توصیه های مهم برای درمان گلودرد بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان گلودرد بارداری ، توصیه های مهم

برای درمان گلودرد بارداری چه توصیه های مهمی وجود دارد؟ چه روش های طبیعی برای درمان گلودرد در بارداری وجود دارد؟ به دلیل اهمیت مساله سلامت جنین و جلوگیری از رسیدن آسیب های احتمالی به او ، مداوای گلودرد زن در زمان حاملگی بایستی با احتیاط انجام شود. به همین دلیل از هر روش درمانی برای رفع درد گلو در زمان باردار بودن زن نمی توان استفاده کرد. در این مطلب سعی می کنیم چند توصیه مهم برای درمان گلودرد بارداری ذکر کنیم و امیدواریم که این توصیه ها بتوانند برای درمان گلودرد زنان باردار مفید واقع شوند.

درد گلو در زنان حامله ناشی از عفونت گلو می باشد و طبیعی است که برای درمان آن بایستی از مواد ضد عفونت استفاده شود. اما به دلیلی که در بالا ذکر شد و آن مراقبت از سلامتی جنین است ، از هر دارو و ماده ضد عفونت نمی توان در زمان حاملگی زن استفاده کرد زیرا ممکن است باعث صدمه دیدن جنین بشود. علاوه بر درمان دارویی ، برخی مراقبت های غیر دارویی هم هستند که نقش مهمی در کاهش درد گلو و درمان آن در زمان بارداری دارند. در این مطلب به توصیه های مهم درمان طبیعی و نیز مراقبت های ویژه به منظور درمان گلودرد و رفع عفونت گلو اشاره می کنیم. خانم های باردار توجه داشته باشند که هر چقدر که از درمان های طبیعی سالم جهت درمان عفونت گلو در دوران بارداری استفاده نمایند به همان میزان موجب ارتقاء سلامتی خود و جنین در شکم خود خواهند شد.

نکات مهم زیر برای درمان گلودرد بارداری برای زنان حامله توصیه می شوند:

مطلقا از نوشیدن آب سرد خودداری کنید

نوشیدن آب سرد مخصوصا در فصل پاییز و زمستان می توانید موجب عفونت گلو و تشدید آن بشود. ضمن اینکه اصولا نوشیدن آب سرد به دلایل عمومی برای زنان باردار اصلا خوب نیست. زنان حامله سعی کنند در زمان گلودرد حتما از آب ولرم استفاده نمایند. علاوه بر آب سرد ، از خوردن و نوشیدن سایر مواد سرد هم خودداری کنند.

گلوی خود را با یک پارچه پشمی بپوشانید

گرم نگهداشتن گلو به درمان گلودرد کمک بسیار زیادی می کند. برای اینکه گلوی خود را گرم نگه دارید می توانید از یک پارچه پشمی یا چیزی شبیه آن استفاده نموده و گردن خود را با آن ببندید. هر اندازه که بتوانید ناحیه گلو را گرم تر نگه دارید به همان میزان سرعت بهبود درد گلو بیشتر خواهد شد.

با آب نمک طبیعی قرقره نمایید

قرقره کردن با آب نمک یک درمان موضعی برای درمان عفونت گلو و رفع گلودرد می باشد. برای قرقره کردن حتما از آب ولرم و نمک طبیعی (نمک دریا یا سنگ نمک) استفاده نمایید. استفاده از نمک های مصنوعی مثل نمک ید دار برای قرقره کردن توصیه نمی گردد. میزان غلظت آب نمک را هم طوری انتخاب کنید که هم اثربخشی آن بیشتر باشد و هم گلو را نسوزاند. این عمل را به فاصله های منظم و تا زمان برطرف شدن گلودرد و درمان عفونت آن ادامه دهید.

از معجون عسل و شلغم استفاده نمایید

استفاده از معجون عسل و شلغم ، یک درمان عمومی برای رفع عفونت می باشد که می تواند نقش مهمی در درمان گلودرد بارداری و رفع عفونت گلو در زنان حامله داشته باشد. معجون شلغم و عسل ضمن درمان عفونت ، ضرری هم برای جنین ندارد. البته اگر مدت درمان با این معجون طولانی باشد بهتر است که میزان عسل این معجون را زیاد انتخاب نکنید تا باعث گرم شدن بیش از اندازه جنین نشود. البته منظور از عسل ذکر شده ، عسل طبیعی است نه عسل های تقلبی یا سایر شیره های کارخانه ای که متاسفانه به اسم عسل! فروخته می شوند.

از آب پیاز استفاده نمایید

آب پیاز یک ماده بسیار مفید برای رفع عفونت بدن و مخصوصا برای زنان باردار می باشد زیرا هیچ خطری برای جنین ندارد. آب پیاز می تواند در درمان عفونت گلو در دوران بارداری بسیار مفید باشد ضمن اینکه آب پیاز باعث زیبا شدن جنین هم می شود. از آب پیاز می توانید به تنهایی یا همراه با شهد عسل طبیعی استفاده کنید. می توانید از معجون عسل ، شلغم و آب پیاز در هنگام باردار بودن استفاده نمایید که تاثیر بسیار بالایی در درمان عفونت گلو و برطرف شدن درد گلو دارد. این معجون در مطلب معجون درمان گلودرد در بارداری هم معرفی شده است. اگر با درست کردن آب پیاز آشنایی ندارید می توانید مطلب طرز تهیه آب پیاز را در این زمینه مطالعه کنید.

از خوردن غذاهای چرب بپرهیزید

خوردن غذاهای چرب می تواند گلودرد را تشدید بکند. خانم های باردار سعی کنند در هنگام گلودرد از مصرف غذاهای چرب خودداری کنند. بهتر است در این زمان از غذاهای ساده مثل کته استفاده نمایند.

از خوردن مواد غذایی ترش (ترشیجات ، سرکه و امثالهم) خودداری نمایید

بعضی از خانم های باردار به دلیل ویار بارداری یا سایر مسائل یا علاقه شخصی ممکن است به مواد غذایی ترش تمایل داشته باشند. اما مصرف مواد غذایی ترش مثل انواع ترشیجات ، سرکه ، لواشک ترش و ... در زمانی که مبتلا به گلودرد در بارداری هستند توصیه نمی شود زیرا این مواد می توانند درد گلو را تشدید کنند.

از مصرف مواد غذایی سرخ کردنی خودداری کنید

مواد غذایی سرخ شده برای بدن مناسب نیستند مخصوصا در زمانی که به درد گلو دچار شده ایم باید از این مواد غذایی پرهیز کنیم. خانم های باردار سعی کنند از مصرف مواد غذایی سرخ کردنی در زمانی که گلودرد دارند خودداری نمایند. استفاده از مواد غذایی ساده پز که زیاد سرخ شده و چرب نباشد بسیار مفید خواهد بود.

از مصرف گردو بپرهیزید

گردو یکی از مواد غذایی بسیار خوب برای زنان باردار محسوب می شود. مصرف روزانه یک عدد گردو یکی از راه های جلوگیری از ترک شکم در دوران بارداری محسوب می گردد. البته به فرموده رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) مصرف گردو همراه با پنیر خوب است و مصرف هیچ کدام به تنهایی توصیه نمی گردد. اما در زمان داشتن گلودرد در بارداری ، زنان حامله از مصرف گردو پرهیز کنند زیرا گردو می تواند دردگلو را تشدید بکند. پر واضح است که زنان باردار پس از درمان گلودرد می توانند گردو را مصرف نمایند.

از عسل طبیعی استفاده نمایید

به فرموده امیرالمؤمنین حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) ، عسل شفای هر بیماری است. عسل علاوه بر فواید فراوانی که دارد یک ماده ضد عفونت قوی می باشد. مصرف عسل در زمان بارداری می تواند در درمان انواع عفونت بدن بسیار عالی باشد. خوردن عسل می تواند به کاهش درد گلو و درمان عفونت آن در زمان بارداری کمک زیادی بکند. خانم های باردار می توانند یا عسل را به صورت تنها مصرف کنند یا به صورت معجون عسل و شلغم یا معجون عسل و آب پیاز یا معجون عسل ، شلغم و آب پیاز که در مطالب بالا ذکر شده است.

یک راه خوب برای درمان عفونت گلو باعسل آن است که شهد عسل را کم کم و خیلی آهسته آهسته بخورید تا آرام آرام از گلو رد شود که این کار به درمان عفونت گلو کمک بسیاری می کند. توجه داشته باشیم که از عسل طبیعی و ناب استفاده کنیم که خاصیت درمانی دارد و مضر هم نیست و نه از عسل های تقلبی که متاسفانه ممکن است ضرر هم داشته باشند.

در اینجا به چند راهکار در زمینه درمان گلودرد بارداری اشاره شد که امید است به فضل الهی مورد استفاده خانم های حامله واقع شود. امید می رود که استفاده از شیوه های طبیعی برای درمان گلودرد در بارداری بتواند موجب حفظ سلامتی مادران باردار و فرزندان آن ها شود و یک گام در راه کاستن از مصرف داروهای شیمیایی بخصوص در ایام بارداری باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۲ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۸ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۹ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۲۱۱۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۷۹۶۵۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۹۲۰۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۶۱۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۴۹۸۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۳۸۹۴ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۰۲۶۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۴۹۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۶۳۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۹۱۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۰۴۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۱۱۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۸۱۸۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۴۰۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۳۷۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۰۸۴۴ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۹۶۱۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۴۵۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۹۵۹ بازدید)

احادیث بارداری

به ، قوه بینایی را زیاد می کند و محبت در قلب ایجاد می نماید و اگر زن آبستن ، به ، بخورد فرزندانش نیکو (زیبا و شجاع) متولد می شوند.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۳۱ / ۳ / ۱۴۰۳

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۹ : ۰۰ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۰۲

طلوع خورشید: ۰۴:۴۹

اذان ظهر: ۱۲:۰۶

اذان عصر: ۱۵:۵۵

غروب خورشید: ۱۹:۲۳

اذان مغرب: ۱۹:۴۵

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات