فواید و خواص خوردن میوه در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

فواید و خواص خوردن میوه در بارداریخوردن میوه در بارداری چه فوایدی دارد؟ خاصیت مصرف میوه در حاملگی چیست؟ تاثیر مصرف میوه در زمان حاملگی بر مادر باردار چیست؟ خوردن میوه در دوران بارداری چه تاثیری بر روند حاملگی دارد؟ تاثیرات و فواید خوردن میوه در زمان بارداری بر جنین چیست؟

خوردن میوه در بارداری یکی از مسائل مهمی است که زنان باردار بایستی سعی نمایند تا حد امکان از آن غافل نشوند. خدای متعال خواص گوناگونی را در میوه های مختلف قرار داده است و مصرف آن ها در دوران بارداری می تواند تاثیرات مثبت و فراوانی علاوه بر مادر باردار ، بر روی جنین داشته باشد. مطمئنا تاثیرات همه میوه ها همانند هم نیست و تنوع در خوردن میوه در بارداری یکی از اصول مهمی است که بایستی آن را رعایت نمود.

در مطلب حاضر قصد داریم تا به برخی از فواید و خواص خوردن میوه در دوران بارداری اشاره کنیم تا مادران باردار دید کاملتری نسبت به مصرف میوه ها در زمان حاملگی داشته باشند. مطمئنا تاثیرات مصرف میوه های مختلف در دوران بارداری می تواند بیشتر از این ها باشد و عزیزان علاقمند جهت کسب دانش بیشتر در این زمینه می توانند به منابع معتبر مراجعه کنند.

 

کمک به رشد و تکامل جنین

شکی در این نیست که میوه های مختلف به دلیل داشتن املاح معدنی و ویتامین های گوناگون می توانند نقش مؤثری در رشد و تکامل جنین داشته باشند. از آن جایی که نیاز مادران باردار جهت دریافت ویتامین ها و املاح معدنی در زمان حاملگی و به دلیل وجود جنین بیشتر است پس بنابر این مصرف میوه های گوناگون در این دوران می تواند یکی از راه های سالم برای تامین ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز باشد.

 

جلوگیری از یبوست دوران بارداری

یبوست زنان باردار یکی از مشکلات شایع دوران حاملگی محسوب می گردد. از آن جایی که بسیاری از میوه ها خاصیت ضد یبوست دارند در نتیجه مصرف آن ها می تواند به درمان یبوست در دوران بارداری کمک زیادی بکند. میوه هایی نظیر انجیر و گلابی جزء میوه های ضد یبوست محسوب می گردند که خوردن آن ها در دوران بارداری فواید فراوانی علاوه بر رفع یبوست دارد. مطلب خواص خوردن انجیر در بارداری و حاملگی جهت آشنایی با خواص و فواید میوه انجیر در زمان حاملگی جهت مطالعه بیشتر توصیه می گردد.

 

تقویت رحم و جلوگیری از سقط جنین

ضعف رحم می تواند یکی از دلایل سقط جنین باشد پس بنابر این تقویت رحم یکی از مسائل مهمی است که در زمان حاملگی بایستی مد نظر قرار گیرد. از جمله فواید و خواص خوردن میوه در حاملگی می تواند تقویت رحم باشد تا به این وسیله از آن نوع سقط جنین که علت آن ضعف رحم می باشد جلوگیری گردد. میوه به نقش مؤثری در دوران بارداری دارد که علاوه بر خواص گوناگون سبب تقویت رحم مادران باردار شده و از سقط جنین جلوگیری می کند. در مورد کسب اطلاعات بیشتر در مورد این میوه در زمان حاملگی می توانید مطلب خوردن به در بارداری و حاملگی را مطالعه کنید.

 

زیبا شدن جنین

عوامل مختلفی بر زیبایی جنین مؤثر هستند که در مطلب فرزند زیبا به آن ها اشاره شده است. از جمله عوامل مؤثر بر زیبایی جنین ، خوردن میوه در بارداری توسط مادران حامله می باشد. مادران بارداری که خواهان داشتن جنین زیبا هستند حتما توجه داشته باشند که یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه خوردن میوه در زمان حاملگی است و بنابر این مصرف میوه های تاثیرگذار بر زیبایی جنین از جمله سیب درختی ، هلو ، خربزه ، به ، گلابی و ... را در دوران بارداری فراموش ننمایند.

 

خوش آب و رنگ شدن پوست صورت جنین

داشتن فرزند خوش آب و رنگ می تواند از آرزوهای بسیاری از مادران باردار باشد و اگر شما نیز خواهان فرزندی با پوست صورت خوش آب و رنگ هستید ، مصرف میوه عناب در دوران بارداری را از دست ندهید! در مورد میوه عناب و کسب اطلاعات بیشتر درباره آن می توانید مطلب خواص خوردن عناب در دوران بارداری و حاملگی را مطالعه نمایید.

 

تقویت هوش جنین

عوامل بسیاری بر هوش جنین تاثیر دارند که در مطلب عوامل موثر بر هوش جنین به آن ها اشاره شده است. یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر هوش جنین مربوط به تغذیه دوران بارداری می باشد. در این میان از تاثیر خوردن میوه در دوران حاملگی و بارداری نباید غافل شد. یکی از میوه هایی که بسیار بر هوش جنین تاثیر دارد میوه به می باشد. میوه به علاوه بر تاثیر بر روی هوش جنین ، فواید دیگری هم دارد که در مطلب خوردن به در بارداری و حاملگی به آن ها اشاره شده است.

 

جلوگیری از اضطراب و غصه در دوران بارداری

داشتن استرس و غصه یکی از موضوعاتی است که ممکن است بعضی از خانم های باردار به آن مبتلا باشند. یکی از عوامل مؤثر در کاهش استرس و غصه ، استفاده از برخی میوه ها در دوران حاملگی است. خانم های بارداری که به هر دلیل دچار اندوه و غصه می شوند خوردن انگور سیاه در زمان حاملگی را فراموش نکنند. روایت شده است که پس از ماجرای طوفان نوح (ع) و غرق شدن مردم گناهکار ، حضرت نوح (علیه السلام) دچار غم و اندوه شدند واز طرف خدای متعال به حضرت نوح (علیه السلام) سفارش شد که انگور سیاه میل نمایند.

 

ایجاد انرژی و جلوگیری از خستگی در زمان حاملگی

احساس ضعف و نداشتن انرژی کافی در زمان بارداری ممکن است گریبانگیر بعضی از خانم های باردار بشود. یکی از بهترین راه های افزایش انرژی و جلوگیری از خستگی در زمان حاملگی ، خوردن میوه در این دوران است. به عنوان مثال یکی از میوه های انرژی زا که خانم های باردار می توانند از آن استفاده نمایند ، موز می باشد. در مورد استفاده از این میوه در زمان آبستنی می توانید مطلب خواص خوردن موز در دوران بارداری و حاملگی را مطالعه نمایید. علاوه بر موز ، طالبی هم از میوه هایی است که خوردن آن در دوران آبستنی می تواند باعث افزایش انرژی خانم باردار شود.

 

خوش صدا شدن جنین

مطمئنا یکی از عوامل تاثیرگذار بر خوش صدا شدن جنین ، مربوط به تغذیه زمان بارداری است و در این میان مصرف میوه آناناس در دوران حاملگی از اهمیت بالایی برخوردار است. خوردن آناناس در دوران بارداری سبب خوش صدا شدن جنین می گردد. مصرف آناناس خصوصا در ماه سوم بارداری که ماه تشکیل تارهای صوتی است از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. پس خانم های حامله سعی نمایند در صورت امکان میوه آناناس را در سبد غذایی خود علی الخصوص در ماه سوم حاملگی بگنجانند.

 

کاهش و کنترل فشار خون بارداری

فشار خون بارداری از جمله مشکلاتی است که ممکن است برخی از مادران باردار به آن مبتلا باشند. تغذیه مناسب در زمان حاملگی یکی از روش های مؤثر در کاهش و کنترل فشار خون بارداری محسوب می شود. در این میان خوردن بعضی از میوه ها در زمان حاملگی می تواند به کاهش و کنترل فشار خون حاملگی کمک بکند. به عنوان مثال ، خوردن خیار در بارداری می تواند موجب کاهش فشار خون بارداری گردد. همچنین میوه هایی نظیر هندوانه و گلابی نیز در کاهش و کنترل فشار خون بارداری مؤثر هستند.

 

هدف این مطلب درباره اهمیت استفاده از میوه جات و بررسی بعضی از خواص و تاثیرات آن ها در زمان بارداری است. همواره توجه داشته باشید که اعتدال را در هر چیز و مخصوصا در مصرف میوه در دوران بارداری رعایت نمایید و عدم رعایت اعتدال ممکن است باعث کاهش اثرات مثبت مصرف میوه ها و افزایش خطرات مصرف آن ها در دوران حاملگی بشود.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۴ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۵ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۵۷۰۷۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۴۰۵۵۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۷۹۶۶۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۷۳۴۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۲۷۲۸۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۲۳۲۳۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۲۹۴۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۳۵۷۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۳۲۳۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۸۴۰۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۱۵۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۵۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۴۷۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۹۸۰۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۴۳۱۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۹۲۹۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۱۴۰۸ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۴۶۴۶۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۰۹۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۴۸۳۶ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندر دهيد چرا كه بر خرد (عقل) كودك مى افزايد.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۲ / ۱۲ / ۱۴۰۲

۱۱ شعبان ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۱ : ۳۷ : ۱۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۱

طلوع خورشید: ۰۶:۴۵

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۱

اذان مغرب: ۱۸:۱۰

وقت عشاء: ۱۸:۵۷

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات