درمان کیست تخمدان با قرص ال دی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان کیست تخمدان با قرص ال دی

درمان کیست تخمدان با قرص ال دی چگونه است؟ قرص ال دی چه تاثیری می تواند در درمان کیست تخمدان داشته باشد؟ میزان موفقیت قرص ال دی در درمان کیست تخمدان تا چه حد است؟ آیا مصرف زیاد قرص ال دی زیان آور است؟ برای درمان کیست تخمدان چه مدت لازم است قرص ال دی مصرف شود؟ آیا جایگزینی برای قرص ال دی وجود دارد که عوارض آن را هم نداشته باشد؟ اصولا رابطه بین مصرف قرص ال دی و درمان کیست تخمدان چیست؟ آیا شما نیز در مورد روش درمان کیست تخمدان ها با استفاده از قرص ال دی سؤالات مشابهی دارید؟ ما در این مطلب قصد داریم در مورد قرص ال دی و کاربرد آن در درمان کیست تخمدان زنان صحبت کنیم.

امروزه روش های درمانی مختلفی برای کیست تخمدان معرفی شده و به کار گرفته می شود. اما همه این روش ها را می توان در دو دسته کلی زیر خلاصه کرد:

  1. روش درمان کیست تخمدان با استفاده از طب شیمیایی (طب جدید)
     
  2. روش درمان کیست تخمدان با استفاده از طب سنتی (روش های سنتی)

اما درمان کیست تخمدان با قرص LD در کدام گروه قرار دارد؟ مسلما درمان با قرص ال دی در گروه اول یعنی در گروه روش های درمان با طب شیمیایی قرار دارد. وقتی خانمی که دچار کیست تخمدان می باشد به یک پزشک طب جدید مراجعه می کند احتمالا یکی از داروهای تجویزی ، قرص ال دی خواهد بود. اما چرا این قرص برای رفع کیست تخمدان تجویز می شود؟

همانطور که در مطلب 3 عامل اصلی و مادی کیست تخمدان ذکر شده است ، یکی از علل ایجاد کیست در تخمدان ها ، به هم خوردن تنظیم هورمون های بدن زنان می باشد. یکی از مشکلات حاصله از عدم تنظیم هورمون های بدن زنان ، ایجاد کیست تخمدان می باشد. چون قرص ال دی خاصیت تنظیم هورمون های بدن زنان را دارد به همین دلیل از قرص ال دی جهت رفع کیست تخمدان استفاده می شود و این قرص به عنوان داروی درمان کیست تخمدان برای زنان محترم تجویز می گردد. اما سؤال این است که آیا قرص ال دی در درمان کیست تخمدان مؤثر می باشد؟ آیا قرص ال دی می تواند همه انواع کیست های تخمدانی را در زنان درمان کند؟

برای پاسخ به این سؤال باید ببینیم که آیا تنها علت کیست تخمدان ، عدم تنظیم هورمون های بدن زن است یا اینکه علل دیگری نیز در ایجاد کیست تخمدانها نقش دارند؟ اگر علت کیست تخمدان فقط ناشی از به هم خوردن تنظیم هورمون ها در بدن زن باشد امید می رود که قرص ال دی بتواند کیست تخمدان زن را درمان کند. اما واقعیت آن است که گاهی اوقات دلایل دیگر از جمله سردی تخمدان یا عفونت تخمدان هم جزء دلایل ایجاد کیست تخمدان هستند. آیا به نظر شما در این حالت ، استفاده از قرص ال دی می تواند به رفع کیست تخمدان زن کمک کند؟ واقعیت آن است که داشتن چنین انتظاری از قرص ال دی ، معقولانه نیست. درست است که قرص ال دی می تواند هورمون های بدن زن را تنظیم کرده و به آن نظم ببخشد اما درمان عفونت تخمدان یا درمان سردی تخمدان ، دیگر کاری از دست قرص ال دی بر نمی آید.

درست به همین دلیل است که مصرف قرص ال دی در بعضی از زنان می تواند منجر به درمان کیست تخمدانها شود ولی قرص ال دی در بعضی از زنان این توانایی را ندارد. دلیل آن مربوط می شود به همان علل ایجاد کننده کیست تخمدان. علل ایجاد کننده کیست تخمدان در زنان مختلف می تواند متفاوت باشد. قرص ال دی فقط می تواند یکی از علل ایجاد کننده کیست تخمدان را که همان عدم تنظیم هورمون های بدن زنان است درمان کند و اگر زنی دارای علل دیگری در ایجاد کیست تخمدان باشد ، این روش درمانی به احتمال زیاد نمی تواند تاثیر موفقیت آمیزی در درمان کیست تخمدان زنان داشته باشد.

اگر زنان احساس کنند که کیست تخمدان آنها با استفاده از قرص ال دی درمان نمی شود ، چه کار کنند؟ چاره کار در این حالت چیست؟ آیا باید درمان با قرص ال دی را ادامه دهند تا بالاخره نتیجه ای حاصل شود یا اینکه به فکر راه درمان دیگری باشند؟

شاید برخی از زنان فکر کنند که با ادامه درمان با قرص ال دی می توانند کیست تخمدان خود را درمان کنند. در این باره باید یک نکته مهم یادآوری گردد. معمولا پزشکان ، دوره درمان با قرص ال دی را به مدت یک ماه تجویز می کنند. حال سؤال این است که اگر کیست تخمدان زنی در مدت این یک ماه درمان نشد آیا بازهم می تواند درمان با قرص ال دی را ادامه دهد یا نه و باید یک فکر دیگری برای رفع کیست تخمدان بکند؟ واقعیت آن است که مصرف طولانی مدت قرص ال دی می تواند سبب ناباروری و نازائی در زنان گردد. اصولا مصرف قرص ال دی می تواند عوارض جانبی داشته باشد و استفاده طولانی مدت آن می تواند منجر به مشکل بزرگ تر به نام ناباروری زنان شود. پس با این توصیف اگر در مدت یک ماه مصرف قرص ال دی نتیجه ای در درمان کیست تخمدان زن گرفته نشد ، نباید دیگر این روش درمان را ادامه داد. پس چه کار باید کرد؟

وقتی که در طول مدت یک ماه استفاده از قرص ال دی ، کیست تخمدان زن درمان نشد و احتمالا بزرگ تر هم شد! باید به فکر راه سنتی درمان کیست تخمدان بود. کیست تخمدان با استفاده از روش های طب سنتی ، بهتر از روش های طب شیمیایی (طب جدید) قابل درمان می باشد و طب سنتی روش های مؤثر تری برای درمان کیست تخمدان دارد. طب شیمیایی شاید قادر باشد عدم تنظیم هورمون ها و عفونت تخمدان را درمان کند اما در مورد سردی تخمدان ها که یکی از علل مهم کیست تخمدان در زنان محسوب می شود ، راه حلی ندارد! هر سه عامل مهم ایجاد کننده کیست تخمدان در طب سنتی قابل درمان می باشند. پس اگر درمان با قرص ال دی در مدت ۳۰ روز ، جواب قابل قبولی نداشت ، ادامه درمان با قرص ال دی به دلیل عوارض جانبی آن و مخصوصا احتمال ناباروری زنان ، عاقلانه نبوده و توصیه نمی شود و در این حالت بهتر است که از روش های درمانی در طب سنتی بهره بگیریم. در این زمینه مشورت با یک پزشک حاذق طب سنتی توصیه می گردد. شاید نیاز باشد که تغذیه خانم ها نیز اصلاح شود که مسلما یک پزشک مجرب طب سنتی دستورالعمل های لازم را در این زمینه به خانم ها خواهد داد.

سؤال دیگری که ممکن است برای خانم ها مطرح باشد این است که آیا جایگزینی برای قرص ال دی وجود دارد که عوارض آن را نیز نداشته باشد؟ پاسخ این پرسش مثبت می باشد. بله ، رازیانه ، پاسخ این پرسش می باشد. رازیانه دقیقا همان کاری را در بدن زن می کند که قرص ال دی قرار است بکند ؛ یعنی تنظیم هورمون های بدن زنان. اتفاقا یکی از روش های درمان کیست تخمدان ، درمان با رازیانه است که در این زمینه می توانید مطلب درمان کیست تخمدان با رازیانه را مطالعه نمایید.

در پایان این مطلب نتیجه می گیریم که استفاده از قرص ال دی می تواند کیست تخمدان زنان را در بعضی از اوقات درمان کند اما مصرف آن دارای عوارض جانبی احتمالی بوده و استفاده طولانی مدت از آن می تواند سبب نازائی زنان شود. از این رو اگر در مدت یک دوره درمانی ۳۰ روزه با قرص ال دی ، کیست تخمدان زن درمان نشد نباید این روش را ادامه داد و در این صورت بهتر است که از روش های طب سنتی برای درمان استفاده گردد. اصولا به عنوان یک پیشنهاد ، بهتر است که از همان ابتدا از طب سنتی برای درمان کیست تخمدان کمک بگیریم و از مصرف قرص ال دی خودداری کنیم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۳ هفته قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۲ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۳ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۴ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۴ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۴ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۴ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۵ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۵ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۵ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۵ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۵ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۵ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۵ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۵ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۵ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۵ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۶ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۶ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۷۱۵۳۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۰۲۷۳۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۵۵۵۱۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۲۳۷۹۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۱۵۶۵۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۸۴۹۸۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۸۹۷۶۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۶۸۹۱۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۲۹۲۸۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۱۹۸۰۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۱۷۷۹۴ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۱۶۸۴۳ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۹۴۲۳۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۶۷۱۲۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۶۶۵۳۸ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۱۵۱۸۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۹۸۶۶۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۹۶۷۸۲ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۷۱۵۴ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۷۹۳۰۴ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۲۵ / ۴ / ۱۳۹۸

۱۳ ذيقعده ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۶ : ۳۰ : ۰۸

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۱۸

طلوع خورشید: ۰۶:۰۰

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۵۹

غروب خورشید: ۲۰:۲۰

اذان مغرب: ۲۰:۴۱

وقت عشاء: ۲۱:۳۸

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۹

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات