بهترین زمان برای بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بهترین زمان برای بارداری

بهترین زمان برای بارداری چه زمانی است؟ بهترین زمان برای باردار شدن چه فصلی است؟ بهترین زمان برای حاملگی کدام ماه قمری است؟ بهترین وقت برای باردارداری کدام یک از ایام هفته است؟ بهترین وقت برای حامله شدن چه ساعتی از شبانه روز می باشد؟ بهترین زمان برای بارداری چه سنی است؟ اگر شما نیز به دنبال بهترین زمان برای بارداری می گردید پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید زیرا قصد داریم در مورد بهترین زمانی که می توان باردار شد صحبت کنیم و مسائلی را در این خصوص مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار دهیم.

کسانی که با دقت برای بارداری برنامه ریزی می کنند به احتمال قوی دنبال انتخاب بهترین زمان برای حاملگی هم هستند. انتخاب بهترین زمان یک لفظ کلی است و اگر دقت شود می بینیم که ما با چند مفهوم مختلف برای بارداری مواجه هستیم که هر کدام به نوبه خود می توانند معیاری برای انتخاب بهترین باشند. وقتی می گوییم بهترین زمان برای بارداری ، واژه "بهترین زمان" می تواند بهترین زمان از نظر فصل باشد ، می تواند بهترین زمان از نظر ماه باشد ، می تواند بهترین زمان از نظر سنی باشد و مفاهیم دیگری که همه آنها می توانند داخل واژه "بهترین زمان" گنجانده شوند.

ما در این مطلب ، واژه "بهترین زمان" را برای چند مفهوم در نظر گرفته و بهترین زمان این مفاهیم را برای بارداری شرح خواهیم داد. مفاهیمی که مورد استفاده قرار می دهیم عبارتند از:

  • بهترین فصل برای بارداری
  • بهترین ماه قمری برای بارداری
  • بهترین سن برای بارداری
  • بهترین ایام هفته برای بارداری
  • بهترین ساعت شبانه روز برای بارداری

حال می خواهیم در مورد هریک از این مفاهیم توضیحاتی ارائه بدهیم.

بهترین فصل برای بارداری

یکی از بهترین زمان ها برای بارداری ، مربوط به فصول سال است. کدام فصل سال برای باردار شدن بهتر است؟ از میان فصول سال ، فصل بهار بهترین زمان برای اقدام به بارداری است. فصل بهار ، فصل زنده شدن و رویش است. فصل بهار علاوه بر خصوصیات متعدد ، شادابی و فرح خاصی دارد که کلا روحیه انسان را برای اقدام به بارداری بالا می برد. پس از نظر فصول سال ، بهار بهترین فصل برای حامله شدن است اما در کنار این مساله ، لازم است تا مفاهیم دیگر نیز برای بهترین زمان بارداری در نظر گرفته شوند.

بهترین ماه قمری برای بارداری

از جمله بهترین زمان ها برای بارداری ، مربوط به بهترین ماه برای باردار شدن است. توجه داشته باشیم که آنچه از نظر ماه برای بارداری مطرح می شود مربوط به ماه های قمری است که دارای خواص و برکات مختلفی می باشند. هر ماه قمری دارای خصوصیاتی است که مخصوص آن ماه قمری می باشد. مثلا به عنوان مثال ، انجام عبادت و اعمال نیکو در ماه های مختلف باهم فرق دارد و بعضی از ماه های قمری هستند که انجام این اعمال در آنها دارای ثواب بیشتری است. از میان ۱۲ ماه قمری ، بهترین ماه برای اقدام به بارداری و بچه دار شدن ، ماه مبارک رمضان می باشد. این موضوع به تفصیل در مطلب بهترین ماه قمری برای بارداری و بچه دار شدن بیان شده است.

بهترین سن برای بارداری

مفهوم دیگری که مربوط به زمان بهتر برای بارداری می شود ، سن باردار شدن است و با این پرسش که بهترین سن برای باردار شدن چه سنی است؟ زنان از زمان بلوغ تا زمان یائسگی ، توانایی باردار شدن دارند. ما در اینجا در مورد توانایی جسمی و سایر مسائل مربوط به سن برای باردار شدن صحبت نمی کنیم و فقط به مساله باردار شدن اشاره می کنیم. بدیهی است که هر چقدر که سن زن کمتر باشد به همان میزان جسم او برای باردار شدن مناسب تر است و افزایش سن می تواند موجب ایجاد مشکلاتی برای بارداری گردد. به هر حال یکی از گزینه های مهم برای بارداری سالم ، سلامتی زن می باشد. طبیعتا شرایط جسمی یک زن ۲۰ ساله با شرایط جسمی یک زن ۴۰ ساله یکی نیست و زن ۲۰ ساله آمادگی جسمی بهتری برای باردار شدن دارد. پس زنان محترم سعی نمایند تا جایی که ممکن است ، بارداری را به بهانه های مختلف عقب نیندازند و تا جوان هستند نسبت به بارداری اقدام نمایند. البته اگر امکان بارداری در سن پایین برای برخی از خانم ها وجود نداشت ، این خانم ها می توانند در سن بالاتر هم باردار شوند. مطالعه مطلب بارداری در سن بالا در این خصوص توصیه می گردد.

بهترین ایام هفته برای بارداری

از جمله بهترین زمان هایی که برای بارداری و اقدام به بچه دار شدن مطرح می باشد مربوط به ایام هفته است. ایام هفته از نظر شرعی تاثیرات مختلفی بر جنین دارند. اقدام به بارداری در برخی از ایام هفته سفارش شده است و در برخی از ایام هفته نهی شده است و در برخی از ایام هفته ، نه نهی شده و نه سفارش شده است.

ایام سفارش شده برای اقدام به انجام عمل نزدیکی و مخصوصا برای باردار شدن ، عبارتند از: شب دوشنبه ، شب سه شنبه ، شب پنجشنبه ، شب جمعه بعد از عشاء ، شب جمعه آخر شب ، روز پنجشنبه وقت زوال خورشید و روز جمعه بعد از عصر. زمان های نهی شده برای نزدیکی در ایام هفته عبارتند از: شب چهارشنبه ، بعد از ظهر و سایر زمان هایی که در مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه ذکر شده اند. زمانهای مناسب برای نزدیکی در کتاب آموزش تصویری زمان های مناسب نزدیکی ایام هفته به طور کامل شرح داده شده اند.

بهترین ساعت شبانه روز برای بارداری

از جمله بهترین زمان ها برای بارداری ، زمان های مربوط به اوقات شبانه روز است. کدام ساعت از شبانه روز برای نزدیکی کردن به منظور بارداری ، بهتر است؟ به غیر از روز پنجشنبه وقت زوال خورشید و روز جمعه بعد از عصر ، بهترین ساعت شبانه روز برای بارداری ، آخر شب می باشد. البته شب جمعه در این میان استثناست و اقدام به بارداری در ساعات اول شب جمعه (بعد از عشاء) سفارش شده است.

با توجه به مطالب مطرح شده در بالا ملاحظه می نمایید که عبارت "بهترین زمان" برای بارداری می تواند شامل مفاهیم گوناگونی باشد و فقط یک مورد خاص را شامل نمی شود. رعایت دستورات شرعی در مورد زمان های مناسب نزدیکی برای اقدام به بارداری که در برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام ذکر شده است ، اقدام به بارداری در ماه مبارک رمضان و اقدام به بارداری در سنین پایین تر ، سه مفهوم مهم در مورد بهترین زمان برای بارداری می باشند.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۳ هفته قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۲ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۳ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۴ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۵ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۶ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۷ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۷ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۷ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۸ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۸ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۸ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۸ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۸ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۸ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۸ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۸ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۰۶۴۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۵۴۵۳۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۰۰۹۶۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۷۰۰۵۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۰۹۸۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۲۸۸۷۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۲۸۰۵۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۸۶۸۹۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۶۴۸۱۴ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۵۲۱۳۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۵۸۲۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۳۹۰۶۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۱۸۱۷۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۰۰۰۸ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۶۸۵۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۰۱۱۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۱۵۵۴۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۴۷۹۷ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۹۷۴۷۲ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۳۵۹۲ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۸ / ۷ / ۱۳۹۸

۲۱ صفر ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۲ : ۲۰ : ۱۷

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۵۱

طلوع خورشید: ۰۶:۱۵

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۵۷

غروب خورشید: ۱۷:۲۳

اذان مغرب: ۱۷:۴۲

وقت عشاء: ۱۸:۲۹

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۷

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات