خواص رازیانه برای تخمدان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

خواص رازیانه برای تخمدان

خواص رازیانه برای تخمدان چیست؟ رازیانه چه فایده ای برای تخمدان دارد؟ گیاه رازیانه چه تاثیری بر کارکرد و فعالیت تخمدان می گذارد؟ آیا رازیانه سبب عملکرد بهتر تخمدان ها می شود؟ کدام مشکل تخمدانهای زنان با رازیانه قابل درمان است؟ آیا رازیانه را همیشه می توان مصرف کرد یا محدودیت هایی در مصرف آن در برخی زمان های خاص وجود دارد؟ چه زمان هایی استفاده از رازیانه باید محدود گردد؟ پرسش های بالا را به دقت مرور نمایید شاید پرسش های شما نیز باشند. در این مطلب می خواهیم در مورد خواص رازیانه برای تخمدان صحبت کرده و ببینیم خاصیت و فایده رازیانه برای تخمدان زن چیست. اگر شما نیز مایل به دانستن این موضوع هستید پس با ما همراه شوید.

رازیانه یکی از گیاهانی است که خاصیت درمانی فراوانی دارد. یکی از خواص درمانی گیاه رازیانه در مورد زنان می باشد. شاید شما نیز چیزهایی راجع به عدم تنظیم هورمون های زنانه شنیده باشید. تنظیم نبودن هورمون های بدن زنان منجر به بروز مشکلاتی در زنان می شود که یکی از این مشکلات ، کیست تخمدان می باشد. از مشکلات دیگر می توان به نامنظم شدن دوره عادت ماهانه در زنان اشاره کرد. کیست تخمدان و نامنظم شدن دوره پریود در زنان مخصوصا برای آن دسته از زنانی که قصد باردار شدن دارند بسیار حائز اهمیت است. چنانچه مشکلات مربوط به کیست تخمدان و نامنظم شدن دوره عادت ماهیانه در زنان درمان نشود ممکن است حتی خدای ناکرده به ناباروری و نازایی منجر شود. پس عملکرد صحیح و به موقع تخمدان ها یکی از اقدامات مهم در زمینه بارداری می باشد.

ممکن است برخی از زنان حتی قصد بارداری نیز نداشته باشند اما وجود کیست تخمدان و منظم نبودن قاعدگی آن ها می تواند موجب مشکلات جسمی و روحی فراوانی در آنها گردد. همانطور که اشاره شد ، به هم ریختگی تعادل هورمون های بدن زنان می تواند موجب کیست تخمدان شود. البته علل کیست تخمدان زیاد است و ما در اینجا فقط به یکی از علل کیست تخمدان یعنی به هم خوردن تعادل هورمون های بدن زنان اشاره می کنیم. اگر علت کیست تخمدانهای زنان به خاطر عدم تعادل هورمون های بدن آنان باشد ، طبیعی است که با تنظیم هورمون های بدن خانم ها می توان کیست تخمدان را نیز درمان کرد. خب به نظر شما جهت تنظیم هورمون های بدن زنان چه کار باید کرد؟ از چه روش درمان و از چه ماده درمانی می توان جهت این کار استفاده کرد؟

در اینجاست که به ارزش گیاه رازیانه پی می بریم. رازیانه همان گیاه با ارزشی است که می توانیم جهت تنظیم هورمون های بدن زنان از آن استفاده کنیم. وقتی هورمون های بدن زن منظم شد ، مطابق آن کیست تخمدان زن هم درمان شده و از بین می رود. البته بازهم یادآوری می شود که در اینجا فرض ما بر آن است که کیست تخمدان زن فقط به دلیل تنظیم نبودن هورمون های بدن زن است و نه به علل دیگر. با این حساب به خاصیت رازیانه برای تخمدان پی می بریم و آن این است که رازیانه در درمان و رفع کیست تخمدان زن تاثیر فوق العاده ای دارد. اگر تخمدان زن به دلیل منظم نبودن و عدم تنظیم هورمون های بدن زن دارای کارکرد مناسبی نباشد ، رازیانه از این جهت می تواند تاثیر مثبتی بر کارکرد تخمدان داشته باشد.

سؤالی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد این است که آیا همیشه می توان از رازیانه برای رفع کیست تخمدان و بهبود عملکرد آن استفاده کرد؟ در یک پاسخ کوتاه باید گفت: نه. استفاده از رازیانه دارای محدودیت های خاصی است و اینطور نیست که همیشه بتوانید از آن در درمان کیست تخمدان استفاده کنید. در این قسمت به دو محدودیت در زمینه استفاده از رازیانه در درمان کیست تخمدان ها اشاره می کنیم.

 

  1. محدودیت اول مربوط به دوران بارداری می باشد. گاهی اوقات برخی از زنان با وجود کیست در یکی از تخمدان ها ، باردار شده اند. شاید این عزیزان برایشان سؤال باشد که آیا در زمان بارداری اگر دچار کیست تخمدان بودم می توانم از رازیانه برای برطرف کردن کیست تخمدان استفاده کنم؟ پاسخ این پرسش ، منفی است. دلیل منفی بودن پاسخ و عدم امکان استفاده از رازیانه برای درمان کیست تخمدان در دوران بارداری آن است که مصرف زیاد رازیانه در زمان حاملگی می تواند سبب سقط جنین بشود. پس در دوران حاملگی جهت درمان کیست تخمدان باید دنبال راه دیگری بود و استفاده از رازیانه جهت رفع کیست تخمدان در این دوران به صلاح نیست.
     
  2. محدودیت دوم در مورد جنسیت جنین و نوزاد می باشد. اگر شما خانم محترم ، باردار هستید و جنین شما پسر است ، استفاده از رازیانه علاوه بر احتمال سقط جنین به دلیل جنسیت ذکور جنین ، مناسب نیست زیرا رازیانه می تواند تاثیرات نامناسبی بر جنین پسر بگذارد. البته مصرف بسیار کم و محدود رازیانه در دوران بارداری چه برای جنین پسر و چه برای جنین دختر نمی تواند مشکل ساز باشد و اتفاقا می تواند سبب زیبا شدن چشم جنین هم بشود (مطلب تاثیر رازیانه بر زیبا شدن چشم جنین در بارداری را در این مورد می توانید مطالعه کنید). اما مصرف زیاد آن برای جنین پسر اصلا خوب نیست ؛ ضمن آنکه می تواند سبب سقط نیز بشود. همین محدودیت استفاده از رازیانه به خاطر جنسیت ، در زمان شیردهی هم وجود دارد و اگر شما در دوران شیردهی قرار داشته و دارای نوزاد پسر هستید اگر در این زمان دچار کیست تخمدان بودید ، نبایستی زیاد از رازیانه استفاده کنید زیرا بر روی نوزاد پسر می تواند تاثیر منفی بگذارد و لازم است به فکر درمان های دیگر باشید.

 

از مجموعه مطالب بالا نتیجه گیری می شود که رازیانه در درمان کیست تخمدان (حاصل از تنظیم نبودن هورمون های بدن زنان) مؤثر است اما در استفاده از آن در دوران بارداری و شیردهی بایستی بسیار محتاط بود. پزشک معالج زنان زایمان در این زمینه می تواند درمان متناظری ارائه دهد. ضمن اینکه پزشک طب سنتی نیز می تواند از درمان های جایگزین جهت درمان کیست تخمدان در دوران بارداری و شیردهی استفاده کند. توصیه می شود که جهت درمان در دوران بارداری و شیردهی سعی کنید با احتیاط عمل نموده و در صورت امکان با پزشک معالج خود یا یک پزشک حاذق طب سنتی در این زمینه مشورت نمایید. در مورد نحوه مصرف رازیانه برای درمان کیست تخمدان هم می توانید مطلب میزان مصرف رازیانه برای درمان ناباروری را مطالعه نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۴ هفته قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۲ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۳ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۴ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۴ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۴ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۵ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۵ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۵ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۵ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۵ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۵ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۵ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۵ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۶ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۶ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۶ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۶ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۷۴۴۴۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۰۶۸۹۴ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۵۸۳۶۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۲۵۸۷۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۱۸۹۵۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۸۸۱۶۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۹۲۷۴۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۰۲۱۶ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۰۸۵۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۱۲۸۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۲۰۸۷۳ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۲۰۵۰۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۹۶۱۶۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۶۷۹۰۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۶۷۵۸۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۱۸۸۱۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۰۰۱۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۹۸۲۰۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۷۶۵۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۰۷۴۸ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۳۱ / ۴ / ۱۳۹۸

۱۹ ذيقعده ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۱ : ۰۴ : ۱۴

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۲۴

طلوع خورشید: ۰۶:۰۴

اذان ظهر: ۱۳:۱۱

اذان عصر: ۱۶:۵۹

غروب خورشید: ۲۰:۱۷

اذان مغرب: ۲۰:۳۷

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات