سردی شکم از علائم ناباروری زنان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

سردی شکم از علائم ناباروری زنان

آیا سردی شکم از علائم ناباروری زنان است؟ سردی شکم چه زمانی می تواند نشانه ای از ناباروری زنان باشد؟ سردی کدام قسمت از شکم زنان می تواند علامت ناباروری باشد؟ سردی شکم زن نشانه وجود مشکل در کدام قسمت از اعضاء تناسلی او می باشد؟ چنین سؤالاتی ممکن است به ذهن برخی خانم هایی که قصد بارداری دارند اما متاسفانه مشکلی در حامله شدن خود دارند خطور کرده باشد. در این مطلب قصد داریم در مورد سردی شکم زنان که می تواند نشانه ای از ناباروری آن ها باشد صحبت کرده و راه درمان آن را نیز بیان کنیم.

توجه داشته باشیم که شکم جزء اعضاء تناسلی زنان محسوب نمی گردد و خود سردی شکم زنان نمی تواند دلیل بر ناباروری آن ها باشد اما اگر سردی شکم نشان از وجود مشکل در اعضاء تناسلی باشد آنگاه بایستی رابطه بین سردی شکم و ناباروری را بررسی کرد. در بعضی از خانم هایی که متاسفانه مشکل باردار شدن دارند اگر چنانچه قسمت پایین شکم آن ها با دست لمس شود ، احتمالا نوعی سردی در آن قسمت احساس خواهد شد. تمام بخش های بدن انسان دارای گرمای مناسبی هستند و احساس سردی در یک ناحیه از بدن ، نشان از وجود مشکل در آن ناحیه است همانطور که گرمی بیش از حد یک ناحیه از بدن هم می تواند نشانه ای از وجود مشکل خاصی در آن ناحیه باشد. پس اگر چنانچه با لمس قسمت زیرین شکم خود ، احساس می شود که این ناحیه از گرمی و حرارت مناسبی برخوردار نیست لازم است به دنبال کشف علت آن بود و اگر چنانچه در باردار شدن زن مشکلی وجود دارد احساس سرد بودن ناحیه زیر شکم زن می تواند نشانه ای از عدم باروری باشد اما چرا؟

برای پاسخ به این پرسش باید توجه داشته باشیم که در زنان ، رحم و دو تخمدان چپ و راست در قسمت پایین شکم قرار گرفته اند ؛ رحم در وسط و دو تخمدان چپ و راست در طرفین. سردی زیر شکم زن در واقع می تواند نشانه ای از سردی رحم و تخمدان ها باشد. اگر سردی زیر شکم زنان نشان دهنده سردی رحم و تخمدان ها باشد و از آن جایی که سردی رحم و تخمدان ها می تواند از دلایل نازائی و ناباروری زنان باشد ، در آن صورت می توان گفت که سردی قسمت زیرین شکم می تواند نشانه ای از ناباروری و نازائی زنان باشد. اگر چنانچه خانمی دچار این مشکل است ،برای باردار شدن ابتدا بایستی مساله سردی رحم و تخمدان های او درمان شود تا بتواند حامله گردد.

اگر چنانچه سردی زیر شکم نشانه ای از سردی رحم و تخمدان ها باشد ، راه چاره چیست و چگونه می توان سردی رحم و تخمدان ها را درمان کرد؟ طب مدرن و شیمیایی ، فارغ از مساله سردی رحم و تخمدان ، به دنبال درمان نازائی از طریق داروهای شیمیایی است اما طب سنتی ، راه درمان بهتری برای برطرف کردن سردی ناحیه تخمدان ها و رحم دارد و روش طب سنتی ، پاسخ خوبی هم داده است. در روش طب سنتی از دو طریق به گرم کردن رحم و تخمدان ها اقدام می شود. روش اول ، گرم کردن کل بدن از طریق اصلاح تغذیه و کاهش مواد غذایی با طبیعت سرد (مثل ماست ، شیر ، کاهو ، گوشت مرغ و ...) و افزایش مواد غذایی با طبیعت گرم (مثل سیاهدانه ، خرما ، گوشت گوسفند ، عسل و ...) به رژیم غذایی روزانه خانم ها می باشد. از این طریق ، بدن خانم ها کم کم از حالت سردی به حالت گرمی متمایل می شود و چون رحم و تخمدان ها هم جزئی از بدن زنان هستند ، بالطبع آن نواحی هم گرم می شوند. اما مشکلی که در این میان وجود دارد و بایستی مورد توجه جدی قرار بگیرد این است که گرم کردن کلی بدن به مقدار زیاد می تواند سبب بروز مشکلات دیگر شود. یکی از مشکلاتی که می تواند از گرم کردن بیش از حد بدن با مواد غذایی دارای طبیعت گرم حاصل شود ، افزایش فشار خون است. ممکن است سایر مشکلاتی هم در این زمینه ظاهر شوند. از طرف دیگر ممکن است گرم کردن کل بدن تاثیر کافی و کاملی بر رفع سردی رحم و تخمدان ها نداشته باشد. پس در اینصورت ، چاره چیست؟ از طرفی اگر بدن به میزان زیاد گرم نشود ، سردی رحم و تخمدان ها ممکن است درمان نشود و از طرف دیگر ، گرم نمودن بیش از حد کل بدن می تواند سبب بروز مشکلاتی نظیر افزایش فشار خون شود؟ چه کار باید کرد؟ طب سنتی پاسخ مناسبی برای این کار دارد و آن ، گرم کردن موضعی بدن در ناحیه رحم و تخمدان ها می باشد.

برای گرم کردن موضعی تخمدان ها و رحم ، ناحیه زیر شکم را در قسمتی که محل قرارگیری رحم و تخمدان ها می باشد از طریق گذاشتن بادکش گرم و استفاده از روغن مالی با روغن های گرم ، گرم می کنند. گرم کردن موضعی ناحیه زیر شکم در کنار گرم کردن کل بدن می تواند سبب درمان سردی رحم و تخمدان ها شده و به فضل الهی ، راه برای باردار شدن خانم های دارای مشکل سردی رحم و تخمدان ها هموار گردد. پس بنا بر این ، مشورت با یک پزشک طب سنتی در این موارد توصیه می شود.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ هفته قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۳ هفته قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۳ هفته قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۴ هفته قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۴ هفته قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۴ هفته قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۲ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۲ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۲ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۲ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است (۲ ماه قبل)

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۱۸۵۶۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۳۲۴۶۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۰۵۲۸۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۸۶۷۵۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۶۱۵۷۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۳۷۶۲۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۴۴۰۹۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۴۲۵۴۸ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۹۲۱۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۹۵۲۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۷۴۴۲۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۶۱۸۵۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۶۰۵۵۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۰۹۱۹ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۸۲۸۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۸۳۶۲۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۶۶۵۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۷۳۱۵۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۷۱۵۸۱ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۱۶۶۱ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۶ / ۱ / ۱۳۹۸

۱۹ رجب ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۴ : ۴۹ : ۱۰

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۶

طلوع خورشید: ۰۷:۰۰

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۴۰

غروب خورشید: ۱۹:۲۱

اذان مغرب: ۱۹:۳۹

وقت عشاء: ۲۰:۲۶

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۸

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات