاثیر تغذیه در دختر شدن جنین

نوع تغذیه زوجین قبل از اقدام به بچه دار شدن ، یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در تعیین جنسیت جنین محسوب می گردد. از نظر علمی ، ترکیب کروموزوم Y از مرد با کروموزوم X از زن ، باعث پسر شدن جنین و ترکیب کروموزوم X از مرد با کروموزوم X از زن سبب دختر شدن جنین می گردد. با انتخاب تغذیه مناسب قبل از اقدام به بارداری می توانیم شرایط را برای کروموزوم های Y و X مرد طوری مهیا کنیم که کروموزوم های Y مرد از نظر عملکرد ، در وضعیت ضعیفی قرار بگیرند و بالعکس ، کروموزوم های X مرد دارای عملکرد بهتر و فعال تری باشند تا احتمال ترکیب کروموزوم X از مرد با کروموزوم X از زن ، بیشتر شده و در نتیجه جنسیت جنین به سمت دختر شدن سوق پیدا کند.

از نظر مزاج ، تغذیه به دو نوع مزاج (طبیعت) گرم و مزاج (طبیعت) سرد طبقه بندی می شود. مواد غذایی مثل عسل ، خرما ، کشمش ، گوشت گوسفندی ، کندر ، سبزی تره و دارچین در گروه مواد غذایی با مزاج گرم قرار می گیرند و مواد غذایی نظیر شیر ، ماست ، دوغ ، برنج ، سیب زمینی ، سبزی گشنیز و بادمجان در گروه مواد غذایی با مزاج سرد قرار می گیرند. تاثیر مواد غذایی از نظر مزاج در تعیین جنسیت جنین به این صورت است که اگر زن و مرد قبل از اقدام به بارداری از مواد غذایی با طبیعت گرم ، بیشتر استفاده کنند ، جنسیت جنین به سمت پسر شدن سوق پیدا خواهد کرد و اگر از مواد غذایی با طبیعت سرد ، بیشتر استفاده کنند ، جنسیت جنین به سمت دختر شدن سوق پیدا می کند.

نکته مهمی که در انتخاب تغذیه وجود دارد مربوط به کاسنی می باشد. مصرف کاسنی توسط مرد قبل از اقدام به بارداری ، احتمال جنسیت پسر را افزایش می دهد. پس اگر مردی خواهان فرزند دختر می باشد حتما بایستی از خوردن کاسنی یا عرق کاسنی قبل از اقدام به حاملگی همسر ، خودداری کند. البته مصرف کاسنی در زمان بارداری برای خانم حامله در حد اعتدال ، توصیه می شود. منتها سعی شود مصرف کاسنی توسط زن حامله ، پس از سپری شده حداقل 40 روز از زمان انعقاد نطفه صورت بگیرد.

رعایت این تغذیه از مدتی قبل از اقدام به حامله شدن توسط زن و مرد لازم است و مشاوره با یک پزشک حاذق طب سنتی یا مشاور تغذیه در این زمینه می تواند زوجین را در انتخاب تغذیه مناسب جهت دختر شدن جنین یاری کند.

 

نقش انتخاب زمان نزدیکی در دختر شدن جنین

یک عامل بسیار مهم و اصلی در تعیین جنسیت جنین ، انتخاب زمان مناسب برای عمل نزدیکی به منظور باردار شدن می باشد. اگر زمان مناسبی را برای انجام عمل آمیزش انتخاب کنیم می توانیم امیدوار باشیم که کروموزوم X مرد با کروموزوم X زن ترکیب شده و جنسیت فرزند ، دختر شود. در این مورد یک نکته مهم وجود دارد و آن زمان آزاد شدن تخمک از تخمدان زن و به اصطلاح معروف انجام عمل تخمک گذاری می باشد. دانستن زمان تخمک گذاری زن به ما کمک می کند که در مورد انتخاب زمان مناسب نزدیکی تصمیم صحیح بگیریم.

اگر زمانی را که برای انجام عمل نزدیکی انتخاب می کنیم در روز تخمک گذاری زن یا خیلی نزدیک به آن باشد ، احتمال ترکیب کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن بیشتر بوده و در نتیجه ، احتمال پسر شدن جنین بالا می رود. اما چنانچه زمان آمیزش و نزدیکی را چند روز قبل از عمل تخمک گذاری زن انجام دهیم ، با توجه به طول عمر کم کروموزوم Y مرد ، احتمال از بین رفتن کروموزوم Y و ترکیب کروموزوم X مرد با کروموزوم X زن بیشتر بوده و احتمال دختر شدن جنین بالا تر می رود. به عنوان مثال اگر زمان تخمک گذاری خانم را در روز چهاردهم از آغاز پریود و قاعدگی او در نظر بگیریم و همچنین زمان پاک شدن خانم از عادت ماهانه و غسل حیض را در روز هفتم از شروع عادت ماهانه او فرض کنیم ، با توجه به اینکه بهترین زمان نزدیکی بعد از پریود ، از روز سوم بعد از پاک شدن از پریود می باشد که در مثال ما از روز دهم پس از آغاز عادت ماهیانه به بعد می شود می توان نتیجه گرفت که: اگر آمیزش و نزدیکی در روز های سیزدهم ، چهاردهم و نیز احتمالا در روز پانزدهم بعد از آغاز پریود خانم انجام بگیرد ، احتمال جنسیت پسر برای جنین بیشتر است و چنانچه آمیزش و نزدیکی در روز های دهم ، یازدهم و دوازدهم پس از شروع عادت ماهانه خانم صورت بگیرد ، احتمال دختر شدن جنین بیشتر خواهد بود.

توجه داشته باشیم که هر چه زمان انجام عمل آمیزش به زمان تخمک گذاری زن نزدیک تر باشد ، احتمال پسر شدن جنین بیشتر است و هر چقدر که زمان جماع از زمان آزاد شدن تخمک ، دور تر باشد احتمال دختر شدن جنین بیشتر خواهد بود. مطالعه مطلب تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین در این باره توصیه می شود. برای تعیین زمان تخمک گذاری راه های مختلفی وجود دارد که یکی از این راه ها استفاده از کیت تخمک گذاری می باشد.

البته لازم است که به یک مطلب مهم نیز توجه شود و آن این است که از نظر شرعی ، همه روزها و زمان ها برای اقدام به بارداری مناسب نیست! در این زمینه می توانید مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه را مطالعه نموده و یا از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

در پایان ذکر می شود که سعی کنیم اصرار بیجا بر جنسیت خاصی از جنین نداشته باشیم که سلامتی جنین از جنسیت او بسیار مهمتر است. مطلب سلامتی یا جنسیت جنین مهم است در این خصوص برای مطالعه توصیه می شود. پس با توکل بر خدای متعال و استعانت از او ، اقدام و تلاش کنیم و هر چه مصلحت خدا بود به آن راضی باشیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

استرس در دوران بارداری (۷ ساعت قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۵ روز قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱ هفته قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۳ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۶ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۶ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۷ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۷ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۷ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۸ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۸ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۹ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۹ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۹ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱۰ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱۱ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۱۱ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱۱ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۱۲ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۱۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۹۵۶۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۲۶۵۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۰۵۶۷۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۸۳۷۹۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۷۶۶۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۶۳۵۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۶۹۷۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۴۸۶۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۰۸۱۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۷۶۴۲ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۳۷۰۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۱۵۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۵۷۰۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۹۴۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۶۷۷۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۴۸۹۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۳۵۵۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۸۶۷۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۲۱۱۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۵۵۶ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹

۱۱ جمادی الثانی ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۴۶ : ۳۴ : ۰۵

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۲

طلوع خورشید: ۰۷:۰۹

اذان ظهر: ۱۲:۱۷

اذان عصر: ۱۵:۰۴

غروب خورشید: ۱۷:۲۴

اذان مغرب: ۱۷:۴۴

وقت عشاء: ۱۸:۳۳

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات