5 خاصیت مهم میوه به در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

5 خاصیت مهم میوه به در بارداری5 خاصیت مهم میوه به در دوران بارداری. خواص مهم میوه به در زمان حاملگی کدامند؟ چرا میوه به یکی از میوه های ضروری در سبد غذایی مادران باردار محسوب می گردد؟ میوه به به دلیل خواص بسیار فراوانی که برای مادران باردار و جنین دارد یکی از میوه های مهم در سبد غذایی دوران حاملگی محسوب می شود. در این مطلب قصد داریم فقط به 5 خاصیت مهم به در زمان بارداری اشاره کنیم تا اهمیت این میوه در این دوران بیشتر مشخص گردد. خواص میوه به فقط محدود به دوران بارداری نیست بلکه در زمان پیش از اقدام به بارداری هم اهمیت آن فراوان است. در رابطه با مصرف میوه به پیش از اقدام به بچه دار شدن ، مطالعه مطلب خواص خوردن میوه به قبل از بارداری توصیه می گردد.

شکی در این نیست که تغذیه در دوران بارداری از اهمیت زیادی برخوردار است و هرچقدر که تغذیه خانم حامله بهتر باشد به همان نسبت بر رشد و سلامتی جنین اثر خواهد داشت. متناسب با مراحل مختلف بارداری که متناسب با مراحل مختلف رشد جنین در رحم مادر است ، نیازهای تغذیه ای جنین اندکی متفاوت می باشد و لازم است تا در ماه های مختلف بارداری ، تغذیه مناسب همان ماه استفاده شود. میوه به در همه دوران بارداری خاصیت دارد اما خاصیت آن در برخی از زمان های بارداری ، بیشتر است. به عنوان مثال ، خاصیت جلوگیری از سقط جنین در تمام مراحل بارداری ارزشمند است اما خاصیت کمک به تشکیل قلب جنین در ماه اول بارداری ارزشمند تر است.

حال با این توضیحات به بیان پنج خاصیت مهم میوه به در دوران آبستنی می پردازیم.

 

1- جلوگیری از سقط جنین

یکی از مهمترین خواص میوه به در زمان بارداری که آن را ارزشمند می کند ، خاصیت جلوگیری از سقط جنین است. سقط جنین از جمله مسائل ناراحت کننده در دوران بارداری برای مادران باردار و خانواده آن ها می تواند باشد. یکی از علل مهم سقط جنین مربوط به ضعف رحم و دیواره آن است. ضعف رحم و دیواره آن ممکن است باعث شود که جفت از دیواره رحم کنده شده و جنین ، ساقط گردد. از این رو تقویت رحم در زمان حاملگی بسیار ارزشمند است و میوه به در این میان اهمیت فوق العاده ای در تقویت رحم دارد.

از طرف دیگر ، میوه به جزء میوه های قابض محسوب می گردد و این نوع میوه ها از سقط جنین در زمان بارداری جلوگیری می کنند. لازم به تذکر است که در ماه نهم بارداری باید مصرف میوه های قابض را کمتر کرده و در هفته آخر بارداری از مصرف میوه های قابض خودداری کرد تا مشکلی برای زایمان طبیعی ایجاد نکنند.
 

2- کمک به تشکیل قلب جنین

یکی از اثرات مثبت میوه به ، تاثیر آن بر قلب است. به ، قلب را قوی کرده و آن را جلا می دهد. با در نظر گرفتن این خاصیت میوه به و با توجه به اینکه در ماه اول بارداری قلب جنین تشکیل می شود ، می توان گفت که میوه به یکی از مواد غذایی ضروری برای مادران باردار در ماه نخست حاملگی می باشد. مصرف میوه به در ماه یکم بارداری به تشکیل قلب جنین کمک کرده و باعث سلامتی قلب جنین می گردد. بعضی از نوزادان با مشکل نارسایی قلبی مادرزادی متولد می شوند ؛ از این رو به مادران حامله شدیدا توصیه می شود که از خوردن میوه به مخصوصا در ماه اول حاملگی غفلت نکنند زیرا میوه به یکی از مواد تغذیه ای مهمی است که در کنار سایر مسائل می تواند به تشکیل سالم قلب جنین کمک کند.

مطلب مهمی که وجود دارد این است که چون معمولا مادران باردار در ماه اول بارداری از وضعیت بارداری خود چندان مطلع نیستند به همین خاطر ممکن است مصرف میوه به را نیز در نظر نداشته باشند. به همین جهت به زنان باردار توصیه می شود که به محض اقدام به بچه دار شدن ، شروع به مصرف میوه به کنند که اگر انشاء الله به فضل الهی ، بارداری اتفاق افتاد ، مصرف این میوه در ماه اول بارداری انجام شده باشد و اگر بارداری هم حاصل نشد که مشکلی نیست و این میوه سبب تقویت رحم زن و نیز پاک شدن نطفه می گردد.

 

3- خوشبو شدن جنین

خوشبو کردن بدن و عرق بدن از جمله خاصیت های خوب میوه به می باشد و بدن جنین نیز از این مساله مستثنی نیست. پس مصرف میوه به در دوران بارداری و توسط زنان حامله سبب خوشبو شدن جنین می گردد. نوزادان مادران بارداری که در دوران حاملگی به مقدار کافی میوه به مصرف کرده باشند ، پس از تولد خوشبو بوده و یک حس خوشایندی به انسان می دهند. بنابر این اگر خواهان نوزاد خوشبو و به دور از بوهای بعضا ناراحت کننده هستید ، خوردن میوه به در دوران بارداری را فراموش ننماید. ضمنا جهت خوشبو شدن نوزاد ، از مصرف مواد غذایی که بوی تندی دارند مثل سیر ، تره و پیاز به صورت خام خودداری نموده و آن ها را به شکل پخته مصرف نمایید.
 

4- زیبا شدن جنین

اگر خواهان داشتن فرزند زیبا و خوش آب و رنگ هستید ، از خوردن میوه به در زمان بارداری و حاملگی غافل نشوید. مصرف میوه به توسط مادران باردار سبب زیبا شدن و خوش آب و رنگ شدن جنین گردیده و یک زیبایی و آب و رنگ خاصی به چهره نوزاد می بخشد. البته عوامل مختلفی در خوش آب و رنگ شدن جنین مؤثر می باشند که در مطلب راز زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین به آن ها اشاره شده است.
 

5- باهوش شدن جنین

خاصیت مهم دیگری که مصرف میوه به در زمان آبستنی می تواند برای جنین داشته باشد ، تاثیر بر هوش جنین است. خوردن به توسط مادر باردار در کنار سایر خواص آن سبب باهوش شدن جنین می شود. البته باید توجه داشت همانطور که در مطلب عوامل موثر بر هوش جنین اشاره شده است علل و عوامل مختلفی در هوش جنین تاثیرگذار هستند و مصرف میوه به در هنگام بارداری یکی از آن عوامل می باشد.

 

با توجه به خواص ذکر شده در بالا چنانچه شما مادران باردار خواهان جنین زیبا ، با هوش ، خوشبو و دارای قلب سالم و نیز پیشگیری از سقط شدن آن هستید ، مصرف میوه به در دوران بارداری و حاملگی را فراموش ننمایید.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۳۱۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۹۴۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۱۳۴۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۵۲۹۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۸۵ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۶۲۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۹۶۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۲۸۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۵۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۷۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۸۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۵۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۶۲۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۴۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۴۶۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۸۲ بازدید)

احادیث بارداری

به ، قوه بینایی را زیاد می کند و محبت در قلب ایجاد می نماید و اگر زن آبستن ، به ، بخورد فرزندانش نیکو (زیبا و شجاع) متولد می شوند.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

۸ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۳ : ۱۷ : ۱۴

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۶

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۱

غروب خورشید: ۲۰:۱۴

اذان مغرب: ۲۰:۳۵

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات