نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی چگونه است؟ آیا اقدام به بچه دار شدن در شب اعیاد اسلامی خوب است؟ آیا نزدیکی کردن در زمان اعیاد اسلامی به منظور بچه دار شدن ، مناسب است؟ زمان ، یکی از عوامل مهم مربوط به نزدیکی کردن مخصوصا به منظور اقدام به بارداری و بچه دار شدن می باشد و انتخاب زمان های مربوط به اعیاد اسلامی برای انجام عمل نزدیکی و علی الخصوص برای حامله شدن یکی از مقوله های مهمی است که در این مطلب می خواهیم به آنها اشاره کنیم و خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی را با حقایقی در این زمینه آشنا کنیم.

نزدیکی کردن یکی از نیازهای زوجین می باشد و همانطور که در بالا هم مورد اشاره قرار گرفت ، یکی از مقوله های مربوط به عمل مقاربت ، زمان انجام این عمل است. از آنجایی که اعیاد اسلامی نظیر عید فطر ، عید قربان ، عید غدیر خم ، عید مبعث و عید نیمه شعبان جزء زمان های مبارک برای مسلمانان هستند سؤالی که ممکن است برای زوجین مطرح باشد این است که آیا می توان در این زمان های مبارک برای مسلمین ، اقدام به نزدیکی مخصوصا برای باردار شدن کرد؟ شاید این سؤال شما خواننده محترم هم باشد و بخواهید که جواب مناسبی برای این پرسش خود پیدا نمایید.

نکته مهمی که در این میان وجود دارد و بایستی بسیار مورد توجه قرار بگیرد و چه بسا موجب برداشت اشتباه ما بشود این است که عید و مبارک بودن یک زمان برای مسلمانان ، دلیلی بر مناسب بودن آن زمان برای انجام عمل نزدیکی نیست. معنی این جمله آن است که به صرف مبارک بودن و عید بودن یک زمان ، نمی توان چنین برداشت کرد که حتما آن زمان برای اقدام به نزدیکی کردن و مخصوصا به منظور باردار شدن ، مناسب است. این یک برداشت اشتباه است. ممکن است زن و مردی چنین تصور کنند که مثلا چون عید قربان یک زمان مبارک و خجسته است پس اگر به منظور باردار شدن زن عمل نزدیکی را انجام دهند ، خوب خواهد بود. در حالی که چنین نیست و نزدیکی در شب عید قربان یکی از زمان های نهی شده از نظر شرع می باشد. پس با این حساب ، چاره کار چیست و از کجا بدانیم که آیا اعیاد اسلامی برای نزدیکی کردن مناسب هستند یا نه؟

پاسخ این سؤال را بایستی در دستورات شرع جستجو کرد. در شرع مقدس اسلام برای برخی اعیاد اسلامی ، عمل نزدیکی کردن منع شده است و برای برخی از اعیاد ، توصیه خاصی برای عمل نزدیکی کردن نشده است. از جمله اعیاد اسلامی که برای نزدیکی کردن منع شده است می توان از عید قربان ، عید فطر و نیمه شعبان نام برد و از اعیاد اسلامی که توصیه خاصی جهت نزدیکی کردن در آن زمان از نظر شرع نشده است می توان از عید مبعث نام برد. از نظر شرعی ، توصیه ای برای نزدیکی کردن در عید مبعث وجود ندارد یعنی اینکه نه توصیه ای در این باره شده است و نه نهیی در این زمینه وجود دارد.

پس با در نظر گرفتن این موارد به نتایج زیر در مورد انجام عمل نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی می رسیم:

  • مبارک و خجسته بودن هریک از اعیاد اسلامی دلیل بر خوب بودن انجام عمل نزدیکی در آن عید نیست.
     
  • نزدیکی کردن در بعضی از اعیاد اسلامی نهی شده است.
     
  • قاعده کلی در مورد نهی یا توصیه در مورد عمل نزدیکی مربوط به همه اعیاد اسلامی وجود ندارد و بایستی توصیه شرع در مورد هریک از اعیاد را برای دانستن حکم نزدیکی در آن عید در نظر گرفت. به عنوان مثال ، چنین نیست که نزدیکی کردن در زمان همه اعیاد اسلامی ، نهی شده باشد و از طرفی چنین نیست که انجام عمل نزدیکی در اعیاد اسلامی توصیه شده باشد. پس هریک از اعیاد اسلامی را بایستی به طور جداگانه در نظر گرفت و نظر شرع را در مورد آن جویا شد و مطابق آن عمل کرد.

با توجه به مطالب بالا شاید این سؤال مطرح شود که خب در مورد اعیادی که عمل نزدیکی نهی شده است ، تکلیف مشخص است اما در مورد اعیادی که انجام عمل جماع در آن زمان ها نهی نشده است ، تکلیف چیست؟ آیا می توان در این زمان ها نزدیکی کرد؟ در مطلب 3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی در مورد زمان های نزدیکی نکاتی ذکر شده است و زمان های نزدیکی کردن به سه گروه تقسیم بندی شده است. در مورد زمان هایی که از نظر شرعی نهی یا توصیه نشده است یعنی اینکه انجام عمل نزدیکی در آن زمان ها ، خطر یا مشکلی ایجاد نمی کند اما از طرفی ، محسنات زمان های توصیه شده را هم ندارد. در اینگونه موارد ، تصمیم با خود افراد است که اتخاذ کنند که آیا عمل نزدیکی را انجام دهند یا نه. البته لازم است سایر موارد نهی از انجام عمل نزدیکی هم در نظر گرفته شود. به عنوان مثال فرض کنیم عید مبعث در روز چهارشنبه واقع شده باشد. حال فرض کنیم که زوجی تصمیم دارند در شب عید مبعث عمل نزدیکی انجام دهند و به دلیل اینکه عید مبعث نه جزء زمان های نهی شده و نه جزء زمان های سفارش شده است ، این زوج به میل خود تصمیم به انجام عمل نزدیکی می گیرند. اما در اینجا باید شرایط دیگر را هم مد نظر قرار داد. یک شرط مهم در اینجا ، واقع شدن عید مبعث در روز چهارشنبه است و شب عید مبعث برابر با شب چهارشنبه می شود. اما از نظر شرعی ، شب چهارشنبه جزء زمان های نهی شده برای آمیزش می باشد. پس با توجه به این نکات ، انجام عمل نزدیکی در این شب مبعث (شب مبعثی که در شب چهارشنبه واقع شده است) توصیه نمی شود.

شاید برای بعضی از افراد ، دانستن این مفاهیم و تطبیق آنها کار سختی باشد. خبر خوش برای این عزیزان و همه عزیزان این است که جای هیچ نگرانی نیست. سایت 2 زندگی با ارائه برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام ، این کار را آسان کرده است. با استفاده از این برنامه و توصیه های ذکر شده در آن ، شما به راحتی می توانید زمان مناسب برای نزدیکی کردن را بدانید و تصمیم به موقع و مناسب برای بچه دار شدن بگیرید.

امیدواریم که این مطلب به فضل الهی مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ هفته قبل)

استرس در دوران بارداری (۱ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۱ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۵ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۷ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۷ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۸ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۸ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۹ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۹ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۹ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۱۰ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۱۰ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۱۱ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱۱ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱۲ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۱۲ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱ سال قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۰۵۳۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۳۱۹۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۱۴۲۹۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۸۸۱۵۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۸۷۱۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۷۴۱۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۷۹۷۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۶۸۰۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۱۱۶۶ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۸۳۰۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۳۹۲۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۳۵۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۶۲۸۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۱۱۵۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۷۱۵۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۵۶۲۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۴۰۵۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۹۰۲۴ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۲۹۵۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۷۱۱ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۱۲ / ۱۲ / ۱۳۹۹

۱۸ رجب ۱۴۴۲

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۳ : ۵۵ : ۰۵

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۱۰

طلوع خورشید: ۰۶:۳۳

اذان ظهر: ۱۲:۱۶

اذان عصر: ۱۵:۳۱

غروب خورشید: ۱۸:۰۰

اذان مغرب: ۱۸:۱۹

وقت عشاء: ۱۹:۰۵

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۵

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات