درمان کیست تخمدان با سیاه دانه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان کیست تخمدان با سیاه دانه

درمان کیست تخمدان با سیاه دانه به چه روشی است؟ سیاهدانه چه نقشی در درمان کیست تخمدان دارد؟ آیا همه انواع کیست تخمدان با استفاده از سیاه دانه قابل درمان هستند؟ چه نوع کیست تخمدانی با استفاده از سیاهدانه می تواند درمان شود؟ چه خاصیتی در سیاه دانه وجود دارد که می تواند سبب رفع کیست تخمدان شود؟ در بحث های قبلی در سایت 2 زندگی در مورد درمان کیست تخمدان با انواع روش ها صحبت کرده ایم. از جمله این روش ها ، درمان کیست تخمدان با پیاز ، درمان کیست تخمدان با رازیانه و درمان کیست تخمدان با بادکش گرم بودند. در این مطلب می خواهیم در مورد درمان کیست تخمدان با سیاهدانه صحبت کنیم و ببینیم که سیاه دانه چه اثری برای رفع کیست تخمدان دارد.

مشکل کیست تخمدان یکی از مشکلات مهم زنان محسوب می گردد. یکی از علل اهمیت کیست تخمدان آن است که وجود کیست تخمدان ها مانعی برای شکل گیری بارداری طبیعی محسوب می گردد. در روند طبیعی بارداری ، تخمک از تخمدان زن آزاد شده و با اسپرم مرد لقاح یافته و منجر به تشکیل سلول تخم و ایجاد بارداری می شود. تخمدانی که مشکل کیست دارد قادر به آزاد کردن تخمک نیست و از این رو است که زنانی که کیست تخمدان دارند تا زمان رفع آن نمی توانند به صورت طبیعی باردار شوند. بنابر این لازم است تا مشکل کیست تخمدان در زنان تحت درمان قرار گیرد. درمان کیست تخمدان به خصوص برای زنانی که در سن باروری قرار دارند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

برای درمان کیست تخمدان راه های مختلفی وجود دارد. البته همه روش های درمان برای کیست تخمدان ممکن است در همه زنان نتایج یکسانی نداشته باشد و بعضی از روش های درمان در بعضی از زنان مؤثر واقع شود و در برخی از زنان مؤثر واقع نگردد. مثلا همین درمان کیست تخمدان ممکن است باعث رفع کیست در برخی از زنان بشود و در برخی از زنان دیگر تاثیر چندانی نداشته باشد. اما چرا چنین است و به چه علت ، یک روش درمانی که برای کیست تخمدان ارائه می شود ممکن است قادر به رفع کیست تخمدان در همه زنان نباشد. اگر فقط از جنبه مادی به این قضیه نگاه کنیم ، علت آن دو مورد است. یک علت آن در اندازه و میزان کیست تخمدان می باشد و علت دیگر آن در نوع کیست تخمدان. حال به تشریح این علل می پردازیم تا کم کم پاسخی برای درمان کیست تخمدان با استفاده از سیاه دانه بیابیم.

اندازه و میزان کیست تخمدان

یکی از عوامل مهمی که در درمان هر کیست تخمدان تاثیر دارد ، اندازه و میزان کیست تخمدان می باشد. کیست تخمدان با اندازه های مختلف می تواند در زنان مختلف و حتی در یک زن ایجاد شود. شرایط تشکیل کیست تخمدان سبب می شود که اندازه کیست تخمدان متفاوت باشد. اندازه و بزرگ یا کوچکی کیست تخمدان می تواند بر شرایط درمان آن تاثیر داشته باشد. بدیهی است که کیست های تخمدانی با اندازه کوچکتر زودتر از کیست های تخمدانی با اندازه های بزرگتر قابل درمان هستند. علاوه بر اندازه کیست تخمدان ، تازه یا کهنه بودن کیست های تخمدانی نیز می تواند بر درمان آن ها مؤثر باشد. پر واضح است که هرچه بیماری کیست تخمدان زن جدید تر باشد نسبت به کیست های تخمدانی قدیمی تر از قابلیت درمانی بیشتری برخوردار هستند.

این عوامل سبب می شوند که میزان درمان کیست تخمدان در زنان مختلف یا حتی گاهی در یک زن و در زمان های مختلف ، متفاوت باشد. علاوه بر این عوامل ، عامل دیگری نیز وجود دارد که در موفقیت درمان کیست تخمدان با یک شیوه درمانی تاثیر فوق العاده ای دارد و آن نوع کیست تخمدان می باشد که در بخش بعدی به آن اشاره می کنیم.

نوع کیست تخمدان

نوع کیست تخمدان نیز در روند درمان آن با استفاده از شیوه های مختلف درمان تاثیر دارد. شاید سؤال شود که منظور از نوع کیست تخمدان چیست؟ منظور از نوع کیست تخمدان در این مطلب ، نوع عامل ایجاد کننده کیست تخمدان می باشد. لازم به توضیح است که کیست تخمدان در زنان فقط در اثر یک عامل ایجاد نمی شود بلکه عوامل مختلفی هستند که موجب ایجاد کیست در تخمدانها می شوند. سه عامل اصلی و مادی ایجاد کننده کیست تخمدان عبارتند از: سردی تخمدان ، عفونت تخمدان و تنظیم نبودن هورمون های بدن زن. این عوامل سه گانه در مطلب 3 عامل اصلی و مادی کیست تخمدان تشریح شده اند.

همانطور که هر دردی درمانی دارد ، هر عامل کیست تخمدان نیز درمان خاص خود را دارد. به همین علت یکی از دلایلی که موجب می شود نتیجه یک روش درمانی برای کیست تخمدان در زنان مختلف متفاوت باشد ، مربوط به همین عامل ایجاد کننده کیست تخمدان می باشد. به عنوان مثال: زنی که کیست تخمدان او به علت سردی تخمدان می باشد و زنی که کیست تخمدان او به علت عدم تنظیم هورمون های بدن او می باشد نمی توانند از یک شیوه درمانی واحد برای درمان کیست استفاده کنند. در صورت استفاده هم ، نتیجه مناسبی حاصل نمی شود.

پس نوع کیست تخمدان هم جزء عواملی است که در میزان درمان کیست تخمدانها در زنان بسیار اثر گذار است.

حال با توجه به مطالب بالا ببینیم کدام نوع از کیست تخمدان با استفاده از سیاه دانه قابل درمان می باشد؟ سیاه دانه خاصیت های بسیار زیادی برای بدن دارد و به قول پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، سیاه دانه داروی هر دردی است به جز مرگ. سیاهدانه دارای طبیعت گرم می باشد پس واضح است که در درمان کیست تخمدانی که حاصل سردی تخمدان می باشد می تواند مفید باشد. ممکن است که سیاهدانه در درمان سایر علل کیست تخمدان غیر از سردی تخمدان نیز تاثیر داشته باشد اما مهمترین تاثیر آن با توجه به طبیعت گرم آن در درمان کیستهای تخمدانی از نوع سردی تخمدان می باشد.

البته مصرف سیاه دانه همراه با شهد عسل ناب (طبیعی) بسیار مفید است و ترکیب یک واحد سیاهدانه با دو واحد شهد عسل طبیعی که به "دوسین" معروف می باشد در درمان بیماری ها بسیار مفید می باشد. برای درمان کیست تخمدانی که از سردی تخمدان ناشی می شود می توان هر روز صبح نصف قاشق غذاخوری سیاه دانه را با یک قاشق غذاخوری شهد عسل طبیعی ترکیب کرده و میل نمود. این روش درمانی می تواند تا مدت ۴۰ روز ادامه داشته باشد ؛ البته اگر کیست تخمدان در مدت کمتر از ۴۰ روز درمان شد می توان این درمان را قطع کرد. در اینجا دو نکته مهم وجود دارد که بیان آنها لازم به نظر می رسد:

  1. نکته اول این است که اگر سیاه دانه با عسل طبیعی مصرف شود ، چون عسل طبیعی خاصیت ضد عفونی دارد بنابر این خوردن ترکیب عسل و سیاهدانه توسط زنان می تواند کیست تخمدانی که از نوع سردی تخمدان و همچنین از نوع عفونت تخمدان می باشد را درمان کند.
     
  2. نکته دوم که خیلی مهم است ، نحوه مصرف سیاهدانه می باشد. سیاه دانه را بایستی به صورت نیم کوب کرده و سپس میل کرد. اما توجه داشته باشیم که سیاه دانه نیم کوب شده را برای روز های بعد نگهداری نکنیم زیرا ایجاد سم می کند. بهترین راه مصرف سیاه دانه به این صورت می باشد که سیاهدانه را در زمانی که قصد مصرف آن را داریم و به همان اندازه که می خواهیم مصرف کنیم ، به صورت نیم کوب کرده و بلافاصله آن را با شهد عسل طبیعی مخلوط کرده و بخوریم.

امید است با رعایت نکات بالا ، بیماری کیست تخمدان در خانم های محترم مورد درمان قرار بگیرد. اگر چنانچه این روش تاثیر زیادی در درمان کیست تخمدان نداشت آنوقت بایستی به دنبال دلایل دیگر ایجاد کننده کیست تخمدان و درمان آن دلایل بود.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۳۱۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۹۴۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۱۳۴۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۵۲۹۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۸۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۶۲۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۹۶۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۲۸۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۵۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۷۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۶۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۸۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۵۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۶۲۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۴۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۴۶۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۸۲ بازدید)

احادیث بارداری

بِهْ بخورد كه نوزاد خوش بوتر و خوش رنگ تر خواهد شد.

حضرت علی عليه السلام درباره زن باردار

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

۸ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۳ : ۲۶ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۶

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۱

غروب خورشید: ۲۰:۱۴

اذان مغرب: ۲۰:۳۵

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات