فرزند زیبا


بسم الله الرحمن الرحیم

 

فرزند زیبا

چگونه فرزند زیبا یی داشته باشیم؟

شاید این آرزوی خیلی از پدرها و مخصوصا مادرهایی که برای بارداری اقدام می کنند باشد که فرزند یا فرزندانشان زیبا باشد! شاید شما كه این مطلب را می خوانید هم جزء افرادی هستید كه دلتان می خواهد فرزندتان زیبا و خوشگل باشد. سؤالی كه ممكن است مطرح باشد این است كه آیا زیبایی فرزند امری ژنتیكی است یا نه؟ یعنی اگر پدر و مادر كودكی زیبا بودند آن كودك هم لاجرم زیبا خواهد شد و بالعكس اگر پدر و مادر كودكی بهره چندانی از زیبایی نبرده باشند آیا آن كودك هم نازیبا خواهد بود؟ یك نظر ساده اگر به اطراف خود بیندازیم به راحتی می توان فهمید كه زیبایی امری موروثی نیست و چه بسا كودكانی كه پدر و مادر چندان زیبایی نداشته اند اما خود زیبا هستند و یا برعكس! حال كه چنین است سؤال دیگری مطرح می شود و آن اینكه چه عامل و یا عواملی باعث زیبایی كودك می شوند؟ به عبارت دقیق تر عامل یا عوامل مؤثر در زیبایی كودك كدامند؟

 

عوامل مؤثر بر زیبایی كودك كدامند؟

مقدم بر همه علل و عوامل مادی و معنوی مؤثر بر زیبایی فرزند ، اراده پروردگار متعال می باشد؛ اراده و خواست خدای بزرگ اساس هر حادثه ای است پس در درجه اول بایستی از درگاه خدای متعال درخواست كنیم تا فرزندی زیبا عنایت فرمایند. از آنجایی كه انسان دارای دو بعد مادی و معنوی می باشد پس طبیعی است كه هر دو جنبه ماده و معنا در زیبایی كودك تاثیر گذار باشند. اگر بتوانیم به فضل الهی موفق شویم كه از هر دو جنبه مادی و معنوی در زیبایی كودك بكوشیم آنوقت انشاء ا... فرزندی خواهیم داشت كه نه تنها از نظر مادی بلكه از نظر معنوی هم زیبا خواهد بود ؛ یعنی هم دارای زیبایی صورت و هم دارای زیبایی سیرت خواهد بود. در این جا علل و عوامل مؤثر بر زیبایی كودك را از هر دو منظر مادی و معنوی بررسی می كنیم.

 

عوامل معنوی مؤثر بر زیبایی كودك

آیا عوامل معنوی بر زیبایی كودك مؤثر هستند؟ در این رابطه فقط ذكر یك حدیث كافی است. پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در حدیثی می فرمایند: "إنّ الله جمیلٌ یحب الجمال" معنی: خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد. خدای متعال سرمنشاء تمام زیبایی هاست پس اگر انسان رو به طرف خدا آورد و از لحاظ معنوی خود را به خدای متعال نزدیك تر كند طبیعی است كه زیبایی خداوند در او نیز متجلی خواهد شد. پس ذكر و یاد خدا یعنی ملحق شدن به سرچشمه زیبایی و وقتی انسان به سرچشمه زیبایی وصل شد تمام وجودش زیبا خواهد شد و این زیبایی در تك تك سلول هایش رسوخ كرده و به فرزند نیز منتقل خواهد شد. پس پدر و مادری كه همواره یاد خدا هستند زیبایی معنوی كودك را بنا می گذارند. از جمله امورات معنوی كه نقش اساسی در زیبایی كودك ایفا می كنند می توان به دعا ، خواندن قرآن ، خواندن نماز ، روزه گرفتن و خودداری از گناهان.

 

عوامل مادی مؤثر بر زیبایی كودك

علاوه بر عوامل معنوی مؤثر در زیبایی كودك كه در بالا به آن اشاره شد ، عوامل مادی مهمی در زیبایی كودك مؤثر هستند. در این قسمت نقش عوامل مادی مختلف تا حد توان در زیبایی فرزند بررسی می شود:

 • نقش پدر در زیبایی كودك:  روایت است كه وقتی حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) به فرزند زیبایی نگریستند فرمودند كه باید پدر این پسر ، به خورده باشد. از این یك حدیث نقش پدر در زیبایی كودك آشكار می شود. از لحاظ تشكیل جنین انسان ، نقش پدر خیلی كوتاه بوده اما در عین حال خیلی مهم است! پدر مسؤل رساندن نطفه نر به رحم مادر را دارد و پاك بودن این نطفه بسیار بسیار در زیبایی كودك نقش دارد. مرد برای پاك شدن نطفه قبل از اقدام به بارداری می تواند این كارها را انجام دهد:

  1. حفظ آرامش و توجه به خدا
  2. حداقل سه روز قبل از آمیزش برای بارداری روزه بگیرد.
  3. صبح ناشتا و نیم ساعت قبل از صبحانه از یكی از میوه های سیب ، به ، انار و یا گلابی میل نماید (حداقل به مدت 40 روز).
  4. از خوردن غذاهای مانده و كهنه خودداری نماید.
  5. تا حد امكان از خوردن مواد غذایی كارخانه ای خودداری كند.
  6. تا حد امكان از غذاهای تازه استفاده كرده و از مصرف غذاهای فریزشده و ... خودداری نماید.
  7. ساعات خواب خود را تنظیم نماید و تا حد امكان شب ها زود خوابیده و صبح ها زود بیدار شود.
  8. قبل از اقدام به آمیزش برای بارداری حجامت عام خیلی مفید است زیرا باعث زدوده شدن مواد فاسد در خون شده و زمینه برای پاک شدن اسپرم و تحرک و شادابی آن فراهم می شود. (توجه داشته باشید که حجامت حداقل 24 ساعت قبل از آمیزش باشد)
  9. اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی و زیر بغل با نوره (واجبی). این عمل موجب تهییج بیشتر زن و مرد نسبت به هم شده و این کار در زیبایی کودک بسیار مهم است.
    
 • نقش مادر در زیبایی کودک: مادر هم در قبل از اقدام به بارداری و هم در دوران بارداری نقش مهمی در زیبایی کودک دارد. مادر قبل از بارداری می تواند با انجام اعمال زیر در زیبایی کودک نقش داشته باشد:

  1. حفظ آرامش و توجه به خدا
  2. پاک کردن نطفه ماده از طریق خوردن یکی از میوه های سیب ، به ، انار شیرین و گلابی به صورت ناشتا و صبح نیم ساعت قبل از صبحانه و نیز عدم استحمام در زمان پریود. ضمنا گفته شده خوردن به موجب پاک سازی رحم می گردد.
  3. اصلاح مزاج و اصلاح تغذیه یکی از ارکان اصلی پاک سازی بدن مادر است که موجب زیبایی کودک خواهد شد. (در این زمینه توصیه می شود به پزشک طب سنتی مراجعه شود)
  4. حجامت عام قبل از اقدام به بارداری نقش بسیار مهمی در پاک سازی بدن مادر از مواد فاسد و تصفیه خون او داشته و زمینه را برای زیبایی جنین فراهم می کند. (حجامت حداقل 24 ساعت قبل از آمیزش باشد)
  5. خواب کافی و صحیح (شب ها زود خوابیدن و صبح زود بیدار شدن) نقش مهمی در بهتر شدن وضعیت جسمی مادر داشته و بر زیبایی جنین موثر خواهد بود.
  6. تغذیه صحیح و طبیعی (دوری از مواد کارخانه ای و مصنوعی تا حد امکان) منجر به پاک سازی نطفه و زیبایی و سلامت کودک خواهد شد.
  7. اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی و زیر بغل با نوره (واجبی)
   
 • نقش مکان و زمان نزدیکی در زیبایی کودک: از لحاظ مکان و زمان نزدیکی دستورات اسلام مد نظر قرار گیرد که نقش مهمی هم در سلامتی و هم زیبایی کودک دارد. در مورد زمان مناسب نزدیکی می توانید برنامه محاسبه زمان مناسب آمیزش را استفاده نمایید.
   
 • نقش حالات پدر و مادر بر زیبایی کودک: حالات پدر و مادر هنگام نزدیکی تاثیر فراوانی بر زیبایی فرزند دارد. داشتن حالت شاد و هیجان و شهوت طبیعی و آمیزش با عشق و علاقه و به دور از تنش و خستگی و نیز داشتن وضو (هم پدر و هم مادر) در زمان جماع بسیار در زیبایی و شادابی و نیز سلامتی کودک موثر است. به عبارت ساده تر و تا حدود زیادتر ، حالت کودک بیانگر حالت شما در لحظه جماع است!
   
 • نقش تغذیه صحیح در زیبایی کودک: تغذیه صحیح و استفاده از مواد غذایی تازه و عدم استفاده از مواد کارخانه ای و فریز شده و غذاهای مانده (حدالمقدور) هم در قبلا از بارداری (برای پدر و مادر هر دو) و هم در زمان بارداری (برای مادر) بسیار بسیار در زیبایی کودک موثر است.
 • نقش تجربه در زیبایی کودک: سعی کنید از تجارب دیگران در این زمینه استفاده نمایید که بهترین راهنما خواهد بود که به قول مولا علی (علیه السلام): تجربه بالاتر از علم است.

 

سایر عوامل مؤثر بر زیبایی كودك

علاوه بر مواردی که در بالا اشاره شد عوامل موثر دیگری هم ممکن است وجود داشته باشند که شما می توانید با جستجو اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۲ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۸ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۹ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۲۱۱۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۷۹۶۴۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۹۱۹۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۶۱۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۴۹۸۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۳۸۷۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۰۲۶۱ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۴۹۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۶۲۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۹۱۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۰۴۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۱۱۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۸۱۸۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۴۰۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۳۷۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۰۸۴۲ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۹۵۹۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۴۵۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۹۵۸ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۳۱ / ۳ / ۱۴۰۳

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۵ : ۵۳ : ۱۱

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۰۲

طلوع خورشید: ۰۴:۴۹

اذان ظهر: ۱۲:۰۶

اذان عصر: ۱۵:۵۵

غروب خورشید: ۱۹:۲۳

اذان مغرب: ۱۹:۴۵

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات