بهترین زمان برای بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بهترین زمان برای بارداری

بهترین زمان برای بارداری چه زمانی است؟ بهترین زمان برای باردار شدن چه فصلی است؟ بهترین زمان برای حاملگی کدام ماه قمری است؟ بهترین وقت برای باردارداری کدام یک از ایام هفته است؟ بهترین وقت برای حامله شدن چه ساعتی از شبانه روز می باشد؟ بهترین زمان برای بارداری چه سنی است؟ اگر شما نیز به دنبال بهترین زمان برای بارداری می گردید پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید زیرا قصد داریم در مورد بهترین زمانی که می توان باردار شد صحبت کنیم و مسائلی را در این خصوص مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار دهیم.

کسانی که با دقت برای بارداری برنامه ریزی می کنند به احتمال قوی دنبال انتخاب بهترین زمان برای حاملگی هم هستند. انتخاب بهترین زمان یک لفظ کلی است و اگر دقت شود می بینیم که ما با چند مفهوم مختلف برای بارداری مواجه هستیم که هر کدام به نوبه خود می توانند معیاری برای انتخاب بهترین باشند. وقتی می گوییم بهترین زمان برای بارداری ، واژه "بهترین زمان" می تواند بهترین زمان از نظر فصل باشد ، می تواند بهترین زمان از نظر ماه باشد ، می تواند بهترین زمان از نظر سنی باشد و مفاهیم دیگری که همه آنها می توانند داخل واژه "بهترین زمان" گنجانده شوند.

ما در این مطلب ، واژه "بهترین زمان" را برای چند مفهوم در نظر گرفته و بهترین زمان این مفاهیم را برای بارداری شرح خواهیم داد. مفاهیمی که مورد استفاده قرار می دهیم عبارتند از:

  • بهترین فصل برای بارداری
  • بهترین ماه قمری برای بارداری
  • بهترین سن برای بارداری
  • بهترین ایام هفته برای بارداری
  • بهترین ساعت شبانه روز برای بارداری

حال می خواهیم در مورد هریک از این مفاهیم توضیحاتی ارائه بدهیم.

بهترین فصل برای بارداری

یکی از بهترین زمان ها برای بارداری ، مربوط به فصول سال است. کدام فصل سال برای باردار شدن بهتر است؟ از میان فصول سال ، فصل بهار بهترین زمان برای اقدام به بارداری است. فصل بهار ، فصل زنده شدن و رویش است. فصل بهار علاوه بر خصوصیات متعدد ، شادابی و فرح خاصی دارد که کلا روحیه انسان را برای اقدام به بارداری بالا می برد. پس از نظر فصول سال ، بهار بهترین فصل برای حامله شدن است اما در کنار این مساله ، لازم است تا مفاهیم دیگر نیز برای بهترین زمان بارداری در نظر گرفته شوند.

بهترین ماه قمری برای بارداری

از جمله بهترین زمان ها برای بارداری ، مربوط به بهترین ماه برای باردار شدن است. توجه داشته باشیم که آنچه از نظر ماه برای بارداری مطرح می شود مربوط به ماه های قمری است که دارای خواص و برکات مختلفی می باشند. هر ماه قمری دارای خصوصیاتی است که مخصوص آن ماه قمری می باشد. مثلا به عنوان مثال ، انجام عبادت و اعمال نیکو در ماه های مختلف باهم فرق دارد و بعضی از ماه های قمری هستند که انجام این اعمال در آنها دارای ثواب بیشتری است. از میان ۱۲ ماه قمری ، بهترین ماه برای اقدام به بارداری و بچه دار شدن ، ماه مبارک رمضان می باشد. این موضوع به تفصیل در مطلب بهترین ماه قمری برای بارداری و بچه دار شدن بیان شده است.

بهترین سن برای بارداری

مفهوم دیگری که مربوط به زمان بهتر برای بارداری می شود ، سن باردار شدن است و با این پرسش که بهترین سن برای باردار شدن چه سنی است؟ زنان از زمان بلوغ تا زمان یائسگی ، توانایی باردار شدن دارند. ما در اینجا در مورد توانایی جسمی و سایر مسائل مربوط به سن برای باردار شدن صحبت نمی کنیم و فقط به مساله باردار شدن اشاره می کنیم. بدیهی است که هر چقدر که سن زن کمتر باشد به همان میزان جسم او برای باردار شدن مناسب تر است و افزایش سن می تواند موجب ایجاد مشکلاتی برای بارداری گردد. به هر حال یکی از گزینه های مهم برای بارداری سالم ، سلامتی زن می باشد. طبیعتا شرایط جسمی یک زن ۲۰ ساله با شرایط جسمی یک زن ۴۰ ساله یکی نیست و زن ۲۰ ساله آمادگی جسمی بهتری برای باردار شدن دارد. پس زنان محترم سعی نمایند تا جایی که ممکن است ، بارداری را به بهانه های مختلف عقب نیندازند و تا جوان هستند نسبت به بارداری اقدام نمایند. البته اگر امکان بارداری در سن پایین برای برخی از خانم ها وجود نداشت ، این خانم ها می توانند در سن بالاتر هم باردار شوند. مطالعه مطلب بارداری در سن بالا در این خصوص توصیه می گردد.

بهترین ایام هفته برای بارداری

از جمله بهترین زمان هایی که برای بارداری و اقدام به بچه دار شدن مطرح می باشد مربوط به ایام هفته است. ایام هفته از نظر شرعی تاثیرات مختلفی بر جنین دارند. اقدام به بارداری در برخی از ایام هفته سفارش شده است و در برخی از ایام هفته نهی شده است و در برخی از ایام هفته ، نه نهی شده و نه سفارش شده است.

ایام سفارش شده برای اقدام به انجام عمل نزدیکی و مخصوصا برای باردار شدن ، عبارتند از: شب دوشنبه ، شب سه شنبه ، شب پنجشنبه ، شب جمعه بعد از عشاء ، شب جمعه آخر شب ، روز پنجشنبه وقت زوال خورشید و روز جمعه بعد از عصر. زمان های نهی شده برای نزدیکی در ایام هفته عبارتند از: شب چهارشنبه ، بعد از ظهر و سایر زمان هایی که در مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه ذکر شده اند. زمانهای مناسب برای نزدیکی در کتاب آموزش تصویری زمان های مناسب نزدیکی ایام هفته به طور کامل شرح داده شده اند.

بهترین ساعت شبانه روز برای بارداری

از جمله بهترین زمان ها برای بارداری ، زمان های مربوط به اوقات شبانه روز است. کدام ساعت از شبانه روز برای نزدیکی کردن به منظور بارداری ، بهتر است؟ به غیر از روز پنجشنبه وقت زوال خورشید و روز جمعه بعد از عصر ، بهترین ساعت شبانه روز برای بارداری ، آخر شب می باشد. البته شب جمعه در این میان استثناست و اقدام به بارداری در ساعات اول شب جمعه (بعد از عشاء) سفارش شده است.

با توجه به مطالب مطرح شده در بالا ملاحظه می نمایید که عبارت "بهترین زمان" برای بارداری می تواند شامل مفاهیم گوناگونی باشد و فقط یک مورد خاص را شامل نمی شود. رعایت دستورات شرعی در مورد زمان های مناسب نزدیکی برای اقدام به بارداری که در برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام ذکر شده است ، اقدام به بارداری در ماه مبارک رمضان و اقدام به بارداری در سنین پایین تر ، سه مفهوم مهم در مورد بهترین زمان برای بارداری می باشند.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۴ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱۱ ماه قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۲ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۴۴۲۰۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۹۹۰۷۰۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۵۱۷۶۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۵۸۵۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۱۸۰۵۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۱۵۳۲۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۸۲۲۱۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۰۸۱۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۱۶۸۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۴۶۹۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۹۳۲۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۴۷۸۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۳۳۵۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۰۹۲۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۰۸۶۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۸۰۰۳ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۶۳۷۸۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۴۱۶۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۲۵۸۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۷۸۴۱ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۶ / ۷ / ۱۴۰۲

۱۲ ربيع الاول ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۷ : ۳۵ : ۱۷

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۳

طلوع خورشید: ۰۵:۵۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۵

اذان عصر: ۱۵:۱۹

غروب خورشید: ۱۷:۵۳

اذان مغرب: ۱۸:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۵۸

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات