اقدام به بارداری در مسافرت


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اقدام به بارداری در مسافرت

اقدام به بارداری در مسافرت چگونه است؟ آیا می توان در زمان مسافرت اقدام به بارداری و بچه دار شدن کرد؟ اقدام به بچه داری در هنگام مسافرت چه شرایطی دارد؟ آیا می توان در تمام طول مدت مسافرت نسبت به بچه دار شدن اقدام کرد یا فقط در زمان های خاصی بایستی این کار را انجام داد؟ آیا انجام عمل نزدیکی در مسافرت به منظور بچه دار شدن از نظر توصیه های دینی صحیح است؟ اصولا شرایط صحیح انجام عمل آمیزش در زمان مسافرت به منظور بچه دار شدن چگونه می باشد؟

ممکن است چنین به نظر برسد که چه نیازی به باردار شدن در زمان مسافرت می باشد. در پاسخ باید گفت که احتمال چنین عملی وجود دارد و شاید به لحاظ برخی شرایط ، بعضی از زوجین ، نیاز ببینند و تصمیم بگیرند که در زمان مسافرت نسبت به بچه دار شدن اقدام کنند و بخواهند که شرایط و نحوه انجام این کار را بدانند.

گاهی اوقات نیز ممکن است که زن و مرد قصد اقدام به بچه دار شدن در زمان مسافرت نداشته باشند اما یک بارداری ناخواسته صورت بگیرد. پس مهم است که شرایط انجام عمل نزدیکی در زمان مسافرت را بدانیم تا اگر یک زمانی حاملگی ناخواسته هم اتفاق افتاد ، مشکلی وجود نداشته باشد.

یکی از مصادیق مسافرت هایی که ممکن است بارداری اتفاق بیفتد ، مسافرت ماه عسل می باشد. مسافرت ماه عسل یکی از شایع ترین و متداول ترین مسافرت هایی است که انجام می شود و احتمال بارداری در این نوع مسافرت ها وجود دارد. ممکن است زن و شوهر از خود بپرسند که آیا در زمان مسافرت ماه عسل می توانند نسبت به بارداری و حاملگی اقدام کنند؟

مسافرت به هر منظور و هدفی که انجام بشود و هر اسمی هم که داشته باشد ؛ چه مسافرت زیارتی باشد ، چه مسافرت تجارتی باشد ، چه مسافرت تفریحی و غیره باشد ، فرق نمی کند و مساله اقدام به حاملگی در مسافرت شامل همه مسافرت ها می گردد.

در مورد انجام عمل آمیزش در زمان مسافرت ، دو سفارش از پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) وجود دارد. آن بزرگوار در ضمن سفارشاتی که به حضرت علی ابن ابی طالب (علیه السلام) در باب آداب مجامعت دارند ، دو نکته زیر را سفارش می فرمایند.

 

سفارش اول:

یا علی! چون قصد سفر داری در شب آن جماع مکن که فرزند ، ولخرج آید. سپس رسول خدا (ص) این آیه را تلاوت فرمودند: " إِنَّ الْمُبَذِّرِینَ كَانُوا إِخْوَانَ الشَّیَاطِینِ وَكَانَ الشَّیْطَانُ لِرَبِّهِ كَفُورًا. سوره اسراء آیه ۲۷" به راستی مبذرین برادران شیاطین باشند.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

 

سفارش دوم:

یا علی! چون در سفر رفتی تا سه شب جماع مکن که اگر میانتان فرزندی تقدیر شود ، کمک کننده ظالم و ستمگر بر علیه تو شود.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

پس طبق فرمایش رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) ، زمان های نهی شده برای نزدیکی در زمان مسافرت عبارتند از: شب قبل از مسافرت و سه شب در مسافرت. حال ببینیم این شب ها دقیقا چه زمان هایی هستند. مطلب را با ذکر یک مثال ، توضیح می دهیم.

مثال: فرض کنیم روز جمعه قصد سفر داریم. خب طبق فرمایش بالا ، شب قبل از مسافرت می شود پنجشنبه شب که فردایش می شود جمعه که از نظر شرعی می شود شب جمعه. پس یکی از شب های نهی شده می شود شب جمعه که بهتر است آمیزش در آن انجام نشود. توجه داریم که شب جمعه یکی از شب های توصیه شده برای آمیزش است اما در مثال ما چون روز جمعه قصد مسافرت داریم ، طبق سفارش رسول الله (ص) بایستی از آمیزش در آن شب جمعه خودداری کنیم. مورد نهی دوم ، سه شب در سفر می باشد که در مثال ما می شوند: جمعه شب (شب شنبه) ، شنبه شب (شب یکشنبه) و یکشنبه شب (شب دوشنبه). جمعه شب که فردایش می شود شنبه ، از نظر شرعی ، شب شنبه می باشد. شنبه شب که فردایش می شود یکشنبه ، از نظر شرعی ، شب یکشنبه است و یکشنبه شب که فردایش می شود دوشنبه ، از نظر شرعی شب دوشنبه خواهد بود. در مورد مفاهیم مربوط به شب و روز از نظر شرعی می توانید مطلب شبانه روز در ماه قمری را مطالعه نمایید.

البته باز هم توجه داشته باشیم که شب دوشنبه جزء زمان های سفارش شده برای نزدیکی از نظر شرعی می باشد و علت نهی آمیزش در شب دوشنبه در مثال ما ، وجود مسافرت می باشد. حال با توجه به این مطالب و به عنوان مثال اگر مسافرت ماه عسل برای یک زوج ، سه شب اقامت باشد ، بهتر است که آمیزش ننمایند ولی اگر بیش از سه شب اقامت باشد ، بعد از شب سوم مسافرت می توانند آمیزش نمایند البته آن هم به شرطی که جزء زمان های نهی شده برای نزدیکی و تشکیل نطفه نباشد چرا که علاوه بر مساله مسافرت ، مسائل دیگری نیز وجود دارند که سبب نهی از آمیزش و نزدیکی می باشند. جهت اطلاع از این زمان ها می توانید مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه را مطالعه نمایید.

نکته مهمی که وجود دارد این است که در زمانی که این مطلب تحریر می شود ، سفرهای ماه عسل عمدتا سه شب اقامت هستند و اگر زن و شوهر در این مدت اقدام به عمل نزدیکی کنند (که به احتمال زیاد ممکن است بکنند) و اگر انجام این عمل نزدیکی منجر به تشکیل نطفه و بارداری شود ، طبق فرمایش پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، فرزند حاصل از این آمیزش و بارداری ، کمک کننده ظالم و ستمگر بر علیه آن شخص خواهد بود. با این حساب مخصوصا در مورد سفرهای ماه عسل بایستی دقت نمود تا مشکلی از نظر انعقاد نطفه و سلامتی فرزند حاصله وجود نداشته باشد.

 

نتیجه گیری کلی:

از مجموع مطالب ذکر شده در بالا در مورد انجام عمل آمیزش و نزدیکی و اقدام به بارداری در مسافرت ، نتیجه زیر حاصل می شود:

انجام عمل نزدیکی و اقدام به بارداری در مسافرت ، مجاز است به شرطی که:

  1. در شب قبل از مسافرت نباشد.
  2. تا سه شب اول در مسافرت نباشد.
  3. جزء زمان های نهی شده برای آمیزش نباشد.

غیر از موارد بالا ، اقدام به بارداری در مسافرت اشکالی ندارد.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۳۳۱۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۸۶۸۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۵۷۴۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۵۳۴۴۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۹۰۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۹۶۱۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۰۹۹۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۳۴۴۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۰۰۶ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۲۴۶۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۹۴۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۶۶۲ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۱۶۹۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۴۳۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۰۴۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۰۲۴۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۹۵۲۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۵۴۴۲ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۶۴۱۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۴۰۷ بازدید)

احادیث بارداری

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۱۴ / ۴ / ۱۳۹۹

۱۲ ذيقعده ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۹ : ۳۴ : ۱۷

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۸

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۹

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۲۴

اذان مغرب: ۲۰:۴۵

وقت عشاء: ۲۱:۴۴

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات