درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت! آیا چنین چیزی ممکن است؟ اگر درمان کرونای کودک در مدت 48 ساعت امکانپذیر است چگونه این کار انجام می شود؟ آیا تب حاصل از کرونا در بچه ها در عرض 48 ساعت از بین می رود؟ ممکن است این سؤالات و سایر سؤالات مشابه آن ها را از خودتان پرسیده باشید و احتمالا مشتاقانه در جستجوی پاسخ مناسب برای آن ها هستید. نگران نباشید ما سعی کرده ایم پاسخ این پرسش ها را در این مقاله خدمت شما خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی عرض کنیم تا انشاء الله در مورد بیماری کرونای فرزندان خردسال خود نگرانی نداشته باشید.

 

بیماری کرونا در کودکان

یکی از موارد ابتلاء به بیماری کرونا یا کووید 19 ، در کودکان اتفاق می افتد. این وضعیت نگرانی هایی را متوجه پدرها و مادرها می کند. معمولا بیماری کووید 19 در کودکان ، خفیف تر از بزرگسالان می باشد ؛ هرچند که گاهی اوقات ممکن است مواردی پیش بیاید که شدت این بیماری در بعضی از کودکان ، شدیدتر باشد اما در حالت عمومی ، این بیماری با شدت و عوارض بسیار کمتر ، در کودکان رخ می دهد. از آن جایی که تحرک و جابجایی کودک بسیار زیاد است ، ابتلاء کودک به بیماری کرونا می تواند به سرعت همه افراد یک خانواده را تحت تاثیر خود قرار داده و آلوده کند. از این رو ، تسریع در درمان بیماری کووید 19 کودک می تواند هم بیماری را از کودک دفع کند و هم جلوی انتقال آن را تا حد زیادی سد کند.

 

درمان بیماری کرونا در کودکان

در هنگام بیمار شدن کودک ممکن است بعضی از پدر و مادرها ترجیح بدهند که طفل خود را سریعا پیش پزشک ببرند و شاید بعضی از پدر و مادرها ترجیح دهند که با روش های طبیعی ، به درمان کووید 19 کودک خود بپردازند. در هر حالت ، از روش هایی که در این مقاله ذکر می گردد می توانید استفاده نمایید ؛ چرا که این روش ها ، کاملا طبیعی بوده و هیچ مشکل و عارضه ای ندارند.

تب یکی از آثار ملموس ابتلاء کودک به بیماری کرونا می باشد. ممکن است شدت تب در کودکان مختلف ، متفاوت باشد اما پایین آوردن تب یکی از نکات بسیار مهم در درمان کووید 19 کودک است. علاوه بر تب ، سردرد نیز از آثار و نشانه های بیماری کرونا در کودکان می باشد. ممکن است نشانه های دیگری نظیر کم اشتهایی نیز در برخی از کودکان بروز کند.

در این جا ، سه نکته طلایی در درمان بیماری کرونای کودکان بیان می گردد. به کارگیری دقیق و مؤثر این نکات طلایی ، می تواند بیماری کووید 19 کودک را در مدت 48 ساعت ، درمان کند.

 

نکته طلایی اول: پاشویه کردن کودک

یکی از علائم اصلی و مهم بیماری کرونا ، چه در کودکان و چه در بزرگسالان ، تب بالا و گاهی تب شدید است. علاوه بر تب ، سردرد و گرمای شدید مخصوصا در قسمت جلو سر و ناحیه پیشانی هم از عوارض کرونا می باشد. البته این مشخصات و علائم در کودکان مختلف ممکن است شدت و ضعف داشته باشد ولی معمولا در هنگام ابتلاء به بیماری کرونا ، این علائم ظاهر می شوند.

برای پائین آوردن تب کودک ، یکی از بهترین کارها پاشویه کردن مرتب کودک می باشد. کودک را هر از چند ساعت و به طور مرتب پاشویه نمایید به طوری که همیشه پاهای کودک ، تقریبا سرد به نظر برسد. ناحیه سر در قسمت پیشانی را هم مرتب آب سرد بزنید تا گرمای آن ناحیه و در نتیجه سردرد کودک ، کاهش یابد. برای اینکه بتوانید به طور مؤثر قسمت ناحیه سرد را مرطوب نگهدارید تا تب آن قسمت پایین بیاید ، می توانید یک تکه دستمال کاغذی را تا کرده و به شکل مستطیل در بیاورید و بر روی ناحیه پیشانی و جلوی سر قرار داده و کم کم و قطره قطره و به طور مرتب با انگشتان خود ، آب به روی دستمال کاغذی بریزید. این کار به دفع حرارت آن ناحیه و دفع سردرد کودک کمک بسیار زیادی می کند ؛ ضمن اینکه باعث ناراحتی کودک هم نمی شود. می توانید هر از چند ساعت ، دستمال کاغذی را تعویض نمایید. با استفاده از یک تکه دستمال یا با دستان کود ، گونه های کودک را هم مرطوب نگه دارید تا حرارت صورت به طور مؤثر دفع شود.

با وجودی که پاشویه کردن در پایین آوردن تب و گرمای بدن بسیار مؤثر است اما باید توجه داشت که اگر علت اصلی تب که همان عفونت بدن کودک و نوزاد است دفع نشود ، پاشویه کردن به تنهایی نمی تواند چندان مؤثر باشد. پس همراه با پاشویه کردن لازم است که نسبت به دفع عفونت از بدن طفل هم اقدام مؤثری انجام شود. در قسمت بعدی به این مورد اشاره می کنیم.

 

نکته طلایی دوم: دفع عفونت از بدن کودک

در بیماری کرونا چگونه عفونت را از بدن کودک دفع کنیم؟ طبیعی است که با دفع عفونت از بدن کودک ، تب او هم پائین خواهد آمد ؛ اما چگونه این کار را انجام دهیم؟ بر اساس تجربه ، یکی از بهترین و مؤثر ترین راه های دفع عفونت از بدن کودک مبتلا به کووید 19 ، استفاده از ترکیب عرق پونه (عرق یارپوز) و شهد عسل طبیعی می باشد. برای درست کردن ترکیب عرق پونه و شهد عسل طبیعی ، دو سوم یک استکان را عرق پونه بریزید و سپس یک قاشق مرباخوری شهد عسل ناب (طبیعی) به آن اضافه کرده و هم بزنید تا یکنواخت گردد. از این ترکیب از هر 2 ساعت ، 5 قاشق مرباخوری به طفل بدهید. این کار را همراه با پاشویه کردن مرتب کودک تا زمان برطرف شدن تب کودک ادامه دهید. البته اگر عوارض دیگری نظیر سرفه هم باشد می توانید از این معجون یا حتی عرق پونه (یارپوز) به تنهایی به کودک بدهید. اگر پاشویه کردن و دادن ترکیب فوق را به طور مرتب انجام دهید ، به فضل الهی خواهید دید که در عرض 48 ساعت ، تب فرزند شما برطرف شده و کودک ، درمان شده است! البته ممکن است موارد استثنایی هم وجود داشته باشد اما این روش ، یک روش تجربه شده و موفق می باشد که هیچ عوارضی هم ندارد. در این رابطه مطالعه مطلب معجزه عرق پونه در درمان عفونت کودکان را به خوانندگان محترم سایت 2زندگی توصیه می کنیم.

 

نکته طلایی سوم: تغذیه

نکته مهم بعدی در درمان کودکان مبتلا به کرونا ، تغذیه در این دوران است. دو نکته مهم را در این خصوص به خاطر بسپارید:

1) غذاهای پرچرب به کودک ندهید.

2) غذاهای شامل پیاز یا آب پیاز ، فراوان به کودک بدهید.

 

نتیجه گیری

درمان کرونا در کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. با درمان سریع ، از یک طرف خود کودک ، آرام می شود و از طرف دیگر ، افراد دیگر کمتر به این بیماری و بلا گرفتار می شوند ؛ چرا که به دلیل تحرک زیاد کودکان ، احتمال انتشار ویروس کرونا توسط کودکان بسیار زیاد است. با رعایت دستورالعمل هایی که در این مقاله ذکر شد امید است که به فضل الهی ، درمان کرونای کودکان با سرعت بسیار بالا انجام شود و انشاء الله شاهد سلامتی زودتر کودکان مبتلا به بیماری کرونا باشیم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۲ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۸ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۹ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۲۱۱۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۷۹۶۵۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۹۲۰۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۶۱۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۴۹۸۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۳۸۸۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۰۲۶۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۴۹۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۶۳۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۹۱۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۰۴۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۱۱۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۸۱۸۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۴۰۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۳۷۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۰۸۴۳ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۹۶۱۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۴۵۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۹۵۸ بازدید)

احادیث بارداری

بِهْ بخورد كه نوزاد خوش بوتر و خوش رنگ تر خواهد شد.

حضرت علی عليه السلام درباره زن باردار

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۳۱ / ۳ / ۱۴۰۳

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۴۶ : ۳۸ : ۱۲

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۰۲

طلوع خورشید: ۰۴:۴۹

اذان ظهر: ۱۲:۰۶

اذان عصر: ۱۵:۵۵

غروب خورشید: ۱۹:۲۳

اذان مغرب: ۱۹:۴۵

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات