سردی شکم از علائم ناباروری زنان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

سردی شکم از علائم ناباروری زنان

آیا سردی شکم از علائم ناباروری زنان است؟ سردی شکم چه زمانی می تواند نشانه ای از ناباروری زنان باشد؟ سردی کدام قسمت از شکم زنان می تواند علامت ناباروری باشد؟ سردی شکم زن نشانه وجود مشکل در کدام قسمت از اعضاء تناسلی او می باشد؟ چنین سؤالاتی ممکن است به ذهن برخی خانم هایی که قصد بارداری دارند اما متاسفانه مشکلی در حامله شدن خود دارند خطور کرده باشد. در این مطلب قصد داریم در مورد سردی شکم زنان که می تواند نشانه ای از ناباروری آن ها باشد صحبت کرده و راه درمان آن را نیز بیان کنیم.

توجه داشته باشیم که شکم جزء اعضاء تناسلی زنان محسوب نمی گردد و خود سردی شکم زنان نمی تواند دلیل بر ناباروری آن ها باشد اما اگر سردی شکم نشان از وجود مشکل در اعضاء تناسلی باشد آنگاه بایستی رابطه بین سردی شکم و ناباروری را بررسی کرد. در بعضی از خانم هایی که متاسفانه مشکل باردار شدن دارند اگر چنانچه قسمت پایین شکم آن ها با دست لمس شود ، احتمالا نوعی سردی در آن قسمت احساس خواهد شد. تمام بخش های بدن انسان دارای گرمای مناسبی هستند و احساس سردی در یک ناحیه از بدن ، نشان از وجود مشکل در آن ناحیه است همانطور که گرمی بیش از حد یک ناحیه از بدن هم می تواند نشانه ای از وجود مشکل خاصی در آن ناحیه باشد. پس اگر چنانچه با لمس قسمت زیرین شکم خود ، احساس می شود که این ناحیه از گرمی و حرارت مناسبی برخوردار نیست لازم است به دنبال کشف علت آن بود و اگر چنانچه در باردار شدن زن مشکلی وجود دارد احساس سرد بودن ناحیه زیر شکم زن می تواند نشانه ای از عدم باروری باشد اما چرا؟

برای پاسخ به این پرسش باید توجه داشته باشیم که در زنان ، رحم و دو تخمدان چپ و راست در قسمت پایین شکم قرار گرفته اند ؛ رحم در وسط و دو تخمدان چپ و راست در طرفین. سردی زیر شکم زن در واقع می تواند نشانه ای از سردی رحم و تخمدان ها باشد. اگر سردی زیر شکم زنان نشان دهنده سردی رحم و تخمدان ها باشد و از آن جایی که سردی رحم و تخمدان ها می تواند از دلایل نازائی و ناباروری زنان باشد ، در آن صورت می توان گفت که سردی قسمت زیرین شکم می تواند نشانه ای از ناباروری و نازائی زنان باشد. اگر چنانچه خانمی دچار این مشکل است ،برای باردار شدن ابتدا بایستی مساله سردی رحم و تخمدان های او درمان شود تا بتواند حامله گردد.

اگر چنانچه سردی زیر شکم نشانه ای از سردی رحم و تخمدان ها باشد ، راه چاره چیست و چگونه می توان سردی رحم و تخمدان ها را درمان کرد؟ طب مدرن و شیمیایی ، فارغ از مساله سردی رحم و تخمدان ، به دنبال درمان نازائی از طریق داروهای شیمیایی است اما طب سنتی ، راه درمان بهتری برای برطرف کردن سردی ناحیه تخمدان ها و رحم دارد و روش طب سنتی ، پاسخ خوبی هم داده است. در روش طب سنتی از دو طریق به گرم کردن رحم و تخمدان ها اقدام می شود. روش اول ، گرم کردن کل بدن از طریق اصلاح تغذیه و کاهش مواد غذایی با طبیعت سرد (مثل ماست ، شیر ، کاهو ، گوشت مرغ و ...) و افزایش مواد غذایی با طبیعت گرم (مثل سیاهدانه ، خرما ، گوشت گوسفند ، عسل و ...) به رژیم غذایی روزانه خانم ها می باشد. از این طریق ، بدن خانم ها کم کم از حالت سردی به حالت گرمی متمایل می شود و چون رحم و تخمدان ها هم جزئی از بدن زنان هستند ، بالطبع آن نواحی هم گرم می شوند. اما مشکلی که در این میان وجود دارد و بایستی مورد توجه جدی قرار بگیرد این است که گرم کردن کلی بدن به مقدار زیاد می تواند سبب بروز مشکلات دیگر شود. یکی از مشکلاتی که می تواند از گرم کردن بیش از حد بدن با مواد غذایی دارای طبیعت گرم حاصل شود ، افزایش فشار خون است. ممکن است سایر مشکلاتی هم در این زمینه ظاهر شوند. از طرف دیگر ممکن است گرم کردن کل بدن تاثیر کافی و کاملی بر رفع سردی رحم و تخمدان ها نداشته باشد. پس در اینصورت ، چاره چیست؟ از طرفی اگر بدن به میزان زیاد گرم نشود ، سردی رحم و تخمدان ها ممکن است درمان نشود و از طرف دیگر ، گرم نمودن بیش از حد کل بدن می تواند سبب بروز مشکلاتی نظیر افزایش فشار خون شود؟ چه کار باید کرد؟ طب سنتی پاسخ مناسبی برای این کار دارد و آن ، گرم کردن موضعی بدن در ناحیه رحم و تخمدان ها می باشد.

برای گرم کردن موضعی تخمدان ها و رحم ، ناحیه زیر شکم را در قسمتی که محل قرارگیری رحم و تخمدان ها می باشد از طریق گذاشتن بادکش گرم و استفاده از روغن مالی با روغن های گرم ، گرم می کنند. گرم کردن موضعی ناحیه زیر شکم در کنار گرم کردن کل بدن می تواند سبب درمان سردی رحم و تخمدان ها شده و به فضل الهی ، راه برای باردار شدن خانم های دارای مشکل سردی رحم و تخمدان ها هموار گردد. پس بنا بر این ، مشورت با یک پزشک طب سنتی در این موارد توصیه می شود.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۴ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۵ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۵۷۰۷۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۴۰۵۵۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۷۹۶۶۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۷۳۵۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۲۷۲۹۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۲۳۲۳۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۲۹۴۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۳۵۷۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۳۲۳۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۸۴۰۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۱۵۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۵۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۴۷۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۹۸۰۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۴۳۱۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۹۲۹۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۱۴۱۱ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۴۶۴۷۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۰۹۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۴۸۳۷ بازدید)

احادیث بارداری

به ، قوه بینایی را زیاد می کند و محبت در قلب ایجاد می نماید و اگر زن آبستن ، به ، بخورد فرزندانش نیکو (زیبا و شجاع) متولد می شوند.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۲ / ۱۲ / ۱۴۰۲

۱۱ شعبان ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۸ : ۲۹ : ۱۵

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۱

طلوع خورشید: ۰۶:۴۵

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۱

اذان مغرب: ۱۸:۱۰

وقت عشاء: ۱۸:۵۷

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات